Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zielona_gruszka

Jak usprawnic pracę w biurze rachunkowym?

Polecane posty

Hmm klientom to on włazi w tyłki i najlepiej o nic ich nie prosić tylko kłaniać się w pas. Dziewczyny które robią na pełnej mają jakieś dane zgrywane. Nikt po nas nie sprawdza. O żadnej kontroli nie słyszałam, żeby była. Zazwyczaj jest tak, że jak korekta to dlatego że klient nie doniósł jakiejś sprzedaży. Wiadomo, że zdarza się jakiś nasz błąd ale nie jest to notoryczne. Wydaje mi się, że on ma problem w tym, że dobrze sie z dziewczynami dogadujemy. I chce chyba zrobić tak, żeby jedna kablowała na drugą (oczywiscie dla większego wynagrodzenia). No mnie już raczej nic obciąć z tej najniższej nie może, choc kto go tam wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba raczej mu chodzi o organizacje pracy. Że wynagrodzenie będzie uzależnione od tego jak pracujemy - lepiej czy gorzej, tylko nie wiem na jakiej podstawie on chce to oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko z córką
Może po prostu za dużo czasu spędzacie przy plotkowaniu niż na pracy ? I chce to jakoś uciąć ? A jak u Was wyglądają sprawy urlopowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm może czasem za dużo gadamy, ale wyrabiamy się z robotą. Była już pogadanka na temat rozmów więc ostatnio są ograniczone do minimum. Urlopu dziewczyny zazwyczaj maja duzo i na sile muszą wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko z córką
Aha. No może faktycznie chodzi o to, by nie siedzieć i nie plotkować, tylko pracować, może na to jest cięty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem jak u nas wyglada praca-mamy 120 firm- -jeden wklepuje -2osoby sprawdzaja i wpinaja do segregatora -jedna pani jest od zusu -jedna sprawdza i rozklada dokumenty firmowe od klientow.tzn jakies pisma,deklaracje itd.itp.sprawdza czy dok.fir sa w komplecie:regon,nip,ksero dowodu,umowy najmu,tel itd.podpina kwitki z wpala,zajmuje sie wysylka poczty. -a szefowa sama robi deklaracje vat,robi wplaty zus,urzad,i gada z klientami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze nie da sie bardziej usprawnic pracy. Wiem z doswiadczenia ze szefowa krew zalewa jak jest np.klient a ona czegos szuka a tego nie ma a powino byc to wtedy atmosfera jest nie ciekawa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też pracowałam u takiego oszołoma :o Też kazała nam "miewać pomysły" na to jak on ma więcej zarobić. Masakra. Jakbym miała jakiś zajebisty pomysł to raczej sama bym go wykorzystała a nie dała mu za darmo :) Chociaż u mnie największy problem był właśnie z księgowością, bo laski szukały tylko pretekstu by zwalić na nas swoją pracę, ale u was problem nie występuje, więc zakładam, że szefu zwyczajnie jest psycholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMałaJa
a ja to wszytsko robvie sama dla 6 firm, masakra jakas;/ "Powiem jak u nas wyglada praca-mamy 120 firm- -jeden wklepuje -2osoby sprawdzaja i wpinaja do segregatora -jedna pani jest od zusu -jedna sprawdza i rozklada dokumenty firmowe od klientow.tzn jakies pisma,deklaracje itd.itp.sprawdza czy dok.fir sa w komplecie:regon,nip,ksero dowodu,umowy najmu,tel itd.podpina kwitki z wpala,zajmuje sie wysylka poczty. -a szefowa sama robi deklaracje vat,robi wplaty zus,urzad,i gada z klientami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyński
Nie ma czasu się wysrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tika27 - dla mnie ten wasz układ pracy jest trochę dziwny - bo osoba która tylko sprawdza jakieś dokumenty to jakby poszła do innej pracy i musiała sie zająć księgowością to nic by nie wiedziała. U nas każda ma 25-40 firm (zależy od wielkości). Gada z klientami, wprowadza dokumenty, sprawdza, robi vaty, pity itp. Ogólnie zajmujemy sie tymi firmami. Oprócz spraw tych kadrowych - płace, zusy, urlopy nas nie obchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak masz racje ale to robia 2 osoby na umowe zlecenie i maja juz emerytury wiec raczej w pelnej ksiegowosci juz pracowac nie beda.po za tym ten system sie u nas sprawdza firma dziala juz ok.15 lat A wiesz mi maja babki oko... Kiedys szefowa dostala kare za zle wprowadzone dane kontrahenta 500zl:-).wiec jak jest cisza to kontrola raz na jakis czas,a jak przyjdzie fala to co tydz.a mamy pelna odpowiedzialnosc wiec nie mozemy sobie pozwolic na blad bo jak sie trafi na taka urzednicze to nawet za literowke kary lepia..a nie wierze ze nie popelniacie bledow jak macie to na glowie wszystko,wystarczy chwila nie uwagi i klops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie szefowa ma na to wszystko oko.wiec tak jak piszesz to chyba ci wspolczuje pracy tam bo masz duza odpowiedzialnosc naprawde,tak jakbys sama takie biuro prowadzila a za tak marne grosze.ja bym nie mogla tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh tez sie dziwilam,ale coz mialysmy pecha taka jedza nam sie z urzedu trafila na kontroli,+zamiast oryg.faktury byla kopia.i tak szefowa miala 500zl mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, ja dopiero zaczynam, nie mogę wybrzydzać. Mam na razie za mało doświadczenia żeby gdzie indziej próbować. Może teraz dzięki Twoim uwagom będę więcej uwagi zwracać na to co księguję, żeby nie robić tego tak po prostu z przyzwyczajenia - bo jak się tyle wprowadza to już wiadomo gdzie czego szukać na fakturach, a czasem na słowo oryginał nawet nie rzuci się okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko z córką
Słowo oryginał to jeszcze nic, mi się trafiały faktury kosztowe na zupełnie inną firmę... Więc ja sprawdzam słowa: oryginał, dane nabywcy (z nóż będzie inny) i kwoty netto brutto vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko z córką
przy wprowadzaniu rzucam okiem, a przy ukladaniu sprawdzam każdą jedną, jak numeruję. Jak masz taki segregatr na 500 faktur to oczopląsu można dostać, ale cóż , trza. A co do błędów - za błędy popełnione przez pracowników, prowadzący działalność jest zobowiązany się ubezpieczyć - tzw. OC od działalności - dobrze błędów nie robić, ale człowiek nie maszyna, a papier jest cierpliwy i zawsze można poprawić. Choć fakt - kopie faktur to przegięcie, nie dziwi mnie, że za to przywalili 500 , zresztą to i tak mało. A za literówkę raczej upomnienie etc. Spokojnie. Jak często zdarza się Wam kontrola kolejnych lat ? Nie z VAT-u z korekty czy zwrotu, a normalna kontrola, że rpzychodzą, wałkują cały materiał i szukają, gdzie by tu człowieka upierd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm w sumie nie wiem czy była taka ogólna kontrola. Coś tam kiedyś sprawdzali kilka miesięcy temu, chyba jakieś dokumenty z 2009r. tyle że nie wiem czemu sprawdzali. Kurcze, muszę być chyba bardziej dokładna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takich kilka wskazowek: -patrz na date,czy nie ksiegujesz mc do przodu -na kogo jest faktura -czy jest oryg.faktury -kwota -jak sa korekty fakury zawsze musza byc podpisane,i musi byc faktura zaksiegowana pierwotna,zwracaj uwage czy jest na +lub-. -jak ksiegujesz paliwo czy jest na f-rze numer.rej.pojaz i czy nalezy do klienta. -jak sa jakies stare faktury wiecej niz 2mc zawsze ksiegujemy brutto -u nas zus ksiegujemy jak jest zaplacony Powodzenia i pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , a powiedzcie mi ile teraz w biurze rachunkowym kosztuje prowadzenie ksiażki ? Małej na kilka dokumentów oraz większej , ok. 50 dokumntów . A ile pełnej księgowości ( sieć 4 sklepów ) ? Pytam z ciekawości , bo ja pracuje w firmie ( pełna księgowość) ale prywatnie mam kilka ksiażek przychodów , i za te ksiażki biorę : gastronomia - 200 zł usługi ( kilka faktur) - 100 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tika27 dzieki za wskazówki :) to wszystko się niby wie ale jak się czlowiek konkretnie nie skupi na robocie to wiele mozna przeoczyć. U nas szef bierze za takie male firmy chyba 150 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annittaa
Jeśli korzysta się z dobrego programu, praca może być o wiele łatwiejsza, wg mnie wiele usprawnień daje korzystanie z programów KPiR czy KsH od Varico, teraz można je testować za darmo , do pobrania stąd: http://www.varico.pl/bezplatny-start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co, w moim biurze tez byla taka sytuacja, w ktorej przyszedl szef i kazal nam usprawnic dzialanie biura, ale z drugiej strony faktycznie - jak to zrobic, na poczatku zaczelysmy segregowac rzeczy, kupilysmy segregatory, koszulki, teczki, dziurkacze, zszywacze itd no i przynajmniej nie czepia sie, ze jest porzadek i wszystko trzyma sie swojej kupy :) jak chcesz to polecam Ci ten sklep internetowy www.boxline.pl tutaj zamawiałysmy te wszystkie akcesoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darłowski
Dobrze jest zaopatrzyć firmę w jakiś program do zarządzania różnymi działaniami w firmie np do rozliczeń, taka opcja jest np w programie Offigo, bardzo praktyczny program,który może być stosowany w różnego typu dzialalnościach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są obecnie nowoczesne formy współpracy z klientem. mozna wysyłac faksem dokumenty zamiast wymagać tego od klineta. Mozna poszukac jakichś konkretnych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my skorzystaliśmy z oferty firmy http://inforsys.pl/ która zajmuje się korespondencją masową. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszyły nam się obowiązki i mamy wiecej czasu dla klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzeniemarzeny
Możecie na przykład podpowiedzieć szefowi aplikację do zarządzania biurem rachunkowym, a najlepiej żeby działała w chmurze bo nie będziecie musieli dodatkowo zatrudniać informatyków. Sprawdź sobie chociażby taki program TaxOrder, prowadzi wszystkie procesy które wykonujecie w biurze, nic się nie zapomni nie tracicie czasu na wpisywanie do kalendarza terminów, macie elektroniczny obieg dokumentów i tym podobne :) Nie zaszkodzi sprawdzić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×