Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to rozdaj za darmo

zmywarka do naczyń

Polecane posty

Gość to rozdaj za darmo

dziewczyny,prosze o życzliwe rady marzy mi sie zmywarka.......ale poniewaz nigdy nie miałam do czynienia z takim sprzetem prosze was o wszelkie wskazówki 1.czy rzeczywiście jest oszczednośc wody 2.jak te gary sie tam upycha 3.ile kosztuja srodki myjace 4.jak czesto myjecie w zmywarce 5.ile macie kompletów naczyn i co tam wam jeszcze przyjdzie do głowy:) pomózcie biednej kobiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka,sobie,ona
w skrócie kup sobie, warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynanglika
ja mam zmywarke ale nas tylko dwoje w domu wiec zmywarka chodzi nie czesciej niz raz na miesiac... albo po jakiejs imprezie szczegolnie sie przydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to rozdaj za darmo
chyba w zły dział sie wbiłam....:((((( dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HuHuHuHuHuuu
Zależy ile Was tam w domu, jeśli dwójka, trójka, to zupełnie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.różnicy na rachunkach prawie nie zauważyłam 2.Większości garów nie myję, tylko kubki talerze sztućce 3.kostki 30 zł za 56 sztuk sól raz na pół roku 10 zł, nabłyszczać był gratis do kostek 4.jak jesteśmy sami to co drugi dzień 5. 2 pełne obiadowe. Mieszkamy tylko we dwójkę i się opłaca puszczać co drugi dzień, chyba że są goście to wiadomo. akurat jak jest więcej osób czy impreza to zmywarka to jest zbawienie. Nienawidziłam tego tkwienia przy zlewie, teraz włączam i za godzinkę wyciągam suche i czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam i polecam bardzo
1. rachunki - nie wiem, nie mam porównania, całe życie zmywarka była w domu i do swojego kupiłam jako pierwszy sprzęt. 2. zależy jaką kupisz, ja mam 45 cm i mieszczą się średnie garnki, a co i jak się układa będziesz miała napisane w instrukcji. 3. ja kupuję somat, 30 tabletek za niecałe 30 zł, ale nie kupuję nabłyszczacza (taletki wielofunkcyjne), kupuję sól co jakiś czas, ale nie jest droga, co dwa miesiące środek do mycia zmywarki (zalecane mycie zmywarki co 30 myć) ok. 12 zł, zapach do zmywarki (opcjonalnie, wiele osób nie używa) 12 zł. 4. co dwa-trzy dni, jak jesteśmy tylko we dwójkę, jak goście to nieraz trzy razy po jednej imprezie. 5. jeden komplet na 12 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tyle - to nie diamenty sa najlepszym przyjacielem kobiety - jest nią zmywarka :) 1. oszczędności w wodzie - nie wiem, nie mierzyłam/liczyłam/zauważyłam 2. gary upycha się tak, żeby woda do nich docierała, do góry nogami (woda leci od dołu każdego kosza), sztućce w koszyku załaczonym, reszta na stojaczkach odpowiednich (coś a'la suszarka - otwórz sobie w sklepie i zobaczysz) i tak, żeby nic nie wystawało i nie zaczepiało o śmigiełka z wodą 3. ja kupuję kostki all in 1 w Lidlu, chyba ze 12 zł za 40 sztuk, co wystarcza na ok. 2 m-ce 4. z trzech osób, zmywarka 45 zm, obiady jedzone codziennie - co drugi dzień czasem ręcznie umyję wielki gar po zupie/bigosie, albo jakieś prawie czyste miski po sałacie/owocach itp., kubek ulubiony czy filiżankę 5. jeden w sumie wystarcza, tyle, żeby starczyło naczyń na 2 dni najwięcej idzie sztućców i kubków ogólnie rzecz biorąc - kupuj i nawet sie nie namyślaj - lakier na paznokciach przez co najmniej 3 dni - bezcenny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam oj tam 6666666666666666
ja ostatnio zasypiam marząc o zmywarce i budzę się i tez o niej myslę.....3 osoby w domu lubiące zjeść i gotować i minimum 2x dziennie mycie sterty naczyń..... najgorsze jest to że stac mnie na zmywarkę ale nie kupię bo nie mam gdzie jej wstawic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze da sie szafkę gdzieś obok zlewu wyrzucić? tak najprościej, bo nie trzeba daleko ciągnąć instalacji wodnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Wydaje mi sie ze warto poswiecic szafke dla zmywarki, ja poswiecilam pomimo malej kuchni i chronicznego braku szafek, warto, nie ma sterty garow w zlewie, bo odrazu wszystko laduje w zmywarce i nie ma stery garow na suszarce. Ja mam 60 cm, 4 osoby i pomimo ze obiadow nie ma codziennie to zmywarka chodzi codziennie lub co drugi dzien, a jak mam wolne i duzo gotuje to nawet i 2 razy dziennie, tylko ze ja prawie nic nie myje recznie, wszstko co nadaje sie zmywarki idzie do zmywarki, garnki, zapieczone blaszki po kurczaku, recznie sie tak ladnie ich nie domyje. Jesli chodzi o srodki to uzywam finish lub fairy (zalezy co jest akurat na promocji) jesli fairy do zmywarek jest juz w Polsce to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam oj tam 6666666666666666
dziewczęta drogie ja bym nawet tuzin szafek poswięciła ale ja mam na tyle dużą kuchnię a na tyle nieustawną łazienkę że w kuchni obok zlewu mam pralkę:-D (podłączoną nawet tak jak zmywarkę ) i o ile bez zmywarki sie potrafie obyc tak bez pralki juz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TEŻ MAM W KUCHNI PRALKE I ZMYW
ARKE :). JAKOŚ ŻYJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywarka to normalna rzecz w 21 wieku Oszczędność wody? nie zauważyłam tabletki 40 zł/120 sztuk nabłyszczacz 10 zł ale na rok jakiś zapach 5 zł/miesiąc ja w zmywarce myję wszystko, nawet to czego się nie powinno np patelnie tefla i nic im się jeszcze nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrafisz sie bez zmywarki obyc, bo moze jeszcze nie zaznalas tej rozkoszy ;) moze nie na codzien? ja bez niej chyba bym jadla tylko kanapki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kocham moją zywarkę
i nie potrafię sobie wyobrazić jak to było bez niej :) mam 45 cm, myję w niej wszystko, chyba, że jakiś szczególnie duży gar, noże czy deska do krojenia. Nie rozumiem osób, które mają zmywarkę, a garnki myją ręcznie. Garnki po myciu w zmywarce są czyściutkie , błyszczące (a mam kuchenkę gazową i codziennie gotuję) Oszczędności na wodzie są z pewnością, mam zwroty za wodę, wcześniej były zawsze dopłaty , prądu nie zużywa wcale dużo , mam kl energetyczną A++ tabletki polecam Akuta niemieckie z dyskontu Aldi, można spokojnie kupić w Polsce (aldi ma już swoje sklepy u nas) - tabletki tanie i bardzo dobre, nie ustępują jakością tym drogim Jak sobie pomyślę, że w erze przed zmywarką wiecznie chlapałam się w zlewie, na suszarce wiecznie piętrzyły sie gary umyte, w zlewie do zmycia, moje ręce z początkami egzemy :(, brrr co do braku miejsca - warto przestawić szafkę, poświęcić miejsce, wykombinować coś innego, może część sprzętu rzadko używanego przenieść np do szafy w przedpokoju Tak jak za żadne skarby nie wróciłabym do prania ręcznego, tak swej zmywarki jestem gotowa bronić gołymi (wypielęgnowanymi) rękami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już będziesz ją mieć to sama do siebie powiesz czemu tak długo z lasu nie wychodziłam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupuj zmywarkę i nawet się
nie zastanawiaj, oprócz niewielkiej różnicy w rachunkach za prąd (ale to naprawdę malutkie) oszczędzasz na wodzie, na czasie i na własnej skórze ;) Zmywarka i pralka to najlepsze co mogli wymyślić. Ja osobiście nie wyobrażam sobie codziennie zmywać sterty garów ręcznie, zwłaszcza że dużo gotuję, obiady zawsze dwudaniowe bo lubię gotować ale zmywać nienawidzę i w tym zastępuje mnie moja "koleżanka" zmywarka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam oj tam 6666666666666666
no na razie to ja sobie tylko wyobrażam jak to jest fajnie mieć zmywarkę:-D i wcale nie interesowałoby mnie czy jest taniej przy myciu bo chodzi o czas..... ogladam kran w kuchni ale nijak tam nie widzę jak by tam podpiąć drugiego węża ...... w moim wypadku chyba tylko wchodzi w grę przebudowa łazienki żeby wcisnąć tam pralkę. he to by wyszło jakies 3 tys czyli w sumie droga ta zmywarka:-D ale kobitki marzenia sie spełniają to i ja się doczekam:-) na razie zaczęłam pracę nad mężem- owszem on tez by chciał zmywarkę ale nic nie główkuje bo gary myje nie za często, w każdym razie zgodził się ostatnio że to on myje wtedy kiedy jest czyli przeważnie w weekendy. daje mu tak ze 3 i obstawiam że po nich zakup zmywarki i umiejscowienie jej gdzieś stanie sie jego nr 1:-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Zmywarkę warto kupić. Nas jest dwoje, zmywarka 45 i chodzi prawie codziennie. A nie raz w miesiącu :o Myję w niej prawie wszystko, również garnki. Tabletki kupuję najczęściej w Biedronce, w promocji, teraz mam finisha. Jest ich 90 w pudełku. Co do oszczędności wody - spektakularnych nie zauważyłam, ale oszczędzam czas i ręce :) to bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam z całego serca, mam zmywarkę w domu u rodziców i u narzeczonego, nie wyobrazam sobie zycia bez niej. 1. Moja mama zauwazyła że od kiedy jest zmywarka zużycie wody w domu zmniejszyło sie o 3m sześcienne( nie pamiętam jak ona to wyliczyła ale na pewno porównała rachunki z czasu bez zmywarki i z czasu kiedy zmywarka sie pojawiła) 2. Gary upycha się bardzo łatwo tak jak ktos wyżej opisał, zreszta wszystko jest w instukcji które miejsca, koszyki,p półeczki do czego służa, chociaż ja upycham po swojemu tak żeby jak najwięcej wlazło no i oczywiście żeby się umyło:) 3. Srodki myjące kupuje na allegro s prowadzane z niemiec, są o wiele tańsze a i lepsze niż te nasze polskie (używam calgonit). Zresztą uważam że w naszych sklepach artykuły do zmywarek są cholernie dorgie, nie wiem skad taka przebitka (przykładowo za zawieszke zapachową na allegro place 4,20 a w kauflandzie ta sama zawieszka kosztuje 14 zł) 4. zarówno w domu (5osob) jak i unarzeczonego (2 osoby) zmywarka jest nastawiana prawie codziennie, przy większym gotowaniu nawet 2 razy. Nie wiem jak ktos tam wyzej pisał ze nastawia raz w miesiacu (te gary po paru dniach w zmywarce smięrdza pewnie niemiłosiernie), ja od kiedy mam zmywarke w ogole ręcznie nie myje nic (poza naczyniami które na ulotce mają że nie można myć w zmywarce) 5. Kompletów nie mam, wszystko kupowałam oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to rozdaj za darmo
chyba żeście mnie przekonały:)))))) teraz pytanie,jaka kupić??:) ale jakąś na pewno wybiorę:)....dzięki za wszystkie rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywara to jedwabista sprawa - ja mam 45 bo 60 to chyba tylko dla dużej rodziny albo przy dwóch kompletach zastaw. do tej pory miałem elektroluxa - sprawuje się bez zastrzeń - teraz kupiłem nową bosch gdzie są dwa ramienia myjące a nie jedno - chociaż nigdy nie miałem problemów z domywaniem. Polecam te wyciszane bo elektrolux jak się odpaliło to jak kobajn czasami dawał. Zmywam co 1-2 dni - na rachunkach nic nie wychodzi drożej, na wodzie też nie. Nie polacem ludziom co to chcę zapychać zmywarkę w 4 dni dla oszczędności bo po prostu wtedy zmywarka nie domywa i śmierdzi. Do zmywarki trzeba mnieć dwa komplety talerzy albo jedną 12 - niestety Furstenberga w niej nie umyjesz dlatego ja po prostu mam białe. dla mnie jednak największym plusem jest, że naczynia (szklanki, kieliszki) się ladnie blyszczą i nie ma śladów kamienia. no i oszczędność czasu przez co zamiast stać 30 min przy garach mogę robić coś innego np zarooochać:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no, a widzisz roznice miedzy dwoma ramieniami a jednym? bo chyba za jakis czas tez bede wymieniac, a wolalabym juz cos lepszego, tylko czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten system DuoPower ma lepiej domywać - sprawdza się w niskich temperaturach w trybie ECO (w ogóle z niego nie korzystałem do tej pory :D wiec na razie nic nie czuje oszczędności) - jak pisałem korzystam ze zmywarki częto, zawsze jest pełna więc daje program full i nie zostawiam naczyń na dłużej niż dzień stąd zawsze się domywają (stosuje też kostki quantum) - więc nie wiem czy jest jakaś różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.czy rzeczywiście jest oszczednośc wody Nie wiem, ale przypuszczam, ze tak. Bo gdy wyciagam naczynia ze zmywarki (bez programu z suszeniem) sa one po prostu WRZACE- stad wniosek, ze woda ktora je myje ma b wysoka temperature, wiec domywa mniejsza iloscia, niz gdybys musiala myc recznie. 2.jak te gary sie tam upycha Normalnie :D tam, gdzie masz miejsce upychasz badz co- wszystko jest zreszta napisane w instrukcji. 3.ile kosztuja srodki myjace Nie wiem, kupuje przy okazji wielkich zakupow i nie zwracam za bardzo uwagi na cene; kupuje tez obowiazkowa sol, i nieobowiazkowy nablyszczacz- efekt boski :) 4.jak czesto myjecie w zmywarce Raz dziennie zalaczam wieczorem. Mam szerokosc 60cm, wiec naprawde sporo rzeczy do niej wlazi, z tym ze doradzam kupno wlasnie 60-tki nawet, jezeli jest Was dwoje w domu. Cenowo roznica jest niewielka, a taka zmywarka jest bardziej funkcjonalna, i tansza w obsludze niz mneijsza. 5.ile macie kompletów naczyn 2 sztuki, 12 osobowe. Pierwsze zakupy do domu- pralka i zmywarka. Bez tego zycie byloby do dupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
ojojo 6666 jak masz miejsce na zmywarke to podlaczeniem kolejnego weza nie powinno byc problemu, ja swego czasu tez mialam w kuchni pralke i zmywarke i wszystko podlaczone bylo pod zlewem jakims zlaczem, wiec napewno sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol Okrasa
Karol Okrasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 - tak tylko 9 litrów na cykl :) 2. Poprostu układasz, sama wkońcu zrozumiesz :) 3. Najtańsze z Lidla 7,99 zł :) 4. Raz na dwa dni, czasami codziennie :) 5. Dwa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×