Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

I ja dotarłam wreszcie do sypialni. Czuję się tak, że mogłabym zmienić znowu nick na śnięta ;) Więc chyba długo nie popiszę. W pracy musiałam się mocno wysilić umysłowo, a z sukienką przyklejoną do grzbietu ciężko mi szło. Później wizyta cioci, półgodzinna pogawędka telefoniczna z teściową = wysłuchiwanie narzekań, telefon do koleżanki z życzeniami urodzinowymi = wysłuchałam o chorobach i pogrzebach, bo miała ostatnio trudny okres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAHAHAH Moncheri :-) :-) Bild einstellen 1 ca. 900 kg Schweinebraten - vom Nacken Salz Pfeffer Petersilie 2 Stk.Zwiebeln 3 ELButter 1 Aprikose getrocknet - ca. 150 g 1 ca. 250 g Maronen 4 Stk.Karotten 1 Stk.Sellerieknolle 250 ml Rotwein - 250 ml Gemsebrhe SchussWhisky Rezept Zubereitung Schweinebraten mit Maronen- Aprikosenfllung 1 Fllung: Aprikosen ca. eine halbe Stunde in etwas Wein und Whisky (Cognac) einlegen. Die Maronen kreuzfrmig einschneiden und in kochendes Wasser geben (10 Minuten). Anschlieend schlen und auch die Haut entfernen. TIPP: Wenn die Maronen noch hei sind, lsst sich die Schale leichter entfernen. Maronen klein hacken. Zwiebel klein schneiden (feine Wrfel) und mit etwas Butter und den Maronen andnsten. Petersilie dazu geben und mit einem Schuss Rotwein ablschen. Die Aprikosen dazu geben und fertig ist die Fllung. 2 Braten: In das Fleisch eine Tasche schneiden. Dann das Fleisch Salzen und Pfeffern. Die eingeschnittene Tasche mit Senf einstreichen. Die Fllung dazu geben und die Tasche mit Nadel und Faden verschlieen. Zwiebel schlen und eine Hlfte in feine Wrfel schneiden und die andere halbieren. Karotten schlen und in Scheiben schneiden. Sellerie Schlen und in Wrfel schneiden. In den Schmortopf (ich habe den Rmertopf genommen) die Butter zugeben, den Braten, die Zwiebeln, Karotten und den Sellerie. Rmertopf natrlich vorher Wssern Wein und die Gemsebrhe bergieen (nicht alles) und bei 220 Grad ca. 1 Stunden in den Ofen. Bei Bedarf Wein/ Brhe ber den Braten gieen. Tipp: Den Deckel ca. 15 Minuten vor Ende abnehmen, damit das Fleisch an der Oberseite gebrunt wird. 3 Soe: Das Fleisch in Alufolie wickeln damit die Flssigkeit im Fleisch bleibt und nicht austrocknet. Den Bratenfond in einen extra Topf sieben. Aufkochen lassen und mit Salz, Pfeffer, Wein und Gemsebrhe abschmecken. Zu diesem Gericht habe ich Speckkndel serviert. Sehr lecker Bon Appetit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas reflektuję na zjazd polski ;) Ivanko, jakbyś zgadła dzisiaj z tą cukinią... Rośnie szybko, trochę rozdaję, a trochę muszę przerobić, i dzisiaj znowu były wariacje na temat leczo. Robię na różne sposoby, dzisiaj z kurczakiem i czosnkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis, poczytam też o magnezie, bo mnie zaciekawiłaś. Ja zwątpiłam co do tej mojej dawki, cały czas byłam pewna, że taka duża, a coś mnie olśniło (a może zaćmiło), że Blue pisała kiedyś o 1000 mg... czy może z upału coś mi się miesza..? Najlepiej Ivanka będzie pamiętać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denis6
Pobudka, pobudka!!!!!!!! Wstawać śpiochy..... :) Kawa stygnie :) rachela...ta dawka 1000 mg to chyba jednak za duża. Przeliczając na wagę osoby zażywającej to musiałaby ważyć ponad 166 kg (licząc po 6 mg na 1 kg wagi człowieka), więc całkiem sporo. Najwyższa dawka o jakiej czytałam to 500 mg dziennie, ale nie jednorazowo... Biest........czemu ten przepis jest dla mnie kompletnie nieczytelny? A tak przy okazji zrobiłyście mi smaka na leczo........dawno nie robiłam i nie jadłam, chociaż muszę się przyznać, że częściej gotuje mój mąż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, ha, szukałam i znalazłam post Blue o magnezie :D "...Za to podjadałam B6 po 100 - 150 mg dziennie, magnez po 500 mg i ten Castagnus (wybrałam 3 opakowania). Tak naprawdę nie wiem, która z tych rzeczy pomogła, ale że pomogło - tego jestem pewna..., cykle ostatnio 31-dniowe a owulka mniej więcej w 18 albo 19 dc" (Blue - cytuję Cię jak klasyka :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denis6
Cześć Rachela :) A widzisz........... to muszę zwiększyć dawkę magnezu, bo B6 i castagnus jem tak jak Blue napisała.......... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
dziendobry!!!! ja wlasnie kawke pije...... pogoda sie jakas pochmurna zrobila i troszke chlodnawo niby mialo padac ale jak narazie nic sie nie zanosi..... milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denis6
Biest .......ni w ząb nie znam niemieckiego.......... Stk.Karotten - to może jest marchewka lub coś z marchwi i tyle rozumiem.......... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Denis dzieki, przeczytam na pewno tym bardziej,ze od tego cyklu chcę włączyć magnez. Rachelo:) super,że znalazłaś ten post : moje postanowienie w tym cyklu :tylko b6 + magnez ( i tak myslałam właśnie o dawce 400) a tu nawet 500, nie będę brała tylko castangnusa. Ach leczo... ale smak, mnaim:) Ja widziałam włąsnie musakę wczoraj w tv z cukinią ale mi się zachciało.....jak znajdę przepis to wkleję linka to zobaczysz proste i cudne danie, robił to taki gość: Jakubiak --on świetnie gotuje i tak zrozumiale, uwielbiam go w kuchni ogladać:) Biest, a ja rozumiem tylko: schwainebraten, hi,hi Podrawiam wszystkie:) Blue??? Hop, hop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, ja też z kawką. Magdalenka już się zaklimatyzowałaś? Ivanka coś ostatnio mało Cię, no rzeczywiście dał Ci w kość ten ostatni tydzień. Rachela nadal u Ciebie tak gorąco? Tesska? Biest no też się uśmiałam z tego przepisu:):):) Moncheri przegląd hormonów itp jak najbardziej wskazany. A kto miał dzisiaj iść do gina tonica? Gerwazy? U nas piekny dzień,mam masę roboty na działce, bo ostatnio remontem się zajęłam, nie mam dzisiaj samochodu, skuterem boję sie bo mamy jakis wielki jak motocykl w związku z powyzszym jadę rowerkiem z czego bardzo się cieszę. Na razie na zakupy lecę a potem przygodo witaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
biest dziewczyna smaka narobilas kochana to chyba musisz przepis przetlumaczyc hahahaha:):):) ja takich wymyslnych potraw tu nie robie bo jakby dziadek zobaczyl co innego to moze by nawet nie ruszyl:):):) wybredniak hahaha a na obiadek mam dzis pulpeciki w sosie pomidorowym,ziemniaczki i mizeria.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gina miała iść Mon cheri... Może ja też znowu zwiększę dawkę magnezu...? Blue - jesteś naszym wzorem do naśladowania :) U nas w tej chwili burza, zrobiło się ciemno jak w nocy, myślałam, że nawałnica będzie. Pbudziłam syna, żeby pozamykał okna i pochował kwiatki doniczkowe z tarasu, bo rano powystawiałam.... Wiało, błyskało i grzmiało, teraz leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
dziewczyny a ja nie biore zadnych specyfikow jak Wy..... myslicie ze powinnam????? tylko czy przy tych paskudnych ziolach mozna bo biore jeszcze bromergon ale on w polaczeniu z ziolkami podobno dobrze dziala.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie padało rano ale można powiedzieć tylko kropiło...to pewnie przyjdzie ta burza i do mnie. Karmi 🌼 jak tak czytam wasze poczynania rowerowe - to muszę to zrobić! kupie sobie rower - to głupoty od razu z głowy mi wywietrzeją, tak,tak to świetny pomysł a ja tylko dupsko w samochód i fru do pracy i z powrotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenko bo my etap ziółek mamy już za sobą tzn. nie takich na zrosty ale całą zimę piłyśmy ziołka ojca sroki + czerwone wino, he,he A ten żel ? hm.....hi, desperado:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
nio ja wiem ale czy nie powinnam lykac magnezu i innych specyfikow????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! A u mnie druga noc z rzedu burza byla, popadalo solidnie i dzis juz troche chlodniej, ale slonko dalej swieci, wiec nie jest zle :) Sluchajcie, to jak to jest z tym magnezem w koncu? Ja bralam ten specyfik o ktorym pisala Rachela (nie pamietam nazwy bo juz wszystko pokonczylam) pisalo, ze ma 555mg magnezu, to ile on w koncu mial? jednak nie 500 mg? to ile trzeba tych tabletek brac? Poza tym fakt Blue pisala o magnezie w dawce 500 mg ale nigdy nie pisala, ze bierze go w iles tam tabletkach dziennie.... juz nic nie wiem... linka przeczytalam, ale troche pobieznie bo czasu brak, moze cos ominelam... Magdalenka, o tym zelu juz gdzies slyszalam, dziewczyny na forach cos pisaly, niestety nie wiem czy rzeczywiscie pomocny... ale faktem jest, jesli ktos uzywa takich srodkow (zeli) dostepnych na rynku, to trzeba uwazac jesli sie chce zajsc w ciaze bo one maja dzialanie anty, plemnieki maja utrudnione przejscie :) gdzies to kiedys wyczytalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
no wlasnie tu jest inaczej napisane polecam przeczytac wyslalam wam linka bo mnie to zaciekawilo i nawet na allego jest dostepny cena dosc wysoka ale ciekawe wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam w u nas w DE na Amazon, kosztuje 15,99 a teraz musze sie zabierac za malowanie pokoju corci bo w koncu wroci i dalej bedzie po staremu haha milego dnia wszystkim! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesso, wszystkie te preparaty magnezowe nie zawierają czystego magnezu, np. Chela Mag zawiera chelat aminokwasowy magnezu - który w przeliczeniu na "czysty" magnez to 100 mg (1 kapułka); filomag - też łatwo przyswajalny, to 600 mg wodoroasparaginianu magnezu (co odpowida 40 mg jonów magnezu). A Blue chyba te 500 mg to w przeliczeniu na magnez...? To trzeba by było 5 kapsułek dziennie chela-mag, strasznie to dużo mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie mi dzisiaj te literówki, ja niskociśnieniowiec wiecznie zaspany, a już przy takiej pogodzie śpię przy komputerze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×