Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
scarlet1976

Franczyza-czy jest ktoś kto prowadzi taką działalność?

Polecane posty

Gość a o co konkretnie pytasz?
jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy trzeba dysponować jakimś dużym kapitałem własnym,żeby się tym zająć? Jakie są zyski? Jaką branżą/marką najlepiej się zainteresować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książkę piszesz cy co?
Dużym, z tego co się orientuję to na start trzeba mieć kasę, i to sporą. Ale każda firma ma swoje wymagania, więc najlepiej jakbyś się dowiedziała u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o co konkretnie pytasz?
a to właśnie zależy od branży ile trzeba, ale tak mniej więcej to min 100 tys. Na franchising.pl wiele firm podaje ile potrzeba na otwarcie a do tego musisz często doliczyć remont i wyposażenie lokalu według ich standardu. Swego czasu bardzo się opłacało (np placówki partnerskie banków, mój szef mając jedną dorobił się jeszcze trzech-ale to się skończyło) a teraz to już różnie, nie powiem Ci czy się opłaca czy nie bo to zależy od miejscowości i położenia lokalu. Odzieżówki cały czas mają rację bytu (według mnie) znana marka zawsze przyciąga ludzi. Tyle ode mnie chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość książkę piszesz cy co?
A mi się wydaje, że zawsze sprawdzi się makdonald :D serio, nie widziałam jeszcze takiego, który świeciłby pustkami :) Zwłaszcza gdzieś przy trasie, albo w popularnych miejscowościach. Czekam też aż firma dunkin donuts zdecyduje sie powrócić na nasz rynek, bo pokochałam ich wyroby za czasów licealnych i ciężko mi było się pogodzić z ich wycofaniem się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa jest taka,że u mnie w mieście otwierają galerię handlową i poszukują osób chętnych na taką współpracę .Branża odzieżowa i gastronomiczna .Rozmawiałam wczoraj ze znajomym i on właśnie mi o tej mozliwosci ,Nie wiem skąd ma takie info ale mówił,że firma od razu daje lokal wyposażony z towarem, ze wszystkim a franczyzobiorca ma tylko jakby nad tym czuwać.Nie może się sam zatrudnić tylko kogoś przyjąć do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o co konkretnie pytasz?
wiesz co dla mnie to jest co najmniej dziwne, nie słyszałam jeszcze o tak "litościwym" franczyzodawcy. Każdy czegoś chce. Nawet ci najmniej znani mają jakieś haczyki np konieczność zatowarowania co miesiąc za min 5000 tys. Musisz dokładniej popytać lub po prostu poprosić o wzór umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o co konkretnie pytasz?
równie dobrze oni mogą kogoś zatrudnić żeby im tego pilnował i mają niższe koszty, ktoś Ci źle to przedstawił, ja bym nie uwierzyła w takie "cuda"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o co konkretnie pytasz?
a i jeszcze jedno najpierw warto sprawdzić czy ta galeria będzie miała racje bytu, ja się wjebałam w taką która świeci pustkami więc się dobrze zastanow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie też było troszkę dziwne dlatego ,ze tak by miało to wyglądać dlatego założyłam taki temat.Inaczej się czyta suche fakty a inaczej tak z kimś pogadać jak tutaj:) Racja,że jak już o się zdecydować konkretnie ina jakąś firmę i dopiero drążyć temat Pewnie trzeba też założyć własną działalość a to dodatkowe koszty T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też prawda to będzie trzecia GH w moim miecie,są dwie budowane równolegle.Może też tak być ,że będzie szał po po otwarciu bo coś nowego a potem lipa. Brać kredyt na wkład własny a nie będzie obrotu to można się też wkopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o co konkretnie pytasz?
działalność na pewno jeśli masz kogoś zatrudnić.Wiesz odpisuje Ci bo ja się naprawdę przejechałam na pewnej galerii i często budzę się w nocy i myślę jak to teraz będzie bo wzięłam spory kredyt. Więc pomyśl 1000 razy zanim się za coś takiego zabierzesz. Ale życzę powodzenia :) i udanych interesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden 34 latek
Bez ryzyka nie ma zy$ku 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby się przekonać musisz sama spróbować, musisz dać z siebie wszystko żeby się udało i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od franczyzodawcy jaka podejmiesz umowę. Jeżeli za wynajem lokalu płaci i zatowarowanie przez przez niego sklepu, czy punktu, to pozostaje Tobie założenie własnej działalności. A zysk dla Ciebie?, to wynika z umowy jaką będziesz zawierać o to należy zapytać fr-dawcę,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam franczyzę, ale nie we wszystkich branżach. Ja zdecydowałam się na franczyzę w branży medycznej i otworzyłam placówkę zajmującą się profilaktyką zdrowotną. Postawiłam na ofertę Evitum, bo mieli innowacyjne podejście i ciekawą propozycję. Zwłaszcza dla młodych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda1979
Prawie równo rok temu mój TŻ zrezygnował z etatu i poszedł we franczyznę. Postawił na sprzet czyszczący Optima i teraz prowadzi mobilną myjnie samochodową. Zysk jest, jak najbardziej. Ważne tylko, żeby znaleźć dobrego partnera do franczyzny Ruda1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martanawychowawczym
Podbjam, szukam pomysłu , warunek - niskie koszty wejścia ( maks.20 tysięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat stary ale może jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja też bym się chciała czegoś więcej dowiedzieć w tym temacie. Dopiero zaczynam reaserch internetowy, sporo ciekawych informacji znalazłam na stronie http://franczyzawpolsce.pl. Czy wiecie coś może o jakichś doradcach z tego zakresu? Żeby się spotkać f2f?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojestemwlasnieja
Ja uważam po kilku latach pracy w korporacji, że dobra franczyza jest naprawdę fajnym sposobem na to, aby prowadzić w pełni własny biznes. Ja akurat prowadzę punkt Mail Boxes Etc – to franczyza oparta na jasnych zasadach. Oferujemy usługi poligraficzne i pocztowe oraz kilka innych rzeczy. Klientów jest sporo, np. młodzi przedsiębiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam chyba podobny temat był na www.polskafranczyza.pl o ile dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie prowadzę ale właśnie się zastanawiam nad otwarciem myjni na takich warunkach bo bardzo mi się podoba propozycja od http://www.ecomyjnia.pl/ :) a takie myjnie są moim zdaniem bardzo przyszłościowe, a maja super lokalizację pod marketami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o gastronomię, to na początek polecam mobilną smażalnię ryb - http://rybkodajnia.pl. Pojedziesz sobie w sezonie tam, gdzie wiadomo, że ludzie najchętniej jadają rybki ;) I po czasie sprawdzisz sobie czy w ogóle odpowiada Ci coś takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×