Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Poradnia laktacyjna

Poradnia laktacyjna

Polecane posty

Gość Poradnia laktacyjna

Witajcie, często wpadam na forum i widzę, że wiele Mam boryka się z problemami dotyczącymi karmienia piersią i wieloma mitami na jego temat, a ponieważ zajmuję się tą kwestią zawodowo zapraszam do zadawania pytań, postaram się w miarę możliwości na nie odpowiadać. Prywatnie jestem Mamą rocznego Synka, więc zawsze mogę coś podpowiedzieć również z własnego doświadczenia. Pozdrawiam i zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifilinka
jak nauczyc dziecko pić z butki i ssac smoka? bo musze dokarmiać małą BEbikiem a ona nie chce pic z butelki. 2 problem- karmie małą juz 2 mies. co moge wprowadzac do jedzenia zeby ubogacić moja marna diete 3 pyt- dziecko je ok 1 h . tyle trwa jedno karmienie. jak skrócic ten czas 4 pyt. czy odbijac dziecko po kazdym karmieniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. 1. Mam 3-tgodniową córkę, którą karmię moim odciągniętym mlekiem + mlekiem modyfikowanym. Aktualnie zjada na dobę w sumie ok. 550 ml mleka, z czego 120-140 ml jest mojego odciągniętego. Czy jest możliwość, aby tak pobudzić laktację, by móc ją wykarmić tylko własnym mlekiem? Z każdym dniem tego mojego mleka jest kilka ml więcej, ale w takim tempie nigdy nie nadąże z produkcją i jej coraz większymi potrzebami. Odciągam pokarm w dzień co ok 2 - 2,5 h. W nocy tak jak mała wstaje, czyli co 3-4 h. Piję herbatkę lakatcyjną -fito mix 4. Jem zdrowo i różnorodnie, piję te zalecane 2-2,5 l płynów. Staram się małą przystawiać, kiedy jest taka możliwość = jeśli mała jest zainteresowana ssaniem piersi, a od mojego ostatniego ściągania laktatorem minęła przynajmniej godzina. Na dzień dziesiejszy ssie z 3 razy na dobę, z czego z raz tak porządniej - ssie jedną pierś z 20-25 min, drugą max 7 min. (Od początku jedna z piersi "budziła się" wolniej i na ten moment ściągam jednorazowo z tej lepszej 20-25 ml, z gorszej max 8-10 ml.) Nie miałam od początku pokarmu, nie miałam "chwytnych" brodawek, nie miałam etapu "nawału pokarmu". Mała była po 24 h od urodzenia dokarmiona MM i ak już zostało. Pokarm u mnie pojawił się dopiero w 3-4 dobie (po systematycznym odciąganiu + herbatka) i to w ilości kilku ml, gdy mała piła wtedy już 150 ml na dobę. 2. Jak długo można utrzymać laktację odciągając mleko laktatorem + ewentualnie czasem dziecko trochę possie? 3. Czy ma Pani jakieś dobre i sprawdzone rady dla mnie? Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaEmilijki
ja cos doradze, Pij herbatke na laktacje z hippa. ja tak roie i po wypiciu jednej tak po 30 min piersi mam pelne pokarmu.,moją córke karmie juz 2 mies. sama bez zadnego mleka modyfikowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaEmilijki - ja zaczynałam od tej herbatki z Hippa, ale jak na moje oko efekt był mniejszy niż przy fito mixie. Nie wiem - może bardziej wierzę w ten fito mix. Tak czy siak - efekt jest i był mały. Może wrócę do tej z Hippa i odmiana podziała mobilizująco. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×