Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość Młoda Mama :):)
A występuje u was krwawienie z odbytu ? Bo nie mogę oddać stolca a jak już oddaje to z krwią.. i troche się boje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mamo...krwawienie z odbytu nie jest normalne. są 3 opcje. Albo jadłaś buraczki i to one tak barwią. Albo masz hemoroidy. Albo coś z jelitami. Myśle ze powinnaś iść do lekarza, bo to może być cos niedobrego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam2serca
młoda mamo ja tez mysle ze powinnas isc do lekarza, tym bardziej jesli towarzyszy temu ból. No chyba ze to była "jednorazowa sprawa" -to znaczy ze po zmianie zywienia (np wprowadzeniu wiecej błonnika) problem znika. znalzałam cos takego: http://www.ochoroba.pl/4538-co-moze-oznaczac-krew-w-stolcu-czy-krew-w-kale-jest-oznaka-choroby ja natomiast mam ciagle wzdęcia - przez to mój brzuch wygląda na 4-5 miesiac a nie na 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękna tabelka!!! Dużo nas już jest :) młoda mamo ja też radze iść z tym do lekarza. Trzeba pilnować wypróżnień żeby nie dochodziło do zaparć tak mówiła mi lekarka. Ja właśnie ostatnio też mam nadęty brzuch i czuje czasem takie bąbelki jakby mi się w brzuchu poruszały (kojarzy mi się to z czuciem ruchów dziecka) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mlodej mamy...
to moga byc hemoroidy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BettieO..........................................01.08. .A.N.I.A..........................................02/10.0 8. Kropelka03......................................03.08. Mam 2 serca / Wrocław/.....................04.08. Karmalek_30....................................05.08. Andi_2011.......................................05.08. Aneta_21........................................06.08 przyszłamama..................................07.08. Patrycja 2810..................................08.08. Quore1988......................................10.08. Lissy_Bee........................................10.08. Młoda Mama .................................11.08. Karolinkaa_j/Zduńska Wola/...............11/21.08. Miss.M............................................14.08. 30juz30..........................................17.08. joannaeł..........................................19.08. Camerata.........................................22.08. Dagniesia36......................................25.08. mamazuzia.......................................25.08. Ania78.............................................26.08. .Paulinka..........................................28.08. Adusia883.........................................30.08. Młoda z Torunia /Toruń/......................30.08. pafi86.............................................31.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda mama dziewcyzny maja racje, moga byc hemoroidy, wybierz sie do lekarza! wkleilam sie do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam2serca- tez mam straszne wzdecia, az nie mam w czym chodzic bo we wsyztskim wygladam dokladnie jak 5-6 msc heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camerata tez mam takie uczucie babelek, i tez mi sie kojarzy z ruchami ale to za wczesnie i nie wiem co to jest hehe myslalam ze sobie to wymyslam ale widze, nie tylko ja to mam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lissy_Bee
Tabelka super :) Jestem juz po drugiej wizycie u gina i bardzo sie uspokoilam. Widzialam bijace serduszko, zarys glowki i raczek, to naprawde niesamowite przezycie! Zrobilam sobie taki pakiet badań w laboratorium Luxmed: Pakiet I Trymestr: * Morfologia Analiza moczu Glukoza Beta HCG Progesteron HBs antygen HCV przeciwciała HIV WR Toxoplazmoza IgG i IgM Rubella IgG i IgM Cytomegalia IgG i IgM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lissy_Bee
Aneta ja też mam wzdęty brzuch... nie mam na nic apetytu i te ciagle mdlosci...., heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ciezaroweczki :P To i ja sie pochwale :P Ja mam wzdecia i te pseudo ruchy :) juz raz w nocy to mi tak dokazywaly ze az mi sie snilo ze ruchy czuje :D:D chodze taka "napapowane" ze szok!! do tego czesto mam odruchy wymiotne, bole glowy, bole "podwozia"-ktore mam od 1 ciazy i obawiam sie czy to nie bol od spojenia lonowego :-/ a do tego jak zjem cos to pozostalosci musza byc usowane z domu bo to co zjem po konsumpcji zapach tego wywoluje u mnie wymioty i jak zjem czuje sie jakbym polknela kamien.. Jednym slowem tragiczne sa moje poczatki :( MLODA MAMO Moim zdaniem zaczynasz miec zatwardzenia.. po 1 powinnas zwbogacic swoja diete w blonnik.. pomoga ci suszone morele sliwki straczki.. Po 2.. upewnij sie ze nie masz hemoroidow.. bo w ciazy przy zatwardzeniach rosna jak grzybki po deszczu.. Jesli zdarza ci sie krwawienie do apteki idz na pewno znajdziesz jakies masci albo czopki..tylko przed uzyciem spytaj sie gina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohh dziewczyny pocieszyłyście mnie, że też macie takie bąbelki w brzuchu bo już się bałam, że coś nie tak a to jak widać przypadłość początków ciąży. W pierwszej ciąży nie miałam czegoś takiego... Powiem Wam, że też zaczęły mi się mdłości i przez to nie mam ochoty na jedzenie. Dziś w nocy obudziłam się na siusiu i potem nie mogłam zasnąć bo mi było niedobrze... Pogoda dziś u mnie senna więc może coś trochę pośpię :) jak synek da :) Miłego dnia ciężaróweczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj mąż rano zrobił taką pyszną jajecznice i musiałam cały dom wietrzyć bo mi tak śmierdziało, a rano jak przewijałam małego to mi się słabo zrobił. Chyba się zaczyna myślałam że tym razem to będzie troche póżniej boję się tych mdłości bo za pierwszym razem tak mnie męczyły przez 2 miechy że schudłam prawie 10kg wyglądałam jak trup. Wręcz byłam troche rozczarowana tym stanem .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś spie prawie cały czas widac moim dzieciom pogoda też nie sprzyja dobrze bo spimy razem:)korzystam póki mogę :) A.N.I.A przy bliżniakach możesz to cięzej przechodzić niż pzry pojedyńczej ciąż coś o tym wiem:) mdłości 24h na dobe ja prawie 10kg shudłam jadłam tylko kromke z masłem , z owoców starałam sie chociaż banana zjeść na obiad łyżkę ziemniaków zero mięsa ,zupy nic mi nie wchodziło ,a zapachy płakałam przez nie jak mąż zapomniał wywietrzyć mieszkania.zZ łóżka prawie nie wychodzłam nawet nie miałam siły tel odbierać a przy łóżku miałam miskę bo tak mi ślina leciała jak na wymioty, ja nie wymiot typowo po jedzeniu przeważnie rano ,ale to jeszcze spoko, na wieczór to wisiałam nad kiblem nieraz po 2h tak mnie szarpało że aż zczełam plamić bo z tego wszystkiego popękały mi naczynka w macicy.Ale jak już to wszystko mineło to mogłam biegać ,skakać wszystko do konca robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BettieO..........................................01.08. .A.N.I.A..........................................02/10.0 8. Kropelka03......................................03.08. Mam 2 serca / Wrocław/.....................04.08. Karmalek_30....................................05.08. Andi_2011.......................................05.08. Aneta_21........................................06.08 przyszłamama..................................07.08. Patrycja 2810..................................08.08. Quore1988......................................10.08. Lissy_Bee........................................10.08. Młoda Mama .................................11.08. Karolinkaa_j/Zduńska Wola/...............11/21.08. Miss.M............................................14.08. 30juz30..........................................17.08. joannaeł..........................................19.08. Camerata.........................................22.08. Dagniesia36......................................25.08. mamazuzia.......................................25.08. Ania78.............................................26.08. .Paulinka..........................................28.08. malutka3110/kraków/..........................30.08 Adusia883.........................................30.08.< br /> Młoda z Torunia /Toruń/......................30.08. pafi86.............................................31.08. również się dopisałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lissy_Bee ile zapłaciłas za ten zestaw badań w Luxmedzie?? Ja też mam wzdęcia jakieś, co zjem więcej to ledwo żyję tak jakoś mi ciężko i źle na żołądku (a mam apetyt, mam niestety duży i prawie wcale mdłości) Nie wiem ale w tamtej ciąży wcale nie zauważylam zwiększonego apetytu a przytyłam 16-17 kg, to co będzie teraz?! szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
hej dziewczyny, gratulacje dla wszystkich. Mam do Was pytanie. JEstem obecnie w 8 tygodniu ciąży u gina byłam w 5,5 i powiedział żebym brała kwas foliowy. Ja od ok 3 miesięcy przed zajściem w ciąże brałm folik i teraz się zastanawiam czy taka dawka jak jest w foliku jest wystarczająca również na początku ciąży jaką dawkę przyjmujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Na foliku jest napisane zeby przyjmowac jedną tab. dziennie. Myślę, ze nie ma co przeginać w drugą strone i jedna tabletka w zupełności wystarczy...choć mogę się mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda mamo, W początkowej ciąży progesteron powoduje przekrwienie odbytu. Naczynka staja się delikatne i uwypuklają się. Często w pierwszych tygodniach dochodzi do krwawień a późniejszej ciąży grozi to hemoroidami. Całkowicie normalna sprawa. Po ciąży powinna zaniknąć. Jedz dużo błonnika, pij dużo wody,ruszaj się, unikaj zaparć.W razie konieczności stosuj czopki glicerynowe. Jeżeli już dojdzie do krwawienia to przemyj odbyt lodowata wodą i osusz. Możesz też wkładać do ujścia pupy na chwilkę cebulę... choć to szczypie... ale działa. W pierwszym trymestrze ciąży nie wolno stosować kremów na hemoroidy. Nie jest to zbyt przyjemne, sprawia ból i szczypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folik - jedna tabletka w zupełności wystarczy. Nadmiar wydalany jest z moczem i nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lissy_Bee
Ten pakiet badań w Luxmed kosztował 230zł, ale mysle ze to dobrze zainwestowana kwota, wyniki odebralam przez internet w ten sam dzien. Wszystkie na szczescie wyszly dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nietutejsza mi lekarka zaleciła połykać jedną tabletkę rano i jedną wieczorem. Folik 0,4 mg. Najlepiej wybierz się do lekarza i spytaj jak masz zażywać. Na opakowaniu Foliku pisze, że zazwyczaj stosowana jest jedna tabletka dziennie ale wiadomo jak to w przypadku takich leków zawsze nalezy stosować zgodnie z zaleceniem lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
dziękuję za odpowiedź, idę we wtorek do lekarza więc dopytam. Ogólnie to jestem strasznie spanikowana w tej ciąży, mam już córkę 4, 5 l. i tamta ciąża jakaś taka bardziej spokojna była. Tym razem bardzo się deneruję, prześladuje mnie strach, że dziecko może być chore i bardzo się tego boję. CZy Wy też macie takie niepokoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Nietutejsza.. Mysle ze kada z nas czegos tam sie boi..jak nie o porod to o dziecko.. Co do Foliku..ja tez 1 tabletke dziennie biore Bylo cos o spaniu w nocy.. Po nocach spac i ja nie moge.. i nie to ze sie wysypiam w dzien..nie, raczej polegne jak sie zle czuje.. Ale mam taka faze ze budze siew nocy i nie spie od 2-3 do 6 prawie a potem to spie jak ksiezniczka na ziarnku grochu..wstaje z taaaaaaaaaakim bolem glowy..a ze przed ciaza jeszcze odstawialam kawe -pilam tylko 3w1 i cole -ta mi nie smakuje wcale :/ to przechodze w dzien katusze!! Od tych bolow normalnie mi az niedobrze.. ostatnio w nocy chyba mnie przez sen glowa bola to mi sie snilo ze kawe pije -i pomoglo :D:D Was tez tak glowa boli.. A ogolnie to mi zadne plyny nie smakuja..herbata nie, woda przegotowana ma smak jakbym w niej jaja na twardo ugotowala, mineralna wywoluje u mnie kamien w zoladku.. mleko-zalezy ktore..ale tez mnie odpycha..mam wrazenie ze uschne :P a.. malutka I dzis tak mi na mysl wpadlas w nocy..i tak pomyslalam.. moj gin po 1 ciazy zaraz mi chcial tabletki przepisac mowiac ze po 1 ciazy jest wieksza mozliwosc zajscia w ciaze... uwazaj kochana bo teraz jak Ci sie sypna maluchy to jak z rekawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps powaznie to brzmi..ale jestem juz 2,5mies w ciazy :D Dzis dopiero w nocy sobie to uswiadomilam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafi86
hej dziewczynki mam pytanko u gina bylam 28.12 powiedzial mi ze na usg wychodzi 4tydz 6dzien ze serduszko jeszcze nie bije,zlecil badania i kazal przyjsc 27.01 i tu moje pytanie nie wydaje wam sie ze to dlugi termin ? Czy mam sie umowic do innego gina tylko na usg? Strasznie duzo czasu jeszcze a ja jestem przerazona czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja dziś zaczełam plamić nic dobrego to nie wróży , a leżeć przy dwójce sie na da myśle że u mnie do tygodnia się rozwiąże sytuacja czy jeszcze tu będe pisać z wami. A tak coś mnie nogi i plecy na okres bolą zobaczy sie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.N.I.A ja wiem że jest większa szansa,ale jak 9 lat bez żadnego zabezpieczenia i nic ! Nawet mi do głowy nie przyszło że tak szybko pójdzie że wogóle zaskoczy! szok:) no i nie wiem czy sie utzryma ta ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×