Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie daje juz rady sama :(:(

Proszę Was o pomoc ,Błagam Was

Polecane posty

Gość nie daje juz rady sama :(:(

Witam ,mam do was ogromną prośbę ,musze napisac "na wczoraj" wypowiedzenie umowy najmu z winy lokatora bardzo prosze .Mam 17 lat , jestem w tym totalnie zielona ,do tej pory zajmowala sie tym moja mama ,ale lezy na chemi na onkologi , jest w stanie tylko podpisac ,nie mam nikogo kto by mi to napisał. Lokatorzy nie płaca 2-gi miesiac ,nie odb telefonów, ok niby nie ma afer ,imprez ,ale kasy tez nie . Mieszkanie -kawalkerka nalezy do mamy . Jestesmy same na tym paskudnym swiecie ,nie mamy juz nawet kasy na fachowca by nam doradził co robic ,napisal pismo ...moze jakies linki macie do takich wypowiedzen? ja sobie wydrukuje , jesli ktos byłby uprzejmy i potrafił ,a sądze ze w tym dziale ludzi dojrzalych są znawcy ,to strasznie prosze o pomoc ,jak coś to podam maila . Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierzesz kartkę papieru ,a piszesz Wypowiedzenie (umowy najmu) i jedziesz ze: z dniem tym i tym wypowiadasz umowe najmu zawarta pomiedzy tym i tym z powodu takiego i takiego . Przy czym jeżeli wynajmujący zalega z płatnościa za 2 miesiace to nalezy go najpierw powiadomic na piśmie o zamiarze wypowiedzenia i wyznaczeniu terminu dodatkowego ( miesiecznego ) do zapłaty zarówno zaległych jak i bieżacych opłat. Na jaki okres zawarta jest umowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje juz rady sama :(
umowa jest na rok ,z mozliwoscia przedłuzenia ( taki zapis) ,nie wiem jak ich zawiadomic ,tel milcza ,gdy przychodze nie otwieraja ,chociaz pies szczeka i słychac ruch , oni chyba powinni takie zawiadomienie podpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyślij im listem poleconym
te powiadomienie jak nie odbierają telefonów musisz to napisać na piśmie i mieć kopię tego co wysyłasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jankaaaoooa
nie daje juz rady sama :(:( Idź do radcy prawnego,on ci powie jak i co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitolenie
Ja Ci powiem, że to wcale nie jest tak łatwo kogoś z mieszkania wywalić. Tacy dzicy lokatorzy mogą se mieszkać, policja się takimi sprawami nie zajmuje. Jeśli sami nie zechcą się wyprowadzić, to sprawę należy skierować do sądu (kolejne miesiące), później sąd decyduje o eksmisji i jeszcze musi zapewnić takim trutniom lokal zastępczy heheeh. Chore co??? Właścicielka mieszkania, które wynjamuję teraz była w podobnej sytuacji, kazała lokatorom płacić jej górkę, a czynszu zamiast sama pilnować to im dała do płacenia. No i zadłużyli mieszkanie jej na ileż tysięcy. Tez nie odbierali telefonów, nie otwierali drzwi, aż w końcu otworzyła drzwi własnym kluczem i kazała im się wynosić natychmiast. Na szczęście nie robili problemu, spakowali się i poszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitolenie
A wy płacićie podatki za wynajem mieszkania??? Pewnie nie i wszystko jest na czarno, więc w żadne wypowiedzenia się nie baw. Weź paru koleżków z podwórka i idź wywalić tych lokatorów. Kasy prawdopodobnie i tak nie odzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje już rady sama :(
bylam w szkole , ja nie znam takich kolezkow pakerow , juz sama nie wiem ,nie mam juz siły ,wszystko zwaliło mi sie na głowe ,oni zamki zmienili ,nie mam kasy na radce prawnego z reszta kto by słuchał małolaty ,do tego nie wiem co bedzie z mama jest tragicznie ,strasznie cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitolenie
To na pewno masz jakiegoś wujka, albo kogoś z rodziny, popros ich o pomoc, nawet jakiegoś dobrego sąsiada. Mieszkanie jet Twoje- zamki możecie rozwiercić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniół z podciętymi skrzydłami
W jakim mieście mieszkasz Autorko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje już rady sama :(
mieszkam w krakowie ,a wujek ,rodzina ...oni tylko czeekaja by mama odeszla ,moja rodzina to PATOLOGIA ,tylko moja mama uczciwą pracą dorobila sie kawalerki , harowala na 4 etaty chyba :(reszta chla i mieszka gdzies po kątach.Tata odszedl 6 lat temu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna ***
Piszesz wypowiedzenie, jak podała Enfant Terrible. Sobie zostawiasz kopię. wysyłasz listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmjnm
szkoda, ze tyle czasu z tym czekałaś. Ech, poza tym trzeba było zawrzeć umowę najmu okazjonalnego (weszło coś takiego rok temu i wtedy tacy ludzie musza się zobowiązać notarialnie, ze się wyniosą do lokalu oznaczonego w tym zobowiązaniu. Oczywiście musi być tam też zgoda tego, do kogo mają się wynieść). Spisałaś umowę, płacisz podatek? Bo inaczej mogą Cię szantażować, że zakapują do urzędu skarbowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmjnm
aha i przepraszam za brutalność-niech mama na Ciebie spisze testament. Moze nie będzie potrzebny, bo czasem jak pacjent bardzo chce zyc to i medycyna jest bezradna;) Wez swiadka, a najlepiej dwóch (kolezankę najlepiej co sama ma mieszkanie ;) byłaby bezstronna) i niech mama Ci zapisze mieszkanie, zeby rodzina, te hieny, co nie masz w nich oparcia Cie nie dopadly potem. Ze sposob domowych pozbywania sie takich lokatorow moge podpowiedziec kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marilenka
Idź do ośrodka interwencji kryzysowej, tam pomagają za darmo, wiem że tam też prawnicy są, mi kiedyś pomogli w ciężkiej sytuacji, tu masz link: http://oik.krakow.pl/ Jeszcze jedna możliwość jest, W Łagiewnikach w Santuarium Bożego Miłosierdzia jest poradnia gdzie można uzyskać darmową pomoc, także prawną, byłam i widziałam że to działa, tu masz link do nich: http://www.milosierdzie.pl/szkola.php Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmjnm
Moze zakłocają spokoj, zlamali w jakis sposob warunki umowy. Na razie to moglabys tylko z powodztwa cywilnego ich podac do sadu o utracone korzysci. http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/1466 tu namiary na Centrum Praw Kobiet aha, mialo być praktycznie, więc tak: można wymontować okno, można wejść do mieszkania, bo sąsiadom z dołu leje się na głowę, wymontować baterie umywalkowe, nad wanną można....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmjnm
to młodzi ludzie? czy jakieś stare wygi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmjnm
prawo chroni takich gnojów. co nie płacą, więc trzeba im uprzykrzyć życie. Spytaj w elektrowni jak odłączyć prąd, bo wyjeżdżasz za granicę i gaz odłącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmjnm
w zasadzie wystarczyloby skrzydla okienne wyniesc do sasiadow. Tylko musi Ci ktos pomoc, nikt nie bedzie mieszkal przeciez bez okien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co daj tego maila
napiszę Ci. I podeślę dodatkowe informacje. ps. a te rady swoją drogą bardzo cenne.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daje juz rady sama :(
Przepraszam ,ale nie na[pisze za wiele ,mam duzo nauki a ide na 8 do szkoły , dziekuje za rady , podaje adres zibowa16@interia.pl mnie by uratowało gdyby któras z pan napisała mi to pismo . Jak tylko nie jest to wielka fatyga to bardzo bede wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez Enfant Ci napisała
w jaki sposób masz napisac wypowiedzenie :O wiec po co wyjeżdzasz z prośba, aby ktoś to zrobil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobacz tu sobie
www.eporady24.pl/porady-prawne-1073.html Porady prawne przez internet. Za darmo wycenia ci poradę. Nie będzie cię stać to nie poprosisz o odpowiedź. Sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra czekaj wyśle Ci
cholera, dobrze by było, zebyś miała pełnomocnictwo do mamy , tylko Ty w tej chwili jestes psycznie zbyt słaba na załatwianie spraw. No nic, moze tak da radę. Sprawdz czy rachunki (gaz, swiatlo poplacili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bcdrkjh
ej, i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×