Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość 123412341234xyz
Megi zazdroszę tego ze złapała za nózki nie wiem czemu ale strasznie na to czekam ale hula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
To tak jak ja, nie wiem dlaczego, ale też nie mogę się doczekać tego łapania nóżek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z kolei z niecierpliwością czekam aż Daga zacznie się głośno śmiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Lenka podnosi nogi do góry ale ich nie łapie jeszcze, nie przewraca się też z brzuszka na plecy ale wysoko unosi głowę i podnosi się do siadu sama, praktycznie wogóle nie leży albo jest noszona albo sobie siedzi u kogoś na kolanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki :) Witam również nowe mamuśki, miło czytać, ze forum cieszyło się takim powodzeniem. Ja co prawda też nie miałabym nic przeciwko przeniesieniu go, ale jak już tak ładnie prosicie ;))) Z reszta decyzja należy do większości. Olczak, mam nadzieję, że z Dagmarką lepiej po antybiotyku? Czosnek i cebula nie są wskazane podczas karmienia, ale w sumie mw malutkiej ilości...? hmm no nie wiem . Alexia, ja też jestem po Twojej stronie, teście potrafią sasadzić "nóż w plecy" Łołoło, super, że się odezwałaś - martwiłam się o Ciebie wiesz :D 1234xyz, ale Ci zazdroszcze teg owyjazdu, który się szykuje :) Ramysia, oby katarek szybko przeszedł, biedulka mała pewnie męczy się przy ssaniu, gdy nosek zawalony i nie ma czym oddcyhać. Moja Zosia miała podobnie, więc pobiliśmy dziś rekord oczyszczania noska. Coś tam pomoglo... MAdziulka, cieszę się, ze jest poprawa z Nikolką :) Robwalka, jak sytuacja, jest światełko w tunelu ? Fajnie, że KAcperek rośnie i przybiera i wszystko jest w porządku, oby tak dalej :) MEgi, stęskniłam się za Tobą :):* Dziewczyny, nie pamietam czy wszystkim odpisałam, wybaczcie jeśli kogoś pominełam... U nas w sumie po staremu. Zosiulka przybiera na wadze również (nie wiem ile waży, ale czuje, że robi się coraz cieższa). Jest coraz bardziej kumata i przekochana, zwłaszcza jak patrzy mi prosto w oczy i próbuje naśladować ustkami i języczkiem, gdy mówie do niej " a guuu" ;))) Zosia pięknie trzyma głowę i potrafi bardzo długo. Mam wrażenie, że w tym aspekcie moje dziecko się w ogóle nie męczy, bo jak ją położe to odrywa glowe i chce się podnieść. Rwie się do siadania niesamowicie, denerwuje się , gdy nikt nie pomaga jej wstać. Podciągamy ją na kilka sekund w ramach ćwiczeń, ale nie dłużej. Gdy leży na brzuszku to czasami potrafi tak się gimnastykować, że przekręci się na plecki, ale to raczej sporadycznie i musi się dobrze nóżką odepchnąć, co nie zawsze jej się udaje. Zosia ma swoje ulubione zabawki, na których widok się uśmiecha, ale jeszcze nie wyciąga do nich rączek a tym bardziej nie chwyta ich sama z siebie. Uderza piąstkami, ale myślę, że robi to odruchowo a nie "bo chce uderzyć w grzechotekę". Gdy włoże jej np. grzechotkę w rączkę to jest w szoku i robi śmieszne minki zdziwienia, jakby nie wiedziała, że tak można :D Nieświadomie chwyta pieluszkę, kołdrę, moje włosy ciągnie, ale tak by wyciągała po coś ręce by chwycić to nie. Myślę, że za malutka jeszcze na to. O potrafi sobie smoka rączką przygarnąć do buzi, żeby potem się przekręcić do niego i włożyć ;) Ale to tez nie zawsze jej się udaje. Ostatnio zauważyłam, że potrzebuje więcej fizycznej bliskości podczas zasypiania. Nie wytrzyma u kogoś na ręcach dłużej niż kilka min. potem stęki, jęki i jak ja ją wezmę to dopiero się uspokaja. Miałam jej zrobić sesję zdjeciową, ale taką na full to chciałabym jej zrobić jak już będzie samodzielnie siedzieć. Można pokombinować z pozycjami. Teraz też jej coś pyknę, ale wciaż nie mogę się za to zabrać, bo wiem, ze za dużo przy niej nie zrobie, w sensie takim, że szybko zacznie płakać i marudzić. No taka ta moja kobitka jest. Typowa księżniczka Zofia ;))) Madziulka, chyba faktycznie wlkp górą, super. Ja tam się cieszę i przy okazji jeszcze raz witam koleżankę z Obornik ;) aha, od wczoraj kąpie małą w johnsonie i skóre ma niesamowitą, gładziunią i czuję wreszcie, że odpowiednio nawilżoną!!! Kąpię ja w płynie tym 3 w 1 i dolewam kilka kropel oliwki z tej samej serii. Zapach cudowny, a skóra małej o wiele milsza niż po Oilatum. I nie pisze tego z przekory. Naprawdę nie rozumiem fenomenu tego emolientu... Dobrej nocy dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze z tymi nózkami to też nie moge sie doczekać ;) Zosia podnosi nóżki do góry raz po raz, ale nie łapie ich, bo nic narazie świadomie nie łapie sama z siebie, no chyba że swoją druga rączke. Reszta myślę jest jeszcze przypadkowo chwytana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka moja też lubi strasznie się przytulać do mnie i mój m próbuje od 2 dni jak zawsze ją uśpić na noc i jest w szoku bo mała płacze jakby ją ze skóry obdzierał Dopiero jak ja ją wezmę to się uspokaja;-) Widzę po nim że mu przykro no ale wiadomo że skoro ja z nią jestem większość czasu bo m prawie cały dzień w pracy to będzie bardziej do mnie przywiązana Jak się z nią bawi to też wodzi za mną wzrokiem co robię;-) Mam nadzieję że to małej z czasem przejdzie bo też bym chciała odpocząć a tu mama i mama;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki. czy macie ochotę na darmową fotoksiążkę???? płaci się tylko 20 zł za przesyłkę. ja już zamówiłam (30 str i ponad 50 zdjęc) jeśli chcecie to podajcie mi swoje maile na nk to dostaniecie maila zwrotnego z informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Netka- dziękuję jeszcze raz za przywitanie i ciepłe przyjęcie mnie do Waszego grona :-) ...................................................................................................................................................................................................................................... Olczak- jeżeli chodzi o czosnek i cebulę to jak ja byłam przeziębiona, lekarz pozwolił mi czosnek w małych ilościach, a cebuli kategorycznie zabronił, bo jest mocno wzdymająca. Z miodek też ostrożnie, bo ponoć miód jest silnie uczulający- ja dodawałam do herbaty i całe szczęście nic małemu nie było .................................................................................................................................................................................................................................................................................. Mój Mały też nie lubi być na brzuszku, ale jak już mi się uda go potrzymać trochę w takiej pozycji, to główkę trzyma mocno wysoko i długo. ........................................................................................................................................................................................................................................ Dziewczyny, a w czym można jeszcze kąpać dziecko?? Chodzi o kosmetyki.. Kurcze próbowałam już prawie wszystkich-od każdego uczulenie. Lekarz kazał myć w emolium ale też uczuliło.. Robiłam nawet krochmal, ale po nim skóra była tragiczna... Od 2 dni myje Kacpra w wodzie bez kosmetyków, bo już pomysłów brak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Madziulka- myślę, że przejdzie.. Mój Mały ma nieraz takie dni, że tylko mama i mama, a za kilka dni mu się odmienia i jak T wraca z pracy to tylko go widzi, mamusi już nie potrzebuje, chyba, że pora na cycusia to łaskawie mu się przypomni, że istnieje hehe. Ostatnio jak była pora na butlę to nawet ode mnie nie chciał, musiał T przyjść i go nakarmić ;-) A mówią, że syneczek mamusi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już od okoła miesiąca odczuwam to - tylko mama. A raczej mój M bardziej - bo mu przykro. Czeste są sytuacje ze Zuzia płacze. próbują z nia robić cuda ( mój M i tesciowa) i nic- ja wracam , biore na ręce i cisza... Dla mojego M- przykre, dla mnie- uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuję to do wody można dodać nadmanganian potasu z tym że on ponoć wysusza skórę. Ja kąpię małą od urodzenia w emolium i nie mam problemów ze skórą. A jak wygląda to uczulenie u małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Wierzę, że jest mu przykro :-( ale mam nadzieję, że niedługo to się zmieni :-) ....................................................................................................................................................................................................................... Na skórze ma krostkę na krostce, zero gładkiej skóry, mączka dosłownie, a jak wkładam do wody to to się jeszcze bardziej zaognia... Przychodzi mi do głowy tylko to, że to od kosmetyków, bo od czego jeszcze innego?? Piorę od urodzenia w tym samym, mleko już zmienione, ja żadnych nowości nie wprowadzam do jedzenia.. Ciągle coś ;-) spróbuję ten nadmanganian... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze faktycznie dziwna ta wysypka i nie wiadomo od czego. Poczytaj jeszcze o tym nadmanganianie żeby nie zaszkodzić bardziej. A może lepiej udać się do alergologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Groszek będę musiała się wybrać.. Wypróbuję ten nadmanganian jeszcze i jak w poniedziałek nadal tak będzie to mykam po skierowanie.. Najbardziej dziwi mnie to, że przy kontakcie z wodą to te krostki zaogniają się.. Dziwne to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do domkwia
a czy ma krosty na calym ciele? Czy tylko na jakiejs czesci? Czy ma na twarzy? Po spacerze sa np mniej widoczne na buzi? Moze byc to tradzik niemowlecy, on pod wplywem ciepla sie nasila - krosty sa bardziej widoczne, a woda w kapiwli jest ciepla... Pomaga podobno przemywanie przegotowana woda i nawilzanie kremem, np z emolium.... Wydaje mi sie ze od emolium czy oliatum nie moze byc uczulenia, bo tam nie ma skladnikow uczulajacych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) Domkwia ja kąpie w płynie z Hippa na zmianę z Oilatum Daje też czasami kilka kropel oliwki do wody i jest mega tłusta Może to nie w kosmetykach tkwi problem tylko w wodzie? A jak byś np parę dni wykąpała w przegotowanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) ale naskrobałyscie dawno tajkiego ruchy na kafe nie było:):):):) Witamy nowe mamusie i oczywiscie zapraszamy:***** Najpierw egoistycznie zaczne od siebie.... U Nas bez zmian, kupki nie ma 8dzien, dzis jedziemy na kontrole bioderek. Kamila jeszcze ie łapie nózek jak narazie jest na etapie poznawania swoich raczek i powoli zaczyna sie na głos smiac:):):) wczoraj nawet dwa razy to zrobiła:P:P:P Ja kompałam mała w olinanie a smarowałam cethapilem od dwóch tyg przeszłam na johnson's i nie ma uczulen. Co do odczuwania kto ja nosi to tez juz zauwazyłam ze zaczyna sie etap MAMA!!! i powiem Wam ze niekiedy juz to bywa uciazliwe bo np wczoraj na wieczór nakarmiłam ja i siadłam do kompa zeby poczytac co u Was i maz usypiał mała i nie upłyneło kilka minut płacze m ja nosi, kołysa ale dalej płacz wiec sie zdenerwowałam i ja wziełam i cisza!!!! do tego w 10minut zasneła!!!! Staram sie zeby m sie nia zajmował jak wraca po pracy bo tak to nie bede miała ani chwili dla siebie.... Olczak na przeziebienie mozna rutonoscorbin, i ja piłam herbate z sokiem malinowym na kargło brałam jakies tabletki tylko zapomniałam jak sie nazywałam jak zapytasz w aptece ze dla karmiacej to cos Ci da mi pomogły jak znajde opakowanie to napisze. teraz jeszcze odp 1234...... Nie znacie od poczatku mojej sytuacji jaka była z m! w kazdym badz razie tesciowie nie przyszli na slub bo powiedzieli ze ich synus miał sie z kim innym zenic... ale to juz nie wazne. Wiem ze czasem ttrzeba swoja dume schowac ale ja nie dam sie ponizac i im usługiwac. M nigdy nie zabroniłam i nie zabronie do nich jezdzic ale nie na kazde ich zawołanie. Niestety ale ich czas juz minał dzis jest NASZ czas i nasza rodzina jest najwazniejsza!!! A moj m to troche taki "cipa nie oficer" jak to kiedys ktos powiedział i musi sie zdecydowac czego chce bo ja nie mam zamiaru byc nieszczesliwa i mieszkac z nimi bo m tak chce a moje zdanie to gdzie?? Wiem ze ida swieta itp.... ale ja nie dam rady sie przełamac za duzo złego od nich dostałm i mogła bym pisac i pisac ale to i tak nic nie zmieni. 1234...pewno uwazasz mie za egoistke ale tak nie ejst ja poprostu nie dam sie obrazac i mojego dziecka Nie wiem co to miałam jeszcze pisac aaa ze od marca wracam do pracy:(((( czy kótras tez z Was wraca????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU prosze wytłumazc mi jak mam robic kropki?????????????robie az trzy rzedy i dalej nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie;-) Dzień cudownie się zaczął Mój m zrobił mi długoterminowy masaż pleców:-* Czuje się jak nowo narodzona Alexia jestem w szoku że teście nie przyszli na ślub własnego syna Okropne to Powodzenia dziś na badaniach Kropkami się nie przejmuj. Miłego dzionka kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przpraszam bardzo, miałam ostatnie takie dni że praktycznie co drugi dzień jeździłam do łodzi coś pozałatwiać... domkwia, spróbuj Balneum może, głównie po kąpieli smarować balneum optiderm, ma naprawdę fajny skład bez parabenów i peg, a za to ma mocznik!! emolium i oilatum mają w składzie niestety parabeny albo glikole polietylenowe..... ja akurat choruje na azs od urodzenia, więc wiem z czym się borykasz... jest parę specyfików, które poprawiają stan skóry, całkowicie naturalnych, ale myślę, że niestety dla trochę starszych dzieci .... ale możesz spróbować spytać lekarza o "mydło z alep" albo o "pomadę ojca grzegorza" mi osobiście jak miałam zaognienie na początku ciąży straszne, że skóra nawet z powiek mi schodziła, to pomada była jedynym specyfikiem, którym mogłam sie umyć..... Alergolog .... jasne, ale dobry a takiego ze świecą szukać.... skad jesteś ?? może polecę kogoś jak z centrum polski ... Juz mi Zuza urządza koncert.... Przepraszam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do domkwia
A probowalas Bialego Jelenia?? to nie tylko szare mydlo... maja duzo kosmetykow naturalnych.... niedrogie i nie udzulaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie witajcie :-) ......................................................................................................................................................... Ale się rozpisałyscie dziewuszki :-) forum znowu zyje, cieszę sie z tego bardzo:-) ............................................................................................................................................. NETKO jak też tęsknie :-* ............................................................................................................................................ CO do płynu do kąpieli sama bym chetnie zmienila bo to emolium mnie juz nudzi i zapachu nie ma :-( a własnie np jonhson swietnie pachną :-) moze cos popróbuje :-) ......................................................................................................................................................... Moja Olimpka niby kąpana w Emolium a na łokciach i kolankach ma takie szorstkie nie wiecie co to moze być? nie jest to czerwone ani nie są to krostki tylko taka szorstka jak tarka skóra nie moge tego niczym załagodzić :-( ............................................................................................................................................ ŁO ŁO ŁO współczuje azs :-( ja tez cierpię na ta prpadłość :-( przerobiłam już chyba wszystkie masci swiata i jak mam atak to jest masakra. Całą ciąże mialam spokój nic nie miałam, natomiast teraz mam strasznie zajeta prawą rekę az sie boje dotykac małej :-( wiem ze to nie zarazliwe ale jednak jakos mi tak dziwnie jak chwyta mnie mała swoją rączka za moją ochydną dłoń......:-( co to jest ta pomada ojca grzegorza? nie znam tego?i gdzie się to kupuje? .................................................................................................................................................. INSTRUKCJA ROBIENIA KROPEK :-D po skończonej "mysli" niewazne czy konczy sie kropką buźka czy niczym, dajemy spację, poźniej kropkujemy około półtorej linijki ........................................................................................................................................................ dajemy enter i jestesmy pod kropami :-), mam nadzieje ze mnie rozumiecie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próba kropek ........................................................................................................................................... no zobaczymy, może w końcu mi wyjdą :) ........................................................................................................................................... Nie dam rady chyba nadrobić tego wszystkiego co napisałyście, moja Zuza robi się istnym złem wcielonym, teraz akurat usneła (chwała....) to zjem śniadanie :) Dziękuję, że o mnie myślałyście, uwierzcie sajgon miałam nieziemski ............................................................................................................................................. Alexia ja wracam do pracy ale chyba dopiero w kwietniu bo mi jeszcze 21 dni urlopu z tego roku zostało :) ............................................................................................................................................... Megisu, pomada ojca grzegorza http://www.bonimed.pl/ziola_leki-produkty/boniderm-pomada-ojca-grzegorza,7,55.html kupowałam na tej stronie, to takie ziołowe ustrojstwo, w konsystencji przypomina, przepraszam za wyrażenie i obrzydlistwo... spermę, ale mwierz mi do mycia jest rewelacyjna, suche ciało tym nacierasz "namydlasz" a później spłukujesz wodą dla mnie do mycia bomba... ja teraz tez mam właśnie na dłoniach masakrę i też szczegołnie na prawej, ale to dlatego że jak myję małej butelki, to nie zawsze założę rękawiczki....swędzą mnie też makabrycznie przedramiona :O i ja też przerobiłam już chyba wszystkie mozliwe środki na tą chorobę.... oprócz terapii biologicznej ale jestem zakwalifikowana na testy, także czekam na telefon z mojego szpitala :] ponoć choroba ustępuje całkowicie na kilka lat... ale zakup terapii to koszt około 30 tysięcy zł miesięcznie... ale jak lezałam na dermatologii zaproponowali mi sami testowanie ... a wiem, że gorzej niż jest nie będzie więc ..... egoiszczańsko napisałam tylko o sobie..... idę wciągnąć śnaidanie, bo mało Zło zaraz się obudzi pewnie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megi78 moja Kalina też ma szorstką skórę.Już sie zastanawialam czy to od mleka,ale zmieniłam i nadal. Uzywalysmy Oilatum i wlasnie zmieniamy na Emolium,wiec moze podpasuje.A moze uczuliła się na mydełko Bambino?Wczesniej nie miala po nich szorstkiej skory.... Idziemy dziś do neurologa i już się boję...:/ Najbardziej niepokoi mnie to odginanie główki do tyłu :( Oby to nie było najgorsze. alexia Twoi teściowie chyba nie są ludźmi!Są koszmarni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
alexia ja wracam pod koniec marca,ale moze sie uda wrocic na poczatek na pol etatu lub trochę więcej,ale jeszcze nie na cały. W ogóle mam nadzieję,że wrócę tam na tych samych zasadach co wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×