Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teqqqila

Praca, prawo pracy

Polecane posty

Gość teqqqila

mam takie pytanie: 31.10 kończy mi sie umowa o pracę i wiem że napewno mi jej nie przedłużą, (firma zrobiła mnie strasznie w konia- ale nie o tym temat) Czy jeśli 31 złoże zwolnienie lakerskie na np 2 tyg. to mi jeszcze za to zapłacą i przdłużą umowę na czas choroby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale lepiej złóż dzień wcześniej żeby nie było problemów np (choroba kręgosłupa biodra żylaków itp) możne trwać nawet pół roku bo potem komis... chyba że firma wcześniej zawezwie na komisa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. Stosunek pracy ustepuje z dniem wygaśnięcia umowy o pracę. Pracodawca nie ma obowiązku wypłaty wynagrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak ma l 4 to fizycznie nadal dostaje wynagrodzenie na czas choroby 80% chyba że jest w szpitalu to 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teqqqila
no to już teraz zgupiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teqqqila
jeszcze zastanawiam sie czy mi przyjmą wogóle to zwolnienie jak za pare dni sie umowa kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama miałam koniec umowy ( i na siłę myślałam że jak będę pracować to mi przedłużą bo chorowałam na biodro i rzepkę w kolanie chodziłam na masaże i do pracy ale dowiedziałam się że mi nie przedłużą) i wzięłam l4 ale to było 2 lata temu i chorowałam 1,5 miesiąca potem poszłam na bezrobotne ok 2 tyg a potem znalazłam pracę ale przynajmniej miałam czas spokojnie się wyleczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teqqqila
płaci mi pracodawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez pierwszy miesiąc praca a potem zus a l4 cały czas do pracy zanosiłam a potem jeszcze żeby było szybciej ksero do zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teqqqila
chodzi mi czy mi przyjmą to zwolnienie wogóle jak mi sie umowa kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solobis
"mam takie pytanie: 31.10 kończy mi sie umowa o pracę i wiem że napewno mi jej nie przedłużą, (firma zrobiła mnie strasznie w konia- ale nie o tym temat) Czy jeśli 31 złoże zwolnienie lakerskie na np 2 tyg. to mi jeszcze za to zapłacą i przdłużą umowę na czas choroby??" _______________________________________________ w sytuacji choroby pracodawca nie ma obowiązku przedłużyć ci umowy. L4 możesz wziąć od 31.10 i wtedy pracodawca płaci ci chorobowe tylko za jeden dzień , resztę dni finansuje zus. po wygaśnięciu umowy masz 1 mc okresu w którym możesz zachorować na max ok 6mc. tak więc twoje L4 nie musi być z datą 31.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×