Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wpoić dzieciom miłość do książ

Książki dla małych dzieci, czyli co czytamy swoim pociechom!!!

Polecane posty

Gość Zośka30
Jak przeczytałam o książeczkach typu "wielka księga c**ek" to byłam w szoku! Ale potem też ją widziałam w księgarni! To jest jakiś dramat! A gdzie jakieś rozwijające książeczki, czy wszystko dziś musi być takie wulgarne? Na jakich ludzi wyrosną nasze dzieci?? A ja ostatnio znalazłam przez przypadek taką książeczkę "jak to działa?". Ona w taki trochę śmieszny sposób - przynajmniej z punktu widzenia dorosłego - wyjaśnia np. co jedzą drzewa, albo skąd się bierze czekolada, gdzie śpi słońce. Można ją znaleźć tutaj: http://wydaje.pl/e/jak-to-dziala Mojego synka też zainteresowała bardzo, a nie jest o cipkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 1,5 rocznego synka i najlepiej póki co sprawdzają się wiersze (Brzechwa, Tuwim itp.) w książeczkach z kartonowymi stronami. Czytanie łączy się z pokazywaniem różnych rzeczy na obrazkach. Natomiast szczególnie polecam książeczkę Turlututu akuku to ja. Idealna dla takich młodszych dzieci, która łączy czytanie z interaktywną zabawą. Są też chyba jeszcze inne książeczki z tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzolka11
a dla doroslych fajna okzac sie moze ksiazka www.wladcapiaskow.pl :) mnie sie bardzo spodobała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wesołe minuty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czytam baśnie braci Grimm są dobre np. że macocha zjadła pasierba w potrawce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio czytalam synkowi Kamasutre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama Mu i Pan Wrona! Muminki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszcie ile lat mają dzieci, bo to bez sensu strzelać tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka4455
Moje dzieciaki obecnie czytają wszystko co jest o Bolku i Lolku. Mąż im powiedział, że to była jego ulubiona bajka w dzieciństwie, a że jesteśmy na etapie "chce być taki jak tata" to czytamy Bolki, lubimy samochody i pijemy coca cole :) Czekam tylko na etap lubie to co mama, żeby pili sok pomarańczowy bo Bolka i Lolka i samochody też lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My czytamy dziecku o przygodach MYSZKI MIKO Wydawnictwa MD http://wydawnictwomd.pl/ Na sklepie maja mnóstwo tanich książeczek dla dzieci, kolorowanki, kartonówki, szlaczki, bajki z naklejkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak akurat zgodzę się co do Wydawnictwa MD Monika Duda mają śliczne książeczki dla dzieci i są tańsze niż w innych księgarniach. Na stronie http://wydawnictwomd.pl/ kupiliśmy zestaw o przygodach MIKO - książka jest pięknie ilustrowana i wydana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cudowna, dla dzieci myślę tak 4+, jest seria książeczek o Dunii, pierwsza część to "Moje szczęśliwe życie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od jakiegoś roku czytam wznowioną z lat 80-tych serię książeczek "Poczytaj mi mamo" które ja czytałam w dzieciństwie. Nie wszystkie opowiastki dziecko łapie i nie wszystkie ja uważam za faktycznie atrakcyjne ale jest tego dość dużo i uważam że każdy znajdzie coś dla siebie. My mamy dużo swoich ulubionych opowiastek z tej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój trzylatek nie lubi czytania, chociaż zaczęliśmy czytać jak miał ok. 2. Wczesniej zasypiał sam, a potem zrobił się zwyczaj usypiania z książeczką. Syn marudzi, że jak czytam to on nic nie 'widzi', chce przewracać strony i w ogóle wydaje się, że nie może się skupić na słuchaniu. Dziwi mnie to, bo bajki ogląda tylko godzinę w tygodniu, w niedzielę. Potrafi też wysłuchać opowiadania. A przy książce się irytuje i oczekuje, że pojawi się obraz. Mówię, żeby sobie wyobrażał ale wiem, że nie może się skupić na tym i nie wychodzi mu to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka lat 6 uwielbia babcie na jabloni, nie kazdy umial sie przewrocic Dzieci z ulicy awanturnikow. Mis uszatek Przygody nieumialka Syn 16 miesięcy Slon trabalski Tomek i Przyjaciele Pawel i Gaweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola_Bloglokomotywa
U nas ostatnio hitem jest interaktywna książeczka "Śpij, króliczku". Jest przeznaczona dla dzieci od roku. Zadaniem jest ułozyć króliczka do snu. Prosta, ale bardzo zabawna książeczka. Jeśli ktoś miałby ochotę poczytać więcej to zapraszam na recenzję: http://www.bloglokomotywa.pl/spij-kroliczku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio kupiłam swojej córce ciekawą książeczkę. Nosi tytuł "Witaminowe urodziny" i opowiada o przygodach witamin. Książka w fajny sposób przekazuje wiedzę na temat zdrowego jedzenia. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym zakresie tematycznym. Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula21

Sprawdźcie stronę https://www.wydawnictwomd.pl/ Znajdziecie mnóstwo pięknych bajek z naklejkami, kolorowanek,  encyklopedii , książeczek kartonowych dla maluchów i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

"Czy to bies, czy to pies"  Kamila i Łukasz Loskot

"Borka i Sambor.  Postrzyżyny"  Elżbieta Żukowska, Karol „KRL” Kalinowski

"Łauma" i  "Kościsko" Karola Kalinowskiego.

"Bestiariuszek. Niewidzialni pomocnicy" Witold Vargas

"B jak Bies. Abecadło mitologii słowiańskiej" Natalia Hluzow:

„I jak Isetki”

To są takie małe stworki,
Co szukają ciepłej norki.
W zamian za kawałek miejsca,
Dają ludziom dużo szczęścia.

Lubią kryć się w brudnych garnkach,
Starych książkach, zakamarkach,
A najbardziej pod pachami, 
Śmiesząc ludzi łaskotkami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

"Noc między Tam i Tu" Marta Krajewska

"Wojna bogów. Plemiona" Łukasz Radecki

„Wierzenia słowiańskie dla maluchów” i „Paskudki słowiańskie” Magdaleny Mrozińskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

„Śpiewająca lipka” – zbiór baśni i podań słowian

Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn"

Grzegorz Kasdepke- rozne

Nicola Davies "Robale: czyli co nas zzera"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×