Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olka7t6

15 miesięczniaki -ile mówią??

Polecane posty

Gość Olka7t6

Martwię się , że moja corka za mało mówi.Słowa których używa to : tata, mama, daj, am am i czasami papa.Wszystko rozumie, wykonuje polecenia.Może ja przesadzam?Jak zachęcić dziecko do mówienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba przesadzasz. moja córka ma prawie 15 miesięcy i mówi tylko cici - na kota, na mnie meme, ale to bardzo sporadycznie i czasami tata. To tyle, ja się nie martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama__julki__
moja za 2 dni skonczy 2 latka i tez nie duzo mowi, chociaz zaczyna coraz wiecej ;) mysle ze kazde dziecko w swoim czasie zacznie. Np mojej znajomej mala miala 1,5roku i ladnie mowila a od innej ma ponad 2 lata i moja coreczka jednak gada wiecej od niej ;) takze bez obaw :) jeszcze bedziesz chciala aby byla cicho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionne
15 miesięczniaki mówią niewiele. Dopiero ok. dwóch lat dziecko znacznie poszerza swój zasób słownictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja chrzesnica mając 2 latka prawie nic nie mówiła, podstawy jak am, pic, mama, tata, dada, a jak skonczyła 3 latka tak się rozgadała, mówila całymi rozbudowanymi zdaniami, ze wszystcy byli w szoku, teraz ma 4,5 lat i ciagle gada gada i gada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfeminizowanydrewnianykocur
Moja mała ma 14 miesięcy i też nie mówi za dużo : tata, djadja(dziadzia;D), baba, cici, papa, auau (na psa), didja( dzidzia), da , zizi( na psa), pokazuje coś i mówi tiu, takum takum (na zabawki) ale skubana mama nie chce powiedzieć ;p woła na mnie baba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak dziecko w tym wieku
to powinno ROTE juz recytowac ;/ kolejna mamusia, ktora zaraz pewnie poleci do logopedy uslyszec ze z jej dzieckiem wszystko ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn ma 2 lata a zna może z 15 słów :) fakt, że są to jakby półsłówka bo zamiast "malina" powie "ina" ale my Go rozumiemy doskonale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfeminizowanydrewnianykocur
Bogurodzice haha ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tak samo ma 15 miesiecy a nie mowi ani mama ani tata nic komlpetnie od czasu do czasu mu sie uda jak cos chce to idzie pokazuje palcem a tak rozmawia duzo ale jedynie we wlasnym jezyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn ma 16 miesięcy
i mówi: tata (na okragło), mama, baba, dziadzia, papa, ała (pies i każde zwierze o czterech nogach), dam (daj), am, ciii (uciszanie), auo (auto), ino ino (jak słyszy karetkę). chodzi od miesiąca do żłobka i to tams ię tak rozgadał, bo wcześniej było tylko mama i tata. Nie masz co się przejmować. problemem będzi ejak będzie miała 3 lata i nie będzi emówiła;) teraz ma jeszcze czas!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×