Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

BETI gustowny piescionek :-) kuraj sie laska i nie ganiaj z goła dupką :-) 🌼 NETKO z włoskami nie pomogę bo nie mam tego pronlemu ale od czasu do czasu robie sobie to z jajców :-) co pisze Beti 🌼 GROSZEK co sie przejmujesz że nie ochzrczona i wy bez ślubu ja bardzo luzacko podchodzę do tego tematu ,powiem ci że ja w tym roku ksiedza nie przyjmuje zresztą ja i co roku(o boże teraz pewnie niektóre o mnie zle pomyslą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Witajcie kobietki. Ja dzis sporo zajec. Posprzatalam, obiad w trakcie robienia, zaraz robie dzem jablkowy z naszych zimowych jabluszek i ciasto ananowca. Pozniej do dentysty, bo cos zeby mi chyba zaczynaja sie psuc, z na wieczor na zakupy z mama do Centrum handlowego yupppiii WYPRZEDAŻE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja sie rozchorowalam mam 39 stopni goraczki i kurde no nie da sie uczyc nie potrafie sie skupic wiec lipa, ale bylam dzis u lekarza mam zaswiadczenie do szkoly wiec terminy mi nie przepadna. leze w lozku i troche was poczytalam: madziulka ale zalapalas bulwersa ;p no wlasnie ! ja sie do cholery pytam dlaczego nikt za mna nie teskni nie placze nie wypytuje itp??!! :D aaaa beznadziejne jestescie dziewczyny ;p ...................................................................................................................................................................................... Netko!!!! ja tez mam ogromny problem z włosami, wypadają od miesiąca po porodzie. znacznie sie przezedzily sa wszedzie w prysznicu na ciuchach na marcie ciagle jej wyciagam te włosy z raczek z buzi z pampersa..dzisiaj byłam u lekarza w zwiazku z chorobą i powiedziałam jej o tym, jest to kobieta ktora miała raka i powiedziałą ze ona po chemii wcierała we włosy ampułki z ludzkiego łożyska i ze sa ponoc najlepsze tez po porodzie. nie wiem ile kosztuja ani jak sie nazywaja bo dopiero mi babka w aptece powiedziala ze musi je sprowadzic, jak bede wiedziala cos wiecej to dam znac...............................co do maseczki z jajek to trzeba mega uwazac. ja kiedys robilam ją, zzoltek oczywiscie, no i przy splukiwaniu ciepla woda to mi sie troche scielo i mialam we wlosach pelno takich kruszek. wyczesywalam to dwa dni, a poprawy we wlosach nie zauwazylam zadnej........................................................................................................................................................................................................ja szczepilam mala na pneumokoki i miala w nocy podwyzszona temp. ale nic innego jej nie bylo..............................................................................................................................ktoras pytala o rozszerzanie diety przy karmieniu piersia. ja zamierzam ksiazkowo czyli po ukonczonym 6 msc zycia. jestem taka troche zabzikowana na punkcie karmienia piersia strasznie sie ciesze ze mi sie to udalo i chce poki co karmic. probowalam dawac malej soczek marchewkowy albo herbatki ale ona cyc albo nic. wiec poki co nie bede jej zmuszac chociaz jestem ciekawa jak bedzie reagowac na nowe smaki. chcialabym tez uniknac podawania słoiczków, jakos one do mnie nie przemawiaja, jak ktos pracuje i ma tysiac rzeczy na glowie oprocz dziecka to rozumiem, ale ja mam na glowie tylko mala i szkole wiec mysle ze znajde czas zeby gotowac dla niej obiadki, tymbardziej ze mieszkam na wsi i mam staly dostep do swiezych nie pryskanych warzyw i owoców, mam pod nosem mieso z kur, kaczek, swinki, krolika, mam swieze jaja, wiec mysle ze grzechem byloby z tego nie skorzystaac:).............................................................................................................................................................jesli chdzi o czkawkę to ja przystawiam do piersijak zrobi kilka łyków mleka to jej momentalnie przechodzi, wiec moze sporbujcie tez z jakas herbatką moze?........................................................................................................................................................................brodawki moje m są juz płaskie całkiem, ale zaraz po narodzinach przez ponad miesiac moze nawet dwa miała takie kuleczki w cycusiach...........................................................................................................................................................domkwia- ja na studiach czasem mam wrazenie ze moj mozg pracuje w jakims spowolnionym tempie, ciezko mi sie uczyc zapamiętywac, jest naprawde duzo ciezej. przykładowo kiedys nauka 10 słowek zajmowała mi srednio minute. przeczytaam i umiałam. a teraz 10 słówek wałkuje 10 minut a i tak mi sie chrzani. niezła lipa..............................................................................................................................................................................przepraszam za posta MONSTERA ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejj co Wy tak duzoo piszecie heh nie moge nadazyc:P:P:P Mnie włosy wypadały przed ciaza a teraz luz raz na kilka miesiecy robie te mikstury z jaj i tyle... aa i witaminy jak mi sie przypomni:P:P:P 🌻 Ramysia zdrowiej kochana:** i nie zaraz małej!!!!!!!!!!!! 🌻 Megi co do ksiedza to ja nie oceniam ludzi po tym czy chodza do koscioła czy nie to jest indywidualna sprawa i kazdy robi tak jak uwaza ja chodze a co do tych wizyt duszpasterskich to one mnie mecza pomimo ze sa raz w roku ale nie lubie takiego czegos... 🌻 My juz po spacerze mała spi, jabłuszko zjedzone, obiad juz ugotowany ale dzis tylko jedno danie nie chce mi sie gotowac drugiego heh 🌻 Kupa po marchewce powinna byc pomaranczkowa bo podobno ze wtedy dobrze sie trawi:)) 🌻 Netka zabierz mnie na wyprzedaże ja tez chce.... 🌻 Beti fajny pierscionek:))) i ciesze sie ze juz Ci przeszło heh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) my już po szczepieniu. Daga jako to moja dzielna dziewczyna nawet nie zaplakala :) tylko ja się denerwowałam. mój m. z nią był w środku a ja czekałam na korytarzu i powiem wam, że jestem mega zła! przed Dagą była szczepiona dziewczynka 5 miesiąc waga 4800g urodzona w 8 miesiacu. biedna miała robione 3 zastrzyki i mi się serce kraja jak widzę, że dzieci niepotrzebnie cierpią. jeżeli jest alternatywa żeby dzieci nie cierpiały i można zastąpić 3 zastrzyki jednym no to ku***a mać dlaczego to nie jest refundowane?!!!!! poki co Daga zadowolona siedzi w lezaczku i co chwile się smieje :) oby tak do wieczora. mówiłam pani dr. że budzi mi się w nocy co 1,5 -2 godziny na jedzenie i uslyszałam, że w tym wieku już tak nie powinno być. pani doktor powiedziała żeby spróbować dać jej na noc butle z mm, bo na kaszki jest jeszcze za mala (po skończonym 4 mcu). dlatego również poki co nie mam zamiaru rozszerzać jej diety. poczekam do konca miesiąca i wtedy wprowadzę jej tylko kaszkę, a na warzywa i owoce przyjdzie jeszcze czas :) Dagmara waży 6940 g i ma 69 cm :) od urodzin urosła już 11 cm!! dziś ma dokładnie 3 mce i 10 dni. .......................................................................................................................................................... Ramysia slabo czytałaś bo ja o Ciebie pytałam :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........IMIĘ DZIECKA......URODZINY.......WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.....28.07.2012........2 230. ...........5700 MEGAN86.........Dawid........22.08.2012........3 330.............6 300 smerfaskr ...... Karolka.......27.08.2012.........2640.............5800 12341234xyz....Tobiasz........04.09.2012......3720....... .......6 360 Robwalka........Kacper.........05.09.2012.......2.240.... ........5.100 ło ło ło ..........Zuzia...........06.09.2012.......2.600............ .5.150 groszek110684..Lena..........07.09.2012.......3450....... ...... 6100 mulfon83........Kornelia................8..........3 360.............4 400 Polcia91.........Oliwier.........12.09.2012......3 050..............6200 Madleenn........Krystian.......14.09.2012 ..... 3 550...............7100. ramysia91.......Marta..........11.09.2012..........3 300.............5 800 kama111111.....Manuel.......11.09.2012..........3550..... .......7200 domkwia..........Kacper.......11.09.2012........3450..... ..........6200 Giga83............Olga..............13.09.2012....4320... ............6100 mlodamampyta..Melisa...............17.09.........3 000 .............5100.. handzia26........Weronika........17.09.2012........2 810.. ........5200 Megisu............Olimpia.......20.09.2012......3 630 ......... .....5950 Mama28.........Kalina...........20.09.2012..........3 190............5 070 Betismile.........Dominik..........25.09..........3 920..............7 630 madziulkao7.....Nikola........27.09.2012..... ....3 392............. 6 000 Netka0902.......Zosia...................4.........3 280.................5500 olczak............Dagmara.......30.09.2012......3 950..............6940 1alexia2..........Kamila..................4.........3 600........ ......4 800 agi_91...........Olaf.....................6..........2 950...............4 300 obzartuszek...Piotr.............26.09.2012.....3650...... .........6700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i przed następna wizyta czyli 21 lutego mam zlecona morfologie dla Dagmary. Podobno się zleca w tym wielu. Też tak dostałyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti nie daje herbatek bo nie lubi, pluje naciaga ja;/ a mam az 3 koperkowa, jakas uspokajajaca, z rumianku i zadna jej nie podchodzi. ale smoczka ssie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti nie daje herbatek bo nie lubi, pluje naciaga ja;/ a mam az 3 koperkowa, jakas uspokajajaca, z rumianku i zadna jej nie podchodzi. ale smoczka ssie :) Olczak ja nie dostałam skierowania na morfologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
dałam małej pociumkac skórkę chleba taką lekko wysuszoną- podobało się i zobaczę jak tam gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfa podziwiam Cię kurde ja to się tak boję....... Jeśli chodzi o mnie to się nie obrażę, że ktoś księdza nie wpuszcza ;) Tak jestem wierząca i nie mam zamiaru tego kryć czy się wstydzić no ale nie przeszkadza mi jesli ktoś ma inne zdanie no i tyle ;) Morfologie miałam zleconą ale jak szłam do alergologa z Tobiaszem. Wyszła kiepska i miałam podawać żelazo ale jakoś tak nie podaje najpierw był przeziębiony i żeby bakterie nie miały w gardle pożywki a teraz jak podaje nowości to boję się, że to plus i nie będe wiedzieć czy to od tego czy od tego ;0 jakoś nie zauważyłam żeby był anemiczny własnie miałam tai koncert że hoho Megi ja to mam wrażenie, że ta kupkę to teraz mogę dać do słoiczka i odnowa hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. moja Isia ma właśnie takie grudki w brodawkach ale jak większosc tak ma to spoko. Ja podam małejk perwsze danie jak skończy 5 m-cy, dziś dałam jej polizac jabłka, ciumkała jak nie wiem a jak zabrałam to by.l wrzask, chyba z nowym jedzeniem nie będzie problemów ;) Olczak nie zgodzę się z Tobąco do szczepionek, mimo iż mam kasę na szczepionkę skojarzoną to nie chcę świadomie jej dawac z tego względu że było już o nich za dużo negatywnych opinii. A te na nfz mieliśmy też my i mamy się jak widac dobrze. Boję się że po skojarzonej wyjdzie coś nie tak po kilku latach, wolę dmuchac na zimne a jak dziecko popłacze to nic się wielkiego niestanie mimo że serce pęka jak się na to patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! 🌼 ktoras pytala o czkawke, (megisu chyba) moja Melisa lapie czkawke tylko wtedy kiedy sie smieje na calego :) i tak jak ramysia przystawiam na chile do cyca i przechodzi:) 🌼 beti-ladny pierscionek, bym chciala podobny :) hemoroidy mam ale nie przeszkadzaja mi. 🌼 wczoraj podalam dla malej starte jabluszko tak z pol lyzeczki, ladnie zjadla i kupka w porzadku wiec bede dawac raz w tyg po lyzeczce. aa i pediatra mowila zeby 2 razy w tyg podawac kasze manna ze sciagnietym mlekiem. zaczne od lutego. 🌼 netko,teraz z wlosami nie mam problemow ale kiedys jak co sezon wypadaly to stosowalam maseczke wax wzmacniajaca i mylam szamponem tatro-chmielowym. i jak? obkupilas sie na wyprzedazach?:) 🌼 lo lo lo - dostalas paczke od hippa? ze sloiczkiem? bo mi wyslali tylko lyzeczke ;p 🌼 obzartuszku - pytam bo mieszkamy w tym samym miescie:) czy w nowym aqua parku jest woda ozonowana? bo bym sie wybrala z corka:) 🌼 skad mam wiedziec czy w kupie jest sluz? to widac? w ktorym tyg ostatnie usg bioderek? na walentynki jestesmy zapisane na trzecie usg. wczoraj melisa byla wazona i mierzona. ma 69 cm i 6200kg. w sumie urosla 19cm :) a szczepienie dzielnie zniosla, 2 wklucia w nozke i nic tylko gugala dopiero jak w ramie dostala to zaplakala. po szczepieniu zasnela o 17 i wstala o 9 rano!!! olczak masz racje co do szczepionek, a poza tym dobrze jak co jakis czas dziecko mocno zaplacze, ponoc oczyszcza plucka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
tak czytam i jestem zaskoczona- moja mala miała tylko raz na wizycie patronazowej usg bioderek, szczepienia dostaje tylko w nózki (uda) 3 szczepienia obowiązkowe plus na pneumokoki. cóż, zgłupiałam czemu jedni mają tak a inne dzieci inaczej. megisu - to ktoś w Twoich znajomych zgarnął te 30 tys w rmf fm??? nie wiem jak Wy ale moje plecy odmawiają mi posłuszeństwa- krzyże i miedzy łopatkiami to bym sobie wymieniła na nowe. To chyba od noszenia małej- niby nie dużo ale jednak. aha, u nas w pepco nie ma takich czaderskich opasek jak Wy kupujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFA a co wygrał ktos z mojego miasta???? :-) 🌼 wiecie co...jestem wkurwiona jak huj!!!!!!!!!!!!!! przywiezli mi dzisiaj pralke i okazało sie ze jest zjebana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szlag mnie trafia :-D a teraz przyznać sie tu ktora mi tak pozazdrosciła...:-D;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
OLCZAK mój Mały nie miał ani jednej morfologii jeszcze.. Nawet drugiego szczepienia nie było jeszcze, a jutro Kacper skończy 4 m-ce. ............................................................................................................ Co do szczepionek to mimo, że nie mam 100% przekonania do skojarzonych, to nimi szczepiłam, tymi 5w1. Ale żadnych dodatkowych nie brałam. ............................................................................................................ USG bioderek mieliśmy pierwsze w październiku, badajże jak Kacper miał 5 tygodni, a drugie mamy niedługo 17.01 mimo, że na pierwszym usg wszystko było w jak najlepszym porządku.. ............................................................................................................. MLODAMAMAPYTA śluz poznasz np. po tym jak złożysz i rozłożysz pieluszkę to ''kupka'' będzie się ciągła (mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi) i po samej konsystencji też w sumie widać ............................................................................................................. Dziewczyny mam pytanko, wiem, że głupie, ale jeszcze nie miałam do czynienia z tym. Jak takim małym dzieciaczkom pobierają krew??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr mnie też bolą plecy, bardzo. Jak kładę się spać to dopiero je czuje. Śmieje się że będę mieć takie bicepsy jak robert burnejka ten od bicków i stejków :) a 10 kilo cukru podniose jedna ręką :). Smerfa czego nie wiesz? Odnośnie szczepień czy usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbowałam dać Małej wody z jej butelki i strasznie się krzywila i nie wiedziała jak ciągnąć ze smoczka. Smoczka uspakajacza też nie chce więc jest dzieckiem anty sylikonowym :). A co do karmienia na leżąco to ja karmiac piersią to dość często w ten sposób karmie Dagmare, zwłaszcza w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję dziewczynki za odpowiedź w sprawie włosów i dokarmiania :* 🌼 Ja po super długiej kawie u kumpeli no i wreszcie mam kogoś normalnego w tym mieście by wyjść i pogadać, reszta moich koleżanek daleko. 🌼 Megi współczuję akcji z pralką:( Ps. To na pewno nie byłam ja ;P 🌼 Ja jeszcze nie dostałam skier. na morfologię, ale bałabym się tego bardzo... Zosiulka na pewno będzie bardzo płakać. Za tydzień szczepienie, na szczęście tylko jedno ukłócie. 🌼 Olczak ja też będę mieć biceps jak hardkorowy koksu jak tak dalej pójdzie ;P 🌼 Dziś ok 21 mam gości wieczornych- sąsiadów. Mam nadzieję, że niunia będzie grzecznie spała i nie zbudzą ją głośne rozmowy.. Dziekuję dziewczynki za odpowiedź w sprawie włosów i dokarmiania :* 🌼 Ja po super długiej kawie u kumpeli no i wreszcie mam kogoś normalnego w tym mieście by wyjść i pogadać, reszta moich koleżanek daleko. 🌼 Megi współczuję akcji z pralką:( Ps. To na pewno nie byłam ja ;P 🌼 Ja jeszcze nie dostałam skier. na morfologię, ale bałabym się tego bardzo... Zosiulka na pewno będzie bardzo płakać. Za tydzień szczepienie, na szczęście tylko jedno ukłócie. 🌼 Olczak ja też będę mieć biceps jak hardkorowy koksu jak tak dalej pójdzie ;P 🌼 Dziś ok 21 mam gości wieczornych- sąsiadów. Mam nadzieję, że niunia będzie grzecznie spała i nie zbudzą ją głośne rozmowy.. Dziekuję dziewczynki za odpowiedź w sprawie włosów i dokarmiania :* 🌼 Ja po super długiej kawie u kumpeli no i wreszcie mam kogoś normalnego w tym mieście by wyjść i pogadać, reszta moich koleżanek daleko. 🌼 Megi współczuję akcji z pralką:( Ps. To na pewno nie byłam ja ;P 🌼 Ja jeszcze nie dostałam skier. na morfologię, ale bałabym się tego bardzo... Zosiulka na pewno będzie bardzo płakać. Za tydzień szczepienie, na szczęście tylko jedno ukłócie. 🌼 Olczak ja też będę mieć biceps jak hardkorowy koksu jak tak dalej pójdzie ;P 🌼 Dziś ok 21 mam gości wieczornych- sąsiadów. Mam nadzieję, że niunia będzie grzecznie spała i nie zbudzą ją głośne rozmowy.. 🌼 Miłego wieczorku dla was:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dziś kupiłam z ciekawości 2 szt pieluch w rozmiarze 4 i powiem wam że nie ma prawie wcale różnicy więc teraz jak tylko skończymy paczkę to następne kupuje 4 bo nie odciskuja się Dadze na udach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dziś kupiłam z ciekawości 2 szt pieluch w rozmiarze 4 i powiem wam że nie ma prawie wcale różnicy więc teraz jak tylko skończymy paczkę to następne kupuje 4 bo nie odciskuja się Dadze na udach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak a używasz dady czy innych? Bo ja też kupiłabym chętnie na próbę 4 (uciskają nożki) ale wydawały mi się duże a używam właśnie dady.no cóż chyba kupię, w razie czego poczekaja na swoją kolej. Ja też mam nieszczęsne hemoroidy i dalej z nimi walczę :( tzn teraz jest o wiele lepiej,a więc używam czopków procto-glivenol ale same mało co dają a poza tym robie nasiadówki z kory dębu i razem już o wiele lepszy efekt, myślę że jeszcze ze 2 kuracje tak po po ponad tydzień i będzie oki, a robię je co jakieś 2 tygodnie (robiłam 2,5 raza a to dlatego że ostatnimrazem nie zawsze chciało mi się robic nasiadówki), parzę 4 saszetki kory w 2 szklankach wody, gotuję 5 mini odstawiam na15min z saszetkami, potem wlewam do dużej miski,dolewam wody i ...się moczę tak ok.10-15 min. ;) robię tak wieczorami a dodatkowo czopki, przez pierwsze 3 dni 2x dziennie a potem 1x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja jeszcze na chwilkę bo mała juz usnęła. ubranka zostawiam a te które wg mnie nie są praktyczne sprzedałam.Zostawiam, bo moze komus w rodzinie sie przydadzą a jak nie to wnukom:):) pytała o to usg bo moja mała miała tylko jedno i nikt nie mówił mi nic o nastepnym badaniu. netka super post! megisu- do dup* z pralką. ja Ci nie pochwaliłam jej... beti- powtórne zaręczny fajniejsze ale tamte zabawniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiaszowi pobierali krew z główki .... ale tak jak kiedyś pisałam dla mnie chyba było to gorsze jako widok niż dla niego jako ból ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×