Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lucy-lucy

1,5 cm rozwarcia w 36tc i krótsza szyjka - czy poród będzie łatwiejszy?

Polecane posty

Gość lucy-lucy

jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmm gin
ja miałam 2,5 cm w 36 tc ale maluszek był pośladkowo - dotrwałam do 37 i miałam cc - a niewiem czy bedzie łatwiejszy ale pewnie szybciej niż póżniej a w zasadzie to w każdej chwili może być - choć u mnie sie nic dalej nie działo przez tydzień do cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy-lucy
no właśnie mój gin też powiedział, że poród może być wcześniej choć nie musi, a potem gdzieś wyczytałam, że to może oznaczać dużo szybszy i łatwiejszy poród. Ciekawa jestem czy są tu mamuśki, które były w podobnej sytuacji i rodziły sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty w 36 masz 1.5 cm
rozwarcia a co ja mam powiedzieć jestem w 18 tyg i mam 4 cm rozwarcia wsadzili mi czop bym nie urodziła wcześniej... rozwarcie to wcześniejszy poród ..... łatwiejszy z córa miałam tak jak ty teraz z tym ze ja miałam 3 cm rozwarcia i poród trwał 40 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgtrfbrbrbr
ja też miałam w 36tyg 1,5cm rozwarcia i chodziłam z tym 3 tyg. Od pierwszego skurczu poród trwał 3godziny:) to był pierwszy poród i lekarz się śmiał,że przy drugim pewnie nie zdąże dojechać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hembebenge
ja od 37 tc miałam 3 cm i chodziłam z tym 3 tygodnie nie oszczędzając się, ale faktycznie poród poszedł lekko, .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tyle mam
ja byłam prawie w 41 tyg skurcze już od 17 tyg,zero rozwarcia,zrobili cc. Dziś dzidzia ma 10 tygodni pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc12387
Ogolnie najwiekszym problemem jest wlasnie rozwieranie sie szyjki.. sa kobiety ktore odczuwają skurcze kilkanascie godzin a szyjka nic a nic nie chce się rozwierać (podaje sie oksytocyne, robi masaż, skacze na pilce, wchodzi do wody i inne cuda)... także skoro szyjka się już rozwarła to na pewno będzie szybciej jak zaczną się skurcze i maluch zacznie napierać :) Ja nie miałam takiego doswiadczenia niestety.. po kilku godzinach skurczow nadal nic sie nie chciało otwierac.. ale ponoc najdluzej trwa etap do 6 cm a potem juz idzie gładko... wiec na Twoim miejscu nie czekałambym zbyt długo w domu od momentu jak zaczniesz odczuwac regularne skurcze :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flow
prawda jest taka ze im krótsza szyjka macicy tym latwieszcy poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy-lucy
no to super, cieszy mnie to bardzo. mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie jak u was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja choodzilam z rozwarciem
na 2 cm przez 2 i pol miesiaca. W koncu mi wywoywali porod , bo odeszly mi wody; ? rODZILAM 8 GODZIN OD PODANIA OXY; wIEC ROZWARCIE SZYJKI JESZCE NIC NIE ZNACZY Ale zycze latwego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy-lucy
saleminka nie wiem czy mam rację ale wydaj mi się, że w Twoim przypadku to było wynikiem niewydolności szyjki, a to jest jednak jakaś komplikacja, a nie naturalny stan przed porodem tak jak u mnie. Chyba nie można jednak tych sytuacji porównywać jako analogicznych. Dlatego właśnie pytałam o przypadki podobne do mojego gdzie wszystko jest w porządku tylko szyjka i macica przygotowują się do porodu troche wcześniej. No ale może się mylę, może to to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie kiedys wpisalam
ja mialam 2cm i porod trwal niecale 2h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Ja w 28 tyg mam szyjke skrocona do 2 cm i leze plackiem zeby nie urodzic moich blizniat za wczesnie wcale mnie ten stan nie cieszy do tego szyjka rozwiera sie od srodka wpuklajac pecherz plodowy.Nie zawsze krotka szyjka i rozwarcie to dobry znak.My musimy dolezec do 34 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456rr
ja miałam na 3 ,poród trwał ponad 2 h ale do łatwych nie należał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×