Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnetkaPL

Nieprzyjemny zapach w domu

Polecane posty

Gość AnetkaPL

Pomocy! Od jakiegoś czasu mieszkam w nowym mieszkaniu. Od początku czuć w nim nieprzyjemny zapach. Na początku myśleliśmy, że to tylko kwestia czasu, ale teraz wiemy, że to wina sąsiadku za ścianą, która posiada kilkanaście kotów. "Zapach" rozchodzi się na klatkę. Próbuję różnych sposobów, ale nic nie pomaga na tyle, by zapach był silniejszy od smrodu. Znacie jakieś skuteczne sposoby? Co mogłoby pomóc, byłoby na tyle silne a przy okazji bezpieczne dla nas - mieszkańców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WEZWAĆ SANEPID Z POWODU
ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO Poza tym lokatorzy nie moga być uciążliwi dla innych - a Twoja sąsiadka jest, zgłoś to do spółdzielni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapustkabrukselkowata
Kup ten preparat i porozkładaj go w małych pojemniczkach ,tez mam podobny problem z sąsiedztwem - preparat naprawdę działa http://www.swiatkarm.pl/p,certech-pochlaniacz-zapachu-super-benek-lawenda-045kg,6126.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ten pochłaniacz
nadaje się np do szafki z butami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapustkabrukselkowata
Są specjalne pochłaniacze do likwidowania nieprzyjemnego zapachu obuwia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetkaPL
Dziękuję za rady. W spółdzielni już byliśmy - nie można nic zrobić. Wypróbujemy ten pochłaniacz zapachów, który poleciła maciejka fioletowa :). Dzięki! Chcę zakupić jeszcze olejki eteryczne i dolać do nawilżaczy powietrza zawieszonych na kaloryferach - sądzicie, że nam to nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdgfbdcvbzxbcvhzas
trutka na szczury załatwi sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olejki eteryczne mają wam zaszkodzić? dziewczyno, skąd Ty sie urwałaś? wiesz, co to są olejki eteryczne i jakie mają działanie? nie słyszałaś nigdy o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetkaPL
Oczywiście, że słyszałam o olejkach - wiem też, że mają wiele właściwości i są bardzo skoncentrowane. Nie wiem tylko jakich użyć, by nam nie zaszkodziły (syn jest alergikiem), w jakich ilościach i jakiej firmy (by były sprawdzone). Za wszelkie rady - będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
Jasne ze olejek dodany do nawilżacza może zaszkodzic,poniewaz bedzie ulatnial sie caly czas,a taki olejek mozna wdychac przez kilka minut.A jeszcze jak masz alergika wdomu to już w ogóle odpusc sobie olejki.Mnie alergolog zabronił jakiegokolwiek olejku,ja jestem juz stara a co tu mówic o dziecku.Róbcie wszystko z sąsiadami zeby usunąc kociarnie z bloku.Nie mówiac o tym jezeli dziecko jest jeszcze uczulone na siersc kocia.Ja mam nawet nie mam patrzec w strone kota,mam wiecej niz maksymalna ilosc plusów w skali uczulenia na siersc kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
A z Sanepidem nie próbowaliście? Wyjątkowo leniwe typy siedzą w tej spółdzielni. A swoją drogą, to chodzić nie warto, lepiej wysłać pismo, polecone oczywiście, albo zanieść, muszą przyjąć, odnotowac i nadac bieg sprawie. Ja bym poruszyła niebo i ziemie, mieszkania są dla ludzi, a nie dla zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość germanistka
Tu trzeba zainteresować Sanepid. Do spółdzielni poszłabym jeszcze raz z oficjalnym pismem, zażądać potwierdzenia i niech działają. I swoją drogą pismo do Sanepidu - własnoręcznie zaniesione z potwierdzeniem. A z sąsiadką nie możesz pogadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinaaaa
U mnie niedawno cała rodzina dostała zakaz palenia w domu. Coraz częściej przychodzący goście mówili, że czuć, że to dom palaczy. Po sprzątaniu czuć mniej, i ktoś mi polecił opcję nad którą powaznie się zastanawiam. Nigdy wcześniej nie słyszałam o takim sposobie na zapachy w mieszkaniu: http://www.swiatrezydencji.pl/technologie/strefa-relaksu/wnetrza-ktore-pachna-kolorowo Że istnieją urządzenia, które można podłączyć do klimatyzacji, czy wentylacji, żeby dom pachniał, nie wiedziałam. Brzmi lepiej niż zwykłe odświeżacze powietrza. Wyobrażam sobie, że mogłabym dom - popielniczkę zmienić na dom pachnący wanilią, albo cytrusami. Przeczytałam artykuł i jestem zdziwiona. Dobree

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firankozowa
ja używam u siebie jonizatorów, które zmieniają budowę zapachów, kurzu, itp. Palę na potęgę, ale od czasu gdy je stosuję, nie czuć, że to dom palacza. oczyszczają powietrze i ozonują. jestem zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
połączenie nawilżacz powietrza + wybrany aromat, olejek powinno zdać egzamin... rozejrzyj się na magicznaplaneta.pl powinnaś znaleźć coś odpowiedniego. niemniej, sanepid jak najbardziej wskazany - taka liczba kotów bez wątpienia jest uciążliwa, a może nawet niebezpieczna O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do sanepidu
zapytaj ile kotów mozna trzymać w mieszkaniu, podaj powierzchnie tego mieszkania. Myślę, ze są jakieś ograniczenia w tej kwestii. Pracownicy spółdzielni są wygodni, nie chcą robić sobie kłopotu. Najlepiej nic nie robić, nic nie wiedzieć a lokator czynsz na czas musi płacic. Jak się dowiesz w sanepidzie czy są ograniczenia odnośnie ilości zwierząt w mieszkaniu w bloku, wtedy napisz pismo do spółdzielni mieszkaniowej z prośbą o interwencje, pismo też wyślij do wiadomości sanepidu. Jak będą mieli na piśmie, wtedy będą musieli zając się tym problemem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alleallo
@ Proszek do prania nie zawsze czysta pościel, brak kurzu i wszystko to, co wymieniasz, sprawią, że będzie pięknie pachniało w domu. Czasami zdarza się, że budynek, ściany, sąsiedzi są tak przesiąknięci zapachami, że wszystko to jest wyczuwalne w twoim domu i codzienne sprzątanie tu nawet nie pomoże. Ja miałam też nie lada przygodę otóż przez ok. pół roku wynajmowałam pewnej rodzinie mieszkanie osoby te wzbudziły we mnie na tyle zaufania, że kasę za czynsz przelewali mi na konto. Jednak po 4 miesiącach podkusiło mnie, by tam podjechać po kasę za czynsz, akurat byłam w okolicy. Jak weszła do środka, przekręciłam się ze smrodu. Co się okazało? „Pan domu- mąż - miał chiński bar i większość żarcia przygotowywał W moim mieszkaniu! Śmierdziało starym olejem, dymem, tłuste ściany w kuchni. Po tym, jak wypowiedziałam im mieszkanie, natychmiast wzięłam się za odświeżanie ścian, wietrzenie. Moje przesiąknięte smrodem wnętrze uratował jeden specyfik neutralizer z USA, teraz już dostępny u nas np. tu: http://homearoma.pl/pl/p/Biological-Neutralizer/454 Kilka tygodni sowitego spryskiwania i jest ok. Teraz troszkę sprayów zapachowych też z tego e-sklepu i udało mi się przywrócić ładne zapachy w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
najpierw to trzeba porządnie wyszorować klatkę schodową ,wszędzie na co kot spryska będzie śmierdziało ! nawet zapachami tego nie zabijecie smrodu ! a potem zadbać o "włascicielkę z kotami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na nieprzyjemny zapach w domu pomoże ozonowanie, ja skorzystałem z usług panów ze strony airozone.pl i nieprzyjemny zapach po kocie szybko przeminął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellena45
o fuu koty to najgorsze cholerstwo jakie może być, a dokładnie ich feromony okropność ! czasami jak ci sie kurtka zaśmierdzi to trzeba ją wyrzucić bo nic się nie da z nią zrobić :( możesz spróbować na korytarzu ustawić jakiś neutralizator. tutaj maja dosc fajny wybór; http://homearoma.pl/pl/c/Neutralizacja-zapachow/83 nie wiem co innego mozna byłoby jeszcze zrobić żeby nie rozchodził się taki zapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawą jest wentylacje czyli generalnie cyrkulacja powietrza. W szczególności, gdy w jakimś pomieszczeniu jest dużo ludzi albo są zwierzęta. Kompleksową obsługą czyli sprzedażą, montażem i serwisem zajmuje się np. Klimacentrum https://www.klimacentrum.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×