Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lepiej trochę zdrowiej

Naturalne przyprawy - jakie i do czego?

Polecane posty

Gość lepiej trochę zdrowiej

Chcę zmienić sposób przyprawiania potraw,panie stosujące naturalne przyprawy,podpowiedzcie jakie przyprawy - do jakiej potrawy są najlepsze! np. flaki - majeranek zupa pomidorowa - oregano a np. kurczak,wieprzowina,wołowina???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry,....tymianek+czerwone wino- wołowina, choć może też jest dobre do wieprzowiny, nie próbowałem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja daje tak
Czosnek cebula ziele ang. listek laur. Czosnek + rozmaryn Tymianek + cytryna to do ryby Papryka słodka cebula Przeprawa 5 smaków - naturalna bez dodatków - do chińskiego Przeprawa masala, pakora -do indyjskiego Używam tez gałki muszk. Goździków , cynamonu, kardamonu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polotykop
Kurczaka,udka albo skrzydełka nacieram zmiażdżonym czosnkiem,posypuję mieloną słodką papryką i pieprzem ziołowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spróbujcie
Ja używam tylko naturalnych . Większość ziół rośnie w ogródku , inne egzotyczne kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej samemu sprobowac, co smakuje, bo sztywnych regul w tym wzgledzie nie ma. ale ogolnie, to do tlustszych, czerwonych mies nadaja sie takie ziola o mocniejszym, aptecznym aromacie, jak majeranek, tymianek, czaber, a do drobiu i ryb delikatniejsze - bazylia, oregano, estragon ... z tym, ze to absolutnie nie jest zadna sztywna norma, ale mi akurat tak pasuje i czytalam gdzies, ze te mocniejsze, apteczne ziola pomagaja w trawieniu ciezszych mies. a do jagnieciny mieta, rozmaryn, cytryna ... na ten przyklad :) do losisia - czosnek i koperek ... (zreszta czosnek to do wszystkiego warto dodawac, samo zdrowie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markk2
Szukacie naturalnych przypraw? Sprawdźcie: http://spizarniamysliwego.pl Mają bardzo duży wybór samych przypraw, jak i mieszanek, można znaleźć ciekawe kompozycje. Oczywiście oferują oni naturalne i zdrowe przyprawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! W zasadzie wszystkie przyprawy w kuchni mam w tym momencie kupowane internetowo przez portal nmr.com.pl. Warto u nich się rozejrzeć za mixami i za jednorodnymi. Wybór szeroki, jest z czego wybierać. Czy to do mięsa drobiowego, czy to do dziczyzny, do mięsa mielonego – można znaleźć odpowiedni rodzaj przypraw w naturalnym, dobrze zbilansowanym składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam przyprawę myśliwską ze sklepu NMR -nmr.com.pl. Jeszcze nigdy wcześniej gulasz taki dobry nam w restauracji nie wychodził jak z tą mieszanką. Oczywiście wszystko naturalne, bez chemii w składzie .Sklep jest z Siedlec, tam też zbierają zioła do swoich mieszanek także można być spokojnym, że są naturalne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego. Do zup lubczyk kurkuma pietruszka do mięs kminek czosnek cebula. można poeksperymentować kto co lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×