Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nibys

Zakup mieszkania - rady?

Polecane posty

Hej. Powzięłam decyzje o zakupie mieszkania. Przeglądam oferty developerów i nie wiem na co zwracać uwagę. Nie wiem o co pytać ani co sprawdzać? Zadzwoniłam do jednej firmy i dowiedziałam się dużo i nic bo nie wiedziałam o co pytać. Mówiąc krótko jestem kompletnie zielona. Pytanie do was na co zwrócić uwagę? Jak wy wybieraliście swoje mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozklad, metraż, okna , czy je
st garaz, strych, piwnica. jakie ogrzewanie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokalizacja mieszkania. Jak jest z połączeniami z centrum (w sumie nie wiem, gdzie chcesz je kupić), z miejscem, w którym pracujesz. Jesli masz/bedziesz miec dzieci, czy blisko jest szkola, przedszkole, przychodnia, ważne, by okna nie wychodzily na ruchliwa ulice, bo masz przesrane, kierunek okna/okien tez jest wazny, jesli nie lubisz upalow, nie kupuj okien na poludnie/zachod. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to musi być mieszkanie, dom nie wchodzi w grę? Jeśli już mieszkanie to rozglądaj się za nowym budownictwem... Nie wiem jakie mieszkanie Cię dokładnie interesuje... Najlepiej żeby mieszkanie posiadało osobne wejścia do pokoi, najlepiej na 1, 2 piętrze ,żeby nie było za wysoko ;) nie wiem jak dla Ciebie... dla mnie bardzo ważny byłby garaż, i żeby było blisko centrum, aha i zawsze pytaj jakie jest sąsiedztwo ;) i najważniejsze... czynsz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mastermind - dzięki za odpowiedz. Karków. Dzieci brak - raczej nie biorę ich pod uwagę przy zakupie mieszkania. Mam dylematy w stylu czy lepiej zapłacić około 7 tyś za m2 w odpowiadającej mi lokalizacji czy może wybrać tańsze w miejscu które mniej mi się podoba. Czy warto wybrać mieszkanie z wielkim balkonem(za który oczywiście będę musieć zapłacić) ale świetnym rozkładem czy może to z gorszym rozkładem ale większe i z balkonem o bardziej rozsądnej powierzchni? Czy w ogóle brać pod uwagę mieszania w "blokowiskach" (w stylu milion wysokich bloków). Co z wykończeniem ile z tych opowieści deweloperów o stali nierdzewnej, włoskich drzwiach, klinkierze czy tynku jest znaczące a co jest tylko gadka marketingową. Czy brak gazu jest błędem jeśli zamierzam wybrać kuchenkę indukcyjną i ciepłą wodę z ciepłowni. Mam miliony wątpliwości. Właśnie zauważyłam że w wielu mieszkaniach okna to największy problem. Znajdują się zazwyczaj wyłącznie na jednej ścianie i to koło siebie. Wychodzi tak ze zawsze trzeba wybierać albo ciemny salon albo kuchnia albo sypialnia. Blondiii... -> oj chciałabym :D nie ten majątek. Po rozliczeniu możliwości wyszło ze stać mnie na 30-40m2. Raczej nowe gdyż po doświadczeniach znajomych z remontem nie mam na to ochoty. Myślałam o ostatnim piętrze w niskim budownictwie 3-4 piętro gdyż w ten sposób nikt nie będzie tupał mi po suficie. O czynszu nie pomyślałam dzięki za wskazówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×