Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość promycek

co wrzucić do paczki

Polecane posty

mak do makowca np :) a galaratke chocby do ptasiego mleczka aby zrobic . Wiem ze sa tanie ale tu 1,50 tu 2 i zbierze sie wiem sama po sobie ile place za galaretki jogurty i przyprawy ktorych mam multum :D. Wiesz przegladnij sobie ogloszenia na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Nie mowie o patologii ktorej tam zatrzesienie ale sa tez starsi schorowani ludzie. Mnie rozwalila pani ktora w szczegolnych upominkach napisala ser zolty :). Poza tym radzilabym z dystansem podchodzic i wczytac sie w ogloszenia. Bo jesli dzieciak chce lalke typu baby born czy najnowsza barbi a na chleb nie ma to sorry. Wiem ze sa to marzenia dzieci ktore nie maja swiadomosci ile co kosztuje to ok. Ale np pancia zyczy sobie perfumy markowe i skorzana kurtke ale nie razowa :D W zeszlym roku pani prosila o mp3 zeby UWAGA Sluchac sobie w pracy jak sie jej bedzie nudzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie szukać takie osoby
też chce pomóc komuś!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkanaście kilo
Ja co roku kupuję paczkę w czasie tej akcji marketowej i banków żywności. Zazwyczaj w skład mojej paczki wchodzi: mąka, cukier, sól, olej, makaron (jakiś uniwersalny wybieram), kasza gryczana (bo zdrowa), paczka czarnej herbaty, paczka kakao, czekolada gorzka i z orzechami, puszka owoców (zazwyczaj brzoskwiń). Niby niedużo, ale waży swoje. Ktoś podał wyżej pomysł zamówienia w sklepie internetowym z dostawą do rodziny - pomysł może wygodny, ale pod warunkiem, że ich dostawa obejmuje (miejsce, w którym mieszkają) i że się ich uprzedzi, że taka dostawa będzie. Może to faktycznie dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkanaście kilo
Ta szlachetna paczka jest raczej skierowana do osób o dużych możliwościach finansowych, albo do zorganizowanych grup np. znajomych czy współpracowników, bo na to co tam jest powypisywane to przeciętnego Kowalskiego nie stać podejrzewam, żeby komuś w pojedynkę taką paczkę zrobić. A jak się wybierze rodzinę, to chyba już nikt inny nie będzie mógł ich wybrać, więc warto się zastanowić nad wyborem. Jedna rzecz mnie zastanawia, wszyscy czytający te opisy na szlachetnej paczce uważają, że to prawie (podkreślam PRAWIE) sama patologia, ale chyba jednak ktoś weryfikuje sytuację tych rodzin, więc niemożliwe chyba żeby to było samo dno bez chęci wyjścia z tego? Chyba że grają poszkodowanych tylko na wizycie wolontariusza, albo wolontariusze to naiwne dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolusia krak
ja np nie mam upatrzoną osobę na szlachetnej (z mojego miasta ) potrzeba jej dużo wsparcia ,a ja tyle nie mogę .Nie wiem czy można podarować coś częściowo by nie zamknąć całkowicie drogi pomocy .Z reztą jestem chętna pomagać niewiele acz długofalowo ,nie tylko w SZP . Wolentariusz nie chce dać mi namiarów do tej osoby -bezsens :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolusia krak
literówka miało być "mam upatrzoną " a weszło "nie mam " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz ale jesli jest w prosbie o pomoc ze pani kazia wychowuje samotnie synow 31lat, 29lat i 28 lat a dwoch z nich to alkoholicy no wybacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do weryfikowania wolontariusze nie sprawdzaja dokladnie uuwierz. Do mojej sasiadki okropnej starej baby ktora ma ponad 3 kola na reke emerytury i za nic nie placi za mieszkanie rachunki zakupy slownie za nic bo placa jej dzieci i wnuki. I ona ma czelnosc sie do tej paczki zglaszac jaka ona biedna i nie ma co jesc :D A corcia z synkiem codziennie lub co drugi dzien z siatkami pelnymi dobrych wedlin serow itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musza grac poszkodowanych. :D. Tam przeciez wszyscy sa chorzy na skolioze astme problemy ginekologiczne cukrzyce etc :D A kazdy alkoholik twierdzi ze jest na odwyku i aktywnie poszukuje pracy od 15 lat :D i znalezc nie moze :D a w szczegolnych upominkach chce laptopa i markowe dresy :D. Wejdz na ogolna tam sa kwiatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolusia krak
kcia do tej paczki się nie zgłasza , to paczka zgłasza ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkanaście kilo
No właśnie o to mi chodzi, myślałam, że ta akcja ma wspierać osoby naprawdę potrzebujące, a za takie uważam np. starsze osoby całkowicie pozbawione wsparcia rodziny, rodziny wielodzietne, czy z chorymi dziećmi, ale z DZIEĆMI, a nie dorosłymi chłopami z chorobą alkoholową :o Nie wiem czemu to ma służyć w takim razie i dziwię się "gwiazdom", które wspierają tę akcję swoim wizerunkiem i nazwiskiem, chyba nie przeczytali zgłoszeń. Dziwię się też wolontariuszom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy z brzega alkoholik ma rente ponad 1000 zl :-o. za co ku..r.wa. pytam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkanaście kilo
Poczytałam kilka pierwszych wpisów. Masakra :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mojej sasiadki przyszla wesola gromadka najmlodszy wolontarusz mial 9 lat :D najstarszy chyba 15 :D I to bylo w zsezlym roku :D Mozna sputac wolontariusza czy jest mozliwosc osobistego kontaktu. z rodzina . osoba uczciwa zgodzi sie nie ma nic do ukrycia. I jeszcze jedno dlaczego zadna z tych osob w szczegolnych potrzebach nie napisala ze chce PRACE????? Jakas osoba pisala na forum ze znalazka prace dla jakiegos faceta i zglosila to wolontariuszowi. A on odpowiedzial ze to nie jest cen tej paczki tylko to co che rodzina i ze ta osoba nie bedzie zainteresowana podjeciem pracy. No cos w ten desen :Dczaicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak kaciu
ale czasami nawet jak proszą o jakąś markową rzecz, to Tobie się wydaje, że przesadza, a tak naprawde--to wymarzona markowa rzecz osoby, której nigdy nie będzie stać na taką !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzina mieszka w domu składającym się z 2 pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju a warunki mieszkaniowe są bardzo trudne. Rodzina utrzymuje się z zasiłku macierzyńskiego P. Moniki (2000 zł), emerytury P. Mieczysława (1020 zł), zasiłków rodzinnego (700zł) i pielęgnacyjnego (520 zł). Koszt utrzymania domu 1000 zł. Podsumujmy 2000=1020=700=520=4240 4240-1000=3240 :D No litosci :D i oni chca pomocy ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok rozumiem marzenia dzieci ;) nie zanja realiow wartosci pieniazka wyzej pisalam. No ale po co bezrobotnemu 30 alkoholikowi laptop???? :D Czytajcie ze zrozumieniem prosze Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do takiej paczki mozna wrzucic cos bardziej osobistego np. drobny kosmetyk. Kiedys jakaś pani pisała, ze dostała paczkę i bardzo się ze wszystkiego ucieszyła, ale najbardziej wzruszył ją dezodorant, bo ktoś zobaczył w niej człowieka. Sama chętnie wzięłabym udział w takiej akcji, ale jak czytam te opisy, to mi sie odechciewa. Nie będę wspierała patologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz kupić
i wysłać bony na zakupy w sklepie do którego mają blisko, np. społem, albo bardziej luksusowe np. do rosmana albo bony na pizzę czy bilety do kina, w heliosie można kupić bony do kina do wykorzystania na dowolny seans w ciągu pół roku, bony sa lekkie mozesz wyslać listem poleconym z priorytetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia atalia natalia
Ja nigdy nie brałam udziału w tego typu akcji, ale jak jakiś czas temu były te powodzie w kraju i w całej Polsce organizowano zbiórki produktów dla powodzian to kupiłam, z tego co pamiętam: -ryż, makaron, nie wiem czy nie kasza jakaś typu jęczmienna -kotlety sojowe -konserwy, pasztety w puszkach, chyba coś rybnego w puszce -sos w słoiku typu Pudliszki słodko-kwaśny, można np. do spaghetti itd. itp. - zupki instant z makaronem -nie wiem czy nie cukier, olej, sól -jakieś słodycze -suchary ryżowe itd. - budynie i kisiele chyba też -płatki do mleka/kasza manna/płatki owsiane Tyle pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmmuu
a wracajac do tematu paczek i ew. patologii ;) najgorsze jest to, ze faktycznie niemilo myslec po pomaganiu bezmyslnym pijakom, leniwcom i dzieciorobom. tyle, ze niestety co czeka te narobione dzieciaki... w koncu nie ich wina ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że np. makarony, ryż, różne konserwy i słoiczki na pewno się przydadzą, dobry gest, popieram. Wszystko co się szybko nie zepsuje i nadaje sie do tansportu będzie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmmuu >>>>> dziekuje :) dziekuje z calego serca kochana ;) Dla takich osob jak TY konczita ruda i inne warto pisac. :) I bede to robila. Niech sie wyzyja co mi tam. Skoro na wiecej ich nie stac skoro maja siepodbudowac to prosze bardzo ;) A pisac bede :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj poczytałam o kolejnych rodzinach i naprawdę niewiele jest prawdziwie potrzebujących. dzisiaj wyczytałam, że rodzina potrzebuje komputera - niby dla dzieci "do nauki". :o ktoś chyba naprawdę jakieś żarty sobie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co w tym dziwnego
ze rodzina potrzebuje komputera??? dzisiaj nie mieć komputera to nie miec dostepu do niczego, oczywiscie niektorzy żyją w zacofaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaK komp to Internet a to kolejny wydatej najmarniej 30 zl miesiecznie. Skoro nie maja na nic nie maja na leki na oplaty to ja pytam grzecznie skad na kolejny rachunek miec beda ??? Z nieba im spadnie???? czy zeby lapka zastwiac w lombradzie rownowartosc dajmy na ti\o najmniej 1500 zastawia za 1/3 sumy i bedzie na chlansko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, na chleb nie ma, ale na net będzie :o jakby dzieci nie mogły skorzystać w kompa w szkolnej pracowni, bibliotece czy świetlicy. ta sama rodzina prosiła też o nową lodówkę, bo stara ciągnie za dużo prądu. ale komputer to już prądu brał nie będzie. :D może z 20% rodzin potrzebujących się tam znajdzie, ale reszta to jak dla mnie ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promycek
Ja jednak wierzę w to, że warto pomagać. Paczka dla "mojej" rodziny jest w drodze. Pierwszy raz pomagamy w ten sposób i nie miałam pojęcia, że sprawi mi to tyle radości. Jednak największym zaskoczeniem było dla mnie zachowanie mojego partnera, wpadł w jakiś szał zakupowy, zwłaszcza przy słodyczach i w sklepie z odzieżą dziecięcą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×