Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fajna babka z forum

Konflikt serologiczny na tle czynnika Rh i grup głównych ABO

Polecane posty

Natalia dzięki, bo juz sie produkuję i produkuję, niedowiarków jest masa, ja wiem swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia975
asimt nie ma za co :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotlet mielony z cebulką
Moje dziecie tez miało solarke po urodzeniu, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój był żółciutki, ze hej lekarze nas starszyli, ze nie wyjdziemy ze spzitala, bo taki żółty 2 tygodnie siedzieliśmy z powodu małopłytkowości, a tu jeszcze zółtaczka i uprzejma Pani doktor po obejrzeniu tylko syna powiedziała, ze nadal ma strszna żółtaczkę i jutro nie wychodzimy, ale zrobią jeszcze krew ile tej bilirubiny pośredniej, czy bezpośredniej jest (bo to ponoć ważna któras z tych bilir.), ja już całkiem załamana, a owa pani doktor nawet nie raczyła przez całą noc poinformować mnie, ze we krwi juz ok, tylko ciałko takie żółciutkie czekałąm na wyniki całą noc, dopiero rano ją dorwałam a ona cichutkim głosikiem, ze jest dobrze4, tylk ojej się coś wydawało myślałąm, ze ją pogryzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też, teraz jak oglądam fotki to mam dziecko tak "pięknie opalone" że ho ho, Widzisz mnie wypisali do domu a bilirubina była w górnej granicy normy, może gdyby jeszcze naświetlali kilka dni wszystko by się unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie tak, ale to straszna nieodpowiedzialność lekarzy my naświetlaliśmy sie 5 dni i w badaniach już bilir. malała, ale jakby nie zmuszony pobyt w szpitalu, to kto wie, czy nie wracałabym z maluchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ok żółtaczka jest częsta, ale anemia rzadko wystepuje mieliście po prostu pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dolka
Napisała co wiedziała :D ale dziecko masz śliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do asiamit
Anemia idzie w parze przy takim konflikcie, tez tak mieliśmy. A u Ciebie co? przecież piszesz ze ne tylko z powodu bilirubuny byłaś w szpitalu. A z grupą krwi to ciekawe, ktoś sie jeszcze może wypowie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fajna babka z forum
koleżanka ma 2 zdrowych dzieci, z 2 w ciązy jeździła na kontrole częściej bo wytwarzała przeciwciała, ale jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis Colby
witam my tez mamy konflikt jak w temacie czyli ja mam O- a mąż A+ córka ma A+ a synowie(bliźniaki) O+ Po urodzeniu córki dostałam immunoglobinę Przy bliźniakach mój organizm nie wytwarzał przeciwciał Cała trójka jest zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiamat i stomatoloszka maja racje obie :) Chodzi o to, ze faktycznie (jak pisze stomatoloszka) dziecko ma zakodowana genetycznie grupe krwi i Rh, wiec samoistnie sie nie zmieni, ALE zaraz po urodzeniu w krwi dziecka moze znajdowac sie tez krew matki (w koncu te 2 miesiecy przeplywala pepowina w te i wewte).Dlatego badanie na grupe krwi u noworodka jest NIEMIARODAJNE, bo krew matki moze zafalszowac wynik. Mowi sie potocznie, ze krew dziecka sie moze zmienic (jak twierdzi Asiamat), a chodzi raczej o to, ze wynik po kilku miesiacach od urodzenia bedzie wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexis Colby - dzięki. Rozmawiałam z 2 lekarzami na ten temat i mieli rózne zdanie, ale jak widać w praktyce kobiety mają zdrowe dzieci i jest wszystko ok. Jeszcze raz dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie było konfliktu ani żadnego zakażenia a i tak leżałam z pierwszą córką 2 tygodnie (naświetlana od 3 doby) bo miała bardzo wysoką żółtaczkę 22 mg proc a z drugą leżałam 1 tydzień również naświetlana od 3 doby a miała 17 mg proc u nas nie wypuszczają za szybko , czekają aż bilirubina spadnie do poniżej 10 mg proc a norma jest chyba do 13 mg proc wolą potrzymać 1 dzień dużej niż potem przyjmować z powrotem na oddział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis Colby
Co do tego konfliktu to u nas to,że dzieci są zdrowe to chyba dar od Boga.Słyszałam o różnych powikłaniach,chorobach dzieci itp. fajna babka myślisz ,że się nie bałam? Jak cholera. 40 na karku i ciąża bliźniacza.Ponoć wtedy dzieci się rodzą z różnymi zespołami. Ale juz są dobre metody badań,które wykluczają lub potwierdzają chorobę. Kurczę nie chciałabym tego więcej przechodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lijonka - nas wypuścili a przekraczało 10, ;/ Alexis Colby - domyślam się. Ja myślę o drugim dziecku i też się boje, chciałabym mieć pewność że wszystko będzie dobrze, ale czy ktoś mi to zagwarantuje? Widzisz, Twoja córka ma Rh +, moja ma - wiec nie wiem jak będzie w przypadku 2 ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżnka ma na bank
ma dwóch zdrowych synów, ale z drugim jak była w ciązy to jeździła częściej do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Odswierze temat.jakie są wasze doświadczenia jeśli chodzi o całą ciaze podczas KS?kiedy można stwierdzić że dziecko ma rh+ W którym m-cu ciąży?I polecacie jakieś strony , bym mógł się coś więcej dowiedzieć.Jakie badania zrobić przed planowaniem dziecka,wiem że może być jeszcze konflikt ABO i konflikt płytek krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×