Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poma rańcza

jak upiec ptysie?

Polecane posty

Gość poma rańcza

piekł ktoś, może doradzicie? Wiem, że przepisów w necie jest masa i nie mam z tym problemu. Tylko kiedy się je wyjmuje z pieca? Czy od razu gorące, przestudzić w piekarniku czy co? Ostatnio robiłam, pięknie wyrosły, ale w przepisie było, zeby gorące rozkroić. Oczywiście się pozapadały i były gumiaste w środku. Może ktoś mi z autopsji powie jak zrobić, żeby się udały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poma rańcza
też nie napisane jak studzić. W piekarniku czy wyjąć. Ja piekłam, nie otwierałam - ładnie wyrosły, ale po wyjęciu z piekarnika opadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granatowakroowa
jak na moje oko,to można wyciągnąc z pieca i tak wsytudzić,ale na pewno nie rozkrajać na gorąco, to normalne,że "klapną"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio piekłam i kroiłam gorące-a kiedyś tylko wystudzone.I za każdym razem było ok. Może potrzymaj troszkę dłużej w piekarniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poma rańcza
no dobra, spróbuję. A jak robicie nadzienie z budyniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy od smaka-raz robię masę budyniowa [budyń ucieram z masłem] a raz z bitą śmietaną+cukier waniliowy + rozpuszczona żelatyna. A ptysie muszą być solidnie dopieczone-inaczej robią się gumowate.A jak się je dobrze upiecze to suche poleżą i 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×