Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pogadajmy o tabsach antyyyyy

Zwolenniczki i przeciwniczki tabletek anty

Polecane posty

Gość pogadajmy o tabsach antyyyyy

Zakładam taki temat, bo chciałabym poznać różne opinie na temat tej metody antykoncepcji. Wydaje mi się najskuteczniejsza,ale też przerażają mnie skutki uboczne, obciążanie wątroby, zwiększona zachorowalność na raka piersi itp. Z drugiej strony stosując prezerwatywy + seks tylko w dni niepłodne wg. kalendarzyka, i tak ciągle byłam zestresowana, że zaciążę. A z takiego "stresowego seksu" żadna przyjemność...:( Dziewczyny stosujące tabsy: macie jakieś efekty uboczne? Myślicie o zmianie metody antykoncepcji, czy jesteście do niej przekonane i zadowolone? Dziewczyny - przeciwniczki: Jaką stosujecie metodę antykoncepcji? I czy jesteście z niej zadowolone? Ginekolog mi przepisał tabletki, leżą kupione. Do okresu mam jeszcze trochę czasu i muszę się dobrze zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja nie używam i nie używałam tabletek...jakieś 5 lat zabezpieczeń gumką i nigdy nawet małego podejrzenia, że w ciąży jestem nie było...no i wcale jakoś mocno nie uważaliśmy, nie raz było ostro i często w dni płodne, więc chyba przesadzasz, że tylko w dni niepłodne z gumką :) nie zdecydowałam się na tabletki, bo zawsze miałam idealny cykl, bezbolesne miesiączki, więc nie chciałam ingerować, poza tym mój chłopak teraz mąż, też nie chciał żebym brała zbędne prochy...ale nie jest przeciwniczką tabletek, na pewno przynajmniej niektóre z nich są dobre, jest duży wybór, można dobrać pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem ani przeciwniczką, ani zwolenniczką. Według mnie każdy ma prawo do wyboru. Ja akurat wybrałam metody naturalne. Codziennie rano mierzę temperaturę takim komputerkiem (Cyclotest) i on oblicza mi dni płodne. Jeśli je mam stosujemy prezerwatywy. Jeśli mam dni niepłodne nie zabezpieczamy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edrfse
Ja bralam przez 4 lata, odstawialm, a 3 miesiace pozniej bylam w ciazy. Gdy tylko bede mogla wracam znowu do tabletek, w naturalne sposoby nie chce mi sie bawic. Tabletki sa wygodne i okres lekki, krotki bez bolu. Niech kazdy robi jak uwaza za sluszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA też ani nie polecę ani nie odradzę. U mnie owszem wyregulowały cykl, ale za to pojawiły się torbielki na piersiach. Po odstawieniu koszmarne problemy z cerą (nigdy ich nie miałam), przetłuszczające się na maxa włosy. Zadnych problemów z płodnością nie miałam i próby wątrobowe w normie. Sama zdecyduj co dla ciebie bedzie odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i przed tabsami miałam bezbolesne miesiączki. Od kiedy zaczęłam je brać (różne) krwawienia stały się baaardzo bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noiertekloa
Podobno powinno się zrobić próby wątrobowe przed braniem tabletek, ale często lekarz o tym nie mówią...lekarz zrobił z tobą konkretny wywiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia987 Komputerek co wyznacza dni płodne na podstawie samej temperatury???A co kiedy masz gorączkę???Jak to działa? Ja brałam tabsy i powiem tak: metoda dobra bo skuteczna Skutków ubocznych nie było żadnych oprócz braku ochoty na seks AUTORKO tymi skutkami ubocznymi to bym sie tak nie przejmowała Wez jakikolwiek lek i poczytaj Aż włos się jeży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jednak odradzam anty po co ingerować w organizm hormonami bez potrzeby? Stosuję naturalne metody plus prezerwatywa i sobie je chwalę. Trzeba tylko trochę poznać swoje ciało. Teraz coraz młodsze dziewczyny biorą anty, o zgrozo. Po tabletkach pojawiają się torbiele w piersiach a źle dobrane mogą doprowadzić do dużych kłopotów zdrowotnych. Przed przyjęciem pierwszej tabletki trzeba zrobić próby wątrobowe i profil hormonalny, ale to droga zabawa i większośc kobiet ma dobrane tabl na oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anofdfdsf
ja uważam że wcale nie jest tak latwo zajść w ciążę, no ale jak ktoś nie patrzy wcale na dni płodne, czy niepłodne i jest seks, to jest i ciąża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwny ten skarbek
Zamiast tabletek, zawsze można zastosować Nuva ring :D. To pewny i wygodny sposób. I Mniej obciąża układ trawienny :D. Ja akurat w ogóle nie mogę brać żadnych hormonów :(. Jedynym wybawieniem był krążek, ale i to po dłuższym czasie musiałam odrzucić. Pozostają mi tylko gumki ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie bralam tabletek
bo balam sie skutków ubocznych. przez 10 lat z moim facetem stosowalismy gumki i nigdy nic nie bylo. kiedy zapragnelismy miec dziecko - udało sie w 2 cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anofdfdsf
nie ma co demonizować, za duża jest konkurencja między producentami tabletek żeby jakieś szkodliwe były na rynku...ale jednak warto rozważyć inne opcje, jakby nie było to są hormony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evraaaa
Próbuj z plastrami Evra :) Nie łykasz, tylko naklejasz co tydzień. Ja używałam 2,5 roku bez problemu, teraz akurat zrobiłam sobie krótką przerwę, ale w styczniu znowu do nich wracam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anofdfdsf
no i trzeba pamięć że reakcje na tabletki mogą być różne, a skutki też różne, nikt ci nie zagwarantuje że nie przyczynią się do jakiś anomalii, chorób...co innego brać jakieś leki, które musimy żeby żyć, które szkodzą na coś innego, a co innego z własnej woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n n,,, kk
Bralam anty, mialam problemy hormonalne i lekarz zapisal tabletki, przy okazji byl sex bez gumki. Bralam yaz. Moje wrazenia sa bardzo zle,okropne bole glowy, libido na zero, wypadanie wlosow, tycie, woda w organizmie, nie moglam butow dlugich nalozyc bo nie wcisnelam ich na lydke, bylam tak napompowana woda, zmiany nastrojow. Nie uregulowaly mi hormonow, od kilku lat uzywamy prezerwatyw durex i nie ma dziecka. Nie chce juz tabletek, poza tym to grzech, tak samo jak i prezerwatywy dlatego zamierzam kupic sobie cyclotest i naturalnie unikac ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×