Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aparat orto

aparat ortodontyczny

Polecane posty

Gość aparat orto

mam 23 lata. zamierzam założyc aparat stały na zęby. ale jest jeden problem. otóż moje żeby przednie są bardzo starte tzn mam cienkie szkliwo. zastanawiam się czy po noszeniu aparatu to szkliwo jeszcze bardziej się zetrze, nie ufam stomatologom bo oni namawiaja żeby tylko kase wyciągnąć wiec może ktoś obeznany w tych sprawach wypowie się na ten temat, i czy ogólnie po noszeniu aparatu zęby są ciemniejsze itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze? jak masz słabe zęby to aparat nie jest dla Ciebie. Ortodonci pewnie powiedzą Ci co innego. W Twoim przypadku aparaty zakłada się tylko w szczególnych przypadkach medycznych, nie kosmetycznych, np znacznym tyłozgryzie, który powoduje ścieranie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat orto
u mnie dolna szczeka idzie do tylu a górna szczeka jest wysunięta do przodu i jest w kształcie coś jak "u świstaka" a w nocy zaciskam zęby w dzień też ale próbuje tego nie robić czasem zgrzytam zębami, sama nie wiem czy zakładać ten aparat. dwie ortodontki powiedziały że powinnam założyć bo całkowicie sobie zetrze te żeby jeśli nie nastawie ich poprawnie a na dodatek mam małą buzie i zęby są ściśnięte przez co osad mi osiada miedzy zębami i cięzko je domyć choć używam nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten problem brzmi poważnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie musisz zwyczajnie postawić na profesjonalnego a przede wszystkim sprawdzonego lekarza. Jeśli ortodonta jest profesjonalistą to nie dopuści do sytuacji w której Twoje szkliwo ulegnie dalszemu uszkodzeniu. Jestem pewien, iż w gabinecie dr Kaiser-Ziorkiewicz https://kaiserziorkiewiczbeata.pl/ w zupełności spełnią swoje zadanie i założą Ci aparat bez żadnych kłopotów. Pomyśl nad tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto podjąć leczenie ortodontyczne, są aparaty zakładane od wewnętrznej strony zębów, tzw. lingwalne, i różne inne metody, które dobry lekarz Ci przedstawi i pomoże dobrać takie rozwiązanie, które sprawi, że zęby nie zniszczą się. A czy zęby ciemnieją - cóż, higiena jest nieco utrudniona, ale warto robić higienizację i dbać o zęby wg zaleceń ortodonty, a powinno być OK :) Ja chodzę do pani dr Borzymowskiej-Sawickiej w Rock Your Smile, jak jesteś z Wawy, mogę śmiało polecić, bo pani doktor to naprawdę świetny specjalista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To już zależy od specjalisty do którego się zgłosisz. Dla prawdziwego profesjonalisty żaden kłopot nie powinien być przeszkodą przy zakładaniu aparatu. Tak też było ze mną w gabinecie Orchidea Dent https://ortodontawroclaw.com.pl/ , cierpiałam na podobny kłopot co Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×