Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ania_a172

Czy ktoś rozszyfruje mi wyniki morfologi?

Polecane posty

Odebrałam dzisiaj wyniki 9,5 mies córki ale niestety do lekarza dopiero w poniedziałek idziemy i trochę się martwię WBC 12,2 5,0-10,2 LYM 9,2 0,6-3,4 GRAN 2,5 2-7 MCH 1,81 2,4-3,2 pomoże ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze,ze jadła rano mleko i lekarka mówiła,że po jedzeniu coś jej się podniesie,ale nie wiem,czy to to co ma podwyższone mocno czy coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze,ze jadła rano mleko i lekarka mówiła,że po jedzeniu coś jej się podniesie,ale nie wiem,czy to to co ma podwyższone mocno czy coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stuudenta_med
podniesione WBC I LYM świadczą o infekcji/stanie zapalnym w organizmie. Jednakże wyniki są miarodajne wyłącznie wraz z dokładnym wywiadem oraz innymi badaniami diagnostycznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co to może znaczyć? nie jest przeziębions,nie ma kataru?może być jakaś poważniejsza choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalek_Pe
wygląda na HIV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mialas
ostatnio jakies przeziebienia, urazy, stresy? cokolowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mialas
wg mnie to klasyczny przyklad jakiejs infekcji bakteryjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie,że już długo nie było żadnego przeziębienia,a stała sie bardzo niespokojna,denerwuje sie bez powodu,w nocy budzi się kilkanaście razy nawet,popłakuje przez sen i dlatego była robiona morfologia i żelazo,ale żelazo jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i LYM jest bardzo wysokie bo aż 9,2 a norma to max.3,4 a wyczytałam ,że jak są podwyższone limfocyty to może być białaczka i aż się przeraziłam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhjgdsf
podaj stan hemoglobiny bo to co podałaś to mało ważne poza WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limfocyty są komórkami uczestniczącymi w odpowiedzi immunologicznej swoistej, a zatem takiej, która jest związana z swoistym rozpoznaniem antygenu jak masz obcy np jakiś wirus czy bakterie wtedy limfocyty atakuja go i taka jest reakcja organizmu ktory zwieksza ich produkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×