Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Buduje dom

Dom z poddaszem użytkowym czy parterowy

Polecane posty

Gość Buduje dom

Mam pytanie Drogie mamy które mieszkacie we włąsnym domu. Który dom będzie lepszy i wygodniejszy : ten z poddaszem czy parterowy?? Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buduje dom
Pytam tylko czy budując dom zdecydować się na wersje parter + poddasze użytkowe czy sam parter. Są tu napewno takie kobiety które mieszkają w swoim domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala9148
Z poddaszem fajniejszy i wygodniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mieszkam w domu z poddaszem uzytkowym. Narazie wykonczony mam sam parter a na poddaszu czekaja 2 duze pokoje, łazienka, wc, garderoba i pralnio-suszarnia (z ktorej juz korzystamy). Gdyby udało sie nam miec 2 dzieci wtedy one zajma te 2 duze pokoje na poddaszu. Uwazam, ze lepiej jest miec mozliwosc "wyeksmitowania" dzieci na poddasze zwłaszcz gdy dojrzewaja i chca miec wiecej prywatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
hej witam! Oczywiście z poddaszem, taniej ogrzac bo cieplo w gore na pietro ucieka a nie w dach jak to w duzych parterowych jest. mniejsza powierzchnia "zajmowania" domu na dzialce bo zajete jest powiedzmy 60m ziemi a nie 130m. tylko pamietaj zeby nie decydowac sie na okna dachowe. sastrasznie nie trafione. firanki nie powiesisz, kwiatka nie postawisz na parapecie. zeby umyc trzeba sie nagimnastykowac a zima cale swiatlo zostanie zabrane jak snieg spadnie na takie okno. Lepiej daszki porobic w dachu i w nich normalne okna, bez cudowania. Masz w planach jakis projekt juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsza z najlepszych
parterówka zewnętrznie jest ładna, ale w środku przypomina mi trochę hotel, kilka drzwi obok siebie do sypialni i łazienki z dłuższym korytarzem, no chyba że ktoś zrobi porterówkę z poddaszem użytkowym, ale wtedy w pokojach i pomieszczeniach na poddaszu są praktycznie pościnane wszystkie ściany, min.2 ściany i te skosy są spore, bo parterówki mają spore nachylenie kąta dachu. Co sprawia że pokoje są wtedy nie ustawne. Kolejna rzecz. Parterówka jest droższa w budowie niż dom z poddaszem użytkowym i dachem dwuspadowym. Dzieje się tak dlatego, że parterówki są rozłożyste, więc potrzeba na nie więszky wykop, więcej piachu, więcej cementu, więcej cegły, większy strop (na długość i szerokość), Pozatym porterówka jest przykryta dachem kopertowym, czterospadowym, przez co koszty budowy są też zdecydowanie większe. Najtańszy w budowie i najbardziej funkcjonalny dom to dom z użytkowym poddaszem i dachem dwuspadowym, gdzie na parterze mieści się salon, kuchnia, łazienka, ewent.dodoatkowy pokój, spiżarnia +garaż, a na poddaszu sypialnie, łazienka, ewent.pralnia, garderoba. Ale co kto woli. Ja tylko piszę jak to wygląda z perspektywy finansowej i wizualnej/funkcjonalnej. Pracuję w nieruchomościach, to trochę domów tez się naoglądałam i ma na to obiektywne spojrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
i z eksmitowaniem dzieci tez sie zgodze. Najlepiej jak na gorze mialy by swoje pokoje, a wy sypilanie na dole, zeby dól beztrosko sam sobie nie byl zostawiony (zlodzieje) a i tez lepszy komfort dla dzieci ze nie maja starych za scianą. Ja bym juz zrezygnowala z lazienki na gorze, zostawilabym tylko 2 same pokoje a lazienka blisko chodów na dole. Bez przesay to kilka schodków i nie potrzeba dwuch lazienek na 4 osoby w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buduje dom
Jesteśmy nastawieni na dom z poddaszem użytkowym, jednak nutka niepewnosci gdzieś tam jeszcze we mnie się tliła.... tak mamy kilka projektów wybranych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buduje dom
my właśnie też myśleliśmy nad łązienką tylko na dole, a na górze tylko wc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
druga łazienka na górze to jednak wygoda - nie musi mieć zaraz 10m2, ale mała, przytulna jak najbardziej wszystko, co napisały poprzedniczki o zaletach domu piętrowego to prawda, ale osobiście jakbym miała duża działkę i dobry budżet, to bym wybrała parterowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
buduje no pewnie, jak chcecie koniecznie wc na gorze to juz lepsze rozwiazanie niz cala lazienka, bo dla kogo tam ma byc druga wanna? :) takiego przemialu nie ma w 4 osobiwej rodzinie zeby kazdy chcial sie kapac w tym samym czasie lub chciec na bibelek, o roznych porach sie wraca itd wiec jak dla mnie ejdna lazienka na dole w zupelnosci by wystarczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnomiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Z poddaszem lepszy i praktyczniejszy. Nawet duzy parterowy dom sprawia wrazenie ze sie w nim wszyscy dusza na kupie. A tak to mozna to roziwzac ze wy bedziecie miec sypialnie na gorze a dzieci na dole lub na odwrót. Wy mozecie przyjmowac swoich gosci a dzieci swoje jak podrosana i nie beda wam wtedy "przeszkadzac". Zreszta zawsze jakos mi sie bardzije z poddaszem podobaly. Sprawiaja wrazenie przytulniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
Ale dla kogo ta druga lazienka? :) dla ludzi ? hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z poddaszem, sama taki buduję...parterowy nawet nie wchodził w grę..tańszy w budowie, ogrzaniu..Mamy projekt genua od Lipińskich. Najtańszy i najprostszy dom do budowy jaki znaleźliśmy wsród setek projektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
Autorko podaj linki do domków jakie sobie upatrzyliscie, to popatrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
miss zaraz go zobacze, na jakim etapie budowy jestescie ic zym budujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
pewnie -w jednej prysznic, w drugiej wanna - z czasem z dzieci zrobią się nastolatki i beda boje, bo ktos za długo myje zęby...poza tym jak goście zostają na noc, to też fajnie mieć dla nich osobną lazienke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem czy rzeczywiscie zbedna jest ta druga łazienka na poddaszu? Może, gdy dzieci są jeszcze nastolatkami to ok. A co - jesli np. któres z dzieci chcialoby zostac z nami na starośc? Dla tych co mysla, ze dzieci chce uwiązac przy sobie dodam, ze wcale tego nie oczekuje ale gdyby sie tak zdarzyło to chyba lepiej miec 2 łazienki, prawda? Przyznam, ze gdy budowalismy dom - to przez pewien czas mieszkalismy z tesciami u nich w domu. Mielismy własnie mozliwosc posiadania odrębnej lazienki i przez to czułam sie naprawde komfortowo. Tymbardziej, ze wszyscy domownicy pracowali na rano..i byloby to troche klopotliwe okupowac 1 łazienke gdy wszyscy sie spiesza. Ale wracajac do tematu: Po to budowalismy dom by mieszkac tak jak chcemy. Wiec 2 łazienki to wcale nie jakas przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
ogladam , ale ja bym sie na taki nie zdecydowala, juz mowie co jest na NIE ---to ze lazienka na dole nie ma okna, po goracj kapili gdzi jst naparowan wszystko idzi w sufit, wntulani wywitrzniki al il on tgo wciagna, a jak jst okno zawsz mozna uchylic, wywitrzyc. (dobr tz jak grubsza sprawa si szykuj ;-) ) -- na dole ni ma zadngo pokoju oprócz otwartgo salonu. gdy masz dzici wiadomo z zabawki bda w calym domu wic warto by mic na dol pokój by w razi co moc jakos ogarnac do nigo a ni nosic na gor wszystko, pozatym dół na noc pozostaj pusty bz ludzi a zlodzij tylko czychaja by wszyscy spali na gorze a na dol chulaj dusza pikla ni ma.pozatym na gorz fajni jakby gniazko dzici bylo juz bez "starych". Ja mysl katgoriami 4 osobowj rodziny wic jak dla mni zbn t 4 pokoj na gorze i lazinka. 2 sam po koj na gorz by wystarczyly a na dole pokój a nie sam salon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
ten dom z linka jest niestety bardzo niefunkcjonalny - głowna powierzchnia to komunikacja - dwa korytarze do salonu, w salonie przejście do schodów, w kuchni mało blatu i szafek, bo musi być stół i znowu przejście do salonu i mimo dwóch okien będziesz włączać światło krojąc marchewkę, bo sobie zasłaniasz dostęp światła dziennego, łazienka też bez okna, bo okno jest do korytarza... chyba kiedyś z bratem analizowaliśmy ten sam projekt...niestety nie jest za dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
"...poza tym jak goście zostają na noc, to też fajnie mieć dla nich osobną lazienke" dom stawiam dla siebie a nie dla gosci odwiedzajacy mnie 2 razy w roku. łazienka dla gosci dobre dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
D bill dokladnie to samo mysle o tym projekcie, co z tego ze tani. tani napewno bo wszystko proste, dach dwuspadowy to i koszta male dół bardzo nie funcjonalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
rozumiem Anna, że musisz bronić swojego maleńkiego gniazdka, ale może autorka prowadzi inne zycie i może częściej przyjmuje gości? prosiła o opinię to ją napisałam - dwie łazienki przy czterech osobach to nie jest rozrzutność, jeśli kogoś stać, zeby zrobić niedużą łazienkę z prysznicem na górze to bardzo szybko się okaze, że warto i że się przydaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ten,łazienkę na dole przesuwamy będzie z oknem..komunikacja będzie przeznaczona na szafy suwane,i takie tam,na kuchnię też mamy pomysł,będzie bardzo widna. A na takim etapie jesteśmy,że tetraz mąż na dchu siedzi i deski przybija;) bardzo jestem zadowolona z tego projektu...muszę narazie uciekac,zajrzę jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
ale ja pisze, przepraszam ale nie wszystkie klawiasze mi sie wstukuja, uroki posiadania dzieci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Anna ann
dr bill, po co te docinki o bronieniu malenskiego gniazdka? ja nic nie musze tak sie sklada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×