Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

30już30

Pijecie kawę w ciąży?

Polecane posty

Pijecie kawę w ciąży? Jeśli tak to jaką i w jakiej ilości-ilość łyżeczek etc. dzięki z góry za odp :) Dodam ze w pierwszej ciąży prawie 4 lata temu odstawiłam niemal zupełnie, ale teraz jakoś ciężej mi się z nią rozstać...może niepotrzebine się męczę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piłam taką jak przed ciążą: rozpuszczalną z dwóch łyżeczek. Jeśli nie masz wysokiego ciśnienia, to nie ma potrzeby odstawiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pije,nie zawsze ale pije:) w sumie nie wiem czy mozna to nazwac kawa,bo pije z plaskiej lyzeczki i z duza iloscia mleka ;) i rozpuszczalna i sypana. Na poczatku ciazy nie pilam bo nie czulam potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pije wcale, przestała mi zupełnie smakować. Piję sobie czasem cappucino i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawoszka :)
Mnie gin powiedzial ( bo pytalam o to co jesc, czego nie itd ) ze lepiej czasem napic sie tej kawy, czy zjesc cos mniej zdrowego ( fast foody etc ) niz meczyc sie caly dzien z ochota na to i sie przez to denerwowac :) wiec ja popijalam kawe, ilosci? 1 kawa na dzien w godzinach ok 11-12, plaska lyzeczka kawy rozpuszczalnej do tego zalewalam woda 3/4 kubka a reszta mleka, tak w sumie na smak. Nic sie nie dzialo zlego. W koncowce juz przystopowalam, bo kawa dziala na mnie strasznie moczopednie, do tego sam fakt ucisku na pecherz i ganiania do toalety co 10 min dal mi w kosc, wiec zrezygnowalam z kawy tak ok 8mca az do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwwwwwwwwww
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesknie za sledziami
Ja pije czasami, ale po zmierzeniu cisnienia (niestety, czasme mam zbyt wysokie). Ale i tak pije z duuuza iloscia mleka, a mala kawy (rozpuszczalnej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea......
mi nie smakuje teraz kawa za bardzo. pije rozpuszczalną albo capuccino jak jestem bardzo zmęczona. tak góra raz w tygodniu. wole herbate albo po prostu wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w pierwszej ciąży też nie p
iłam, bo mnie od niej odrzuciło, ale w dwóch kolejnych piłam i piję kawę Ricore Nestle z dwóch łyżeczek i z mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w pierwszej ciąży też nie p
podejrzewam, że to właśnie od tego iż nie piłam kawy w pierwszej ciąży miałam potworne bóle głowy z racji tego, że mam bardzo niskie ciśnienie, a Ricore, która ma zaledwie 38 % kawy naturalnej jednak dużo mi daje w poprzedniej ciąży i w tej teraz głowa mnie wcale nie boli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka juz nastolatki
Ja nie pilam bo się bałam żeby córce nie zaszkodzić, ale z uwagi na niskie ciśnienie kardiolog w 7tc kazał mi zaczac pic sypana jak przed ciążą inaczej będę musiała brać gutron a to już może dziecku zaszkodzić. rozmawiałam z kilkoma ginekologami i powiedzieli że lepsza kawa jak leki,a kawa może owszem zaszkodzić ale można to kontrolować- trzeba robić czesciej morfologię, bo kawa wypłukuje magnez z organizmu i trzeba na to uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pije kawy i nie piłam w ciąży mogłam pić mięte bo po zwykłej herbacie mnie mdliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat poprzez morfologię
nie sprawdzisz jak Twój poziom magnezu;) trzeba zrobić osobne badanie i żeby kawa wypłukiwała ten magnez w stopniu znacznym, to trzeba jej pić w nadmiarze jeśli nawet ciężarna pije jedną, niezbyt mocną kawę na dzień, a do tego zje dwie kostki gorzkiej czekolady na pewno nie wypłucze tego magnezu z organizmu;) spokojnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka juz nastolatki
Ja nie mowie o morfologii ogólnej. poziom magnezu czy żelaza sprawdza się poprzez badanie z krwi... a są osoby mające problemy z poziomem magnezu i dlatego nawet jedna czy dwie kawy dziennie mogą go wyplukac. ja nikomu nie bronie,bo jak ktoś ma ochotę niech pije chcialam tylko zasygnalizowac to o czym uprzedzali mnie lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morfologia to morfologia
;) pozostałe badania krwi mają inną nazwę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×