Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka do dupyy

jakie mieso wrzucacie do zupy? jako rodzaj najczesciej ?

Polecane posty

Gość kucharka do dupyy

a juz szczególnie zeby mogło małe dziecko zjesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udka z kurczaka, pałki z kurczaka, czasem piers - ale to drogo wychodzi. Jak gotuje rosol to wolowine, jak grochowke to zeberko wedzone,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepszy z mięs to drób
Ja gotuję najczęściej udka -zawsze gotuję więcej tak żebyśmy całą rodziną zjedli wiadomo mięso gotowane zdrowsze niż smażone. Często z gotowanego kurczaka robię sos potrawkowy do ziemniaków/ryżu. Piersi raczej nie gotuję bo one mają takie "suchawe" mięso. Zdarza się,że gotuję zupę na żeberkach to zawsze daje sporo tych żeberek (synek i mąż bardzo lubią je obgryzać ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahaha palki
Pałki juz to gdzies slyszalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różnie, najczęściej kości ze
schabu (kupuję tanio w rzeźni i są od razu z dużą ilością mięsa) lub na udkach z kurczaka (później mięso z udek daje psom bo ja nie lubię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadwiga co się wymiga :)))
o matko jak można dziecku dawać padlinę? fuj, mięso torturowanych i zabijanych zwierząt, dostaniecie raka od tego gówna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pałki to ta mniejsza część udka kurczaka, ma kształt pałki i stąd nazwa. Ja najczęściej gotuję na nogach drobiowych (ćwiartkach), żeby było więcej kości. czasami na wołowinie, ale to rzadko, bo wołowina na zupę jest bardzo tłusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porcje rosołowe z kurczaka skrzydełka kości schabowe wędzone żeberka albo cokolwiek innego, czego mam za mało na drugie danie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej gotuję zupy na piersiach z kurczaka (a gotowane mięso wykorzystuję do drugiego dania), udkach z kurczaka (ale bez skóry, bo z nimi jest tłusty), a od czasu do czasu na wołowinie. Wyjątek to żur - on jest na wędzonym boczku.No i zalewajka na żeberkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zazwyczaj udka z kurczaka albo pierś z kurczaka, wychodzi najlepsze i niedrogo. Zależy jeszcze do jakiej zupy ale generalnie tak. Choć zdarza mi się robić chude zupki bez mięsa np. krem brokułowy etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej do gotowania zup używam mięsa drobiowego, ale nie tylko. Żurek, biały barszcz - kiełbasa biała Grochówka/fasolówka/ czasami barszcz czerwony/biały/żurek - boczek wędzony Strogonow - mięso wołowe Cała reszta - mięso drobiowe np. korpusy, udka, ćwiartki, porcje rosołowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja się troche wymądrze :) bo pytacie co to pałki. więc jeśli chodzi o kurczaka rozróżniamy nogę, udko, podudzie i ćwiartka. ćwiartka to jest cała noga łącznie z dupką noga jest to noga bez tej dupki udko jest to ta część taka bardziej mięsna jak się noge przekroi na pół a podudzie inaczej zwane pałką to jest reszta z tej nogi :) http://www.szmidtke.pl/index2.html na tej stronie są zdjęcia :) a co do zup? najczęściej wrzucam kurczaka, ćwiartki, albo skrzydełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja najczęsciej skrzydło z indyka,golonka z indyka,kosci ze schabu,skrzydełka z kurczaka,udka,żeberka wieprzowe zupy typu: grochówka,żurek,kapuśniak,krupnik itp zawsze na czymś wędzonym,najczęsciej na żeberkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rózne, wołowe, wieprzowe, drobiowe :) co akurat mam, aktualnie mam wolowe, bo zamowilam sobie solidna porcje z masarnii, polecam z reszta taka forme zakupu, jakby ktos chcial kontakt na dobra masarnie, to polecam te www.cezan-ubojnia.pl/oferta/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem osobą, która uwielbia jeść mięso. Takimi moimi ulubionymi są mięso drobiowe i mięso wieprzowe. To drugie "odkryłam" całkiem niedawno, wcześniej jakoś go unikałam, ale niepotrzebnie, bo mięso to jest bardzo smaczne ;). Dla wszystkich zwolenników wieprzowiny polecam ciekawą stronę na jej temat, znajdują się tam m.in. ciekawe przepisy, czy spis punktów, w których możemy kupić produkty wieprzowe - http://www.wieprzopedia.pl/baza-firm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×