Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość InsertIns12345

Czy któreś z waszych niemowlaków ma EGZEMĘ?

Polecane posty

Gość zupa w proszku
I tak jej jeszcze bedziesz zmieniać rytm, np. wprowadzać mycie zębow. Ja swoją corkę kąpię raz na tydzień, w lecie było 2. O różnych porach, czasem rano, czasem wieczorem. Wieczorem mamy taki rytuał - przebieranie na przewijaku, zmiana pieluchy, potem w piżamie niosę ją do łazienki, myje stopy, rączki i twarz, potem czeszę włosy, następnie myję jej zęby. Potem w łóżeczku rozkładam spiwór, zapinam ją w tym śpiworze, włączam lampkę tą "ledwo-co-swiecącą" oraz lampkę nocną, czytam jakaś bajeczkę, potem włączam cicho muzykę, wyłączam lampkę i trzymam córkę za rączkę (bez tego akurat ani rusz nie zasnie). Wieczorny rytuał nie musi sie opierac na kąpieli, tym bardziej, że jej ta kapiel szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InsertIns12345
właśnie w domu amy tak w sam raz ok 22 st w tym otwarte okno, oczywiście jak nie ma przewiewów, położna tak kazała mi robić i tak robię, w sypialni ok 18 st, chociaż m coś brzęczy że mu zimno, ale zawsze może się czymś więcej nakryć jak mu nie pasuje....śpi pod cienką kołderką a jak ją wyciągam do karmienia to plecki mokre, no przesadzam, ale wilgotne, może to już uwarunkowane genetycznie bo u nas każdy taki potliwy. OOOO no to muszę częściej ja smarować bo ja tylko rano i wieczorem po kąpieli. A dodajesz coś do kąpania? Jakiś żel czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
w tej chwili Dermoil - jakieś antybakteryjne coś, ale wolałam Oilatum i jeszcze miałam Epaderm zawijany w szmatkę zamiast mydła, ale ja mam już recepty od dermatologa, więc to jest wyższa jazda a co Tobie przepisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InsertIns12345
Decubrl, akrósum, krem michzel Clzuren, Hydófil. Teraz stosuję locobase ale to bez recepty, kazał urzywać jeszcze przez tydzień bo twierdzi że rezultatów tak od razu nie widać po 3 dniach np. jeżeli akurat ma rzut, a ta maść na sterydach to coś na m... myldyson czy coś takiego. Kazał kąpać w samej wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
heheh żadnego na oczy nie widziałam, ani nie słyszałam o nich:) to Ci nie pomogę - trzymaj się lekarskich zaleceń i zobacz co będzie dalej:) a co do wprowadzania nowych rzeczy do diety to też na razie daj sobie spokój - piszą, że takim dzieciom lepiej później nowości dawać - ok. 6m życia powodzenia! ja idę spać, ale jakby co to będę wpadać na kafe:) dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betterprice
Witam drogie mamy! Czytałam wasze posty i zniektorymi nie moge sie zgodzic. np. to ze egzema pojawia sie na rekach i ze jest czyms innym niz azs. Atopowe Zapalenie skory zwane azs jest tym samym co atopic Eczema zwana potocznie egzemą, jest wiele rodzaji egzemy ale tak naprawde jest jej wiele rodzajów. Ktory z nich ma Twoj maluch powinien stwierdzic DOBRY dermatolog. W niektorych przypadkach trzeba kapac dziecko 2 razy dziennie (tak jak u nas) a w niektorych tylko raz na tydzien. Pediatrzy nie maja czasami zielonego pojecia jak to leczyc.Przepisuja masci sterydowe i mysla ze to wystarczy. Nasza skora jest tak skonstruowana (same pewnie wiecie) ze niektore kremy nie sa dla nas stosowne. A co dopiero taki maluch co ma z nia jeszcze wielki problemy. Moj synek mial egzeme\azs od 4 tygonia zycia ok 10 misiaca nie bylo juz sladu. Kiedy widzialam ze kremy nawilzajace irytuja jego skore na drugi dzien juz go nie stosowalam. Wiec zmienialam kremy poprostu jak majtki. Nam pomogly Aveeno + Epaderm Ointment. Do tego bardzo wazna jest dieta Twoja jak karmisz piersia i dziecka gdy samo juz je. Przewaznie 98% maluchow chorujacych na azs/egzeme jest uczolone na produkty spozywcze. Dlatego wazne jest by jak najwczesniej zrobic dziecku testy skorne. W Polsce niestety robia je po 3 roku zycia gdyz uwazaja ze sa one niewiarygodne. Moj synek mial testy skorne jak mial 6msc. Wiec dochodzac prawie do konca mojej wypowiedzi. WAZNE: DIETA, MLEKO ZASTEPCZE BEZ LAKTOZY, ZMIANA KREMOW, ORAZ BAWELNIANE JAK NIE JEDWABNE UBRANKA(PRODUCENT DREAM SKIN LUB DERMASILK) Pozdrawiam was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenutka32
Witam, tu moge sie zgodzic z Betterprice, azs to atopic dermatitis, łac. dermatitis atopica, zwane też wypryskiem atopowym, egzemą, a niegdyś świerzbiączką . Ja juz radze sobie 13 mcy z egzema u mojej corki. Stosujemy epaderm masc, dermol krem i dermol -emolient do kapieli. Zwykle smaruje gruba warstwa epadermu i zakladam ubranka Tubifast lub Comfifast. Specjalne ubranka na recepte, ktore zaklada sie na chora skore . Wszystkie wymienione produkty mam w zapasie po 2 sztuki i moge odsprzedac potrzebujacemu. lenutka32@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parola.87
lenutka32 -> a powiedz mi skąd bierzecie Epaderm? Czytałam o nim naprawdę dużo dobrego, ale podobno jest trudno dostępny, a chciałbym go wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betterprice
ja zaczne sprowadzac epaderm do Polski, wiem ze jest ciezko go dostac i ze nawet za granica jest on strasznie drogi ale na długo wystarcza. podaj mi prosze swój email, jak bede cos wiedziec to dam Ci znac. pozdrawiam, magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenutka32
ja mam do odsprzedania epaderm, sprowadzam z Anglii, ale nawet tu mam juz dwutygodniowy poslizg, jest rzeczywiscie trudno dostepny. Moge Ci odsprzedac, mam tez swietny dermol cream i dermol 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenutka32
betterprice, handlujesz masowo chyba na kazdym forum, a podatki placisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testerkaaut
betterprice, bez przesady, 55-59 zl za 500gram masci epaderm ty uznajesz, ze to bardzo drogo?? Ta masc jest kosmicznie wydajna i wystarcza na ok pol roku luzikiem. Patrzac na ceny innych popularnych kosmetykow wychodzi to znacznie taniej. Np. balneum 200ml- 37zl lipobase 100gr-28zl nie ma o czym mowic, epaderm jest tanszy niz te slabe mazidla. no chyba, ze proponujesz jakas better price :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsteraUK
Zmagałam sie ze zmianami u synka od 4 mies (na drugi dzień po szczepieniu!!) do 3 lat. Synek urodził sie w Anglii. Tam nie szczepi praktycznie nikt o czym nie wiedziałam mając pranie mózgu w Polsce ze obowiązkowe są szczepienia. Myślałam ze to normalką człowiek nie poczytał nie posprawdzal. Synek karmiony wyłącznie piersią. Pierwsze szczepienie na około 2 mies a drugie szczepienie na 4 mies. Zmiany skórne pojawiły sie na drugi dzień. Zaczęły sie szpitale i doktorzy. Powiedziano mi w Anglii ze to egzema, a gdy przejechałam z ochrzcić synka w Polsce udałam sie do rożnych dermatologow prywatnie. Jedna powiedziała AZS, druga ze skaza białkowa i aby wykluczyć nabiał. Wróciłam do Anglii powiedziałam lekarce o skazie, na 6 mies zrobili badanie krwi i nic z tego nie wskazywało ba alergie. Synkowi już ropa lala sie z Rych zainfekowanych ran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsteraUK
Wiec poszedł antybiotyk i maść sterydiwa. Jednak lekarka przypisała mi tam emollient płynna parafina do kąpieli i krem do nawilżania - oba firmy Cetraben bez SLS!! Gdy skóra była rozdrapania wtedy w kąpieli stosowałam Dermol krem myjący ANTYBAKTERYJNY - stosowałam tez na skore głowy gdyż drapał do krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojej Malej po wielu testach marek i produktów podpasowala dopiero linia atoperal baby. dzieki kąpielom z krochmalem i korzystaniu z pianki do mycia oraz emulsji do ciała wreszcie skończyły się nieprzespane noce z ciągłym drapaniem i placzem...Skóra jest miekka, ukojona i obie mamy wreszcie spokój   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My też wypróbowaliśmy wiele różnych produktów zanim trafiłam na emolienty z exomega control.  Ostatnio pierwszy raz kupiłam mleczko z tej serii i jestem bardzo zadowolona z efektu. Po posmarowaniu skóra jest delikatna i nawilżona. Bardzo dobrze się rozprowadza i super wchłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×