Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lalalalajajajaj

13 kup. biegunka wirus czy zęby???? mamy pomozcie

Polecane posty

Gość lalalalajajajaj

moja corka ma biegunke od czwartku wieczór. wczoraj bylismy u lekarza. na caly dzien zrobila 13 kup - duzych, malych, nie jest to typowa sraka-czyli taka woda, raczej resztki luznej kupki i tak robila do konca dnia- na resztkach. mamy leki i staram się ją jakos oszukiwac podawac w jedzienie itp. pupa czerwona ale myjemy woda z mydlem i smaruje bepantenem. no i teraz pytanie. czy to na zeby?? - bardzo ja swedza i ostatnio wszystko gryzie, wsciekala sie. poza tym bawi sie, temperatury brak, je wszystko ma duzo energii. okaz zdrowia gdyby nie te kupy. i niemam pojecia czy to wirus czy te zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalajajajaj
moze ktos jeszcze tak mial? dodam ze zęby dokuczają jej z tylu. ma 11 mies i 6 zebow. wszystkie jedynki i dwie dwojki u gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalajajajaj
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wisienka z pestka_
u nas tez tak bylo w zeszłym tygodniu. zaczęla miec luzne kupy po dnu powalilo mnie, męza i moja mamę na rota, temperatura 39, biegunka, wymioty. Na szczescie u mojej corki byla tylko biegunka zadnych innych dolegliwosc typu temp, brak apetytu czy bol brzuszka ale ona byla zaszczepiona. Tez myslałam ze to zęby bo akurat w tym czasie wyszły jej trojki ale to nie zęby. Dawaj jej elektolity dla dzieci, smecte, i moja pediatra polecila mi ugotowac marchwinke, tzn 3 marchewki na litrze wody zrobic taki wywar merchewkowy, rzadki i na tej wodzie robic jej mleko z dodatkiem kleiku ryzowego zagescilo kupy momentalnie. No i probiotyk wszystko razem pomoglo po 24 godzinach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalajajajaj
dzieki za rady:) mam smekte- podaje w mleku inaczej nie wypije, mam orsalit jeszzce nie dawalam, jakies zolte lekarstwo o smaku bananowym tez podaje z woda bo nie wezmie. planuje wlasnie ugotowac jej marchewke duzo z ziemn i kurczakiem ale 80%marchewki i do tego dac lacidofil priobiotyk wlasnie. ten orsalit tez nie wypije bez soku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wisienka z pestka_
moja tez nie chciala pic orsalitu bo jest slony i sie zraziła na tyle ze przez 2 godziny nie chciala nic wypic. Ale u nas nie bylo grozby odwodnienia bo ona jadla i pila normlanie, miala apetyt. Wiec jak nie wypila tego orsalitu to nic sie nie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Wisienka z pestka_
a i jeszcze jedno nie dawaj jej sokow owocowych i surowych owoców bo to działa przeczyszczająco i spotenguje biegunke, mozna dac jabłka ale gotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
u nas było podobnie, pediatra zaleciła podawac orsalit, ale łyzeczką w małych dawkach, ja zrobiłam po swojemu i dałam z kubka przez rurkę i mala piła chociaz niechętnie. dawałam też wymiennie hippa ors200 i to piła z checią (to taki napój marchwianka do kupienia w aptece).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalajajajaj
ja podaje jej herbatka&sok z hippa. melisa z sokiem jablkowwym. niestety jest nauczona i tylko to mi wypije:( zrobilam blad ze nie podawalam jej np w granulkach czystej herbaty, ale nic nie chce innego. ale dodalam do tego sok z suszonych borówek to jest swietne na biegunke. suszone borówki. dzis jak narazie 7 razy zrobila kupy ,jest lepiej bo jak pisalam wczoraj 13 ale jeszcze do konca dnia jest troche czasu. poza tym to żywioł zadnych oznak choroby, ucieka mi cieszy sie bawi piszczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnieeeeeeeeeeeeeee
A dlaczego dziecko ma pic herbate w granulkach ,przeciez to czysta teina!!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalajajajaj
:) kupilam jej ten kleik hipp w aptece i rzeczywiscie pila:) wczoraj juz bylo 8 kup, dzis jak narazie 4, ale w wnocy dwie. poza tym purki duzą idą i czasem steka i nic nie idzie.chyba jest coraz lepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalajajajaj
to jaką moge jej podawac herbate???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny może i mnie poradzicie... Od wczoraj z moim synkiem jest coś nie tak. Nigdy nie chorował, ma 5 miesięcy i nie wiem co robić, w sensie czy nie przesadzę jak pojadę na pogotowie z nim... I tak pojadę, jak tylko mąż wróci :P Ale co myślicie, że to jest. Od wczoraj się zaczęło większą ilością kup, ale były normalne i niechęcią do jedzenia, ale jednak jadł sporo. Dziś już nie chce jeść nic tylko non stop kupa i dużo śpi. Poza tym żadnych objawów. Próbuje mu wciskać picie, żeby się nie odwodnił, na razie nic mu nie jest, jak nie śpi to radosne, normalne dziecko, tylko nie mam pojęcia skąd ta biegunka, niestety co zje, to od razy przelatuje i tyłek cały czerwony, choć pieluchy zmienia natychmiast, to wystarczy że kupa dotnie pupy, a ta cała czerwona, a wczoraj miał jeszcze jeden policzek czerwony ciepły i suchy... Czy to mogło się stać od źle wyparzonego nowego blendera? Kurde, nigdy nie chorował na nic, nigdy mu nic nie szkodziło, nie był odparzony, w ogóle bezproblemowe dziecko... :( Boję się o niego... To mój ukochany wieśniaczek jedynaczek... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I żeby wykluczam, nie ma nawet śladu żeby szły, przynajmniej ja nie widzę i żadnych innych objawów nie ma... Gorzej jeść zaczął już tydzień temu, ale też nic nowego nie dostał ani wtedy ani do dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja jest lepsza
jedz do lekrza, 5 miesiecy to za małe dziecko nic mu sama podac nie mozesz zeby biegunke zahamowwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalajajajaj
tak jedź nie ma na co czekac i sie martwic. to male dziecko i mowisz ze duzo spi jest senne moze to wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze sprostuję, mały ma prawie siedem miesięcy, to znaczy skończy 6 grudnia. Nie wiem czemu ja ciągle mówię o nim że ma 5... :O Tak jakoś mi się czas zatrzymał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Witaj :) mój synek miał właśnie brzydkie kupki całą noc i dzień przy tym płakał okazało się ze to ząbki i dodatkowo przy tym złapał wirus brzuszka bo przy ząbkowaniu to dzieci często biorą brudne rączki do buzi i trzeba bardziej uważać na higienę :)teraz ma 13m-c i 6ząbków z czego dolne jedynki górne dwójki i teraz idą dalsze górne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jmikthbgt
Powiem Wam kobietki, że teraz panuje właśnie jakiś taki wirus.Ból brzucha i częste kupy.mój synek choruje od czwartku, ale tak z przerwami.Nie ma temperatury, ale też prawie nic nie je.wymiotował, ale mało.Część dzieciaków w przedszkolu też takie objawy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojo1980
u mnie na biegunki pomaga hippa ors200, podaje tez orsalit, ale dzieci to niechetnie pija bo jest słonawy. zawsze najlepiej zapytać lekarza co zrobić, chocby przez telefon jesli jest taka mozliwość, bo dzieci łatwo sie odwadniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
to prawda-dzieci moga bardzo szybko mogą się dowodnić, jeszcze jak do biegunki dojdzie gorączka to już trzeba bardzo uważać na odwodnienie. W pierwszej kolejności trzeba podać orsalit i dużo do picia, tego nie trzeba konsultować z lekarzem bo i tak prawie wszyscy pediatrzy tak zalecają. 13 kup dziennie to już wyraźnie biegunka.A co do zębów to można wszytsko na nie "zwalić" ale nie powinno to uspić naszej czujności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barszcz z krokietami
smigaj do lekarza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn tak miał jak wychodziły mu dwa górne ząbki niecałe 2 tygodnie temu Biegunka cały czas i dupka odparzona ale na szczęście się już uspokoiło. Nie dawaj przypadkiem herbaty rumiankowej. Możesz podać smecte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super.gaska
pytałam pediatry o biegunkę przy zabkowaniu, usłyszałam że mogą być luźne kupy, ale kilka i góra 2 dni. że jak jest 13 w ciągu dnia to mało prawdopodobne że to przez zęby. i bądz tu madry. mam podawać orsalit, enterol, kupiłam też ten ors 200 hippa. a kupy też sa toksyczne, każdy kontakt z pupą to jeszcze wieksze odparzenie a zmieniam od razu pieluchy, myje pupe mydełkiem natłuszczajacym i wodą, smaruje bephantenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łondaaa
zdecydowanie taka ilośc kup u dziecka to nie wina zębów. stawiałabym na wirusa albo co mniej prawdopodobne zatrucie. orsalit i ors 200 u nas tez pomagały, dawałam tez enterol raz dziennie, biegunka trwała 3 dni i do tej pory nie wiem co było przyczyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mohitoito
taka biegunka to raczej nie zęby. stawiałabym na wirusa itd. dziecko trzeba nawadniać, to podstawa, wyrównywać elektrolity, najlepiej preparatami typu orsalit czy hydronea, chociaz dzieci nie chcą tego pić. można je podawac małymi porcjami łyżeczką. no i koniecznie trzeba iśc do lekarza jeśli ilość kup się nie zmniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettycu
13 kup to na pewno nie zęby. stawiałbym na wirusa. ja podawałam dziecku marchwiankę z ryżem, chrupki kukurydziane. dużo wody i orsalit, lekko schłodzony smakuje lepiej. trzeba unikać surowych owoców i soków. przyda sie tez dobry probiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup Floridral. Jest na prawdę dobry. To probiotyk + elektrolity. Masz taką podwójną saszetkę, rozpuszczasz w szklance wody i poisz dziecko. Smak jest bananowy, dość przystępny. Z pewnością lepszy niż orsalitu. I ten plus, że już żadnych innych elektrolitów ani szczepów bakterii nie musisz podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×