Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość Mama28
betismile,ale takie właśnie wodniste czy raczej białe?Bo moje są całkiem przezroczyste i wyglądają raczej jak woda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Kobietki, zapytam jeszcze raz. Czy mialyscie wykonywany wymaz na posiew. U mnie posiew wyszedl z wynikiem pozytywnym. Okazalo sie, że mam jakas tak bakterie z grupy bzmlecznych. Lekarz od razu przepisal antybiotyk, wszedzie na zamowienie i koszt ok 100zł. Podobno 30% kobiet ma te bakterie, tylko o tym nie wiedza. Nieleczone,moze prowadzic do sepsy, zapalenia pluc, zapalenia opon rdzeniowo mozgowych. Ale jak ma sie wynik to podaja antybiotyk przy porodzie, zeby wlasnie dziecko sie nie zarazilo. Ja dzis w wielu aptekach szukalam ,ale nikt tego nie mial. Mam nadzieje, że zdążę skonczyc tubke tego kremu zanim urodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 28 ja mam białawe upławy, jak bym jakiś globulek używała tak to u mnie wygląda. obżartusku ja miałam zrobione musiałam sprawdzić, bo nie byłam pewna co do nazwy bo w wyniku nazywa sie to wymaz z pochwy na paciorkowce z grupy B, u mnie uch nie wyhodowano więc mam spokój. Dziś w nocy jak się obudziłam to bardzo mnie bolał brzuch od strony gdzie jest maluch i do tego lędźwia po lewej stronie, włożyłam sobie poduszkę między nogi i jakoś zasnełam, już mnie tak nie boli, ale co to może być? dzidzia się rusza nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja wyszłam do domu już. już wszystko opisuje choć nie wiem czym skoncze, korzystam z chwili, ze jestem sama bo ciagle ktos teraaz przychodzi zobaczyc co u mnie, to mama, to tata, bo moj M dzisiaj jeszcze w pracy. Wiec tak, jak pisałam Wam, ze mam skurcze to zaczeły sie nasilac, ale niestety nadal były nieregularne. Bolały już tak bardzo mocno, że nie miałam wątpliwosci wiedziałam, że zaczynam rodzić. Zadzwoniłam na porodówke, pozwolili przyjechać. Skurcze miałam tak silne, że w drodze do szpitala przy kazdym skurczu kazałam sie zatrzymac samochodem bo nie dałam rady na najmniejszej dziury w drodze wytrzymać. wiedziałam już, z enie bedzie kolorowo bo miałam skurcze krzyżowe. Przyzekam, ze nic gorszego na swiecie nie ma od skurczy z krzyża. Miałam wrażenie jakby mi ktoś w imadło wsadził miednice i dół pleców a potem dopiero ból rozchodził sie na brzuch. dojechałam do szpitala, zbadano mnie- 1,5 cm rozwarcia. ktg- załamka najsilniejsze skurcze na 75% a ja już dosłownie wariowałam z bólu i nie wyobrazałam sobie, że mogłyby być silniejsze skurcze. ale i tak najgorsze było dopiero przedemną.. Podczas skurczu nie ruszałam sie, kamieniałam, siedziałam w bezruchu, nawe oddechu sie bałam złapac a nie daj boze dotknąłby mnie ktoś to jakby ze skóry mnie obdzierali byłoby lepiej. a tu przychodzi lekarz i mowi mi" no przyro mi bardzo ale podczas skurczu musze panią zbadac" i na samolocie lezałam przez 6 skurczy i grzebał mi tam i dłubał, naciskał na brzuch bardzo mocno. a ja z bólu zaczełam nic nie widziec zrobiło mi sie słabo i prawie zemdlałam. zrobił mi masaz szyjki macicy, przebił mi pecherz płodowy, a wód miałam chyba ze 2 litry. jak zeszłam z tego fotela to sie tak mojemu M. rozpłakałam w rekaw, a on biedny przy tym wszystkim był i widizał jak sie mecze. ale na całe szczescie bo tym masazu rozwarcie przeszło na 4 cm w pare minut i dostałam znieczulenie. to było COŚ! myslałam ze sie rozpłyne ze szczescia ogarnął mnie taki błogostan, czułam sie cudownie, cały ból odpłynał nic nie czułam, widziałam jak mi sie spina brzuch al enie czułam skurczy. chodziłam spbie, skakałam na piłce, rozmawialismy sobie z M. mielismy swoj pokoik, lezelismy sobie, przez dwie godziny było super ekstra, ale po dwoch godzinach kolejna trauma bo znieczulenie przestało działac, skurcze juz mocniejsze a mi czucie wracało ogarneła mnie panika bo wiedziałam, że jak to ma az tak bolec to ja nie dam rady przec. zrobili mi badania znowu w czasie skurczy 6 cm rozwarcia i tak jeszcze przemeczyłam sie chwile ale powiedzieli, ze zrobią mi CC bo juz byłam WYKOŃCZONA! z jednej strony byłam zła bo pomyslałam sobie ze tle wytrzymałam a teraz mam sie poddac? tymbardziej ze bardzo chciałam SN, ale jak przyszedł kolejny skurcz to juz sie nie wahaam zgodziłam sie na cc. i potem juz szybko poszło, 15 minut i po krzyku. ale po cc tez nie było kolorowo, było mi słabo, niedobrze i dostałam jakichs dziwnych dreszczy i zacisku miesni, lezałam w łozku ale nie miałam siły zobaczyc małej nawet jej nie dotknełam, zasnełam i całą noc sie meczyłam budziłam sie przez te dreszcze ale nad ranem wszystko ucichło, taka cisza po burzy, wyszło słonce, przywiezli mi maluśką moją, popłakałam sie jak ją zobaczyłam. wyglądała jak taka malutka różowa kluseczka, taki malusi prosiaczek, miałam ochote ją zacałowac. okrąglutka głowka okrąglutka buzia, taki tłusciutki pulpecik! mmm mogłabym sie nad nia rozpływac i rozczulac godzinami, przezyłabym ten porod jeszcze z 10 razy byle tylko ją mieć, kocham ją nad zycie. od razu pieknie sie przysssała do piersi, karmi ją piersia od poczatku, tylko raz dokarmiałąm butelką bo mi brakło pokarmu, ale dostałam herbatke na lepszą laktacje i od tamej pory kiedy pije ją to pokarmu mam bardzo duzo :) Malutka jest bardzo grzeczna, wogole nie płacze tylko troche "marudzi" jak jest głodna, a płącze przy przebieraniu, nie lubi przewijac sie ;p a tak to sobie cały czas smacznie śpi i opowiada sobie cos pod noskiem i spiewa mruczy. słlodki króliczek:* Pomoc M. przy porodzie była BOSKA, zmieniał mi podpaski, masował plecy, trzymał za reke, nawet wysikac mi sie pomagał bo podczas skurczy przynajmniej tych krzyzowych, nie jest sie w stanie zrobić nic samemu. Bardzo sie ciesze, ze go tam miałam bo samej byłoby mi jeszcze ciezej. nie chciałam nikogo tym postem nastraszyc, ale porod z krzyża jest naprawde zajebiscie ciezki i nie zycze takich atrakcji nikomu. a po cc czuje sie nawet dobrze, rana troche ciagnie ale da sie przezyc.jak macie jakies pytania to zadawajcie, postaram sie odpowiadac, bo jak juz mowiłam mam aniołka a nie dziecko i poki co, moge czasem zajrzec na kompa:) dodam fotki na nk ale jutro bo dzisiaj M. zabrał aparat do pracy a nie zrzuciłam zdj na kompa polcia-gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obżartuszku ja miałam to badanie właśnie jako wymaz z pochwy pod kontem paciorkowca z grupy b w skrócie gbs u mnie niestety wynik też wyszedł dodatni ale lekarz nic mi nie przepisał mówiąc że takie leczenie jest mało skuteczne i że w trakcie porodu dostanę dożylnie antybiotyki i że mam się nie stresówac bo najważniejsze że znam wyniki. Z tego co wiem Polcia która urodziła w tym tygodniu urodziła też miała wynik dodatni i też nie miała nic przepisane dlatego czekam na nia z niecierpliwością tu na forum by zapytać jak to wygląda w szpitalu. Ja dziś na 14 mam wizytę u gin podobno ostatnia i mam nadzieję dowiedzieć się coś konkretnego bo w końcu na poniedziałek termin :) i bardzo proszę o zmianę w tabelce na 40 tydzień :) dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry z rana:-) Ja jeszcze w lozku , nie moge juz spac. Dzis jest moj termin, ale nie zanosi sie,, ze wyladuje na porodowce;) Juz dostaje pierwsze smsy ,,czy juz'' i jak zapewne sie domyslacie - irytuje mnie to:D Obzartuszku ja tez mialam to badanie, ale to u nas tez sie nazywa tak jak u Beti. Ja tez tego nie mam, wiec luzik. Mama28 moje uplawy tez wodnite, ale raczej mleczne , wiec gdybym miala zupelnie prsezroczyste jak woda i tak rzadkie jak piszesz to ja na Twoik miejscu sprawdzilabym czy nie sacza Ci sie wody plodowe. No chyba, ze Twoj lekarz wykluczyl to ... Ciekawe kiedy Polcie i Ramysie wypuszcza do domu. Dziewczynki-pobudka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMYSIA fajnie że już jesteście w domu! :) mimo opisu rodem z horroru dzięki że to opisałas wiadomo że lekko nie jest ale trzeba to przejść odwrotu już nie ma, szkoda tylko że tyle cierpiałas a potem zrobili ci cesarke. Najważniejsze że wszystko ok :) raz jeszcze gratuluję i zniecierpliwoscia czekam na zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :-) Ja dzisiaj po fatalnej nocy z bolami brzucha, myślałam ze umrę to chyba te przepowiadajace, rany ale bolało :-( Obzartuszku mi tez pobrali wymaz pochwy, jeszcze nie wiem jaki wynik ale powiedział ze jak pozytywny to dostanę antybiotyk prz porodzie. Ramysia faktycznie opowieść masakryczna zle wszystko dobrze sie kończy :-) i na koniec taka słodka nagroda, nic sie nie martwcie dziewczyny, boleć bedzie napewno ale pózniej wszystko sie zapomni :-) Netka no właśnie dzisiaj twoj termin :-) Zosinka dalej u mamuni w brzuszku dobrze jej tam. Czekam na wieści od kamy, nic sie nie odzywa..... Ciekawe jak madleenn na Moj gust jest po wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny U mnie noc super,zero wychodzenia do WC,spałam jak zabita:-) Oby tak dalej Ramysia poród naprawde ciężki,ale dobrze ze wszystko dobrze sie skonczylo i mialas takie wsparcie w mężu Ja tez sie boje tych bóli krzyżowych bo czasmi tak mnie bolą plecy że z łozka nie mogę wstać,własnie na odcinku kości ogonowej wiec az strach pomyśleć Netka a u ciebie kiedy wzywają na wywołanie?po ilu dniach? Fajnie macie że juz prawie jesteście na mecie U mnie jeszcze 2 tygodnie.. Na dworze zimno i pada..buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu opowieści ramysi stwierdziłam, ze jak Zosia chce jeszcze poczekać to niech czeka ;) Ramysia, poród ciężki, wycierpiałas się maks, ale dobrze, że już Cie nie męczyli dłuzej i zrobili cc. Teraz już jesteś w domku, szczęśliwa ze swoją kruszynką i te straszne chwile odejdą w zapomnienie :) Przypomnij mi skąd Ty jesteś i gdzie rodziłaś, bo niestety nie pamiętam...;/ Madziulka, nie wiem jaki mają standard wyczekiwania po terminie u nas w szpitalu. Ja mam termin na dziś, ale jeśli nic się nie wydarzy to mam przyjść w poniedziałek na oddział i postanowią co ze mną. Może będą wywoływać,a może wypuszczą do domu i zaproszą za kolejny tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka jestem z okolic bielska białej, rodziłam w wapienicy w eskulap. kos tam pytał jakie miałam znieczulenie- do kregosłupa rdzeniowe czy cos takiego? nie wiem za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramysia znam troszkę twoje okolice bo mam tam rodzine :-) napewno mialas znieczulenie zzo zniegoda sie pózniej szybcutkotakie do cesarke podac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelewela
cześć dziewczyny, jestem tu po raz pierwszy. Ja mam termin na 26 września także nie długo, ale jak byłam w 36.tygodniu u lekarza to stwierdził, że wg niego mogę urodzić 2 tyg wcześniej, bo coś tam....nie wiem co bo nie zrozumiałam heh (chyba coś szyjka mięknie czy sie skraca). Od poniedziałku wyczekuje spać nie mogę, tak bym już chciała mieć małą przy sobie. Tak nie mogę sie doczekać. Ale jak na razie nic sie nie dzieje . Czasem bóle jak na okres, czasem bóle ud, brzuch mam nisko więc nie wiem czy mi sie obniżył, na dodatek mała od dwóch dni jakaś taka aktywna sie zrobiła. Do tego dochodzą glupie myśli, że coś sie stanie złego. Tak sie o nią boję Niech to już się zacznie, chcę mieć to za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
olczak a jaka bakteria u ciebie sie rozwinela? Tam na kartce pisze nazwa Ja juz ok 12 bede miala ten krem dalacin 2%. Męzusia tez bede smarować, bo wiadomo przy stosunku i on mogl sie tym zarazic, a nie po to bede sie leczyc, zeby znow mialo to wrocic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Heh, wg opisu z karty ciazy termin mam na jutro, tylko nie wiem dlaczego doktorek liczył mi kazdy nowy tc od piatku. Wychodzi, że od dziś zaczyna mi się 41tc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
olczak proszę. U siebie nie zmianiam :P kama111111.....29......41 tc......02.09......Synek - Manuel giga 83.............28 .....39 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......40 tc......10.09......Synek - Krystian Netka0902.........29......39 tc......14.09......Córka - Zosia Obzartuszek.......27......40 tc......15.09......Synek - Piotruś Olczak..............26......40tc......17.09......Córka - Dagmara Mama2008-2012..29....39tc.......22.09.....synek - Tymon 1Alexia2............23......36tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......36tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......37 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......38tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......38 tc......26.09......Córka - Olimpia mlodamamapyta...22......38 tc......27.09......Córka - melisa Mama28.............28......38 tc......27.09......Córka - Kalina madziulkao7.......24.......38tc.....28.09........Córka - Nikola izka50mm...........32......38 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................. TP .......UR...... WAGA........ DŁ.... RP. PŁEĆ mamuśka 2012....09.09....28.07......2230........51.....CC.....Gabrys ia MEGAN86...........01.09....22.08......3330........52..... SN......Dawid Ajponka............ 03.09....24.08......2980........52.....SN.... Karolinka smerfaskr..........12.09.....27.08......2750........?.. ....SN......Karolina Robwalka...........27.09.....05.09......2230........45... ..CC.... Kacper Ło ło ło.............11.09......06.09......2600........47......?? .....Zuza Ramysia............10.09......11.09......3300........55.. ....CC... Marta Polcia................08.09.....12.09......3050........57 ......SN....Olivier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelewela mysle ze kazda z nas przezywa tak jak ty, nic sie nie martw głowa do góry i pomysl że za niedługo będziesz miec maluszka przy sobie. Nie ma sie co nakręcac, dobrze radze i tak cie to nie ominie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama111111.....29......41 tc......02.09......Synek - Manuel giga 83.............28 .....39 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......40 tc......10.09......Synek - Krystian Netka0902.........29......40 tc......14.09......Córka - Zosia Obzartuszek.......27......40 tc......15.09......Synek - Piotruś Olczak..............26......40tc......17.09......Córka - Dagmara Mama2008-2012..29.....39tc.......22.09.....synek - Tymon 1Alexia2............23......36tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......36tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......37 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......38tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......38 tc......26.09......Córka - Olimpia mlodamamapyta...22......38 tc......27.09......Córka - melisa Mama28.............28......38 tc......27.09......Córka - Kalina madziulkao7.......24.......38tc.....28.09........Córka - Nikola izka50mm...........32......38 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................. TP .......UR...... WAGA........ DŁ.... RP. PŁEĆ mamuśka 2012....09.09....28.07......2230........51.....CC.....Gabrys ia MEGAN86...........01.09....22.08......3330........52..... SN......Dawid Ajponka............ 03.09....24.08......2980........52.....SN.... Karolinka smerfaskr..........12.09.....27.08......2750........?.. ....SN......Karolina Robwalka...........27.09.....05.09......2230........45... ..CC.... Kacper Ło ło ło.............11.09......06.09......2600........47......?? .....Zuza Ramysia............10.09......11.09......3300........55.. ....CC... Marta Polcia................08.09.....12.09......3050........57 ......SN....Olivier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelewela
MEGISU78 dzieki za odpowiedź. Ale nawet dziś rano mówiłam mężowi że mam dziwne przeczucie że nigdy nie urodzę hehe. We wtorek jak coś mam wizyte u lekarza ostatnia bo mialam zle wyniki moczu (bialko, liczne bakterie) i mam mu sie pokazac jak nie urodze :) Wiec moze dowiem sie czegos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama111111.....29......41 tc......02.09......Synek - Manuel giga 83.............28 .....39 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......40 tc......10.09......Synek - Krystian Netka0902.........29......40 tc......14.09......Córka - Zosia Obzartuszek.......27......40 tc......15.09......Synek - Piotruś Olczak..............26......40tc......17.09......Córka - Dagmara Mama2008-2012..29.....39tc.......22.09.....synek - Tymon 1Alexia2............23......36tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......36tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......37 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......38tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......38 tc......26.09......Córka - Olimpia mlodamamapyta...22......38 tc......27.09......Córka - melisa Mama28.............28......38 tc......27.09......Córka - Kalina madziulkao7.......24.......38tc.....28.09........Córka - Nikola izka50mm...........32......38 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................. TP .......UR...... WAGA........ DŁ.... RP. PŁEĆ mamuśka 2012....09.09....28.07......2230........51.....CC.....Gabrys ia MEGAN86...........01.09....22.08......3330........52..... SN......Dawid Ajponka............ 03.09....24.08......2980........52.....SN.... Karolinka smerfaskr..........12.09.....27.08......2750........?.. ....SN......Karolina Robwalka...........27.09.....05.09......2230........45... .CC.... Kacper Ło ło ło.............11.09......06.09......2600........47.....SN .....Zuza Ramysia............10.09......11.09......3300........55.. ...CC... Marta Polcia................08.09.....12.09......3050........57 .....SN....Olivier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelewela te liczne bakterie to jeszcze nie katastrofa najgorsze białko w moczu takze śmigaj do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelewela
netka0902 możesz mnie dopisać do swojej "wypasionej" :))) tabelki?? lelewela 38 tc termin na 26.09. córka Lena :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama111111.....29......41 tc......02.09......Synek - Manuel giga 83.............28 .....39 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......40 tc......10.09......Synek - Krystian Netka0902.........29......40 tc......14.09......Córka - Zosia Obzartuszek.......27......40 tc......15.09......Synek - Piotruś Olczak..............26......40tc......17.09......Córka - Dagmara Mama2008-2012..29.......39tc.......22.09.....Synek - Tymon 1Alexia2............23......36tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......36tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......37 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......38tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......38 tc......26.09......Córka Olimpia lelewela............?........38 tc......26.09......Córka - Lena mlodamamapyta...22......38 tc......27.09......Córka - melisa Mama28.............28......38 tc......27.09......Córka - Kalina madziulkao7.......24.......38tc.....28.09........Córka - Nikola izka50mm...........32......38 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................. TP .......UR...... WAGA........ DŁ.... RP. PŁEĆ mamuśka 2012....09.09....28.07......2230........51.....CC.....Gabrys ia MEGAN86...........01.09....22.08......3330........52..... SN......Dawid Ajponka............ 03.09....24.08......2980........52.....SN.... Karolinka smerfaskr..........12.09.....27.08......2750........?.. ....SN......Karolina Robwalka...........27.09.....05.09......2230........45... .CC.... Kacper Ło ło ło.............11.09......06.09......2600........47.....SN .....Zuza Ramysia............10.09......11.09......3300........55.. ...CC... Marta Polcia................08.09.....12.09......3050........57 .....SN....Olivier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz lelewela musisz się ładnie udzielać, bo to taki nasz mały wewnętrzny warunek aby widnieć w tej tabelce vipów ;) hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelewela
heheh ok dzięki :)))pierwszy raz biorę udział w jakimś forum :/ ale to fajna rzecz trochę czas zleci szybciej i sie tak nie siedzi i nie myśli ciągle. A ta pierwsza liczba co oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×