Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wladczyni serc

slonina na kanapki i takie tam

Polecane posty

Gość co tu sie dzieje
dziwne , ze moja wypowiedz zginela z tego tematu a byla bardzo pomocna co do pieczeni i nikogo nie obrazalam w tym watku a nie w innym p.s.chyba ze ktos ma wylacznosc na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladczyni serc
jestes pewna, ze Twoja wiadomosc sie wyswietlila? bo ja widze, ze kilka moich nie ma a pisalam. jesli mozesz to napisz jeszcze raz co doradzalas z pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , pochwalę się szanowna władczyni serc że twoje przepisy robią furorę w moim gronie , znajomych, sąsiadek i rodziny , zawsze wszystko kupowałam lub zamawiałam gotowce a teraz oni oczy otwierają na te pyszne jadło , nie liczymy kalorii ,,,,, pisz dalej , moja mama suszy już skorupki jaj :) a ja dziś zamówiłam specjalne płaskie słoiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladczyni serc
bardzo ucieszyl mnie Twoj komentarz:) ciesze sie, ze Wam smakuje, gdupio byloby mi gdybyscie zmarnowaly mieso czy warzywa na moje przepisy i by Wam nie smakowalo. pomyslalam, ze napisze troche o wieprzowinie. jesli jecie w domu duzo wieprzowiny z reka na sercu radze Wam kupic pol swini od rolnika a nie w sklepie. mieso ze sklepu smakuje nijak, trzeba bardzo duzo doprawiac, w dodatku mieso nie jest zdrowe, bo napychane hormonami. na wsi zwierzeta karmi sie osypka, gotowanymi ziemniakami, w wielkich paszniach zwierzeta napycha sie hormonami, byle byly wieksze, byle mialy wiecej miesa. dlatego radze kupowac mieso od rolnikow. ale przejdzmy do przepisow. u nas w domu dosc czesto dostajemy golonki. ja golonke najpierw zostawiam na noc w solance. nastepnego dnia golonke wyjmuje, plocze i wrzucam do gara razem z kilkoma lisci laurowymi i zielem angielskim. gotuje okolo godziny. pozniej golonke wyjmuje nacinam skore w kilku miejscach i nacieram te naciecia sola. nastepnie wkladam golonke do naczynia z pokrywka i do pieca. na patelni podsmazam kiszona kapuste z maka i ze szklanka bulionu z golonki. po 40 minutach wyjmuje golonke, na dnie naczynia powinna byc brazowy, przypalony tluszcz. wyciagma golonke i na dno wrzucam kapuste po czym znowu wkladam golonke, przykrywam i kolejne 15 minut pieke. i juz:) gotowe do jedzenia:) dzieki temu ma sie i golonke z kapusta i buliom ktory mozna wykorzystac na zupe lub ja czasami uzywam go na galarete do nozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
ja dziś zrobiłam pieczeń w sosie cebulowym , kluchy śląskie i kapustę , a potem przyjechała teściowa i przywiozła duzo marchwi , kapusty jabłek i winogron i cóż ja pocznę z tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladczyni serc
dziewoszka ja na Twoim miejscu z kapusty i marchwi zrobilabym kiszona kapuste, potrzebujesz tylko cebuli. jablka mozesz zrobic na dzem, mozesz wysuszyc jablka na kompot, ja mam caly wor suszonych jablek. a z winogron zrob wino!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
i co wyczerpały się pomysły ? dajcie coś , sprawdzone jakieś ziółka czuję że choróbsko mnie pieścić zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani domu, na choroby proponuję herbatkę malina suszona, dziurawiec i lipa, do tego sok malinowy, albo miodek i do łóżka działa napotnie :) pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
piszcie coś o jedzeniu ! co tak szybko topik umarł śmiercią głodową ? dawać tu swojskie przepisy , władczyni gdzie jesteś !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka..,,
kupilam slonine, wtarlam sol (kamiennej nie mialam) zwykla, ubilam w sloiku szklanym i stoi w lodowce juz pare dni zobacze co z tego wyjdzie po 2 tygodniach. Maz juz sie niecierpliwi bo lubi takie jedzonko a mieszkamy w holandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
mam mięso mielone i co proponujecie ? byle nie klops mielony ,bolognese, chili con carne i gołębie coś orginalnego proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielone mięso jest wdzięczne
jako składnik farszu: do ziemniaków, cebuli, papryki, cukinii, kabaczka a jak Ci się nie chce wydrążać warzyw - chociaż szczerze polecam - to zrób zapiekankę warzywną z mięsem mielonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
właśnie robię mazidło cebulowe , dałam dużo czosnku jest pycha , gorące podjadam , oj będzie z buzi jechało jak schreckowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcza
co to za mazidło ?????? jak i z czym to sie je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostra zona
tego sie nie je, to naklada sie na twarz jako maseczke ujedrniajaca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcza
cebula i czosnek ???? to topik chyba o jedzeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
władczyni gdzie jesteś ???? dziś będzie u mnie soczysty gar , robię go tak : do brytfanny dajemy małe kawałki mięsa (daję duzo bo lubię mięso) trochę tłuszczu , dużo przypraw i trochę wody , przykrywam deklem i wstawiam do piekarnika na ok.1godz.200" st. miedzy czasie sprawdzam i dolewam wody , gdy mięknie na wierzch daję ziemniaki pokrojone w kosteczką i na 15-20 min z powrotem do piekarnika,po tym czasie dokładam cząstki kalafiora , fasoli mrożonej zielonej ,posypuję natką , jeszcze przyprawy, dolewam wodę lekko przemieszam i do piekarnika na ok.15 min. po tym czasie brytfanna na stół , i każdy dużą łyżką nabiera sobie mięso razem z resztą nasączoną przyprawami ,mięsem i sosem , do tego surówka .pycha i bardzo sycące .potem podam przepis na sok pomarańczowy jaki w czasach biedy robiły mamy , niczym nie odbiega od kartonowych dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seler wystarczy
władczyni -obiecałaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
która margaryna jest dobra ????? kiedyś były takie jak się roztapiało np .do ucierania ciast był klarowny tłuszcz , obecnie roztopiona to jest jakaś piana , gdy dodaję do smażenia to też piana , staram się używać masła ale jest dosyć drogie , nie wiem może przejdę na smalec ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonanza
maryna z kruszwicy , kasia , i z biedronki chyba domowa są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksuolożka Basia
Suchą piczę słoniną nasmaruj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnoł dziołszka- w kwestii tłuszczu do ciasta to przerzuciłam sie na biedronkowe masło - nie jest droższe od markowych margaryn, a smak i zapach zupełnie inny. Smalcu mozna uzywać do ciast kruchcych (choć ja dodaję tylko część, całosci nigdy nie próbowałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
ruda - masło z biedronki extra czy te mixy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HELP HELP
chcce dzisiaj zrobic te cebulową mase z 1 strony.I wszystko kumam ale ile tej cebuli musi być??? Pomóżta baby ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henia z domu białego
Władczyni serc wrzuc opis jak robisz kapuste kiszoną,bo gdzieś wspomniałaś ,że robisz domową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
ja dałam pół gara cebuli mam to mazidło jest ok. tylko troszkę za rzadkie na drugi raz muszę więcej odparować sosu i dać więcej smalcu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poleciałam sprawdzić do kuchni dokładną nazwę- ŁĄKOWE ŚMIETANKOWE, tłuszcz mleczny 73% (czyli nie tak źle). Nie kosztuje nawet 3 złotych. Dostępne tylko w Biedronce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
dzięki ruda jutro wybieram się na zakupy to biedronę napewno odwiedzę , dziś dostałam wiadro PIGW i co dalej ? nie jestem smakoszem ale może jakieś rady ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×