Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niunia78

nowa proteza całkowita wypada :(

Polecane posty

Gość niunia78

Witam, Jestem zrozpaczona i proszę o radę bo z moim dentystą nie mogę się dogadać i nie wiem jakich argumentów używać. Otóż moje ząbki nie były w najlepszej kondycji więc zdecydowałam się na ekstrakcje zębów górnych i protezę natychmiastową. Miało być szybko, całe przygotowania protezy natychmiastowej trwało 3 tygodnie .. wycisk dwie przymiarki i w końcu ekstrakcja zębów i upragniona proteza. Nie miałam problemów z tym że mam obce ciało w buzi (nie miałam odruchów wy.....nych). Po dobie jak opuchlizna minęła okazało się że moja proteza zachodzi na dolne zęby tak że one opierają się na podniebieniu górnej protezy a je same widać zaledwie 2 milimetry ( bardzo wysunięte górne zęby są do przodu wyglądam i mówię jak królik) kwestia wymowy rozumiem wprawa to powtarza dentysta ale po trzech dniach niestety okazało się że tą protezą nie mogę ugryźć nawet środka ze świeżego chleba gdyż proteza poprostu wypada ... jak mówię to czuję jak się chwieje, przy połykaniu śliny muszę językiem dociskać tylną część protezy gdyż odkleja się. Udałam się do stomatologa który poinformował mnie że to tak ma być i ewentualnie mogę podklejać klejem. Zastanawiam się co będzie kiedy wszystko się wygoi to wtedy ona wogóle będzie mi spadac nawet przy oddychaniu. Rozumiem że proteza może się poluzować i trzeba ją podścielić ale już po trzech dniach ... proszę o jakieś wskazówki czy tak powinno być jak opisałam gdyż nie chcę wyjść przed stomatologiem na rozhisteryzowaną pacjentkę bo do tych nie należe.... nie jem już od 5 dni jestem tylko na serkach homogenizowanych ....POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten Twój dentysta, to jakiś gamoń. Od wyrwania zębów, do założenia protezy musi minąć minimum 6 tygodni, bo wycisk robi się dopiero po zagojeniu się ran. Ja dopiero za dwa tygodnie będę miał robiony wycisk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lomu nie trzeba tyle czekac
sa tez protezy na 'od razu' z delikatniejszych materialow, zakladane zazwyczaj na drugi dzien po wyrwaniu zebow. autorko idz do innego dentysty bo to jakis absyrd, proteza ma sie trzymac! zwlaszcza taka tuz po wyrwaniu, nie moze wypadac bo obetrze ci cale podniebienie i jak sie to ma 'przyzwyczaic'? jakis konowal z tego dentysty jest :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemele ...
może idź na konsultację do innego protetyka? Piszesz stomatolog, czy to znaczy, że zajmuje się Tobą stomatolog a nie stomatolog-protetyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale te "szybkie" protezy są chyba krótkoterminowe. Poza tym nie wyobrażam sobie, żebym miał protezę następnego dnia, bo ja nawet jeść normalnie nie mogłem. Bolało przy każdym dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
tak się robi jak się chce mieć od razu ząbki czyli proteza natychmiastowa nakłada się ją zaraz po wyrwaniu ząbków ...ale ona powinna normalnie być osadzona i dopiero do poprawek powinna iść po jakis dwóch miesiącach a nie po trzech dniach zeby wypadała.... juz nie wiem jak do tego gamonia dotrzeć ... bo sama nie wiem czy tak powinno być ....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
zdecydowałam się na taką bo za pół roku chce sobie zafundować proteze na mini implantach ... ale nie wyobrazam sobie takiego życia przez pół roku....protezy natychmiastowe można nosić około 1,5 roku z tego co wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wyrwaniu dziąsła się goją i kurczą, więc proteza założona od razu, po kilku dniach po prostu nie będzie pasowała. Ile Cię kosztowała ta proteza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
Proteza 1500 zł. (nie tanio ) ale miało być wszystko rewelacyjnie ... jak za taką kasę...a tu nie dosc ze czekałam kupe czasu to jeszcze takie niespodzianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
ale najlepsze jest to ze ona nie trzyma mi sie tam gdzie juz dawno nie miałam uzebienia ...poproastu sobie lata jak mucha koło lampy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W chuj drogo bym powiedział....W jakim mieście mieszkasz, że tyle kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lomu ja miala natychmiastowa
zakladana na drugi dzien i spokojnie trzymala 2 lata. i jesc moglam normlanie :P (lekarz powiedzial nawet zebym 'cyckala' landrynki, slina wytwarzana szybciej naturalnie przyklei i 'doformuje' proteze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
sosnowiec ... wiem ze drogo ale powiem tak że podejscie i rekomendacje co do gabinetu były ok...ale sama sie przekonałam ze to jakas parodia ... dlatego chce fachowej porady mniej wiecej czy tak powinno być abym mogła tatakować go ...bo jak tyle zapłaciłam to moge żądać poprawek az do usra...j śmierci az bedzie pasować ... bo to ze mam uzebienie mnie nie satysfakcjonuje ... chce jesc normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
Lomu to wiem że powinnam reklamować. Nie lubię improwizować i chciałabym co nie co dowiedzieć się jak powinna się trzymać taka proteza i jak powinna się zachowywać.... po jakim czasie ewentualnie powinna się obluzować i czy ją podklejać tak jak sugerował lekarz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
stomatoloszka ale czy nie uwazasz ze powinnam reklamować ta proteze zwłaszcza ze była to usługa w prywatnym gabinecie ... teraz bede podklejac a co zrobie za dwa, trzy miesiące ??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewobrazam sobie
jak po dwoch dniahc monza zalozyc tymczasowa proteze, ja miala usuwane co prwda 20 zebow na raz, ale zagoilo mi sei po 3 miesiacach dopiero moglam ruszyc twarza , i mozna bylo zrobic odciski , za szybko chces,z elpiej sie przemczyc było bez zebow , da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
stomatoloszka ...nie ma takiej opcji aby mnie wyrzucił bo to prywatny gabinet bez refundacji i tych innych pierdółek i zapłaciłam 100% za tą protezę .... wiec nie ma innego wyjścia jak poprawiac az bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma inne wyjście, wiec radzę nie iść na noże. Powie że proteza została wykonana zgodnie ze sztuką lekarską i na tym skończy rozmowę ;) Dlatego proponuje grzecznie poprosić o korektę i ABSOLUTNIE nie używać słowa reklamacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
stomatoloszka to wiem że słowo reklamacja działa jak płachta na byka hi hi hihi.... chodzi o to że on mnie poprostu zbywa ...wziął kase i tyle.... bo powiem szczerze że po wyrwaniu i założeniu protezy wyszłam po 2 godzinach od niego z gabinetu i z tego zakręcenia zapomniałam dopłacić 300 zł. abyśmy byli rozliczeni do końca reszta już została wpłacona na początku bo się bardzo upierał.....dzwoniono do mnie ze mam sie wrócić i uregulować pomimo iż następnego dnia miała kontrolną wizyte ... sama widzisz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pół sejmu to nie Polacy
Obrzydliwe :O Jak można było tak nie dbać o zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
Pół sejmu to nie Polacy .... to nie kwestia dbania ..... żeby każdy wysiedział przez swoje życie w gabinecie stomatologicznym co ja to by order dostał .... wiec sie nie wypowiadaj .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
jedni nie widzieli dentysty na oczy i nie dbaja a maja...a inni nie wychodzą z gabinetu myją zęby po 10 razy dziennie i dupa :( wiec nie komentuj...nie komentuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia78
stomatoloszka rozumiem, ale ja nie tylko proteze u nich robiłam miedzy czasie leczony był dół wiec co drugi dzien u dentysty ... i za kazdym razem prywatnie ... kasy tyle zostawiłam że zawrotu głowy można dostać .... zwłaszcza że kolejne wizyty nadal mam poustalane ... troche zaufania do pacjenta ... bo nie pierwszy raz u nich byłam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×