Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Buduje dom

Dom z poddaszem użytkowym czy parterowy

Polecane posty

Gość gość
to ja (z bergamotek ;)) przyznam szczerze, że po postawieniu już murów i otynkowaniu w środku trochę wkurzają mnie te skosy (szczególnie w jednym pokoju - sypialni, a nie chcę innego pokoju przeznaczyć na to, bo zawsze chciałam mieć "swoją" łazienkę), ale jak już pomierzyłam i ściany i podłogi, wyszło, że spokojnie łóżko 1,8 x 2,0 wejdzie bez problemu z "podejściem" z trzech stron bez uderzania w sufit... ale byłoby trochę lepiej bez tych skosów. Poza tym mamy jeszcze strych - nie wiem jakiej wielkości, nigdy tam nie byłam , to będzie królestwo męża. do autorki : jak już zdecydujesz się na parter z poddaszem użytkowym ,to najlepiej odwiedzaj często budowę i patrz gdzie mają być ściany i skosy. Zawsze można trochę pozmieniać, a na etapie budowy jest to prostsze niż po :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejg9
Domy z poddaszem są teraz naprawdę piękne. MAnie się bardzo podobają te na stronie MGPROJEKT http://www.mgprojekt.com.pl/ - nie tylko świetnie się prezentują, ale też są energooszczędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek9000
Uważam, że w domu z poddaszem panuje jakiś taki wyjątkowy klimat jednak aranżacja takiego pomieszczenia może być dosyć problematyczna. Chodzi mi tu głównie o uciążliwe tynkowanie skosów. Szkoda że po fakcie, ale dowiedziałem się od sąsiada że jest na to metoda stucanetu idealna na takie właśnie powierzchnie więc możesz śmiało działać, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio domy parterowe zauważyłam, ze stają się coraz modniejsze, ale osobiście bardzo lubię domy z poddaszem. Nasz dom stał się dla nas trochę za maly jak się rodzina powiększyła i stwierdziliśmy, ze zamiast dobudowania bardziej nam się opłaci adaptacja poddasza. Teraz mamy tam sypialnię, laziełnkę i pokój dziecięcy. Takie wnętrza na poddaszu sa naprawdę bardzo przytulne i klimatyczne. U nas adaptacją strychu zajęła się pracownia projektowa pana Ciesielskiego w Wrocławia http://www.pracowniaprojektowawroclaw.pl/. Mieli naprawdę sporo propozycji dla nas, jeśli chodzi o projekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harskin
Proszę tutaj - http://archon.pl/projekty-domow-parterowych-pc1073 Myślę, że domki parterowe są zdecydowanie najbardziej praktyczne i po prostu stawianie na inne rozwiązania mija się z celem. Jeśli budujesz dom, to tylko taki, w którym wykorzystasz wszystkie pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli posiadamy dużą i regularną działkę to możemy sobie pozwolić tak naprawdę na każdy dom. Parterowy czy z poddaszem, każdy ma swoich zwolenników. A właściwie dobrany projekt domu z pewnością da nam w przyszłości dużo satysfakcji i radości. Z przyjemnością pomożemy Państwu w znalezieniu tego idealnego domu z naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem to jest jedynie kwestia gustu. Ja mam dom z poddaszem ale wcześniej z niego nie korzystaliśmy. Nie było zbyt funkcjonalne, ale doszliśmy do wniosku, ze fajnie byłoby tam zrobić sypialnię i garderobę. Ta pracownia projektowa z Wrocławia zrobiła dla nas świetny projekt adaptacji poddasza http://www.pracowniaprojektowawroclaw.pl/. Z tego co wiem robią tez adaptacje na cele biurowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my z mężem też się zastanawiamy co będzie lepsze, gdzieś nawet znalazłam porównanie domu 100 m2 parterowego i z poddaszem, to dom z poddaszem ku mojemu zdziwieniu wyszedł troszkę taniej, aczkolwiek koszty są bardzo zbliżone Ale my jednak wolimy chyba parterowe, wszystko na jednym poziomie, jeszcze nie kupiliśmy, ale zastanawiamy się nad projektem ze strony Dom.pl ARP TRACJA CE może ktoś coś doradzi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli tylko wielkość dzialki na to pozwala zdecydowanie wygodniej miec wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie. Schody to zawsze przszkoda (wciagasz wozek, zlamiesz noge, zestarzejesz sie, wnosisz meble, zachorujesz itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się bardzo podobają domy parterowe na osiedlu Prowansja, która buduje firma Marco Polo Development http://www.mpddeweloper.pl/oferta/prowansja. mają bardzo ciekawe inwestycje w okolicach Poznania, okolica spokojna, dobry dojazd, a mieszkania i domy oferowane przez nich sa zawsze wykańczane w wysokim standardzie. Wydaje mi się, ze lepszy taki domek niż mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena99922
Macie już daleko w planach takie domki z poddaszem, czy to na razie tylko Wasze małe i drobne marzenia? Bo moim zdaniem, wszystko jest do osiągnięcia z czasem. Sama zastanawiam się nad tym, jakby to było. A Wy o samych domkach możecie przeczytać sobie tutaj https://www.dominanta.pl/blog/tag/dom-z-poddaszem-uzytkowym kilka informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy jeżeli mam poddasze użytkowe, na dach mogę położyć dachówkę ceramiczną, np. Roben?Któraś z Was może wie, czy się to jakoś nie nagrzewa, czy wpływa na temperatury wewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.09.01 Jesli tylko wielkość dzialki na to pozwala zdecydowanie wygodniej miec wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie. Schody to zawsze przszkoda (wciagasz wozek, zlamiesz noge, zestarzejesz sie, wnosisz meble, zachorujesz itd x popieram w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam parterówke :)) super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak już mamy upatrzoną lub zakupioną wybraną działkę, to...trzeba wybrać projekt wymarzonego domu!

 Jak dla mnie dość ciekawy jest projekt Szmaragd, dostępny w ofercie firmy MG Projekt

Wiadomo, że każdy patrzy na różne aspekty domu i jego otoczenia! Architekci z tej pracowni na pewno są pomocni i dobrze się z nimi współpracuje 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje plusy. Po ślubie mieszkaliśmy na pieterku rodziców. Wszystko na jednym poziomie, bez biegania po schodach itp... Dzieci malutkie to przeszłam dwa kroki i już byłam przy ich pokoju posłuchać czy śpią itp.... Teraz mamy dom z poddaszem i gdy np. w sobotę wcześnie wstaje to nie Musze chodzić na palcach bo za ścianą ktoś śpi. I jak goście przychodzą to nie)łażą po całym domu tylko po parterze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×