Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

alexia ja podaje malemu calcium z racji alergi-1ml,mam mala strzykawke 2ml,tak kazal pediatra-pisalam wam ze to mezczyzna ?super lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej jestem i ja. byłam u koleżanki co ma dziecko z grudnia. Faktycznie niewielka róznica jesli chodzi o wielkośc dziecka jej i mojego. ale naskrobałyście. Handzia- to rozumiesz co przechodzę- maskara i nie wiadomo od czego. moje dziecko teraz grzecznie usypia w łózeczku. dzis kupiłam soczki gotowe wiem pisze to ta, która sie wzbraniała. Kupiłam, bo stwierdziłam ze o tej porze nigdzie nie znajdę brzoskwini, żeby jej do soczku dodać a winogrona przed wrzueniem do sokowirówki też nie będę obierać grona po gronie. Jeszcze znalazłam sok marchew dynia- i jestem sama ciekawa jak zasmakuje. Cóz, na razie w domu będe jej robic sok jabłkowu, ewentualnie z gruszką czy sokiem malinowym domowej roboty. dziś dałam jej małą łyżeczke rosołku. tyle Wam chciałam napisac i chyba mam jakiegoś robala w głowie, co mi mysle pożera bo nie wiem co miałam pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
ja tylko na chwilkę, z tego wszystkiego nie pamiętam, która z Was tak miała wczoraj z dzieckiem, a dzisiaj ja to przerabiam :-( Kacper płacze i krzyczy cały czas, ale z taką aż złością do tego i cały się wygina. Nie mam już sił. Dzisiaj doszły smoczki do butelki i dam mu mleko z kaszką na noc i mam nadzieję, że chociaż o 1h pośpi dłużej, bo padnę jutro, a w sobotę mam jeszcze egzaminy.. Masakra!! Nadrobię zaległości jak Kacper zaśnie. Mykam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Doczytałam. SMERFA tak miała wczoraj :-) SMERFA doszłaś do tego od czego to było?? Mi już pomysłów brakuje od czego to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Młodemu wyszły czerwone policzki są takie chropowate............ skaza czy uczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domkwia Może to ząbki, brzuszek, albo po prostu ma zły dzień... Kacper Ci często wstaje w nocy? Jaką kaszkę chcesz mu podać? 1234xyz Moze byc i to i to. Musisz po kolei wykluczyć pokarmy i zobaczyć. Moja ma to samo i od dziś nie jem w ogole nabiału, ale widzę, że już jest lepiej. Zauważyłam też dziś, że ma szorstką skórę na nóżkach i rączkach. Kąpałam ją w płynie do kąpieli dla dzieci, ale chyba dzis wyjąpie w Olatium. Eh człowiek tyloma rzeczami martwi się mając małe dziecko... Zastanawiam się czy wybrać się do lekarza, bo bardzo martwi mie to, że mała ma czerwone i podkrążone oczka, czasem ma takie załzawione i trze piąskami o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
domkwia wspolczuje...moze rzeczywiscie to zabki?Jak sie wyginsl to bsnkowo cos go bsrdzo bolali.A nie podalas mu jakiegos nowego pokarmu? 1234xyz moja Kala ma to samo i zamiadt wprowadzac jej nowe pokarmy to kombinuje od czego to?Dzis je posmarowalam olejem ze slodkich migdalow i jakby mniej czerwone...Jutro jej podam Calcium i tez posmaruje policzki olejem i oby juz bylo wreszcie ok! Jakis czas temu ktoras z Was pytala czy dzieci rwa sie do siedzenis.Ja nie odp,poniwaz u nas byl kręcz szyi,a nastepnie asymetria i Kala nie podnosila glowki jak lezala napleckach i dzis nareszcie ja podniosla!Dla Was to pewnie pikus,ale dla nas to kolejny duzy krok,ktory mam nadzieje wyrowna jej prawidlowy rozwoj do rowiesnikow :-) Napisalam chyba nie do konca po polsku,ale wiem,ze rozumiecie :-) Mam nadzieje,ze Kalinka juz zapamietala jak sie prawidlowo podnosi i trzyma glowke.Teraz bedzie juz tylko lepiej.Wierzę w to!!!! Dobrej nocy Dxiewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
****KIP jedyna na co nam lekarz zezwolił to nestle sinlac. Właśnie mu dałam 120 ml i do tego 2 łyżeczki tej niby kaszki i tak mu zasmakowało, że płacze o jeszcze i chyba mu jeszcze dam z 60 i 1 łyżeczkę.. Cholera, a miałam nadzieję, że się naje i uśnie, a tu taki zonk! Tego się nie spodziewałam :-/ *****MEGI widzę, że FB Cię wciągną ;-) Uwaga, bo on uzależnia hihi. Dzień bez FB jest dniem straconym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
MAMA28 jak miło takie dobre wieści przeczytać po tak ciężkim dniu i to na samą noc! Cieszę się bardzo razem z Tobą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meldujemy sie na szybkiego bo mała nie spi:( Mama28 bardzo sie ciesze ze Kalinka zrobiła taki postep i wiem ze dla Was to wielka radosc:**************** 🌻 Megi naprawde nas zostawisz dla fb:P:P:P:P heeh uwazaj tylko bo to wciaga i wielu rzeczy z tamtad sie mozna dowiedziec hehe :):):):):) 🌻 POtem napisze wiecej ide do małej, aaa chrypka jak by jje troszke przeszła... ale to jeszcze nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problem...
Dziewczyny...mam nadzieje, ze mi pomozecie...ostatnio podczas masazu mojego synka, ze na tyłku ma coś jakby "cellulit" czy wasze dzieci tez tak maja? Nie mam pojecia czy to normalne czy cos z tym zrobic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żywienie
ŻYWIENIE NIEMOWLĄT OD 4 DO 12 MIESIĄCA ŻYCIA Schematy wprowadzania produktów odżywczych Dziecko karmione sztucznie lub w sposób mieszany: 5 miesiąc życia: Od 5-go miesiąca życia wprowadzamy warzywa, owoce i produkty bezglutenowe (celem podwyższenia kaloryczności posiłków). Marchew używana w karmieniu niemowląt powinna pochodzić ze znanego źródła (nie zawierać azotanów). W przypadku wątpliwym lepiej jest stosować przetwory marchwi gotowe, przygotowywane specjalnie dla niemowląt. 4 x dziennie mieszanka mleczna początkowa (może być z dodatkiem bezglutenowych węglowodanów złożonych), 1 x dziennie zupa papka jarzynowa, 1 x dziennie sok owocowy lub skrobane jabłko lub przecier owocowy (150g). Do diety niemowlęcia w 5 miesiącu życia można wprowadzić: - przetarte brokuły, przetartą marchew, zupę marchewkową, zupę marchewkową z warzywami, zupę marchewkową z brokułami, zupę jarzynową, przetarte owoce: jabłka, jabłka z czarnymi jagodami, jabłka z marchwią i winogronami, jabłka z owocami leśnymi. Wprowadzając owoce należy najpierw wprowadzać owoce słabo alergizujące takie jak: jabłka, jagody, porzeczki, agrest, borówki, morele, brzoskwinie, śliwki, wiśnie. Powinno się unikać w pierwszym roku życia owoców mocno alergizujących takich jak: banany, cytryny, pomarańcze, mandarynki, truskawki, poziomki. Do bezglutenowych węglowodanów złożonych należą: ryż, kleik ryżowy, mąka kukurydziana, kasza kukurydziana, mąka i skrobia ziemniaczana, kasza jaglana. 6 miesiąc życia: 3-4 x dziennie mieszanka mleczna początkowa (ewentualnie z dodatkiem bezglutenowych węglowodanów złożonych), 1 x dziennie zupa papka jarzynowa z 10g gotowanego przetartego mięsa, 1 x sok owocowy lub skrobane jabłko lub przecier owocowy (150g). W 6 miesiącu życia wprowadzamy mięso gotowane o słabych właściwościach alergizujących. Zup nie gotuje się na wywarze mięsnym. Mięsa o właściwościach słabo alergizujących to: kurczak, indyk, królik. Mięsa silnie alergizujące to: wołowina, cielęcina, ryby. W 6 miesioącu życia wprowadzamy też gluten nie więcej niż 2-3 g np. kaszy mannej (patrz. schemat!) 7 i 8 miesiąc życia: Od 7-go miesiąca życia podajemy zupy z przetartym mięsem, a także wprowadzamy do diety żółtka ugotowanego i więcej glutenu. Powoli zmienia się stopień rozdrobnienia pokarmów, zwiększa się asortyment stosowanych warzyw i owoców. 2 x dziennie posiłki mleczne (u dzieci karmionych piersią pokarm matki, u karmionych sztucznie mleko modyfikowane), 1 x dziennie kasza bezglutenowa na mleku modyfikowanym lub kisiel mleczny z 1/2 żółtka, 1 x dziennie zupa jarzynowa z 10 g przetartego mięsa, 1 x dziennie przecier owocowy lub sok lub skrobane jabłko (150g). 9 miesiąc życia: Od 9 miesiąca życia wprowadza się biszkopty bezglutenowe, rozszerza asortyment stosowanych warzyw i owoców. 10 miesiąc życia: Od 10-go miesiąca życia nie ograniczamy glutenu (biszkopty, bułki, chleb, sucharki). 11 miesiąc życia: Od 11 miesiąca życia wprowadza się: twarożek, jogurty, kefiry, całe jajka, wędliny. W pierwszym roku życia należy uważać na produkty silnie alergizujące: czekoladę, miód, jaja, owoce egzotyczne, owoce cytrusowe. Dziecko karmione piersią: - patrz. schemat! powinno zostać na samej piersi do 6 miesiąca życia, jeżeli ilość pokarmu matki nie zaspakaja potrzeb dziecka, należy wprowadzić szybciej produkty bezmleczne np. od 5 -go miesiąca życia oprócz karmienia piersią 1 x dziennie 180 g zupy papki jarzynowej, w 6 miesiącu życia poza karmieniem piersią 1 x dziennie 180 g zupy papki jarzynowej i 1 x dziennie przecier owocowy lub sok owocowy lub skrobane jabłko, poczynając od 7 miesiąca życia schemat żywieniowy jest taki sam jak w przypadku dzieci karmionych sztucznie lub w sposób mieszany z tym, że w miejsce mieszanek mlecznych podaje się pokarm matki. Optymalny wiek i kolejność wprowadzania produktów w posiłkach uzupełniających jest przedmiotem wielu dyskusji. Według polskich zaleceń wprowadzanie produktów w posiłkach uzupełniających (soki, owoce, produkty zbożowe, mięso, żółtko itd. ) należy rozpocząć po ukończeniu 4. miesiąca życia (120 dni życia), a przed ukończeniem 6. miesiąca życia (180 dni życia). U dzieci karmionych wyłącznie piersią posiłki uzupełniające wprowadza się nieco później niż u karmionych sztucznie. Zaleca się, aby nowe produkty wprowadzać kolejno i osobno w małych ilościach, np. 3-4 łyżeczki, obserwując reakcję dziecka. Kolejność wprowadzania poszczególnych pokarmów nie ma prawdopodobnie większego znaczenia i może być modyfikowana. W zaleceniach Instytutu Matki i Dziecka dotyczących żywienia niemowląt mówi się o podawaniu od 7. miesiąca życia 1/2 żółtka co drugi dzień. Nie ma oczywiście istotnych danych przemawiających przeciwko podawaniu całego żółtka. Zgodnie z zaleceniami IMiDz niemowlę powinno spożywać maksymalnie 2 żółtka na tydzień, czyli codzienne jego podawanie raczej nie jest wskazane. Zaleca się podawanie jogurtu (lub kefiru) od 10. -11. miesiąca życia, początkowo w niewielkich porcjach, 1-2 razy w tygodniu. Najlepiej jest podawać jogurty zawierające tylko naturalne składniki, bez konserwantów. Jogurtów (ani kefirów) nie należy podawać dzieciom, które obowiązuje dieta bezmleczna (tzn. uczulonych na białko mleka krowiego). Zgodnie z polskimi zaleceniami wprowadzanie produktów w posiłkach uzupełniających (w tym soków owocowych) może nastąpić po ukończeniu 4. miesiąca życia, a przed ukończeniem 6. miesiąca życia. SOKI OWOCOWE: soki owocowe nie mają istotnego znaczenia odżywczego dla niemowląt do 6. miesiąca życia; soki owocowe nie są ważniejsze od całych owoców w żywieniu niemowląt po 6. miesiącu życia; 100% soki lub soki z koncentratów, stanowiące część zrównoważonej, odpowiedniej dla wieku diety, mogą mieć istotne znaczenie odżywcze. Wartość odżywcza napojów owocowych nie jest taka sama, jak soków owocowych; soki nie nadają się do leczenia odwodnienia w przebiegu biegunki; nadmierna podaż soków owocowych może się wiązać z występowaniem zaburzeń stanu odżywienia (niedożywienia lub przekarmienia); nadmiernemu spożyciu soków mogą towarzyszyć takie objawy, jak: biegunka, wzdęcia, bóle brzucha, uszkodzenie zębów; urozmaicenie soków, jeżeli są podawane w odpowiednich dla wieku dziecka ilościach, prawdopodobnie nie powoduje żadnych objawów klinicznych; soki wzbogacane w wapno są źródłem biologicznie dostępnej formy tego minerału, ale nie zawierają innych składników odżywczych obecnych w pokarmie kobiecym, mlekach modyfikowanych lub mleku krowim. Opracowania dokonano na podstawie zaleceń prof. dr hab. med. Hanny Szajewskiej z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia AM w Warszawie Sekretarza Komitetu ds. Żywienia Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci ISTOTNE SPRAWY Ważne jest, aby każdy nowy składnik był wprowadzany do diety każdego niemowlęcia w niewielkich ilościach (3-4 łyżeczki) i nigdy kilka na raz (aby wykluczyć potencjalne ryzyko wystąpienia alergii). Od 7 miesiąca nie należy rozdrabniać posiłków (szczególnie zup) aby móc stymulować dziecko do żucia. Nie należy dosalać potraw w okresie niemowlęcym oraz ograniczyć cukier (wybierać np. soki i deserki owocowe bez cukru). Poprzez bogaty asortyment na rynku posiłków specjalistycznego przeznaczenia dla niemowląt i dzieci możemy urozmaicać dziecku codzienne menu. Ważne jest, aby stosować produkty zgodnie z wiekiem, który jest deklarowany na opakowaniu przez producenta. Nigdy nie zmuszać dziecka do jedzenia, lepiej odczekać do następnego posiłku i podać coś innego niż na siłę „wpychać jedzenie. Dziecko od początku powinno kojarzyć posiłek jako coś przyjemnego. Nerwowa atmosfera nie posłuży zarówno osobie karmiącej jak i dziecku. Wybór produktów: Owoce - zaczynamy od najmniej alergizującego jabłka w postaci przecieru lub soczku, owoców jagodowych takich jak maliny, a także morele. Do ukończenia 1 roku życia unikamy podawania bananów, cytrusów i innych owoców tropikalnych, a także truskawek, poziomek, gdyż mają silne właściwości alergizujące. Warzywa - w początkowym okresie podajemy gotowane i przetarte do "gładkiej" konsystencji papki warzywne, zaczynając od marchwi, poprzez marchew z ziemniakiem i stopniowo, co kilka dni, dodając do smaku kolejne warzywa korzeniowe. Do 8-9 miesiąca nie podajemy warzyw wzdymających (kapustne, strączkowe, cebulowe), a u dzieci z częstymi kolkami i bólami brzucha nawet do 2-3 roku życia. Mięso - w 6 miesiącu życia, zaczynając od 1-2 łyżeczek, do zupy dodajemy ugotowane i siekane lub przetarte mięso drobiowe, królicze lub cielęce. Chuda wołowina i chudy schab wieprzowy może być podawany starszym niemowlętom w wieku około 8-9 miesiąca życia. Kasze - najlepiej zacząć od kleiku ryżowego i kukurydzianego jako dodatku do zupy warzywnej, lub przecieru owocowego. Około roku kleiki i kaszki mogą być przygotowane na mleku (najlepiej modyfikowanym). W tym czasie można już wprowadzać kaszki pszenne (manna) i drobne gryczane (krakowska) oraz kluseczki. Kasza jęczmienna (najlepiej drobniejsza), jako ciężej strawna, może być podawana dzieciom 2-3 letnim. Wędliny - wyłącznie chude drobiowe, cielęce i wieprzowe, nie podajemy wędlin z mięsa mielonego, gdyż są bardzo tłuste i mogą zawierać dodatki niewskazane dla niemowlęcia. Sery - w 12 m.ż. można ostrożnie podać plasterek sera żółtego, a po kilku dniach kolejno fermentowane napoje mleczne oraz twarogi i mleko pełne. W przypadku niekorzystnych reakcji wycofać z diety i skonsultować się z lekarzem. Całe jajka - w postaci omletu lub jajecznicy na parze, czy innych dodatków wprowadzamy ostrożnie po 12 miesiącu życia. Warzywa surowe - jako dodatek do kanapek (sałata, cykoria, ogórek, pomidor), w niewielkich ilościach podajemy około 11-12 miesiąca życia, wtedy gdy dziecko jest już w stanie je pogryźć. Najlepiej jeśli są jednak rozdrobnione i koniecznie obrane ze skórki. Cukier, sól - nie powinny być dodawane do potraw dla niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żywienie
opracowane przez pediatre...moze sie komusprzydA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się melduję z rana :) może moje małe ZUO będzie miało lepszy humor i da matce trochę ponadrabiac zaległości :) idę po kawulca :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A WIĘC ZACZĄŁ SIĘ KONKURS! Jeżeli uważacie, że jesteśmy najsympatyczniejszą parą :P Dziennika Łódzkiego to pod zdjęciem klikajcie, że lubicie to, a jeżeli uważacie inaczej to też klikajcie i wyślijcie chociaż jednego smsa. Dzięki Wam spełnią się nasze marzenia a w zasadzie nie będzie Was to kosztować :** http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/747015,wesele-z-dziennikiem-beata-kwiatkowska-i-wojciech-iwanicki,id,t.html 🌼 będe to wstawiać co jakiś czas, żebyście nie przeoczyły, więm,że może Was to denerwować troszke, ale jak a bardzo to napiszcie mi i życzcie mi szczęście ŻEBYŚMY WYGRALI :) a smska też bycie wysłały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzadko tu bywającaaaa
beti sympatyczna z Was para, a z Ciebie to naprawdę śliczna dziewczyna, nie znam Was ale napewno zagłosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagłosowałam ide się ogarnąć zrobić kawę i sie odezwe co mój Dziabąk zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam sms beti :) w sumie dwa, ale jeden błędnie zamiast w środku 3 to ja 9 :O sierota ze mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×