Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak tylko pytammm####

co z alimentami po śmierci ojca

Polecane posty

Gość tak tylko pytammm####

mam takie pytanie teoretyczne moja maz ma dziecko z porzedniego zwiazku ze mna tez ma 1 dziecko wiadomo ze w wypadku jego smierci moje dziecko dostanie rente a co z tamtym dzieckiem? tez mu sie renta nalezy czy alimenty z funduszu? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfbvxfb
też dostanie rentę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli dziecko spełnia wymagania aby dostać rentę to dostanie ale jednocześnie ojciec musi spełniać wymagania aby dziecko dostało. Dziecko to dziecko, jeśli uznał w urzędzie to już jest nieistotne czy to dziecko ze związku małżeńskiego czy z wolnego związku, czy ojciec ma ograniczone prawa rodzicielskie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tylko pytammm####
no i kto ma racje? bo mnie doszły słuchy ze w razie jego smierci ja bede płacic alimenty chyba ze mamy rozdzielczosc majatkowa to wtedy fundusz alimentacyjny płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie będziesz płacić, jeśli twój mąż regularnie płaci alimenty i nie ma długów, bądź spokojna jego dziecko z poprzedniego związku dostanie rentę rodzinną na takich samych zasadach jak twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli dziecko się nie kwalifikuje i nie dostanie renty to alimenty na ciebie taż nie przejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tylko pytammm####
to wychodzi na to ze jesli dostanie rente ktora wynosi bodazje 80%zarobku ojca to bedzie dostawac duzo wiecej niz alimentow czy ta renta ma wynosic tyle co te alimenty? jak to jset

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUS oblicza ile wynosiłoby świadczenie jakie otrzymywałby twój mąż w przypadku trwałej niezdolności do pracy (bądź co bądź to śmierć taką niezdolnością jest) i z tej kwoty dziecko dostaje 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysokość renty zależy od tego ile lat przepracowane miał ojciec (wyliczają to ze składek emerytalno-rentowych). Podam ci przykład, mojej koleżanki ojciec umarł bardzo młodo i ogólnie ona renty dostawała jakieś grosze, nieco ponad 500 zł, z kolei ojciec mojego znajomego zmarł kilka lat przed emeryturą i chłopak dostaje ponad 1700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kujaw
bzdura ... z tego co mi wiadomo po śmierci skończą się alimenty , renty także nie bedzie a o funduszu zapomnij ,zostaną jedynie długi alimentacyjne o ile takie są i to je to dziecko dostanie ,czyli zaległe alimenty bedą ściągane od spadkobierców ... lepiej nie wypowiadać się na tematy o których nic sie nie wie jesli ojciec pracuje i ma wypracowane lata to kazde dziecko dostanie po nim rentę niestety renta rodzinna bedzie podzielona na ilość dzieci oczywiście wtedy gdy dzieci spełniają warunki do otrzymania renty po ojcu czyli jesli sie uczą natomiast jesli ojciec nie pracuje lub nie ma wypracowanych lat by otrzymywac rente rodzinną wówczas dzieci nie otrzymają renty rodzinnej co do płacenia alimentów na dziecko to istotnie matka dziecka z pierwszego związku może wystapić o alimenty od wdowy po ojcu swojego dziecka równiez takie alimenty może otrzymać pierwsza żona na siebie o ile rozwód był wyłącznie z winy męża-prawda jest że jesli jest odrebność majatkowa lub obecna zona zrzeka się spadku po mężu ten obowiązek alimentacyjny upada oczywiście wszystko zależy od sytuacji majatkowej wdowy oraz byłej zony i dziecka z pierwszego z pierwszego zwiazku znam przypadek kiedy wdowa musiała płacić alimenty na pierwszą żonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
i tu się zniecierpliwiony mylisz-to nie chodzi o spadkobiercę a o partnera zobowiązanego do płacenia alimentów jeszcze raz powtarzam-znam taki przypadek z własnego podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego to dziecko
by nie miało otrzymywać renty po ojcu? uważasz że tylko twoje jest ważne? Co za zachłanność. Kiedy chcesz faceta ukatrupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele
Ludziska, coraz większego macie fioła na tle kaski :( Facet żyje, pewnie ma z 30 lat a żonka już liczy kasę po jego zejściu, żenada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ty wsztędzie widzisz
teorie spiskowe, to już dzisiaj kolejny temat , w którym plujesz jadem na lewo i prawo. Zajmij się naprawą swojego kiepskiego życia bo osoba szczęśliwa na pewno w ten sposób się nie wyraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak myślisz mądralo
czy autorka tematu jest szczęśliwą osobą? Facet żyje a ona już szuka haka, żeby jego dziecko okradać. W dodatku z pieniędzy które placi ZUS. Żałosna ta autorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tylko pytammm####
a skad wy wiecie ze moja maz nie ma 40 lat i nie choruje na raka? to wy od razu spiskujecie-zapewne byłe zony pobierające alimenty sie od razu odezwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tylko pytammm####
i jescze jedno poki co to dziecko jest teraz okradane przez wlasna matke z tych alimentow bo gowno dostaje chodzi jak łachman a mamuska na siebie wydaje wiec jak nie znacie histori to jej nie towrzcie bo ja zadałam proste pytanie a wy od razu sobie calosc dopowiadacie zegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi-mama
NIE OSĄDZAJCIE A SAMI NIE BĘDZIECIE SĄDZENI KTO WAM DAŁ PRAWO DO ATAKOWANIA I MIESZANIA Z BŁOTEM KOGOŚ KTO ZADAŁ JEDYNIE PYTANIE?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żegnaj żegnaj
człowiek który nie ma złych zamiarow TAKICH pytan nie zadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
tak tylko pytammm####, a ile mąz płaci tych alimentów? Bo zazwyczaj są to śmieszne kwoty:) Nie oczekuj, że jak wspaniałomyślnie zapłacicie 300-400zł miesięcznie to matka będzie za to kupować dziecku super ubrania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tylko pytammm####
wy jestescie nienormalni myslicie ze ja chce wlasnego meza zabic i pytam czy tatmo dziecko tez dostanie rente?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taak dostanie
Zgodnie z prawem renta rodzinna po ojcu, wynosząca 80% takiej renty jaką on wypracował dla siebie, ta renta rodzinna jest dzielona na wszystkie uprawnione osoby (dzieci)............czyli jeśli z 80% wychodzi kwota 1600 zł, to będzie podzielona na jego dwoje dzieci po 800 zł (na twoje dziecko i tamto dziecko )...jesli znajdzie się wiecej uprawnionych osób, bo może ma jeszcze dwoje pozamałżeńskich dzieci ( jak porzucił pierwszą żonę to znaczy że latał po babach i zapładniał, ty tez jestes taka jego babą)...........więc jeśli dzieci jest więcej bo czworo, to te 1600 zł podzieli się na 4, i każde dziecko dostanie tylko 400 żł. Jasne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby otrzymać rentę rodzinną zmarły musi mieć przepracowane ostatnie pięć lat składkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tylko pytammm####
i jak juz cos to większa motywacje ma była mojego meza bo renty by dostala wiecej niz alimentow przypuscmy ze maz zarabia 2000 alimenty pałci 500zł renty by było ok 1600zł na 2 dzieci wychodzi po 800 zł czyli ja na tym bym gorzej wyszła bo po odliczeniu alimentow nam zostawało z jego wypłaty 1500zł nadal myslicie ze chce jego smierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :?amelia
wiecie co? ja już się nie dziwię dlaczego zostałyście same. Wasze irracjonalne domysły tylko uświadamiają w przekonaniu , że faceci od was zwiali bo jesteście nienormalne. To skierowane do tych rozjuszonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo................ zgrozo
Babka wzięła cudzego chłopa i już główkuje, jak ma się zemścić na dziecku po śmierci jego ojca! Odpowiem ironicznie, na głupie pytanie autorki. Mądrzy się domyślą, głupki mnie nie obchodzą. Odpowiedź zadawalająca autorkę, brzmi tak: Twój "dzieciak" oczywiście dostanie rentę, tamten zdechnie z głodu. Zadowolona?!!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tego?
no i co ją ma obchodzić tamto dziecko czy będzie miało co żreć? Bardzo dobrze, niech myśli tylko o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo................ zgrozo
Jest w życiu jeszcze coś takiego jak empatia, jest honor, jest moralność i mnóstwo rzeczy, które wpływa na coś takiego jak "człowieczeństwo". W jakich czasach nam przyszło żyć! Kiedyś człowiek w czasie wojny choćby ten przykład, potrafił podzielić się kromką chleba, żeby uratować inne życie,, człowieka, którego nie znał! A w tych czasach, może zdychać dziecko człowieka, któremu się urodziło dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tego?
no pani empatyczna hahah. Ty byś wszystkie drugie żony powybijała twierdząc, że planują mord ma mężu i jego dziecku z eks lub doprawiłabys inne ideologie w twoich oczach usprawiedliwiające swoja hipokryzję ;) gubisz się w tym co pleciesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
"""" co z alimentami po śmierci ojca """""" Nie ma alimentów. Renta jest do wysokości zasądzonych alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×