Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wladczyni serc

slonina na kanapki i takie tam

Polecane posty

Najpierw wytapiam smalec kroję mięso z łopatki np. w mała kostkę i na kilku łyżkach smalcu podsmażam mięsko,dodaję dużo ,drobno pokrojonej cebuli i podlewam to wodą,duszę do momentu,aż mięso będzie bardzo miękkie,a woda całkowicie odparuje.Dodaję smalec (na ok 1 kg mięsa-30 dkg smalcu)doprawiam solą i pieprzem.Na koniec dodaję kilka ząbków czosnku przeciśniętych przez praskę.Mieszam i przekładam w słoiczki i do lodówki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw wytapiam smalec kroję mięso z łopatki np. w mała kostkę i na kilku łyżkach smalcu podsmażam mięsko,dodaję dużo ,drobno pokrojonej cebuli i podlewam to wodą,duszę do momentu,aż mięso będzie bardzo miękkie,a woda całkowicie odparuje.Dodaję smalec (na ok 1 kg mięsa-30 dkg smalcu)doprawiam solą i pieprzem.Na koniec dodaję kilka ząbków czosnku przeciśniętych przez praskę.Mieszam i przekładam w słoiczki i do lodówki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoninę kroję w drobną kostkę (dobrze, jeśli będzie możliwie mocno schłodzona- ciepłą kroi się okropnie), smażę, dodaję kiełbasę w kostkę- dla zapachu i cebulę. Na koniec majeranek, sól, czosnek. Ważne- słonina z dobrego źródła nie bedzie źródłem takiego, ekhm "zapaszku" jak sklepowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wam się to podoba?
fajne te smalczyki dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , dawno tu nie zaglądałam (nawał pracy) i tak sobie pomyślałam co też tu jest swojskiego , dziś wolne ,kuchnia czeka i gary , chciałabym coś typowo CHŁOPSKIEGO , jest mróż więc potrzeba cos rozgrzewającego i sytego na 12 chłopa ,(pracują u nas do 15) wszystko mam (mięso, jarzyny przyprawy itp) wiem że mogę zamówić w restauracji, ale ja chcę sama coś zrobić , słyszałam coś o garze chłopa, bauera ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
gdzie autorka !!!!! jest sezon na truskawki , władczyni rzuć coś fajnego z twojej kuchni !!!!!!!!!!!!!!!! 🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladczyni serc zapoda
pewnie cos takiego wez kg truskawek i dodaj do tego 10kg sloniny , zobaczycie jakie bedzie wspaniale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonanza
jak to było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Autorko bardzo podoba mi się Twoja kuchnia i mam w związku z tym ogromną prośbę do Ciebie. W pierszej wypowiedzi napisałaś o nadmiarze kurzych serc ale nie znalazłam przepisu na nie na topiku. Osobiście nie jestem ich miłośniczką ale mąż tak i chciałabym poznać kilka prostych przepisów takich na szybki obiad i może takie kurze serca do słoików? Mółby sobie po nie sięgnąć i odgrzać... bardzo byłabym Ci wdzięczna :) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pszczelarka z Suwalszczyzny
W koncu jesien... Zaczynam miec prawidziwy apetyt na wszystko o czym przeczytalam w tym topiku. Wracam jednak do solonej sloniny:):):) Niestety w tej chwili nie mam dostepu do swojskiej sloniny, zle kupna tez jest ok (oprocz skorki). Ja obkladam sloninke sola roztarta z duuuuuuza iloscia czosnku, tluczonym pieprzem, majerankiem, jalowcem i lisciem laurowym. zostawiam na minimum 3 tygodnie. Jak wyjmuje to cudo z soli po tych 3 tygodniach to obtaczam w slodkiej papryce bo ta sloninka ma nieciekawy kolor dookola. Moj Mezczyzna daje sie posiekac za ten przysmak!!! I zjada go z cebula z octem i swojskim chlebkiem. Mozna to przechowywac miesiacami w lodowce. Poezja smaku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur1111132`
Ja mam fajny przepis. Kroję słonine w plasterki ok 2x2 cm i cebulke w plasterki. Zalewam octem, dodaje sól i pieprz. Z******te. Lepsze niz wędlina ze sklepu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kzryto
Polecam SAŁO produkowane ze słoniny świń rasy iberyjskiej (grubość słoniny od 5 do 9 cm). Jest w cienkich plastrach, pakowane próżniowo po 100 gram - w dwóch smakach: wędzone i marynowane z przyprawami. Dystrybutorem jest firma BIKTOR - www.biktor.pl. Sało można kupić też na Allegro. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaa33
Kupiłam taką słoninę na chlebek niedawno na Allegro - pyszna. Jest w smakach: wędzona i solona z przyprawami. Nazywa się Sało, ale jest robiona z hiszpańskiej słoniny iberyjskiej. Dużo osób kupiło sało i pewnie dlatego sprzedający w nowej aukcji podniósł cenę - za to nagana, ale pochwała za smakowitość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dawaj mu d**y przez tydzien a gotuj mu obiad w stroju jak ta panienka z filmika gwarancja ze zapomi o tej ktora teraz w jego sercu i bedzie chcial tylko ciebie na zawsze 333 www.youtube.com/watch?v=Ppy6mJsIwxA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×