Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dagix

reklamacja a brak paragonu

Polecane posty

Gość Dagix

cześć! mam pewien problem, myślę, że mi doradzicie. Ostatnio, jakis 1mies temu kupilam laptopa hp pavilion g i siadły mi pixele.. stało sie coś z karta graficzna.. mój wujek go ogladal i powiedział, żebym zlożyła go na reklamacje.. tylko jest jeden problem.. nie mam paragonu! zgubiłam go, nie moge znalezc... mam wszystko oprocz dowodu wpłaty i gwarancji. Pudełko, ulotki techniczne, mam. Byłaby możliwość złożnia reklamacji bez paragonu? PROSZĘ O POMOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli płaciłaś kartą , wydruk tej operacji z Twojego banku powinien wystarczyć. Jeśli nie masz i tego, to sorry, ale raczej nic z tego n ie będzie. ps. nie ma już obowiązku trzymania kartonów do reklamacji. Natomiast o paragon warto dbać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz paragonu to może być ciężko z reklamacją, chyba, że płaciłaś karta i masz wydruk to może coś uda się zrobić. Inaczej nie masz za bardzo jak udowodnić że zrobiłaś ten zakup właśnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagix
eh.. własnie nie mam paragonu.. masakra. bede musiala wydac kase na naprawe, eh. no cóż, jest nauczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz dzień dobry wszystkim
ZAWSZE bierzcie fakturę od sprzedawcy. Ma wtedy ją w systemie i mozna zażądać duplikatu. Faktura jest dowodem zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą fakturą to dobry pomysł, bo faktycznie sklepy mogą wydać duplikat. Niestety, wydruk z terminala, czy wyciag z konta to za mało. Sama kiedyś zgubiłam paragon i sklep nie chciał uznać reklamacji na podstawie wyciągu, więc zdesperowana zadzwoniłam do Rzecznika Praw Konsumenta i tam uświadomiono mnie, że wyciąg owszem, pokazuje że się dokonało jakiegoś zakupu, ale niestety nie konkretyzuje jakiego. I teoretycznie mogłaś kupić laptopa w sklepie X i zapłacić gotówką, a w sklepie Y kupic telewizor za tą samą cenę, zapłacić kartą, a potem jak się laptop zepsuje pójśc do sklepu X i wciskać kit, że kupiłaś u nich, bo przecież na wyciągu jest płatność. Mało prawdopodobne, ale niestety logiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×