Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość promycek

co wrzucić do paczki

Polecane posty

Gość promycek

Kobietki pomóżcie W tym roku postanowiłam podarować komuś uśmiech na święta. Znalazłam rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem, której sytuacja finansowa nie przedstawia się najlepiej i zamierzam wysłać im paczkę. Jedyne o co proszą to żywność na święta i ubranka dla dziecka. W paczce znajdą się ubranka i zabawka, o której marzy dzieciaczek. Moje pytanie dotyczy żywności, co mogę im wysłać? Paczka będzie z daleka więc produkty szybko psujące się odpadają, ważne też jest dla mnie, żeby ta paczka nie ważyła 50 kilo bo koszt jej wysłania mnie przerośnie. Pomóżcie mądre kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż, skoro ciężkie rzeczy
odpadają to nie wiem co Ci poradzić ale jak wyślesz paczkę ryżu, makaronu, jakieś przyprawy, chrupkie pieczywo typu wasa, paczka herbaty, może jeszcze groch, fasolę (na zupe? są takie w mniejszych paczkach) to chyba paczka nie osiągnie tak dużej wagi? Nic innego mi do glowy nie przychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kglf;khg
szczezre proponuje pasztety i np.szybke konserwowa napewno sie uciesza a takie puszki sie nie zepsuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż, skoro ciężkie rzeczy
a właśnie, są pasztety i konserwy są różnie pakowane więc spokojnie możesz wybrać te "lżejsze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jestem za jakimis konserwami, makaron, moze ser żółty taki w plastrach pakowany powinien miec dłuzsza date i ogolnie pakowane wędliny mają nieco dłuższa date do spozycia. hmm co jeszcze lekkiego... herbata, kawa, no ale tym sie nie najedzą. galaretki, kisiele, budynie... kurcze, no mąka czy cukier to podstawa ale jednak cięzkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmmuu
nie kupuj jakis chemicznych pasztetow i konserw, bo szkoda ludziom niszczyc zdrowia ;) raczej naturalny suchy prowiant, herbaty, naturalne (nie w saszetkach) ryze, kasze, makarony. suszone warzywa i owoce, taki chipsy, ale patrz, zeby nie byly chemiczne ;) orzechy, naturalna ciemna czekolada, kawa, kakao. jesli mozesz, to nawet jakies lepszej jakosci, lepszej zdrowotnosci :) a z innej beczki, to czy jest jakas baza danych z adresami potrzebujacych rodzin, bo sama chetnie bym wyslala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmmuu
konserwy w sumie moglyby byc, ale sa jednak ciezkie, no i zeby byly w miare naturalne. jakies dobre przyprawy ziolowe - biedni ludzie moze nie chca ponosic takich dodatkowych kosztow, a jednak ziola uzdrawiaja i nadaja nawet najprostrzym, najtanszym potrawom wysmienity smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promycek
Dziękuję za pomysły. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że paczka musi trochę ważyć ale myślałam raczej o kilku lub kilkunastu kilogramach a nie kilkudziesięciu. Produkty, które już mam przygotowane to miód, szynka konserwowa, grzyby suszone, bakalie i trochę słodyczy, na zakupy do paczki wybieram się jutro. Chciałabym jakoś połączyć produkty podstawowe z takimi bardziej "świątecznymi" ale jakoś brakuje pomysłu. Muszę to jeszcze przemyśleć. szmmuu - akcji zorganizowanych jest cała masa jak np szlachetna paczka, mnie jednak nie do końca odpowiadają jej zasady więc rodzinę potrzebującą sama wygrzebałam w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, jaką musisz być cudowną osobą :) Oby jak najwięcej takich osób! Hmm... Nic nowego nie powiem, bo też proponowałabym makarony, kasze, ryż, konserwy, itp... Może też jakieś trwalsze słodycze dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kichanka
ja bym dorzuciła jakieś sosy w paczkach, zupy w proszku, kisiele, budynie, galaretki, kostki rosołowe, dzieciakom może jakąś Nutellę, ptasie mleczko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promycek
piosenka-kobieca - do cudowności to mi baaaardzo daleko;) Pomóc niby może każdy, ale w praktyce to wygląda tak, że bogaci nie chcą wiedzieć, że w święta ktoś będzie głodował, a biedni sami kombinują jak te święta zorganizować nie popadając w długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmmuu
"ja bym dorzuciła jakieś sosy w paczkach, zupy w proszku, kisiele, budynie, galaretki, kostki rosołowe, dzieciakom może jakąś Nutellę, ptasie mleczko?" to co tutaj podajesz nie jest nikomu potrzebne, a do tego niszczy zdrowie :) no ew. nutella ;) ale sztuczne zupy, sosy, to przeciesz nie ma zadnych wartosci odzywczych. autorko :) to faktycznie masz juz duzo fajnych rzeczy do paczki :) spojzalam troche na internet i widze tylko akcje z dostarczeniem paczki do punktu w danym miesci, a to u mnie niewykonalne, musialabym wyslac poczta, mozesz mi przyblizyc, jak sobie "wyszperalas" ta rodzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irma0987
moze jakies dzemy,płatki sniadaniowe,kawa,herbata,paczkowane wędliny/ser zółty,słodycze dla dzieci,nutella,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, słodycze, kisiele, budynie, płatki śniadaniowe, koncentrat pomidorowy, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach,pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący, szampon, krem do rąk, gąbki do mycia, wafelki, przeciery dla dziecka dla dzieci: blok, zeszyty, kredki, ołówki, gumki, strugawki, farby, mazaki Sporo tego, kup to, co sama bys chętnie dotała/kupiła. Można też np. talon na zakupy wysłać, np. sodexo za np. 150-200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- rybki puszkowane - tortellini - suszone owoce - orzechy i migdały paczkowane - cappuccino, herbatki owocowe, kakao, kawa - sucha swojska kiełbasa - powinna przetrwać transport, ale trudno dostać - ziarna sezamu, mak, wiórki kokosowe i inne dodatki do ciast świątecznych - płatki do mleka najróżniejsze - batoniki zbożowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promycek
szmmuu - dla mnie też problemem było dostarczenie paczki, dlatego zaczęłam grzebać w sieci i szukac ogłoszeń ludzi, którzy potrzebują pomocy. Zajęło to sporo czasu ponieważ zdecydowana większość tych ludzi to zwykłe nieroby, którzy na świeta potrzebują nowych mebli, komputera dla dzieci i markowych ciuchów, utrzymują się z zasiłków z opieki a rzeczone dzieci to dwudziestolatki. Znalazłam jednak dzielnych rodziców, którzy robią wszystko dla niepełnosprawnego dziecka, ale wiadomo lekko nie jest. Napisałam do nich ale oni są bardzo zawstydzeni i odpisali mi, że jeśli dzieciaczek dostanie na gwiazdkę tą wymarzoną zabawkę to oni już niczego innego nie potrzebują, chociaż w ogłoszeniu napisali o ubrankach i żywości. Dlatego dalej muszę kombinowac sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmmuu
:) to bede szukac ogloszen. super pomysl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promycek
Swietnie, mam nadzieję, że znajdziesz rodzinkę, która naprawde potrzebuje pomocy i wywołasz uśmiech na czyjejś buzi. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko a nie lepiej
wyslac lekka paczke z tym co masz a reszte dokupic w sklepie internetowym? taniej by cie wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zajęło to sporo czasu ponieważ zdecydowana większość tych ludzi to zwykłe nieroby, którzy na świeta potrzebują nowych mebli, komputera dla dzieci i markowych ciuchów, utrzymują się z zasiłków z opieki a rzeczone dzieci to dwudziestolatki" dokładnie. przejrzałam przed chwilą na stronie tej "szlachetnej paczki" pierwsze lepsze rodziny z mazowieckiego i jak czytam "wychowują dzieci w wieku 19, 25 i 30 lat" to nie wiem, czy się śmiać czy płakać. albo w jednej 11-stolatek życzy sobie komórki na gwiazdkę :D chociaż rodzina teoretycznie nie ma na jedzenie i węgiel. a na doładowania będą mieli :o więc myślę, że faktycznie warto szukać innym sposobem, choćby wypytując znajomych i rodzinę, czy nie mają wokół siebie potrzebujących. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż się serce samo uśmiecha jak widzę, że jeszcze są tak wspaniałomyślni ludzie na świecie :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkanaście kilo
Kilkanaście kilo to i tak bardzo dużo. Ja bym włożyła do paczki herbatę, kawę, kakao, dobrą czekoladę dla dziecka, może jakieś czekoladowe mikołaje? A z żywności to to co już dziewczyny napisały: najlepiej kasze, makaron, ryż, olej, sól, cukier - niby ciężkie, ale tych rzeczy nie powinno w domu brakować. Bardzo dobry jest pomysł z przyprawami ziołowymi dobrej jakości, choć warto też wrzucić coś co będą mogli przyprawić :p Ja bym jeszcze dołożyła kabanosy jakieś dobre (suche, raczej nie powinny się zepsuć), koncentrat pomidorowy, bakalie. Z tą szlachetną paczką też się rozczarowałam, weszłam na stronę i przeczytałam o rodzinach najbliżej mnie. W sumie jedna w moim pojęciu miała prawo prosić o pomoc (babcia wychowująca wnuki, matka patologia straciła prawa rodzicielskie, ojca brak), ale jak przeczytałam listę potrzeb to ręce mi opadły. Trzeba by całej grupy osób, żeby to spełnić, a ja niestety jestem zdana na siebie. Więc po prostu jak co roku pójdę w najbliższy weekend na zakupy do marketu i zrobię paczkę na zbiórkę dla banków żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos w stylu SzlachetnejPaczki? Moje dwie kuzynki dostaja taką paczkje co roku (samotna matka z piatka dzieci) i druga tez (czworka dziecki ,jedno niepelnosprawne dziecko, dwojka z powazna choroba) i z tego co wiem, to co widzialam to z zywnosci do dostaja duzo : Pasztetów, makaronow, platkow do mleka dla dzieci, jakies kakao, zupy blyskawiczne z torebek np. barszcz czy zurek. Jakies gorace kubki, herbata , kawa , kawa inka dla dzieci, maka , ryz i tym podobne... Konserw chyba w takiej paczce jeszcze nie widzialam :) To sa lekkie rzeczy i w miare nie drogie ale jakbys zobaczyla usmiech dziecka jak otwiera paczke i mowi : "Wow, mamy kakao..." , ktorego nie mialo od miesiecy to by Ci serce gardlem wyskoczylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie sie podobają
Piękna inicjatywa - podobają mi się propozycje "szmmuu",widać,że to rozsądna i mądra kobitka😘,najlepsze takie produkty z których rodzina ugotuje sobie posiłki,zdrowe i niechemiczne,czyli makarony,ryż,kasze,warzywa suszone,przeciery pomidorowe(te w małych puszeczkach),trochę suszonych grzybów,bo są za drogie by można je kupić bez szkody dla domowego budżetu,herbatę,dżemy,kakao,trochę czekolad dla maleństwa,bakalie.Podziwiam Cię za dobre serce:) - sama też ochoczo pomagam innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama sie nad tym zastanawialam jestem studentka, rodzice mi pomagaja ale jakos tak nawet cos za 10zl kupic, to od razu jest czlowiekowi lepiej ze drugiemu pomogl tylko ja nie jestem pozytywnie nastawiona do tych wszystkich harcerzy, i zbieraczy co stoja w sklepach z wozkami nie wiem, jakos nie mam zaufania a znowu dla rodziny ktora potrzebuje kupic cos za 10zl to troche tez niezbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialam pomoc znalazlam jedna starowinke bo reszta to totalna patologia alkoholicy i dziecioroby. Ale wracajac do Twojego pytania dalabym ryze makarony make cukier kasze kisiel galaretki kielbase suszona pieczywo chrupki dla dzieciaczka jakas slodycz dobra czekolada ( np wedel ) czy ptasie mleczko. Poza tym kakao , kawa herbata kilka konserw typu turystyczna sok do herbaty ( malina ) a majac na uwadze swieta mak rodzynki suszone morele ( do kutii) kupilabym rowniez zakwas do zurku kosztuje niewiele barszcz czerwony i jakies srodki czystsci chemia z Lidla seria w5 droga nie jest a czysci przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolusia krak
:) ja bym wrzuciuła dobrą kawę i ciacha . Dla rodziców po drobnym kosmetyku ( nie kolorowym) mamie np balsam + żel dove .Tacie gel do golenia + balsam po. Tak by mimo biedy poczuli że święta .I w nosie mam zdanie skner ,którzy uważają że biedny powinien mieszkać w lepiance i jeść suchy chleb i że biednemu nie wypada napić się dobrej kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaciuuuu kisiel galaretki
? przecież to są tanie rzeczy, więc nie jestem przekonana! i jeszcze ten mak:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sama jakbym robila paczke nie kupilabym drogich rzeczy, markowych itp a dlaczego? po to zeby kupic taniej ale wiecej ja pamietam w gimnazjum robilismy zbiorke pieniedzy dla dzieci z domu dziecka, wszystko ladnie pieknie i pani od chemii porobila paczki w domu dziecka dzieci ponad sto, a baba kupila czekolady te z oczechami drogie, marsy, twixy, wyszlo 20paczek ja nie jechalam do domu dziecka ale jak oni to podzielili? nie wiem setka dzieci i tylko 20paczek wolalabym zrobic mniejsze paczki a zeby kazde dziecko dostalo chociaz czekolade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ciężkie
ale dorzucę np brzoskwinie w puszce kakao a reszt atak jak wyżej kasze, makarony, ryż, olej,itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×