Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość nieznajoma nie nie nie

przekąski na impreze

Polecane posty

Gość nieznajoma nie nie nie

szykuje sie impreza, dość spora, u mnie w domu na jakieś 25-30 osób. potrzebuje pomysły i przepisy na przystawki szybkie i łatwe w przygotowaniu typu koreczki, tartinki i takie, ale jeszcze jak macie jakieś inne pomysły to bede wdzieczna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma nie nie nie
zgadza się, tartinki też sa czasochłonne. ale są łatwe i nie trzeba mieć dużych zdolnosci kulinarnych zeby je zrobic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma nie nie nie
help me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma nie nie nie
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koreczki są dosyć czasochłonne
ale szybko znikają ze stołów i są idealne na impreze. Ja robię najprostsze wędlina, oliwki, ser żółty, czasami do tego mini pomidorki. Poza tym polecam krakersy z różnymi pastami, ja najbardziej lubię tuńczykową, można udekorować pomidorem i natką pietruszki. Deska serów i wędlin, na szybko można pokroić jakieś wędliny i sery, do tego ogórki, jakieś pieczarki marynowane i na imprezę idealne ;) Ja nie lubię się bawić w jakieś czasochłonne przystawki, jedynie robię koreczki a tak to jak wyżej wspomniałam, wszystko szybko się robi i goście jedzą aż miło :) wolę dłużej posiedzieć przy daniu głównym niż przy przystawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaswojgomeza
pomidory faszerowane serem żółtym 5 pomidorów 20 dag sera zółtego 2 łyżki majonezu 1-2 ząbki czosnku pomidory wydrążyć, ser ztarkować na tarce i dodać majonez i zmiażdzony czosnek. Masą faszerować pomidorki, smacznego Parówki zawijane w szynce i serze SKŁADNIKI: parówki, ser żółty, szynka ( najlepiej żeby była w długich i wąskich plastrach ), masło do smażenia SPOSÓB WYKONANIA: Na plastrze szynki kładziemy przekrojony wzdłuż plaster sera a następnie pod kątem parówkę i zawijamy. W koniec wbijamy wykałaczkę, żeby nic się nie rozleciało podczas smażenia. Na patelni rozgrzewamy masło, smażymy parówki na małym ogniu co jakiś czas je przewracając aż ser będzie roztopiony a szynka zarumieniona. Podajemy z tostami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja dorzucę
Dorzucam nieśmiertelne śliwki wędzone i morele suszone zawijane w plastry boczku, przebite wykałaczką i zapiekane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja dorzucę
A parówki (albo połówki) można też zawinąć w paski ciasta francuskiego, posmarować ciasto rozmąconym żółtkiem, posypać ewentualnie ulubionymi przyprawami i włożyć do piekarnika. Parówkę przed zawinięciem można posmarować pesto czy inną warzywną pastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob skrzydełka z kurczka
(a la kfc) ale pyszne skrzydełka są tanie, a jak zrobisz nawet poprzedniego dnia, to tylko przed podaniem podgrzejesz w piekarniku np skrzydełka składasz w "trójkąty " czyli lotkę zakładasz za najgrubszą część skrzydełka (chodzi o to żeby ładny miały kształt), wrzucasz do gara, gotujesz z przyprawami ok 10 minut, następnie wodę wylewasz, do skrzydełek dodajesz trochę oleju, mieszasz, następnie ulubioną przyprawę do kurczaka (też mieszasz) i bułkę tarta na końcu. mieszanie najlepiej odbywa się przez potrząsanie garem z przykrywką :) takie skrzydełka układasz na blaszce i pieczesz do lekkiego zrumienienia Pyszne nawet na zimno, polecam z dipami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob skrzydełka z kurczka
dobrze też zrobić sporą miskę sałatki, bo same koreczki i tartinki przy takiej ilości osób znikną szybko i nie będzie co jeść :) np: makaron drobny (typu ryż np) ugotowany al dente uprażone pestki słonecznika kukurydza z puszki por pokrojony drobno wędlina pokrojona w kostkę ser żółty pokrojony lub starty na tarce papryka czerwona pokrojona w kostkę sos - majonezowo-jogurtowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma nie nie nie
danie głowne bd klasyczne cwiartka kurczaka, kapusta, ziemniaki albo frytki jeszcze pomyśle. a przystawki na pewno będą nuggetsy z kurczaka i ze 3 sosy, sałatka gyros, z selerem i może z tuńczykiem oraz pomidory z mozarellą. nie bede sie bawic z pomidory faszerowane bo musialabym zrobic ich ze 30, z tego co sie orientuje podaje sie je na cieplo, a wolałabym takie przekaski które będą mogły poleżec troche na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam na szybko
Pasta serowo orzechowa na krakersikach: serek almette zmiksować z serkiem topionym i garścią orzechów, następnie szprycą nakładać na krakersy, ozdobić natką - pycha. Sałatka : 5 jaj, mała śląska kiełbaska, ogórki konserwowe, szczypiorek, groszek,Składniki pokroić wymieszać z majonezem . koreczki ser + oliwka, kiełbaska+pomidorek koktajlowy, ser+winogron, szynka+śliwka suszona, Czipsy nachos i do tego dip np. czosnkowo-jogurtowy, lub pomidorowo-paprykowy,lub musztardowo-miodowy. Można też upiec mieśo mielone na szaszłykach i podać do dipów. Fondue serowe + paróweczki koktajlowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyluzowana pomaranczaa
pokaz cipke wszyscy bede szczesliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bedziesz miala trzy razy kurczaka? salatka gyros:kurczak nuggets:kurczak danie glowne:kurczak Zrob nachos,to sie szybko robi i mozna dodac przerozne rzeczy. Hummus tez postoi. Dobra oliwe z ziolami do maczania kawalkow pieczywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariaTeresa44
Tu masz pomysły: http://kulinarnesos.pl/category/przystawki-przekaski/ Według mnie najwygodnie zrobić rybę po grecku (nawet dzień wcześniej), jajka w majonezie (szybko się je robi i ze szprycy ładnie wyglądają), nugettsy (możesz zrobić dużo wczesniej, a przed podaniem podgrzać w piekarniku), rollsy z salami itp. Zajrzyj na stronkę, na pewno znajdziesz pomysły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na imprezie nie wiadomo, kto na co będzie miał smaka. Ja zwykle stawiam na stole: *sałatkę (z ryżem lub makaronem, by była sycąca), *nuggetsy z dipem czosnkowym, *chipsy / paluszki / precle / orzeszki ziemne, *słodkości - talerz z ciastem i miseczka z miksem cukierków. Tu jest fajny pomysł na krakersy z pastą z tuńczyka: http://kulinarnesos.pl/krakersy-z-pasta-z-tunczyka/ Proste do zrobienia i cieszy oko;) Można też zrobić: koreczki, kanapki, rollsy z tortilli i... ...chyba pomysły mi się wyczerpały;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciasto francuskie z kurczakiem szpinakiem i fetą  takie babeczki . Farsz to kurczak , feta, szpinak , czosnek , doprawić - ma byc w miarę suchy farsz. Ciasto francuskie w kwadraty , blacha na babeczki - ja mam metalowa . Włożyć ciasto , farsz i utworzyć prowizoryczna babeczkę ale nie zamykać dokładnie . Piec około 30-35 min 180 at mają być lekko złote 

https://mojedrinki.pl/przepisy/drinki-z-malibu

Na tej stronie jest również kilka dobrych przepisów na drinki z malibu.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten post zaczęłam się zastanawiać kto robi domówkę na 30 osób w środku pandemii 😄 A tu 2011 rok... To były czasy 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pizzerinki, tortille,
ostatnio piekłam chlebek czosnkowy rwany i zrobił wrażenie na wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nuggetsy, koreczki, chipsy, ciastka, parówki w cieście, tortilla z dipem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.05.2021 o 17:19, Ania_Dab napisał:

Czytając ten post zaczęłam się zastanawiać kto robi domówkę na 30 osób w środku pandemii 😄 A tu 2011 rok... To były czasy 😄

miałam takie samo przemyślenie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nuggetsy, moze paluszki chlebowe z dipami albo nnawet jakieś sushi? Domowej roboty wychodzi bardzo hurtowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to chipsy z suszonych jabłek, batatów lub buraka. Dobrą przekąską będą też orzechy laskowe, migdały, pieczona ciecierzyca lub praliny z daktyli w wiórkach kokosowych.

Tylko imprez w pandemii niestety brak. 😷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paszteciki z ciasta francuskiego, nuggetsy, dipy, różne sałatki. Zawsze też robię warzywne szaszłyki, które znikają błyskawiczne. Układam je na olbrzymiej wręcz desce ale nie solę, aby warzywa nie puściły mi wody i nie z flaczały. Problem był tylko zawsze z solniczką ale rozwiązałam ten problem kupując w superwnetrze.pl młynek do soli i do pieprzu. Teraz stawiam je po środku deski i nawet elegancko to wygląda, a  przede wszystki jest to praktyczniejsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×