Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestemzmiasta

czarny ząb

Polecane posty

Gość jestemzmiasta

wczoraj popołudniu zaczał mnie ostro bolec ząb,to znaczy moze nie tyle bolec co spuchło mi dziąsło i nie dawało mi to spokoju,takie dziwne uczucie,myslałąm,ze cos mi weszło miedzy zeby i zaczełam to blizej ogladac choc to niełatwe bo to ostatni ząb u góry i zobaczyłam w lustrze ze zab jest w połowie czarny!!! jestem przerazona, do dentysty zadzwonie dopiero w poniedzialek bo teraz nie pracują i niewiem co robic czy ktos tak miał? czy macie jakies pomysły co z tym zrobic jak ulżyć w oczekiwaniu na wizyte? w tamtym miejscu miedzy zebami,jak przejade paznokciem to od razu krew mi zaczyna leciec. a tak wogóle to zeby powinnam miec w porzadku bo sie od zimy za nie wziełam i wszystkie zrobiłam raz w miesiacu chodziłam do dentysty i zakonczyłam jeszcze odkamienieniem i niemozliwe zeby w tak krótkim czasie zrobila mi sie jakas wielka próchnica. zreszta bolałby mnie zab a boli dziąsło a ząb jest czarny. prosze o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
jejku jak dobrze ze macie zdrowe zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żrę banana
To jakaś zębowa odwrotność bielactwa. Będziesz miała czarne zęby, jak murzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giselle83
jeśli cię boli, to tabletki, ewentualnie jakaś maść na bolące dziąsła, popytaj w aptece. może jakieś płukanki też? dentosept pomaga :) A ząb raczej zepsuty jest, dlatego czarny. Bez dentysty ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczka:)
dla mnie to próchnica .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczka:)
kup ibumprom max jest super działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie jednocześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
dzieki za odpowiedzi! wczoraj juz połozyłam się spac.przyznaję ze ostatnio mialam taki zwyczaj ze jak wieczorem zasiadałam do kompa to czekoladka,itd... a potem juz nie mialam siły myc zeby dopiero na drugi dzien bo n a kompie nieraz siedze bardzo długo. no i doigrałam się! zmyliło mnie to ze do wiosny skonczyłam leczenie wszystkich zebow zakonczone odkamienieniem i krzyzykiem na droge od dentystki. czyli ze miałysmy się długo nie spotkac. podejrzewałam ze moze mnie zaatakowac prochnica za pare lat a le nie za pare mieseicy!!! no ale te cukry,poczytałam rano w necie no i to razej próchnica choc n azsebie jest wyrazna czarna plama i pierwszy raz tak mam. mozse mma juz to długo ale raczej tam do tych ostatnich nie zagladam wiec pewnie miało duzo czasu zeby sie tak zrobic. no bo co szkorbut? lub co gorsza rak?? chyba nie... sam zab nie boli tylko dziasło napuchniete i leci krew jak tam grzebałam. ogladałam fotki o chorobach zebow i to raczej jest próchnica. troche mnei to uspokoiło to lepsze niz rak no ale oczywiscie jutro dzwonie do dentystki umawiac się na wizyte. dziekuje ze zescie odpowiedziały mi. Moniczka:)🌻 giselle83🌻 ONLY MI 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
a ibuprem kupię, narazie wziełam raz ketonal i pomogło. teraz opuchlizny nie ma ale nie zamierzam tego tak zostawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giselle83
a swoją drogą, to najgorsze dla zębów słodkiego się najeść i na noc zostawić :( umycie zębów to 3 minuty, więc nie wciskaj że siły nie miałaś ale to lenistwo po prostu ;) no nic, na przyszły raz będziesz mądrzejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiem co to....
....jezeli tego wczesniej nie bylo, a pojawilo sie nagle, to znaczy, ze w jakis sposob, peklo ci naczynko krwionosne u nasady zeba i do kanalu wlala sie krew, ktora po kilku dniach zrobila sie czarna. Nie pociesze cie, ale nic sie z tym nie da zrobic. Pozostaje ci tylko lakierowanie. Mialam dokladnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiem co to....
masz przynajmniej szczescie ze to ostatni zab, bo tak nie widac i z lakierowaniem mozesz poczekac albo w ogole sobie odpuscic, a najwazniejsze to rozwiazac problem spuchnietego dziasla, bo jezeli to nie uszkodzenie mechaniczne, tylko jakas choroba dziasla, to moze wystapic w innym miejscu a wtedy duze prawdopodobienstwo ze inne zeby pod spuchnietym dziaslem tez zrobia sie czarne. Nie strasze cie, po prostu sama to przechodzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
giselle83 tak,to lenistwo,przyznaje ale nie takie bardzo leniwe,bo cały dzien haruję i jestem naprawde zryta wieczorem,komp to moja odskocznia wiec nieraz t7u długo zabawiam ale teraz juz ide spac a wiem mycie zebow to 3 minuty tak ale trzeba do tej lazienki najpierw się dostac a ja nawet do łożka nieraz nie mam siły się zwlec poprostu mam taki mexyk w dzien. ale teraz juz od kilku dni twardo t ego pilnuję -zadnych czekoladek i obo wiazkowe mycie zebow wieczorne. ja wiem co to.. dziekuje za odpowiedz. moze to i lepiej zeby było takl jak piszesz,myslalam,ze bedzie trzeba wyrywac. zapisałam sie do dontysty na srode na g. 8 rano. zobaczymy. przez tel baba powiediala mi ze jesli to jest ostatni gorny zab przy policzku to technicznie bedzie niemozliwe się do niego dostac. zapisałam sie ejszcze do prywatnego na srode na 11 ale przełoze na czwartek. tak wiec zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
a te czekoladki to tak zeby nie palić,niestety okazało się ze z deszczu pod rynnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinnnnnnna
wlasnie mam to samo, zaczalo mnie bolec nagle, dopiero w lusterku zobaczylam ze mam czarna dziure duzo w 7 gornej, jest no taka na pol zeba, z tego co widze, ostatni raz bylam z pol roku temu i tez myalalma ze bede miala spokoj , mialam lecozna wtedy 6 dolna ,usuwana 7 dolna lewa, i leczona 2 i 4 , znowu sie3 stresuje przed dentysta zeby nie bylo trzeba usuwac i zeby nie bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
kochani!! okazało sie ze strach był najwiekszy! do rzeczy! pojechałam na 8 do dentystki no i ona stwierdzila ze to próchnica. pomimo ze niedawno pare mieseicy temu wyleczyłam u niej wszystkie zęby!! tyle ze ona powiediala ze te ostatnie zęby sa najtrudniejsze do obejrzenia,odkrycia próchnicy, najtrudniej dojsc szczoteczką i dlatego oen się najczesciej psuja a my o tym nie wiemy. bo tego nie widzimy ani nie czujemy. i dlatego te zeby tracimy. a dziasło napuchło od prochnicay. musiała mi dac dodatkowe wypełnienie ktore kosztowało 70 zł no i znieczulenie 20 zł ktore i tak nic nie pomogło ale nie prosiłam o nastepone bo by to kosztowało dodatkowe 20. i tak zaplaciłam 90 , robiła mi na zywca (wszystko czułam,ani troche mi nic nie zmroziło) 45 min to twało,no przyznjae troche w niektorych momentach było nie tyle bolało co nieprzyjemne bo lała zimną wodę wprost na zęba i wierciła tak jakby ktos mnie prądem potraktował ale to nic w porownaniu ze strachem przed rakiem.na szczescie!!! dziekuje wszystkim i jestem szczesliwa. jestem uratowana i zyje tak się ciesze!!! dziekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemzmiasta
a zęba mam teraz bielutkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elko 🙂 czarny ząb nie zawsze jest do wyrwania. Generalnie zależy to od tego ile zostało korony (ta górna wystająca nad dziąsło część zęba). Jeżeli mało to też czasem się da go zostawić tylko trzeba: leczenie kanałowe >>> odbudowa zęba.

To że ząb jest czarny to wina bakteri i żarcia, które jemy. Bakterie rozmiękczają twardego zębola a barwniki pokarmowe (lub z papierosów) wnikają w to miękkie - stąd zęby czarnieją. Zaczynają się robić czarne przeważnie w zakamarkach (stomatolodzy nazywają je bruzdami) - wrzuciłem zdjęcie poniżej.

Podsumowująć nie zawsze czarny ząb jest do wywalenia ale zawsze trzeba się nim zająć!czarny-z%C4%85b.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×