Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka jedna anna.

dziewczyny mające 29dniowe cykle. kiedy wypada Wam owulacja?

Polecane posty

Gość taka jedna anna.

i kiedy podczas starań się kochałyście/kochacie? kupiłam testy owulacyjne, ale one chyba nie wychodzą i są niedokładne. kiedy więc się kochać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhyfffffffffffffffffffff
hej ja mam cykle 29 dniowe starając sie o dziecko zaczynaliśmy już od 10 dc a konczyliśmy koło 18 ale i w między czasie były stosunki :-) mi sie udało po 6 cyklach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Wiktorii.....
hej ja mam 28-32 dniowe cykle także trafić w owulacje jest bardzo ciężko praktycznie o 2 dziecko staramy się od kwietnia i dalej nic. testy owulacyjne jakoś u mnie też nie poskutkowały dlatego nawet ich nie kupuję z mężem kochamy się w prawdopodobne dni płodne między 10- 20dniem cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna anna.
no to sporo czasu:) czyli nie tak łatwo zajść, niby trafiasz w owulację, ale kilka miesięcy nie wychodzi...my się teraz kochaliśmy w 10 i 11dc, dziś mam 14, ale mąż w delegacji, będzie dopiero 16,17dc...pewnie przegapimy:o ... w ogóle to pierwsza ciąża była z zaskoczenia, nie byliśmy na nią przygotowani, raz tylko po 20dc było do końca, ale miałam wtedy nieregularne, często długie cykle, no i wpadka...potem brałam rok tabletki, odstawiłam i mam cykle regularne, tym razem ciąża ma być planowana, ciekawe kiedy się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna anna.
o widzę odzew:) poprzedni post pisałam do : fhyfffffffffffffffffffff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna anna.
ps. a czujecie kiedy macie owulację? w sensie jakiś ból podbrzusza,jajników,większa ochota na seks,plamienia? bo ja mam te wszystkie objawy, z tym, że w zeszłym cyklu było to 14-16dzień, więc nie wiem dokładnie kiedy ta owulacja, nie obserwuję temperatury ani śluzu - nie mam na to cierpliwości i czasu:p z resztą dopiero zaczynam...to mój pierwszy cykl takich starań, w sumie nawet to nie starania, bo 10 i 11 dc był tylko seks, a potem już nie...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nigdy nie obserwowałam się (temp itp). Stwierdziliśmy z mężem, że spróbujemy pierwszy raz, jak się nie uda przez np. 3 miesiące- pół roku zajść, to wtedy będziemy myśleć. Ja czuję owu, kłuje mnie jajnik. Śluzem się nie sugeruję nigdy , bo akurat w ten dzień co mnie bolał jajnik, kochaliśmy sie a śluzu było zero. Dopiero rano się pojawił. Mam pewność co do tego dnia zajścia, bo wcześniej zabezpieczaliśmy się prezerwatywami, ieć innej opcji nie było żeby zajść w inny dzień owu. Po prostu udało nam sie idealnie wstrzelić ;) Nie przejmujcie się, idźcie na luz, jak jesteście zdrowi to powinno się udać do 3 miesięcy zajśc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynusia, ja też mam swoją pewność co do "wstrzelenia", no ale właśnie z kafe się dowiedziałam, że jednak mogłam się gruubo mylić :D :D :D A sytuacja taka sama ja u ciebie: raz bez zabezpieczenia i innej opcji co do dnia nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna anna.
u mnie była taka niespodziewanka właśnie z pierwszą ciążą. jeden raz i już...ciekawe jak będzie teraz, bo podobno jak się bardzo chce to nie wychodzi, a jak się nie chce to od razu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość defrtyu7i890-
Ja mam 29-30 dn cykle. Owulację mam ok. 14-15 dn cyklu. Kłuje mnie wtedy jajnik, podbrzusze mam obolałe, strasznie chce mi się sexu i śluz owulacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy regóralnych cyklach żaden problem wyliczyć owulację :) szczyt przypada na 12-14 dni przed spodziewanym okresem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no taaaaaaaaaaaaak.
:P:P:P:P:P - no tak, 12-14 dni, ale kiedy dokładnie jest owulacja?;p ...koleżanko powyżej, mówisz, że 14dc? ja mam dzisiaj. myślisz, że może się udać? jutro też spróbuję i jeszcze w sobotę:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12-14 dni przed końcem cyklu bo tyle od owulacji do wydalenia potrzebuje każdy zdrowy kobiecy organizm więc jak masz 29 dni cyklu to 29-12=17 29-14=15 więc szczyt owulacji powinien być między 15 a 17dc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak to jakoś mnie jedna pani tutaj naprowadzała, że mogłam się jednak w obserwacjach pomylić i dla super poprawności należy pisać "prawdopodobny dzień owulacji", a nie jak ja piszę albo większość: owulację miałam 16 dc. Co zresztą wynikało z moich wielocyklowych temperatur, śluzu i innych takich subiektywnych objawów. Moment zagnieżdżenia też zaobserwowałam, ale pewnie miałam omamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no taaaaaaaaaaaaak.
czyli czw-niedziela mogę próbować?;p dzięki!;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko lepeij
idz nam onitoring cyklu ja poszlam i zaszlam w ciaze raz dwa bo wiedzialm kiedy dokladnie mam owulke i udalo sie wczesniej staralm sie pol roku a po monitoringu na ktory chodzilam po dwoch miesach czasu zaszlam w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna anna.
: p : p : p : p - a jak ja mam 29dniowe cykle, dziś mam właśnie 14 i już mnie boli brzuch tak jak na owulację to myślisz, że mogę ściągnąć męża do domu i zaczynać już od dziś też do niedzieli?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, tylko że ja w waszym temacie to jakby nieco z doskoku, bo u mnie standardowe cykle to 32 dni, z fazą lutealną ok. 15. No i wypadałoby 32-14=18, ale w 18 dc w cyklu ciązowym to byłam na 100% po owulacji, bo ginekolog sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm specjalistą nie jestem wiem że szczyt przypada między 12-14 dni przed końcem cyklu czyli 15-17dc w sumie 14 dc to już prawie prawie więc jak chcesz :) tylko jak dziś próbujesz to jutro sobie odpuść i dopiero w sobote tak zalecają lekarze że gdy chce się załapać to nie powinno się codziennie bo osłabia się spermę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyki cyki tyle że cykl ciążowy jest trochę inny :D:D:D nie wyliczysz kiedy dokładnie powinien się spóźnić i kto wie może ten akurat byłby o te 2 dni krótszy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna anna.
: p : p : p : p - kurde, a gdzieś czytałam, że codziennie można:p no widzisz, co źródło to inaczej...czyli mam poczekać do jutra?:) nie przegapię nic? bo już dziś czuję ten ból podbrzusza, mam nabrzmiały brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No generalnie to niczego nie można być pewnym ;) Chociaż jak od początku mówiłam, że wiem, jakiej płci jest dziecko, to wszyscy patrzyli na mnie jak na nawiedzoną :D Krótsze cykle w unormowanych, po dojrzewaniu, nigdy mi się nie zdarzały. Raz tylko zaobserwowałam PRAWDOPODOBNĄ owulację aż w 19 dc. Program do obserwacji cyklu pokazał owulację w 16 dc, śluz się zgadzał, skok temperatury też, więc pasowało mi na 16 dc. A co tam się w brzuchu działo, to tylko Natura wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki:) mam pytanko, cykle mam od 3 miesiecy dokladnie 29dniowe, kochalqam sie z mezem dokladnie 10dnia cyklu gdyz poczulam bol po jednej stronie w dole brzucha, dzis jest 12 dzien chce wznowic starania ale sluz nie jest taki jak dnia 10 czy mozliwe ze juz jest po owulacji?? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Staraczka28
Witajcie:) staramy się z mężem o drugiego maluszka. Nasz pierwszy synio kończy właśnie 3 latka i starania o niego trwały ok 10 miesięcy. Teraz już nie mamy tyle czasu i siły by kochać się tak często jak wtedy gdy nie mielismy dziecka. Jednak staramy się znaleźć chwilę dla siebie ;-) i teraz konkret - okres zaczął się 1 czerwca i trwał ok 5 dni. Cykle zawsze miałam 28-29 dniowe. Starania zaczęliśmy 10 czerwca, kolejne 13 i 15 czerwca, miałam w planach jeszcze wczoraj dla pewności poprawić mimo że śluz już zmetnial i zgestnial ale mieliśmy Gosci i mąż zaniemogl :-/ dziś czuję taki ucisk - lekki ból w jajniku z lewej strony. Mam nadzieję że się udało a wy jak myślicie, mogliśmy trafić w odpowiedni dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iki

Przy płodności i sprawdzaniu jak się rozkładają dni płodne w cyklu to będę podpowiadała Ovu control. Najprostsza metoda i jednocześnie dokładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariaa

Działa mi Ovu Control jak na razie bardzo dobrze, badanie proste w zrobieniu, powiększenie porządne, czekam tylko na efekt w postaci ciąży. Ale jesteśmy cierpliwi z moim mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×