Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość edana6

Mielenie orzechów...

Polecane posty

Gość edana6

Witam wszystkich. Jako, że google nie zna odpowiedzi na moje zagadnienia, postanowiłam napisać tutaj. Czy ktokolwiek z Was wie może jak nazywa się drewniany lub plastikowy przyrząd do mielenia orzechów, który składa się z małej okrągłej miseczki ( coś jakby kokos przecięty na pół ), a do tego dołączona jest specjalna rączka (?), która wygląda jak mały bejsbol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obstawiam ze chodzi ci o
obstawiam, ze chodzi ci o mozdzierz? nie dziwne, ze google nie pomogl, bo mozdzierza sie uzywa w kuchni, ale orzechy lepiej mielic w innych urzadzeniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem juz nie wiem
Przyrząd do mielenia orzechów nazywa sie młynek do sera i orzechów i jest raczej metalowy. Mozna go kupic w każdym sklepie 1001 drobiazgów. A to o czym mówisz to mozdzież i nadaje się raczej do rozgniatania przypraw , pieprzu itp. Widziałam taki kamienny w Ikei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w domu była taki mosiężny. Kiedy uderzało się tłuczkiem o brzeg, wydawał odgłos jak dzwon. babcia uzywała go raz do roku, do tłuczenia przypraw do pierników. Teraz już stoi zapomniany, bo kupuje się gotowe mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orzechy mielę
albo w młynku do kawy(elektrycznym),albo w maszynce do mięsa(najdrobniejsze oczka sitka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyyyyyyyyyybkooo
w moździerzu się tłucze i rozciera,a nie miele do mielenia młynek,a do tłuczenia moździerz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaaah
najlepiej blenderem, dwa pstrykniecia i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×