Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Gość Gerwazy.Malinowski
Dzien dobry, jak sie macie? Biest, Zamieniasz nick na Sfinks? ;) Tajemniczy i milczy :) Iwanka, Do nauki jezyka najlepszy jakis zagraniczny boyfriend ;) :P to nie mialabys wyjscia i trzeby by bylo sie jakos komunikowac zeby smieci wyniosl ;) Blue, Zaczeliscie juz wybierac imiona? :-) Magdalenka, widac ze Cie cenia w pracy wiec dlatego poszli ci na reke. I nie dziwota bo jak slysze o tym obiadkach to mam ochote zrobic dziadkowi maly kidnapping :P Denis, Mezowie tez ludzie :) Maja swoje dobre strony, maja tez te inne, wazne, zeby balans byl na strone tych pozytywnych cech ;) Poprosilam swojego M o pewien drobiazg z Londynu. Naturalnie okazalo sie ze czasu nie mial :O Tak, ze dzisiaj zaczyna dzien lekko na negatywie :) Swoja droga zycie nauczylo mnie liczyc wylacznie na siebie, jakas pomoc czy przysluge traktuje wiec jako niespodziewany bonus :) Karmi_, widze, ze cykl mamy podobny. U mnie 21 dc, z tym, ze owu mialam 14 dnia. Czytalam, ze zmienia sie jedynie w kazdym miesiacu data owulacji (znaczy moze ale nie musi) i u mnie faktycznie w tamtym miesiacu byla 10 dnia, w tym 14 dnia. Natomoast faza lutelana nie zmienia sie i jest zazwyczaj taka sama w roznych cyklach, dlatego latwo wyliczyc sobie @ jezeli sie wie kiedy owu byla. U mnie faza lutealna wynosi 14 dni wiec skoro mialam owu 14dc to 14+14 = 28 dc bedzie @. A jak dluga jest u ciebie faza lutealna? Bylam wczoraj u lekarza pobrac krew w ramach monitorowania cyklu i wyniki bede miala w poniedzialek. Ale wiem z pewnoscia, ze mialam owulacje bo czulam. Noi zajerestrowalam pierwszy skok LH dzien przed. Z witamin biore wylacznie 100mg B6 bo mi odjelo bol piersi przed @ jak reka odjal. Pozostaje tylko czekac na nastepny miesiac...Naczytalam sie, ze najwieksze szanse na ciaze sa jezeli ma sie seks przed owulacja nie codziennie tylko co dwa dni. M sie ucieszy :P Bedzie sie musial ode mnie opedzac jedynie raz na dwa dni :P Rachelka, To gdzie jedziecie? Rezerwacja z niezlym wyprzedzeniem :) Rok czasu??? Ja zawsze mam pietra, ze firma zbankrutuje albo plany mi sie zmienia, albo sie z M rozstane :P (odpukac!) wiec raczej wszytko na ostatnia chwile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
ale mnie kafe wkurza, ze nie mozna normalnie odstepow miedzy zdaniami robic bo usuwaja automatycznie. Dluzsze wypowiedzi robia sie kompletnie nieczytelne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
dziendobry dziewczyny!!!! ja mam dzisiaj wolne,uciekam troszke do miasta pozniej milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jeżdżę przez biura podróży, tylko indywidualnie, rozstanie - NIE MA TAKIEJ OPCJI :D ewentualnie możemy urlopów nie dostać w tym terminie. A hotel w Petrovac na Moru w Czarnogórze. Urzekły mnie widoki (na zdjęciach). Pierwszy raz tak szybko się zdecydowałam, ale to dlatego, że wczoraj zauważyłam, że już mnóstwo rezerwacji w tym upatrzonym hotelu i został ostatni termin, który mi odpowiada.... Ale - jak pisałam, jest możliwość anulowania rezerwacji bez żadnych konsekwencji, wiec nie ma ryzyka, zawsze mogę zrezygnować. Myślałam, że tyko u mnie nie robi odstępów, bo zaczęłam używać chroma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu 21-letniemu koledze z pracy właśnie urodził się przyrodni braciszek ;) rodzice po 42 lata - takie wiadomości mnie krzepią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w sloneczny poranek! Ale jaja Rachela :) mysmy sie tez wlasnie zastanawiali nad Petrovacem w Czarnogorze haha, co za zbieznosc hihi, jeszcze tam nie bylismy, w ogole Czarnogory nie znamy, to by bylo cos nowego :) Jak mozesz to podaj prosze linka tam gdzie zamawialas kwatery bo mysmy ostatnio cos ogladali ale znalezlismy tylko takie hoteliska okropne... najlepsze to to, ze tez wybieramy sie na przelomie sierpnia i wrzesnia haha... mnie tez wkurza ten brak odstepu w tekscie, wszystko sie okropnie zlewa w calosc. Denis, nie slyszalam o tym zabojstwie, ale to straszne, taka tragedia, biedne dzieci i ze tacy ludzie moga byc w ogole rodzina zastepcza??? jak to mozliwe... Karmi, wy to macie cierpliwosc do tego remontu ;) mnie malowanie jednego pokoju wyprowadza z rownowagi i trwa zdecydowanie za dlugo :) milego dnia Kochane 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tessa, zarezerwowałam 30.08-13.09, trzyosobowy apartman jeszcze był :). Rezerwuję ostatnio przez booking.com (m.in. np. Portugalię), są oceny, i póki co, odzwierciedlają one moją późniejszą opinię o hotelu, więc można się przy rezerwacji nimi kierować. Ten hotel, to właściwie raczej pensjonat ma 9 na 10 punktów i opinię "znakomity". Zarezerwowałam apartman z balkonem i widokiem na morze. Wyślę Ci link mailem. W Chorwacji byłam, w Czarnogórze jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
jejku a Wy juz o urlopikach hmmmmm...... u mnie tzn u mojego meza nigdy niec nie wiadomo dopiero krotko przed z m-c moze dlatego jak tu cos fajnego zamowic jak juz wszystko zajete.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
Rachelka, ty robisz plany urolopowe a ja troche inne :) Mam dzisiaj wolne wiec sie edukuje. Na temat inseminacji :) W przyszlym miesiacu wykorzystam to do regularnych staran :) a potem najwyzej bede miec sex nie z M tylko ze strzykawka u doktora :) Z tego co pisza, nieslychanie wazne jest zeby wykryc piewszy skok LH. Polecaja tez, zeby testy owu robic dopiero po poludniu. Nawet jak ktos skok LH mial rano to potrzeba 4 godzin zeby go wykryc w moczu. Owulacja nastepuje mniej wiecej 12-48 godzin od tego pierwszego skoku przy czym 24 godziny sa typowe. Przeczytalam tez statystyke zrobiona na przykladzie 1500 kobiet, ze inseminacje zrobiona na natepny dzien po tym pierwotnym skoku LH, czyli miedzy 18-36 godzin po tescie mialy najwyzszy procent sukcesu. W nastepnym miesiacu chyba zbankrutuje bo kupiej sobie kilka testow owu i bede robic 3 razy dziennie :), zeby wykryc ten pierwotny skok LH z jakas mniej wiecej precyzja. Odlicze sobie dokladnie godziny i M dostanie do wyboru: albo ze mna albo do strzykawki :) Na piechote badz z rakiety ;) ale oczekuje, ze w pazdzierniku chlopaki dotrzymaja rezerwacji, ktora im dawno zrobilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy, muszę o czymś myśleć, więc najlepiej o czymś przyjemnym :) Co do starań co 2 dni przed owu, to mój gin też tak mi mówił, za często też niedobrze ;) słabsze żołnierzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
Rachelka, To mit z tymi slabszymi zolnierzykami. Jakis czas temu faktycznie tak jeszcze myslano ale w trakcie badan okazalo sie, ze jest to prawda wylacznie tylko u niektorych mezczyzn, zazwyczaj tylko u tych, ktorzy maja slaby sperm count ale nawet nie u wszytkich z tej kategorii. Mozna wiec smialo meza zaprzegnac do lozka codziennie :) Czytam wlasnierozne informacje i resultaty badan z roznych klinik w USA (np. Mayo clinik) i tak tam pisali. Bede tez robic testy owu kazdego dnia o 14.00 bo wtedy jest duza szansa, ze wykryje sie ten pierwotny skok LH - wiesz tedy, ze szanse na ciaze sa naprawde duze jezeli bedziesz miec seks tego samego dnia i kolejne nastepne 3 dni. Po ostatnich wydarzeniach jestem troche zalamana bo u nas starania normalnie swietnie wychdoza tyle, ze zawsze nie wtedy co trzeba :O Jezeli M znowu zacznie mi cos o presji gadac to go zamkne w pokoju przed telewizorem z odpowiednim filmem ;), ze strzykawka w reku i nie wypuszcze bez pozytywnego rezultatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
W przyszlym miesiacu, jakies 18 godzin (bo plemniki potrzebuja 6 godzin zeby sie oswoic) po wykryciu pierwotnego skoku LH bede stala nad M z zegarkiem w reku i strzykawka na nocnym stoliku tudziez kolecja video xxx. Zastanawiam sie naprawde, jak on mogl mowic o jakiejkolwiek presji??? ;) :P Jestem przeciez niespotykanie zrelaksowany czlowiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja głupia wydalam na inseminacje 500 zł, i to DWA razy! :( zamiast strzykawkę za parę groszy kupić. WITAJCIE !!! BLUE 🌼 👄 Trochę mnie nie było, a tu czytam że zamiast kolejnej ciąży prawie rozwód topikowy, Mon Cheri, czyżby zmęczenie materiału ;) ??? myślę że myśl o ciąży pozwalała znosić wszystko, a teraz kiedy nadziei mniej , życie jawi się w jaskrawszych barwach.. Rachela, Tessa mnie tez urzekła Czarnogóra, widziałam być może kiedyś te same zdjęcia w necie, PRZEPIĘKNE miejsce..mam nadzieję że kiedyś tam dotrę. Biest? czyżbyś zamierzała się odezwać dopiero kiedy w ciąży będziesz ??? czego oczywiście WAM WSZYSTKIM życzę !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis jestem w wielkim szoku tym co się stało w tej rodzinie zastępczej, zaniedbania to pierwsze co przychodzi mi na myśl, dziś słyszałam że tak naprawdę nie wiadomo ile razy po śmierci pierwszego dziecka był w tym domu psycholog.pani kierowniczka ośrodka mówi że psycholog był tam kilka razy, pani psycholog twierdzi że była tam tylko raz, bo nie widziała sensu kolejnych wizyt.skupili się na by pomóc rodzinie zastępczej przejść traumę po śmierci dziecka, ale nikt nie pomyślał żeby przyjrzeć się rodzeństwu tego chłopca - SKANDAL !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
Stefania, hejka :) 🌼 🌼 Wiem, ze na inseminacji musza sperme wymyc i troche ja podrasuja :) ale na razie chodzi mi o optymizacje okienka czasowego. W ile godzin po skoku LH mialas te zabiegi robione? Czytalam, ze szanse na ciaze sa dwa razy wieksze jezeli zabieg jest zrobiony miedzy 18-48 godzina po pierwotnym skoku LH. I niektorzy lekarze nawet zabieg inseminacji powtarzaja w ciagu tego samego cyklu zeby zwiekszyc szasne. A jezeli owulacja jest zastrzykiem wywolywana to podobno zabieg powinien byc zrobiony dopiero 36 godzin po. Tyle w teorii :O Mon Cheri, nastepni mezowie beda mlodsi ;) :) Popatrz na ten artykul: http://www.economist.com/node/21560836 Bardzo ciekawy artykul, ktory streszcza publikacje badan naukowych w dziedzinie genetyki opublikowane ostatnio w Nature. Pisze tam, ze wcale nie wiek matki tylko wiek ojca ma alarmujacy efect na zdrowie dziecka. Kobiety maja swoj zapas jajeczek wykreowany bardzo wczesnie wiec wiek nie ma tu znaczenia, natomiast mezczyzni produkuja sperme ciagle od nowa w przeciagu swojego zyciua. Kobiety przekazuja wiec dzieciom srednio 14 mutacji (cech nie znalezionych w normalnych komorkach rodzicow) niezaleznie od wieku. U mezczyzn natomiast zalezy to od wieku. 20 letni mezczyzna przekazuje srednio 29 mutacji, 30 letni juz srednio 49 mutacji a 40 letni srednio az 69 mutacji. Rchelka, w Kroacji nigdy nie bylam ale mysle zeby sie tam na rower wybrac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co chyba wybiorę się odwiedzić swoje bratanice... M siostra zaprasza jak zwykle na urodziny syna (kiedyś wspominałam chyba o tych uroczystych obchodach urodzin u szwagierki, na które jesteśmy każdorazowo zapraszani i co doprowadza mnie do szewskiej pasji ;) ) Tym razem chyba skorzystam z zaproszenia i odwiedzę również dziewczyneczki, bo stęskniłam się za nimi. Wyściskam i wycałuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Rachela 🌻 z tego co na szybko obejrzalam, to super kwatera, tylko juz niestety zarezerwowana :( i fajna bo nawet pieski mozna ze soba zabrac (nasz jezdzi z nami), no nic bede patrzec dalej tez na booking.com., wlasciwie zalezy mi na takim "mieszkanku", ktore ma 2 pokoje i kuchnie bo dobrze jak mala ma swoj kat. Nie wiedzialam, ze tam tez mozna znalesc takie prywatne kwatery ( bo typowy hotel to nie jest) myslalam, ze tylko hotele. milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
Biest, uwazaj zebys nie prztekroczyla limitu slow na dzien ;) Ale zes sie rozpisala! :) Dzis mam dzien wolny, naturalnie jestem sama bo M ma jakis obiad po spotkaniu z kientami. Tymczasem w domu zrobilo sie niebezpiecznie ;) Powiem tylko tyle: na stole stoi 10 puszek z otwarta farba (w kolorze od prawie czarnego przez ciemno fioletowy do blekitnego), pizza i butelka wina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
Biest, uwazaj zebys nie prztekroczyla limitu slow na dzien ;) Ale zes sie rozpisala! :) Dzis mam dzien wolny, naturalnie jestem sama bo M ma jakis obiad po spotkaniu z kientami. Tymczasem w domu zrobilo sie niebezpiecznie ;) Powiem tylko tyle: na stole stoi 10 puszek z otwarta farba (w kolorze od prawie czarnego przez ciemno fioletowy do blekitnego), pizza i butelka wina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
Hmm...wina jeszcze nie zaczelam a widze swoj post juz podwojnie :O ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
Napisalam do M zeby sie napil rumianku zanim wroci do domu :) To co Biest, wpadasz? Mon Cheri, ty tez? Dam wam potrzymac pedzel :P ;) Nie moglam normalnego znalezc wiez uzywam tego z kuchni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy, a z malowaniem to czekasz na M, czy sama...? Tesso, wyślę Ci jeszcze jeden link, te obydwa podobały mi się jednakowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×