Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inkini4567

bezrobotna a ubezpieczenie zdrowotne , skąd je zdobyć

Polecane posty

Gość inkini4567

bo można sie zarejestrowac w pup, ale ja nie chcę się rejestrować, to co wtedy, zamiast tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz meza, wtedy moze Cie chyba ubezpieczyc. Jesli nie masz meza, mozesz wykupic ubezpieczenie zdrowotne. Jesli zadna z powyzszych opcji Ci nie odpowiada, to nie bedziesz miala ubezpieczenia, bo chyba nie ma innych mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm..........77
niestety nic, ja zyje bez ubezpieczenia... dobrowolne kosztuje 320 zl, to za duzo dla mnie (księza i zakonnicy placą ok. 30 zl..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalala lala....
urz.pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleleo
dlaczego nie chcesz się rejestrować w urzędzie pracy? rozumiem, że pracy nie chcesz podjąć, stąd ta decyzja? jeśli się uczysz, to mogą Cię ubezp. rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dnndndnd
mozesz isc do mopsu albo do pUp gdzies musisz isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez jestem w pup
tylko ze wzgledu na ubezpieczenie zdrowotne. i warto je miec bo cos sie stanie i wtedy trzeba placic za pobyt w szpitalu czy operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allallla
mozesz teaz zapisac sie na studia, studenci musza byc ubezpieczeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgjghjghkjkjlk
łatwo powiedzieć iśc do pupu ale co jak ktos tam nie chce szukac pracy, nie chce zadnych kursow, szkolen i tylko sie bedzie meczyc i musi udawac ze szuka pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexandra xxx23
to nie rozumiem. czegos albo chcesz pracowac albo nie? chodzi ci tylko o ubezpieczenie to sama plac, jak inaczej? hehemy ci nie oplacimy, ale skoro panstwo ofruje chociaz to to warto skorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto idź do pupu
tam nie musisz udawać, że szukasz pracy. To oni beda udawać, że Tobie ją szukają:) Jakie kursy, staże? Teraz jest taki targizm na rynku pracy,że z tych dobrodziejstw korzystają pociotki bezrobotni, a nie "zwykli". Tak więc głowa do góry i wal na urząd pracy po ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz wykupic teraz tych ubezpieczen bez liku ale po co ja wystarczy sie zarejestrowac w pup nawet jak studiujesz zaocznie to mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzola
mam problem może ktos doradzi wczoraj mojej mamie skonczylo sie ubezpieczenie nie poszła do UP teraz jest w szpitalu mozna ja jakos ubezpieczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
infolinia, zadzwon i nakreśl sprawę, nie wiem czy z zaniedbania nie poszła, bo zapomniała, czy przez to ze coś się wydarzyło - nie z jej woli... żeby nie okazało się, ze trzeba będzie zapłacić kolosalne sumy za pobyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
IDŹ DO PUP! a wiesz dlaczego??? bo oni w ogóle nie pomagają w szukaniu pracy :P nikt do ciebie nie zdzwoni i nie zaprosi na kurs/szkolenie ani nie powie żebyś tam i tam poszła na rozmowę kwalifikacyjna,do nich tylko chodzisz raz w m-cu albo raz na 2 m-ce podpisujesz listę i tyle, a ubezpieczona będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzola, a kiedy była ta wizyta na której nie stawiła się twoja mama? Po wyrejestrowaniu ubezpieczenie zdrowotne obejmuje osobę wyrejestrowaną jeszcze przez 30 dni, jeśli minęło to szybko leć do mops. Ja nie wiem co to za chory kraj, konstytucyjnie powinniśmy mieć zapewnioną ochronę życia i zdrowia a w praktyce, osoba która nie była nigdzie ubezpieczona bez pracy i dochodów ma wystawiony rachunek ze szpitala!!! Gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdksahf
mam pytanie, rzucilem w lutym studia, dzis od matki z pracy dowiedzialem sie ze nie mam ubezpieczenia zdrowotnego a w pazdzierniku wybieram sie na nowy kierunek na studiach dziennych i mam pytanie czy idzie sie po prostu zarejstrowac na te 3 miesiace w pup zeby miec te ubezpieczenie bo pracy nie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmo
a jeżeli ktoś choruje przez 90 dni i będzie skreślony z pup a chce mieć ubezpieczenie to co wtedy.a sporesztą prace mi chcieli dać od razu zależne jest to od zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w jakiej konkretnie firmie PUP ubezpiecza ludzi ? i ile takie ubezpieczenie kosztowałoby mnie miesięcznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
350 zl miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba podpisać umowę o dobrowolna składkę zdrowotna z NFZ do którego należy się , chodzi o region. Każdego miesiąca płaci się do 15 danego miesiąca. Kwota jest wyznaczana kwartalnie. Wynosi miedzy 340 a 370 zł , w zaleznosci od średniej krajowej. Oprócz tego co miesiąc trzeba wysyłać deklaracje dra do zusu lub jednorazowo za każdy kwartał trzy deklaracje. Jezeli jest ciągłość w ubezpieczeniu to po podpisaniu umowy nie trzeba płacić wstecz , jeżeli nie ma ciągłości to płaci się kwty w zależności kiedy było ostatnio ubezpieczenie tzn powyżej 3 miesięcy, roku, trzech czy pięciu lat. M większy okres bez ubezpieczenia tym wieksza kwota, nawet 7000 tys złotych powyżej 5 lat .najlepiej postarać się wtedy o zatrudnienie na miesiąc czy dwa i po zwolnieniu podpisać umowę z NFZ wtedy nitrzebaplacic wstecz bo jest ciągłość ubezpieczenia. Płacić można na drukach specjalnych na poczcie lub przelewem bankowym , gdzie jest opcja ZUS, dobrowolna składka zdrowotna. Należy pamiętać o wysyłaniu do zusu dokumentów i o platnosciach na czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SamanthaA
ja je\bie 350 zł miesięcznie za ubezpieczenie !? po\jebało ich !? jak pracowałam w ochronie to potrącali mi jedynie 15 zł miesięcznie na ubezpieczenie w Warcie, więc skąd takie dysproporcje !?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagart
Mam dobre doświadczenia z firmą Vision z portalu www.ubezpieczeniemedyczne.eu . Oni mi zaoferowali bardzo fajne, pełne ubezpieczenie i mi wystarcza pakiet Basic. Mam tutaj zapewnione wizyty i badania bez limitów, ale też bez dodatkowych opłat. Opłacam abonament i leczę się za darmo na wyższym poziomie niż w publicznej służbie zdrowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Opłacam abonament i leczę się za darmo " hahahahaha :D Większych głupot nie słyszałem :P Te wynajęte trolle już zaczynają się gubić w tym swoim spamie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale o co chodzi bo za 180zł mam pełne ubezpieczenie zdrowotne pakiet w którym mam wszystkie badania nawet tomograf mam w pakiecie. Szpital? Kupuję ubezpieczenie szpitalne takie jak to http://qck.pl/9U6 i w razie pobytu w szpitalu dostaję do 1000zł dziennie w moim mieście wystarczy na placówkę prywatną . Dziś jest juz spora konkurencja na rynku w tej materii, więc warto się interesować takimi sprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trolle =precz ..Powiedzcie proszę czy w Polsce jest teraz jkap owyzej pisano-miała być likwidacja NFZ ale słysze że nic z tego i jest postaremu -czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×