Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*lilija*

PASY GORCZYCOWE

Polecane posty

Gość kalinakalinka
nie wiem co to ten pas czy to w sprzedazy takie coś, ale ja sobie uszyłam materac ale jeszcze na nim nie spałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinakalinka
ogółem wiele rzeczy słyszałam pozytywnych na ten temat że rozgrzewa, niweluje bóle mięśni, oraz chroni przed ciekami wodnymi i to był główny powód dla którego go uszyłam bo śpię na żyle wodnej, jestem bardzo na nią wyczulona bo sama mam zdolności radiestezyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz Kalinka....
jak zrobiłaś ten aterac gorczycowy? Z czego go uszyłaś i skąd wzięłaś tyle gorczycy? Ja bym też chciała taki materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinakalinka
kupiłam 5 kg gorczycy na targowisku ( tzn wujek mi kupił po 2,50 za kg u siebie w Golubiu Dobrzyniu, ja mieszkam na południu polski i tu była po 7 zł nie wiem czemu) materiał wziełam ze starej poszwy (koniecznie bawełna) i przeszyłam co 2cm wzdłuż albo mozna i wszerz łatwiej bedzie wsypywać gorczycę ( dużo z tym roboty). Gorczyce wsypywałam przez lejek, znajde link to Ci pokaże na czym się wzorowałam, a na co to potrzebujesz i dla kogo? bo jak dla dziecka malutkiego to odradzam, moja znajoma kupiła w sklepie dzieciecym taki materacyk z gorczycą i dziwiła sie czemu dziecka budzi sie mokre i czerwone, okazało sie że ta gorczyca tak grzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz Kalinka....
nie dla dziecka.. chcę dla siebie uszyć... czy na pewno się opłaca,jak Tobie służy? czy czujesz w jakis sposób działanie tej gorczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz Kalinka....
aaa doczytałam,że jeszcze na nim nie spałaś:) Mnie korci taki materac,ale nie chcę sobie zaszkoszić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinakalinka
spoko mogę dzis na nim spac a rano napisze jak wrażenia :) albo za tydzień, taki materac na pewno Ci nie zaszkodzi tego się nie bój, ja bym go nie robiła gdyby nie opowieści w mojej rodzinie od lat krążące że wszyscy od dawien dawna na tym spali a teraz poszło to w zapomnienie, po za tym gorczyca wytwarza pozytywne pole na wysokość 10 cm i chroni przed negatywnym promieniowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz Kalinka....
Kalinka dzięki:) Sorry że dopiero teraz odpisuję ale byłam się wykąpać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lansik
Od kilku lat , co roku szyję sobie taki materac i bardzo pomaga na bezsennośc, bóle reumatyczne, bóle głowy. Poszewkę z tworzywa naturalnego przeszywam w pasy 5-cm, następny -2 cm i wypełniam przez lejek gorczycą tylko te szersze i do 3/4 wysokości, a óżniej zamykam i przeszywam. Gorczyca ładnie się rozłoży i będzie dostosowywać się do naszego ciała przez to że nie do końca została wypełniona. Bardzo proste w wykonaniu, powodzenia bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lansik
Te pasy szersze i węższe robię na przemian do końca materaca, a szerokośc materaca dostosujcie do szerokosci pleców +zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko z tymi materacami to lepiej tak yy z glowa:).slyszlam ze ktos tam mial niezle przygody w nocy z sercem.gorczyca wytwarza silne pole energetyczne i stad tak. ponoc pobudza nerwy. przeto brakuje mi odwagi zeby sprobowac,a nie chce zostac kaleka przez jakie dziwne eksperymenta.doswiadczonych prosze o glos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinakalinka
moja pierwsza noc, sen głęboki rano ledwo mogłam oczy otworzyć, a zazwyczaj cierpie na bezsenność, dodam że jestem nerwowa i mam zawsze ciśnienie wysokie i żadnego kołatania serca nie odczułam, pierwsza noc zaliczona pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem przekonana,too ze wycisza i ten sen taki gleboki to widac spowalnia przewodzenie impulsow nerwowych a co za tym idzie moze spowolnic prace serca,a co jak ktos ma slabe,albo nie wie ze ma?ryzyko zawalu,moze zasnac ale juz nie wstac.jakies to takie wszystko nie potwierdzone badaniami med. wiec nie wiadome. dlatego u dzieciakow chyba bym sie wstrzymala z uzyciem .nijaki defer w swoim artykule o dzialaniu gorczycy pisal ze jest silne-jako rosliny,ale uzycie w medycynie niesprawdzone(nie bierze odpowiedz.).zalozylam glupi temat a potem bedzie na mnie.po prostu szukam rozwiazania dla siebie i chcialam popytac obeznanych w temacie czy to moze pomoc a nie zaszkodzic.tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seryl
No wiesz, trudno wymagać, by ktoś brał odpowiedzialność za czyny innego człowieka. Jeśli zaś chodzi o dzieci, to trzeba pamiętać, że są one o wiele bardziej czułe niż my dorośli. Dlatego trzeba bardzo ostrożnie postępować. Ale to dotyczy każdej terapii. Nie tylko gorczycą, ale dosłownie każdej metody nawet takiej zalecanej przez medycynę klasyczną. Paracelsus napisał już w średniowieczu, że to czy coś jest lekarstwem czy trucizną zależy często od zastosowanej dawki. Co do metod takich, jakie poleca Defer, to istnieje też w nich tak zwana faza przesilenia, kiedy to objawy choroby dramatycznie się potęgują, ale jest to podobno dobry znak tego, iż taka kuracja jest skuteczna, i potem następuje już poprawa zdrowia. Dlatego, jeśli masz jakieś wątpliwości a w uszach gdzieś dzwonią, to chyba najlepiej jest samemu wypróbować, ponosząc przy tym jakieś ryzyko. Mogę Ci tylko powiedzieć, że gdy się jest ostrożnym to raczej gorczyca biała nie powinna zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×