Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość obżartuszek
Znalazłam ściągę rozwoju naszych maluszków: 3 miesiąc Co potrafi 3-miesięczne dziecko? Trzymiesięczne niemowlę na ogół umie już na dłuższą chwilę unieść głowę. Sporadycznie i jeszcze nieporadnie wyciąga rączki w kierunku zabawki. Nie potrafi jeszcze chwytać, ale gdy włożysz mu grzechotkę do łapki, zaciśnie na niej palce. Rodzice często kładą dziecko w leżaczku. Należy jednak pamiętać, że maluch potrzebuje przede wszystkim płaskiej powierzchni, na której będzie mógł się swobodnie obracać i przesuwać. Pozwól niemowlęciu chwytać różne przedmioty i zabawki, także twoje włosy i twarz. To dla niego zupełnie nowe doświadczenie i dobre ćwiczenie sprawności rąk. Kiedy dziecko trzyma już główkę pewnie, nie musisz jej dłużej podtrzymywać. Możesz też odtąd bezpiecznie nosić malca w pozycji pionowej. Malec wodzi wzrokiem za przedmiotem oddalającym się z pola widzenia. Jeśli grzechotka wydaje dźwięki podczas poruszania, malec wodzi za nią wzrokiem to znak, że próbuje koordynować wzrok ze słuchem. Rozwój ruchowy Dziecko, leżąc na brzuszku, unosi głowę i utrzymuje ją w tej pozycji przez dłuższy czas. Leżąc na brzuszku, ugina nogi, przyjmując pozycję tzw. żabki. Przez dłuższy czas utrzymuje włożoną do ręki grzechotkę, próbuje nią poruszać. Trafia palcem do buzi, potrafi i lubi go ssać (czasami ssie całą dłoń). Porusza rączkami i nóżkami, zwłaszcza wtedy, gdy dorosły coś do niego mówi. Rozwój wzrokowy Trzymiesięczne niemowlę poznaje już twarz swojej matki, a za miesiąc będzie zatrzymywało wzrok na kolorze czerwonym i niebieskim. Badania wykazały, że "...ujmowanie stałej wielkości i kształtu przedmiotów pojawia się w ciągu pierwszego roku życia, niektóre nowe badania wykazują jednak, iż taką umiejętność posiadają już 5 - miesięczne niemowlęta." Rozwój słuchowy Około 2 3 miesiąca życia dziecko zaczyna reagować na głos matki i pojawia się na jego twarzy uśmiech. Rozwój poznawczy i społeczny Malec wodzi wzrokiem za przedmiotem oddalającym się z pola widzenia. Jeśli grzechotka wydaje dźwięki podczas poruszania, malec wodzi za nią wzrokiem to znak, że próbuje koordynować wzrok ze słuchem. Dziecko przygląda się swoim rączkom. Ożywia się i uśmiecha na widok ludzi. Próbuje ich także "zagadywać". Trzymiesięczny maluch wydaje odgłosy gruchania. W zależności od przyczyny, krzyczy na różne sposoby. Umiejętność jedzenia Trzymiesięczne dziecko odruchowo szuka pokarmu. Jeśli niemowlę jest głodne, ssie łapczywie, wydając przy tym głośne dźwięki. Nadal połyka jedynie płynne pokarmy. W ciągu doby zjada średnio około 6 posiłków o objętości 130 ml każdy. Porozumiewanie się Nadal płacz sygnalizuje uczucie głodu i pragnienia. Oznaką głodu jest również ssaniem połączonym z wystawianiem języczka. Najedzone dziecko niekoniecznie zasypia. Bywa, że po prostu przestaje ssać i spogląda w twarz karmiącej je mamy. Ponieważ u trzymiesięcznego malucha rozwija się zmysł smaku, może przestać ssać sutek, jeśli mleko mu nie smakuje. Na smak naturalnego pokarmu wpływ mają potrawy, które je mama, dlatego w okresie karmienia powinnaś unikać dań o intensywnym smaku i aromacie, np. zawierających czosnek. 4 miesiąc Co potrafi 4-miesięczne dziecko? Większość czteromiesięcznych niemowląt, leżąc na brzuchu z wyprostowanymi lub półwyprostowanymi nogami, wysoko unosi głowę. Niektóre potrafią nawet, podnieść klatkę piersiową, opierając się na przedramionach. Co bardziej ruchliwe dzieci próbują przewracać się z pleców na brzuch. Potrafią chwycić podaną zabawkę. Próbują też sięgać po wiszące nad nimi grzechotki. By dziecko miało okazję poćwiczyć sprawność rąk, połóż je pod kolorowymi zabawkami zawieszonymi na stabilnym stojaku. Będzie z zapałem próbowało dotknąć ich i poruszyć. Już czteromiesięczny maluch ogląda swoje stopy i dłonie. Rozwój ruchowy Czteromiesięczne dziecko leży na brzuszku z nogami wyprostowanymi lub półwyprostowanymi. Pozostając w tej samej pozycji i podpierając się łokciami, potrafi unieść klatkę piersiową. Dzięki temu może wszystko doskonale obserwować i w ten sposób zaspokajać swoją ciekawość świata. W pozycji siedzącej, potrafi utrzymać głowę prosto. Świadomie wyciąga ręce po zabawki, uderza w nie piąstkami i w ten sposób się bawi. Rozwój wzrokowy Rozwój systemu wzrokowego jest stosunkowo szybki i do końca 4 miesiąca życia jest już dojrzały. Rozwój myślenia W 4 - 8 miesiącu u dziecka wykształca się koordynacja wzroku z dotykiem. Rozwój poznawczy i społeczny Dobowy rytm snu i czuwania jest już uregulowany. Dziecko potrafi przespać w nocy bez przerwy 3-4 godziny i więcej. Niemowlę reaguje na kontakt z bliskimi ożywieniem ruchowym (kopie nóżkami), śmiechem, gaworzeniem. Jeśli dziecko słyszy, że ktoś je woła, odwraca głowę w stronę wzywającej je osoby. Zadowolony malec śmieje się radośnie i głośno. Często bawi się swoimi rączkami. „Bada je oraz inne przedmioty, wkładając je do ust. Umiejętność jedzenia Niemowlę otwiera usta, gdy zbliżasz do nich sutek lub smoczek. Wykorzystaj tę umiejętność i ucz malucha jedzenia z łyżeczki, podając mu w ten sposób odrobinę mleka. Dzięki temu przygotujesz dziecko do przyjmowania pokarmów podawanych łyżeczką. Ta umiejętność przyda mu się po ukończeniu 5. miesiąca, kiedy zaczniesz wprowadzać jedzenie inne niż mleko. W ciągu doby zjada średnio około 5 posiłków o objętości 180 ml każdy. Porozumiewanie się Gdy dziecko jest głodne, pochyla się w stronę podawanej piersi, butelki (jeśli jest karmione mlekiem modyfikowanym) lub kierowanej do jego ust łyżeczki. Najedzony czteromiesięczny maluch odwraca głowę, próbuje odepchnąć rączką pierś, butelkę lub dłoń karmiącej go osoby. U niemowlęcia w tym wieku zmienia się tryb przyjmowania posiłków. Teraz może zdarzyć się tak, że dziecko będzie się domagać jedzenia w porze, w której dotychczas spało lub się bawiło. Okaż mu cierpliwość, a proces utrwalania nowego rytmu dnia nie potrwa długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
madziulka i cos wam mówiła lakarka? Ile twoja córeczka ma dokładnie? Ja zamiast spac, bo chłopcy posnęli to ja na necie siedzę, a teraz zaczelo mnie mulić konkretnie, tylko maluchy zaraz wstaną, bo śpią od połtorej godziny. Słodkie śpioszki, w jednym łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja jest z 27września U lekarza nie byliśmy z tym Ogólnie z tymi lekarzami za granicą to masakra jest Jak mała była chora i poszłam żeby sprawdził czy katar nie schodzi jej na oskrzela to mi powiedział że dziecko to musi wyglądać na chore i nawet nie chcial jej zbadać Tutaj jest jeden lekarz od wszystkiego.mój niby ginekolog leczy teraz moje dziecko Totalna porażka Dziś w aptece pani powiedziała że soli morskiej nie sprzedawają w spreju tylko w ampułkach bo w spreju nie można bo dziecko to wciąga Masakra w jakim oni wszyscy świecie żyją Tutaj mają teorie książkową.np w książce pisze że kobieta wymiotuje w ciąży do 3miesiąca a pójdziesz w czwartym i powiesz że wymiotujesz to ci nie uwierzy bo w książce pisze że do trzeciego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała podnosi główkę gdy leży, bo chce być posadzona lub wzięta na rączki. Potrafi ja tak naprawdę długo utrzymać, gdy się zmęczy to kładzie, mija kilka sekund i znowu podnosi. Jest tak za każdym razem, gdy ją przewijam, karmię, lub chcę na leżąco ją zagadać lub się pobawić. Z brzucha na plecki się obraca, bo nie koniecznie lubi długo na brzuchu leżeć i gimnastykuje się, aby zmienić pozycję. Z pleców na brzuch udało jej się tylko 2 razy przewrócić, potem już nie. Zauważyłam ostatnio, że zrobiła się bardziej kontaktowa i potrafię już rozśmieszyć ją tak, że śmieje się w głos. Sama z siebie jednak się tak nie śmieje, a jedynie uśmiecha. 🌼 Megi, ja nie mam stałych pór karmienia, ponieważ Zosia różnie śpi i nie w każdy dzień o tej samej porze. Nie za każdym razem tyle samo zjada, wiec czasami gdy zje mniej to szybciej jest głodna i automatycznie trzeba jej o szybszej godzinie podać. Jak będzie troszkę większa i unormujemy spanie w dzień to wtedy będziemy dopasowywać stałe pory karmienia. 🌼 A ja dziś sobie chodzę po mieście i tak patrze lumpek, myślę sobie "a wejdę" no i weszłam. Nakupiłam niuńce sporo fajnych ciuszków fajnych firm. Co prawda większość na wiekszy rozmiar, ale sporo sukienek na lato, jakieś kamizelki, spodnie - no super i wszystko w pięknym niezniszczonym stanie:) Już sie nie mogę doczekać kiedy jej to wszystko założę, a tu do lata tyeeele czasu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NETKA fajne są lumpki :-) to w takim razie powiedz mi jak na wieczór ci wypadają pory karmienia? np moja niunia chodzi spac o 20 i ani minuty pozniej bo padła by mi na rekach wiec ostatnie karmienie mamy przed 20. bo jakby wypadło o 18 to za dwie godziny nie chce jesc, natomiast od 18 noc do spania hmm no nie wiem jaka by była....u mnie jest tak 8-11-14-17-20 tak sie staram czasami poslizgu15-20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Zapom.ialam dodac,ze u nas tez nocka do bsnki.Dtugs z rzedu.Moze nssze mslucht znow maja jakis skok rozwojowy czy cos? Megi nie mamy stalych por przez te zawalone nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia jak ta kupka?.............................. .............................................................. Megan tak w miarę on sam reguluje sobie pory ale zdarzają się różnica w zależności od jego apetytu. Ale generalnie 5,30 poźniej 8,30 póżniej dopiero 12, 15, 19 i czasem o 22. Gorszku (??)Co do smaku Nutramigenu może zrób np tak że na 6 łyżeczek za pierwszym razem daj 1 nutramigenu, później 2 itd Może tak się przyzwyczai do smaku ;) A na obiad był słoiczek z hippa marchew i ziemniak jesli chodzi o Małego ;) Nam przy problemach z główką pomogło trzymanie Małego na kolanach na brzuszku. Podobno dzieci czasem nie chcą trzymać główki w górze bo denerwuje ich to że szurają nosem o podłogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Obżartusku super, że wstawiłaś tą ściągę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MEGI :) Kochana, napiszę Ci od początku jak to mniej więcej wygląda, bo naprawdę mamy nieregularnie jeśli chodzi o odstępy między karmieniami: Wieczorne mleczko 21-150 ml, potem pobudka o 6.30 lub 7.30 a czasami (np. dziś) 5.30. Wtedy również mleczko 150 ml. Następna pobudka 8 lub ok 9 (niezależnie o której wstała wcześniej), wtedy jej nie podaje mleka, bo jak podawałam to ona nie chciała jeść, zatem następne mleko mam podobnie jak u 1234xyz, gdzies ok 10 lub 11, wtedy wypija różnie 110, 120, a jak jest b. głodna to 150. potem drzemka godzinna,potem zabawa, mleczko kolejne podaję gdzieś w okolicach 13-tej. Albo przed, albo po ( wszystko w zależnosci o której wstała, o której kładzie się na następną drzemkę). Tu też wszystko jest uzależnione od czynników wyżej oraz od tego ile wcześniej wypiła. Potem mleko po 15-te/ koło 16-tej, kolejne 18/19 i potem 21 na wieczór. Nie zawsze ma 6 karmień, czasami gdy podaję 150 ml to może mieć przerwę miedzy jednym a drugim posiłkiem 3 h, a nawet dłużej (po prostu nie jest głodna) i wtedy tych karmień wychodzi 5. Zosia nie zawsze zjada mi pełną butelkę. OD jakiegos czasu robię jej ten schemat na 150 ml i jak narazie tak w połowie nam to wychodzi. Gdy się dużo bawimy, wygłupiamy, ćwiczymy, to ona spożywa więcej energii i szybciej jest głodna, ale np. nie na tyl zeby wciągnąc 150ml. Robię jej wtedy mniej - 130 i albo wypije całość, albo 110. Wiem, że to wszystko zagmatwane Megi, ale uwierz mi kochana, że nie jestem w stanie sprecyzować ani godzin w jakich podaję jej jeść ani ilości wypitego mleka. Kontroluję to pobieżnie i widzę, że jest dobrze. Głodna nie jest, bo bym od razu wiedziała (drze się w niebogłosy jak chce jesc), przybiera na wadze i rośnie, wiec myślę, że dostaje tyle ile potrzebuje. Aha, w między czasie dopajam ją herbatką. Wypije 80ml takiej herbatki na dzień. Więcej nie chce. Dziś wypiła więcej, bo dużo się działo i chciało jej się pić. Wiem, że niewiele Ci pomogłam, ale powiedz, Ty się czegoś obawiasz? Np. Ze Olimpia za mało je ? Jak stoi wagowo i co mówi pediatra? No i czemu się o to martwisz? To chyba tyle na temat mojego karmienia co mogę Ci napisać. Wiem, że pory jedzenia powinny być regularne, coś jak u Ciebie, ale nie zawsze jest ten sen tak samo w każdy dzień oraz to ile czasu jest bez drzemki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NETKO nie martwię się tylko byłam ciekawa jak dzieciaczki jedzą :-) ale bardzo dziekuje ci za odpowiedz :-) ty chyba podajesz mleczko nan? a jak robisz 130ml to ile dajesz marek? bo z tego co pisze na mleku wychodzi 1 miarka na 30 ml, czyli dzielisz na pół piąta miarkę? ......................................................................................................................................... zapomniałam wam napisac że rozwiązał sie problem wrzasku po kąpieli :-) tv rozwiązało problem :-) kąpiemy w sypialni a ze jest tam tv to na tą krótka chwilke po wyciągnieciu z wanienki i higienę i ubieranie dajemy jej popatrzec i jest święty spokój :-) ............................................................................................................................... Olimpia zjadła i śpi:-) ................................................................................................................................ kurwa zjebała mi się pralka :-( właczyłam furę prania i huj, teraz bede wszystko prac w rękach co włożyłam do prania :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi ja ubieram czy to na spacer czy po kapaniu Dagmare z włączona muzyka z komorki i też jest cisza :) w czwartek mamy szczepienie i też mam zamiar włączyć jej wtedy muzykę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Ja spiewam Malej i prawie zawsze pomaga ;-) Moja Rybka od 3 dni ma czerwone policzki.Czy to mozliwe,ze po herbatce rumiankowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........IMIĘ DZIECKA......URODZINY.......WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.....28.07.2012........2 230. ...........5700 MEGAN86.........Dawid........22.08.2012........3 330.............6 300 smerfaskr ...... Karolka.......27.08.2012.........2640.............5800 12341234xyz....Tobiasz........04.09.2012......3720....... .......6 360 Robwalka........Kacper.........05.09.2012.......2.240.... ........5.100 ło ło ło ..........Zuzia...........06.09.2012.......2.600............ .5.150 groszek110684..Lena..........07.09.2012.......3450....... ...... 6100 mulfon83........Kornelia................8..........3 360.............4 400 Polcia91.........Oliwier.........12.09.2012......3 050..............6200 Madleenn........Krystian.......14.09.2012 ..... 3 550...............7100. ramysia91.......Marta..........11.09.2012..........3 300.............5 800 kama111111.....Manuel.......11.09.2012..........3550..... .......7200 domkwia..........Kacper.......11.09.2012........3450..... ..........6200 Giga83............Olga..............13.09.2012....4320... ............6100 mlodamampyta..Melisa...............17.09.........3 000 .............5100.. handzia26........Weronika........17.09.2012........2 810.. ........5200 Megisu............Olimpia.......20.09.2012......3 630 ......... .....5950 Mama28.........Kalina...........20.09.2012..........3 190............5 070 Betismile.........Dominik..........25.09..........3 920..............7 630 madziulkao7.....Nikola........27.09.2012..... ....3 392............. 6 000 Netka0902.......Zosia...................4.........3 280.................5500 olczak............Dagmara.......30.09.2012......3 950..............6 225 1alexia2..........Kamila..................4.........3 600........ ......4 800 agi_91...........Olaf.....................6..........2 950...............4 300 obzartuszek...Piotr.............26.09.2012.....3650...... .........6700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1234xyz-dziękuję za zainteresowanie moją osobą-widzę,że tylko 2 osoby zauważyły ze się nie udzielam,chociaż czytam was na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem dopiero teraz bo wcześniej miałam wizytę duszpasterską i też pierwszy raz jak to któraś z Was :) Wam nie spały dzieci a moja Weronisia odwrotnie, wcz zasnęła o 23.30 i obudziła się o 7.30!!!! potem o 11.30!!!!!! i śpi praktycznie cały dzień, teraz też już śpi. nie wiem co jej jest :D Do twarzy używam dla małej lipobase nie jest na receptę i kosztuje 10 zł. Dziś już posmarowałam kremem nivea intensywnie nawilżającym. Pogoda w miarę, -1 st, śniegu brak więc spacerek był prawie godzinny. Ja też już muszę kompletowac ubranka na 74 i może jutro wybierzemy się do tesco jak są takie promocje, tylko boję się zabierac małą bo panuje ta grypa a u nas dodatkowo ospa więc chyba szybko sama skoczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka przypuszczam że więcej osób zauważyło że nic nie piszesz ale skoro dziewczyny pisały że Cię nie ma i pytaly o Ciebie to czekałyśmy aż się odezwiesz poprostu. Idę lulu bo nie wiem jaka będzie ta nocka jak mała tak spała cały dzień. Udanej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak MEgi, ja podaję mleko Nan. Najprościej mi robić mleko na 150 ml ten schemat i wtedy ile wypije tyle wypije. Jak robie na 130 to sypię 4 miarki, ale bardziej czubate. ps. wysłałam Ci wiad. na nk - pryw. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dziewuszki :-) u nas standard spanie o 20 mleczko 3:20 i 7:30 teraz Olimpka ma drzemkę :-) ............................................................................................................................... mam jeszcze pytanko a co z odbijaniem? mojej małej nie zawsze sie chce odbić, w nocy jak je to nawet nie próbuje jej odbijac tylko od razu ją kładę. A u was jak? w jakiej pozycji odbijacie dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello kobiety!! mama 28 ----> rumianek wbrew pozorom jest uczulający, więc możliwe, że te policzki od herbatki, odstaw poczekaj znowu ze 3 dni, jak zniknie to masz pewnosc :) ................................................................................................................................................... Megisu --> ogólnie ja już Zuzolka nie odbijam, nie ma refluksu, ulewanie się skończyło, bo przełyk się "zamknął" już, więc nie widzę potrzeby.... teraz odbija sama, jak jest na brzuchy bądź w pionie, ale nie specjalnie, tylko "przy okazji" ;) ......................................................................................................................................... Robwalka, ja już dawno pytałam co u CIebie, ale nie było odezwu z Twojej strony.... ......................................................................................................................................... Słuchajcie dziewczyny, jeśli chodzi o kremy, z własnego doświadczenia wiem, że te które mają "najkrótszy" skład są najlepsze, do tego znalazłam w necie stronę z dokładnym opisem nazewnictwa składu i dokładnego wyjaśnienia czym jest dany składnik, jak któraś z Was chce, poszukam i podeślę linka ---> bardzo przydatny dla osób z uczuleniami czy atopowym ;) Zuzia jak miała szorstkie policzki umyłam je jej nie samą wodą, tylko wodą z oilatum i problem zniknął.... nie chcę jej smarować specjalistycznymi mazidłami, ale o tym już kiedyś pisałam ;) ......................................................................................................................................... Co do wprowadzania nowych smaków... ja najpierw Zuzańcowi dałam soku marchewkowego Hippa, tak przez kilka dni, a później sama zrobiłam w sokowirówce... raczej nie mogę powiedzieć, żeby na smak narzekała, wręcz przeciwnie.... jak jej dałam same bananany ze słoiczka to nie chciała spróbować, ale jak już były jabłka, banany i brzoskwnie to zjadła.... trzeba chyba zaczynac podawać z tym co dziecko lubi, i po malutku :) ostatnio dostała cieniutkiego kabanosa do ciućkania..... to był strzał w dziesiątkę ;) wyciućkała aż się miękki zrobił ;) ...................................................................................................................................... Zabieram się za ogarnianie mieszkanka dziewczyny, miłego poranka :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helooo ja na szybkiego bo mała juz kweka.... Nocka nawet ok ale ja nie bardzo sie czuje kark mnie cos boli i nie wiem od czego..... 🌻 Mojej tez nie zawsze sie odbija czesto ja biore go góry na ramie po jedzeniu ale nie zawsze sie uda odbic... w nocy odrazu mi zasypia przy cycu wiec nawet jej nie budze.... 🌻 My dalej bez kupy, dzis znowu dam jej jabłko moze cos ruszy.... jurde juz 8dni:((((( 🌻 Pogoda u mnie bajeczna troszke mrozno i piekne słoneczko wiec koo południa wyjdziemy na dwór.... 🌻 Robwalka to czemu sie nie odzywasz jak ciagle czytasz????????????? 🌻 Ło ło ło kabanos?? hmhm ciekawe i mocne posuniecie hehe ale dobrze niech sie uczy :)))) 🌻 Lece dac jej jesc buzkiii miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa co do kremu to my uzywamy oilatum soft ale u nas nie ma zadnego uczulenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) 🌼 U nas nocka tradycyjnie przespana. Mam nadzieję, że to już sie nie zmieni.. 🌼 Dziś zamierzam pokarmić małą łyżeczką (oczywiście mlekiem), żeby ją przyzwyczaić. Chyba jeszcze jednak poczekam z tydzień z wprowadzeniem marchewki, no chyba, że zacznę od soczku z hippa. 🌼 Megi, jak tam pranko ręczne ? Dałaś radę :D? Z tym odbijaniem u nas jest tak, że ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie i nie odłoże małej dopóki jej się nie odbije. Gdy np. przysypia mi na mleczku, to kładę ją sobie na ramieniu, ona przysypia ale w tej pozycji zawsze jej się odbije. Nie byłabym taka posrana gdyby nie przekecała się na plecki tylko spała na boczku, jak za czasó noworodka. Teraz skubana więcej się wierci i co ją połoze na bok to przekeca sie na plecy. Więc wolę jak jej się odbije. 🌼 Moja Zosia ma ciut z suchą skótę na policzkach. Krem oilatum powodował, ze wyglądała jak poparzona, więc smaruję zwykłym johnsona lub bambino, a przed wyjściem na dwór nivea na kazdą pogodę. 🌼 Robwalka, jeśli czytasz nas na bieżąco a się nie udzielasz,a potem piszesz, że nikt się tobą nie interesuje to to wygląda tak, jakbyś po cichu nas sprawdzała czy ktoś o ciebie zapyta czy też nie.... Jednym słowem - głupio! Wszyscy wiemy, czmu się nie odzywasz i czekamy aż sama się odezwiesz, więc wybacz, ale każdy też żyje swoim życiem i swoimi problemami, żeby zastanawiać się dlaczego nic nie piszesz. No sorry... 🌼 ło ło ło, jesteś hardcorem z tym kabanosem :D:D:D Nie ma co :D No ale, wszystko w granicach zdrowego rozsądku, przecież patrzysz i obserwujesz co sie dzieje ;):* 🌼 A ja mam dzisiaj znowu ochotę przejść się na lumpki. Jak będzie mi się chciało i poprasuję ubrania to pokażę sukienusie jakie kupiłam Zosi. Kurcze no polecam lumpki, naprawdę :D hehe 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do odbijania to ja za każdym razem jak Mały nie śpi odbijam. U mnie najlepiej sprawdza się metoda położenia go na brzuchu na swoim brzuchu i wtedy podnosi główkę i beeek. Jak o 5.30 go karmie na śpiocha na później też go tak kładę na sobie i też mu się odbija. ło ło ło podziwiam ramysia fajnie że się odezwałaś ! Pisz z nami ;) U nas o dziwo Mały poszedł spać o 21. W ogóle to jak złożyliśmy łożeczko i założyłam posciel itd i go włożylam to mieliśmy wrażenie że on się normalnie cieszy, że rozumie że to jego i uwielbia leżeć w swoim łóżeczku i je oglądać.. A ja mam pytanie takie jak często i jakie ćwiczenia wykonujecie z Malcami no i jak długo trwają. Ja kładę małego na brzuszku kładę przed nim zabawki i tak aż się nie zmęczy. Później na plecki i jego nóżkami robię kółka albo rowerek, później znowu na brzuszek no i jeszcze turlam go woku własnej osi. Tobiasz jest leniwy i jakoś mu się nie chce samemu przekręcać na boki albo z brzuszka na plecki (kiedyś tak robił a teraz nie). No i ciągle mam problem z ta asymetrią czy któreś z waszych dzieci też woli lewą albo prawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam krem oilatum nie podpasował, uzywałam jak mała miesiąc i miała po nim plamki :( zobaczymy jak będzie po tym z nivea. Mała dziś obudziła się 2 razy, tak włąsciwie to raz ją wzięłam na śpiocha żeby trochę mi piers ulżyła :) teraz pobawiła się, pogadałai zasnęła. U nas też piękne slońce, -3 stopnie. Ja małą po każdym jedzeniu biorę na ramię do odbicia i przeważnie się udaje. Jak zasypia bądź śpi to ją kładę, nie chcę jej wtedy rozbudzac. Jak mała je i potem się bawimy a wcześniej jej się nie odbije to zazwyczaj jej się ulewa wiec wolę ją ponosic te pare minut. Ja małej jakos specjalnie nie cwiczę, sama jest tak ruchliwa że chyba jej wystarczy. jedynie co robię to masaż po kąpieli, kładę mała na brzuszku,smaruję mleczkiem i masuje,potem na brzuszku to samo i na koncu twarz-bardzo to lubi i czytałam że pobudza rżne receptory, np. wspomagające trawienie, a na twarzy są receptory uspokajajace (na noc zw.łaszcza) Coś miałam jeszcze napisac ale na starosc już skleroza mnie dopada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Isia woli prawą stronę i przez to ma trochę spłaszczoną główkę, choc od paru dni zauważam że teraz najczęściej kładzie główkę na lewej więc liczę na to że jej się wyrówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie cholerne pranie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kurwa ręczniki, koc i inne rzeczy :-( prałam z mężem w brodziku :-( on wykrecał, jeden wielki koszmar!!!!!!!!! dzisiaj przychodzi fachowiec, bo przeciez bez pralki sie nie da...mam poobdzierane rece od tego prania a do tego jeszcze moje azs :-( koszmar!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Witam Was dziewczyny i ja :-) Kacper przeszedł samego siebie- poszedł spać o 1.15, a o 3 już był wyspany! Przez godzinę go usypiałam, ale uff udało się.. Wczoraj przekręcił się samodzielnie z brzuszka na plecy :-) ...................................................................................................................................... MEGISU ja jeszcze biorę do obicia ze względu na ulewania, ale jeżeli już pije na śpika i wiem, że nie nałykał się powietrza to już sobie daruję i kładę do łóżeczka, ale czuwam kilkanaście minut obok niego, czy czasem mu się nie cofa. No, ale u nas przez te problemy, a jak u Was nie ma takich ceregieli, to tak jak ło ło ło możesz sobie już darować odbijanie :-) .............................................................................................................................................. ŁO ŁO ŁO będę wdzięczna jeżeli znajdziesz i wkleisz ten link :-) z chęcią poczytam :-) Podziwiam odwagę z podaniem kabanosa :-) ...................................................................................................................................... Alexia może źle spałaś, albo Cię zawiało?? .................................................................................... U nas zima na całego i nici ze spacerku :-( sypie śnieg jak szalony od samego rana :-( nie lubię cały dzień siedzieć w domu, bo potem Mały marudny jest :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×