Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Swiift Me

badania prenatalne- konieczność?

Polecane posty

Gość Swiift Me
ja właśnie dlatego nie chciałam ich robić, i tak wiele mam teraz stresów a zastanawianie się czy długość kości udowej mieści się w normie czy nie to już ponad moje siły. I tak się denerwuje przed każdą zwykła wizytą czy wszystko gra,czy usłysze dobre słowa:) dzięki za odpowiedzi. A dobrawka powiedz mi jeszcze,jeśli mogę spytać, czy wasz konflikt krwi sprawił problemy z zajściem w ciąże?pytam bo mam koleżanke która też ma z mężem i chciała by już zacząć starania bo się boi że troche to potrwa,a mąż nie widzi problemu w tym konflikcie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrawka urodzilam maluszka bo postanowila wyjsc wczesniej :) a poza tym nekaly mnie chorubska typu cukrzyca i cholestaza.... dlatego i masa urodzeniowa byla nizsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dwa lata temu podczas takiego badania wykrył lekarz u fasolki nieprawidłowości i miałam robioną biopsję kosmówki i wyszła wada genetyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiift Me
a czym są te badania na przeźiorność karkowej i kości nosowej? to robi lekarz w gabinecie czy to z krwi czy jak? bo nie wiem,pierwze słysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile te badania
ale pieprzycie, konflikt serologiczny nie ma zadnego znaczenia odnoście wad genetycznych, rozmawiałam o tym z ginekologiem...Wy naprawdę nie macie elementarnej wiedzy a się wymądrzacie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
FASOLKA napisalas wczesniej ze grupy krwie nie mają nic wspolnego z wadami rozwojowymi, źle sformułowałaś wypowiedź, bo miałaś na myśli tylko wady genetyczne - dlatego ja odpowiedziałam, że konflikt serologiczny jest sprawcą wad rozwojowych, bo o takich na początku pisałas. Z wadami genetycznymi nie ma wspolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile te badania
słoneczko zespół Downa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej je zrobić w 13 tygodniu jest to bardzo ważne badanie którego nie można zlekceważyć u mojej fasolki NT=5mm a norma to ok 2,5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swiift Me badanie przeziernosci i obecnosci kosci nosowej robi sie usg tzw genetyczne miedzy 11t a 13t i 6d ciazy i tego co wiem sa to raczej obowiazkowe badania i rowniez wiem ze moga nie wyplacic becikowego jak sie go nie zrobi... (u nas byl taki wymog by zrobic przynajmniej jedno usg gen.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po tym badaniu wysłano mnie na usg genetyczne w celu potwierdzenia badania a dopiero potem pojechałam na badanie inwazyjne do Rudy Sląskiej na biopsję kosmówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to do becikowego potrzebne jest założenie karty ciąży do 10 tygodnia ciąży i zwykłe badanie usg a nie usg genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ceny test pappa okolo 400 PLN usg genetyczne 200-250 PLN (w Warszawie jak jest w innych miastach nie mam pojecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy koniecznosc? nie! ale swietny wynalazek. dzieki nim mozesz niejednokrotnie uratowac swoje dziecko. w anszym przypadku tak bylo. Bardzo dziekuje za to http://godulahope.pl/ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, ze badania prenatalne warto wykonać. Lepiej mieć pewność, że naszemu dziecku nic nie jest. Niedawno także byłam w ciąży. Zdecydowałam się na badania prenatalne w http://polisclinic.pl/ w Katowicach. Poza tym jest tam także świetny ginekolog, który bardzo mi pomagał podczas ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.10.04 czy koniecznosc? nie! ale swietny wynalazek. dzieki nim mozesz niejednokrotnie uratowac swoje dziecko. w anszym przypadku tak bylo. Bardzo dziekuje za to http://godulahope.pl/ ! Moze i nie koniecznosc ale zdecydowanie lepiej zrobic niz nie robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania prenatalne nie są koniecznością ale lepiej je wykonać. Ja wykonywałam badania w centrum medycznym www.sodowski.pl w Katowicach i polecam to miejsce wszystkim z Katowic i okolic. Mają profesjonalne podejście do każdej pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania prenatalne nie są obowiązkowe ale warto je wykonać. Jeżeli poszukujecie odpowiedniego ginekologa, który wykonuj***adania tego typu to polecam wam lekarza Antoniego Kubiaka z Konina. Ginekolog ten prowadził moją ciążę i wykonał badania prenatalne mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania prenatalne nie są konieczne, ale ja i tak je wykonałam. Byłam bardzo zdenerwowana w czasie ciąży, obawiałam się że coś może być nie tak i dla własnego spokoju zgłosiłam się do Kliniki Galena. Badanie nie wykazało nieprawidłowości i mogłam być już później spokojna i mniej zestresowana. Na pewno wpłynęło to pozytywnie na rozwój dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minionek898
Czy jest badania prenatalne są konieczne? Moim zdaniem tak, ale przecież nikt Cię nie zmusi do wykonania testów Panorama MediStore czy innych. Wszystko już zależy od Ciebie... Czy chcesz wiedzieć jak twój maluszek się rozwija. Takie badania nie są obowiązkowe, ale niemalże każdy lekarz Ci zasugeruje je zrobić i ma racje. Dzięki nim będziesz mogła wykluczyć różne zaburzenia itd. Ale to już decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania prenatalne nie są koniecznością chyba że jest się w grupie osób, które mają zwiększone ryzyko urodzenia chorego dziecka. Kobiet powinny wykonywać badania prenatalne. Ja kwalifikowałam się do takich badań. Wykonałam je u Antoniego Kubiaka w Koninie. Wykonuje on badania prenatalne na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniaaa88x
W moim przypadku to była konieczność, ale pamiętaj że grunt to znaleźć dobrego ginekologa, żeby mieć pewność że takie badanie zostanie dobrze wykonane. W moim przypadku był to dr Antoni Kubiak. Badanie robiłam na NFZ w Poradni Ultrasonografii Prenatalnej. Mam nadzieje że będę trafiać tylko na takich lekarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgaD

W  katowickim centrum medycznym Sodowski są teraz bezpłatne badania prenatalne skierowane do kobiet poniżej 35 roku życia. To jakiś projekt regionalny, szczegóły sprawdźcie sobie na stronie sodowski.pl Kuzynka właśnie korzystała z tych bezpłatnych badań u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Według mnie badania prenatalne to konieczność i nie wyobrażałam sobie ich nie robić. Ja z mężem chodziłam do klinika Galena w Bielsku Białej i uważam, że badania były zrobione bardzo rzetelnie i skutecznie. Dr Emilia Sitkiewicz była bardzo  wyrozumiała i wydawała się doświadczona. Dzięki temu ja się nie stresowałam i byłam pewna, że dziecko będzie zdrowe. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiki
1 minutę temu, Gość Martyna napisał:

Według mnie badania prenatalne to konieczność i nie wyobrażałam sobie ich nie robić. Ja z mężem chodziłam do klinika Galena w Bielsku Białej i uważam, że badania były zrobione bardzo rzetelnie i skutecznie. Dr Emilia Sitkiewicz była bardzo  wyrozumiała i wydawała się doświadczona. Dzięki temu ja się nie stresowałam i byłam pewna, że dziecko będzie zdrowe. Zdecydowanie polecam.

Fajna reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam dr Emilie Sitkiewicz, jestem bardzo zadowolona z badań prenatalnych i doświadczenia doktor. Wykonywałam je w Bielsku Białej w klinice Galena i zdecydowanie mogę polecić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne badania nie są konieczne, ani obowiązkowe a tymbardziej prenatalne. 
Czy warto? Wg mnie wszystko zależy od tego Co zrobisz z ew złym wynikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×