Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oszczędnościii

W kwestii cięcia kosztów zdecydowaliśmy się na takie rozwiazaenie. Co uwazacie?

Polecane posty

Gość oszczędnościii

Czy ktoś z Was rezygnuje z dekoracji kościoła? i czy to wielka lipa pojechać takim samochodem do ślubu http://cokupic.pl/i/om_big3672957.jpg Taki samochód akurat mamy jest to laguna jakieś delikatne przystrojenie? czy naprawdę będzie to źle wyglądało? zaoszczędzone jakieś 500zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego lipa
ładnie przystroicie i będzie. Ja w ogóle nie widzę sensu w wynajmowaniu samochodów na ślub chyba że się go nie ma, ale rozumiem że inni maja inne podejście. Sami zdecydujecie. Co do dekoracji kościoła. My żeśmy nie dekorowali, ale kościół był sam w sobie ładny. Niektóre kościoły jednak wyglądają pusto bez dekoracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja86sia
my też jedziemy zwykłym autem, teściu nas zawiezie, trochę przystroi i nie widzę w tym nic złego :) a co do kościoła, to stroją nam go za 600zł (najprostsza i najtańsza opcja), w tym też sprzątają, co zaoszczędzi nam sporo czasu, więc już się poświęciliśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego lipa
A termin ślubu kiedy, czasami są okresy gdzie kościoły się przystraja i wtedy dodatkowa dekoracja to już za dużo. Moja kuzynka kiedyś brała ślub w styczniu. Nie dość że kościół styl barokowy, dekoracja świąteczna to jeszcze wprowadzili dekoratorkę. Za dużo tego było. Trochę to nie pomyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego lipa
ja to chyba się nie powinnam wypowiadać w kwestii samochodów. Mój ojciec od dawna ma jednego czarnego Peugota i już kilka par wiózł nim do ślubu. My też żeśmy nim jechali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jechałam autem rodziców;-) nawet potem znajomi też go wypożyczyli. Wydawanie kilkuset zł tylko po to żeby kawałek się przejechać to dla mnie absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja86sia
"Wydawanie kilkuset zł tylko po to żeby kawałek się przejechać to dla mnie absurd. " Dokładnie :) ja mam z kościoła do sali 10-15min pieszo, więc autem może z 3min przejadę i mam płacić 1-2tys za wynajem? bez sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego lipa
jak już się wynajmuje za tyle kasy to pewnie się robi jakąs rundkę po okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stolikdokawy
my mielismy passata od kolegi pozyczonego a dekoracje w kosciele: kupilismy kwiaty przed ołtarz pani pod hala mirowska zrobiła nam wyjatkowo piekny kosz za 150zł i ot tyle tych wydatków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stolikdokawy
a co do dekoracji auta to z allegro za 45zł kupilismy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy wypożyczone auto od znajomego. Damy tylko 100zł za paliwo. Dekoracje kupiliśmy na allegro za 90zł. Kościoła nie dekorujemy, ale z tego co wiem to ktoś z kościoła przystroi ławki takim długim białym tiulem czy czymś takim. A kwiaty u nas są zawsze pod ołtarzem wiec wystarczą. Mi było by szkoda kasy wydawać na wynajmowanie samochodu bądź strojenie kościoła bo to tylko chwila a ile to wszystko pieniędzy kosztuje. No chyba, że bym miała kupę forsy to wtedy co innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekoracja kościoła??
No właśnie, u nas w parafii jest taki problem, że kosztuje niby niewiele, bo 400 złotych i załatwia to ksiądz. Te 400 złotych dzieli na liczbę par, które w tym dniu biorą ślub i informuje w dniu ślubu ile trzeba dopłacić. Tak sobie zapewnia kwiaty przy ołtarzu na niedzielę i następny tydzień po ślubach i uważa, że robi słusznie. Aha - nie ma możliwości, by wpłacić te 200 złotych (jeśli są 2 pary) w dniu, w którym płacisz za ślub, dopiero później jeszcze raz wyciąga rękę. Zrezygnować też się nie da, bo ksiądz mówi, że taką ma umowę na dekoracje i że to jest bardzo tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybencjaaa
ja nie dekoruję kościoła, bierzemy ślub w bazylice gdzie dużo przepychu i dekoracje nie pasuja. rozsypię tylko platki róż wzdłuz dywanu i starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×