Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kokolino77

Orbit Baby G2

Polecane posty

Gość MakeMeSmile
@pomorzanka był już temat o tym i laska pisała że kupiła go kilka lat temu w Stanach i była niezadowolona jak w tym linku co wrzuciłaś , chyba nawet ta sama, ale tam laski pisały że te orbity w Stanach i u nas to całkiem co innego bo zmienili mu amortyzacje i ten orbit u nas już to ma - nie telepie dziecka i spoko daje rade na naszych dziurach, ja nie mam doswiadczenia, moja dzidzia pojawi się u nas w czerwcu dopiero, to mam czas. A z tą amortyzacją, to może być jak z jeepami, mój facet ma ściągniętego z USA i mają zupełnie inaczej niż te na Europe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomorzanka2
No tak, ten pierwszy link dotyczył tego starszego modelu bo jest z 2008, ale ten drugi dotyczy najnowszego i też nie każdy jest zadowolony. Ten starszy miał chyba pompowane koła to chyba lepiej niż amortyzacja? Zresztą nie ma co porównywać chodników w Stanach a w Polsce, a Orbity są robione pod klienta ze Stanów. Nie ma innej wersji na Europę. Wózki ze Stanów w moim doświadczeniu nadają się właśnie na Stany. Np. Graco, bardzo popularne w USA są totalną klapą w polskich warunkach. To samo niektóre Chicco i Peg-Perego na małych kółkach z niedostateczną amortyzacją. Dobre na Włochy, UK, USA, ale na Polskę już niezbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomorzanka2
Z tego co wyczytałam to jedyną różnicą miedzy pierwszym Orbitem i obecnym jest zlikwidowanie pompowanych kół i i zastąpienie ich amortyzacją, żeby ich nie pompować. Cała reszta pozostaje bez zmian. Tj. z opisu producenta wynika, że nie zyskał na amortyzacji, tylko ma ją na tym samym poziomie co niegdyś z pompowanymi kołami. Po prostu rodzice z USA są nieprzyzwyczajeni do pompowanych kół i pewnie dlatego dokonano tych zmian. W takim układzie ten stary post mógłby również dotyczyć obecnego Orbita. Tak mi się wydaje. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iolenka
Nic podobnego OB ma system amortyzacji kół całkiem całkiem Mieszkam na Śląsku i chodniki mamy takie sobie a bez problemu śmigam Zresztą ja nic o nim złego nie wyczytałam - gdzie Ty to czytałaś? Masz ten wózek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie na tak
Orbit Baby jest zajefajny u nas to świeży zakup ale spisuje się idealnie Pierwsze spacerki za nami , przyjemnie i płynnie jeździ i wygląda fajowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha :D Ale się uśmiałam! Całkowicie zapomniałam o tym temacie i właśnie przed chwilą przypadkowo na niego wpadłam. No i jak to zwykle bywa na trollowanych reklamowych wątkach służących sztucznemu wypromowaniu jakiegoś słabo schodzącego towaru, człowiek może się przy okazji czegoś interesującego o sobie dowiedzieć, np. że stoi za wszystkimi pomarańczowymi wpisami, które nie są postami autorki pod różnymi pomarańczowymi nickami i wyrażają zdanie odmienne od tego, które miałaby nadzieję usłyszeć. :D Droga autorko, masz poważny problem emocjonalny. :P Do twojej wiadomości: nikt tu się nie bawi w pisanie pod dziesięcioma różnymi nickami poza tobą! :D Ja to jestem ja, a pomarańcza pomarańczą. Piszę rzadko, ale zawsze pod jednym czarnym nickiem. Ponadto mam tylko jedno dziecko i tylko jeden wózek (na zdjęciu w stopce). Proponuję ci udać się więc do psychoterapeuty między jednym a drugim z kolejnych wpisów sztucznie podbijających wątek. 🖐️ PS Jeszcze ci się ten wózek nie sprzedał? Hmmm. Ciekawe? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda w ciązy
A mnie sie wydaje że wózek jest właśnie popularny. Jestem na etapie wyboru, czy będzie to orbit - nie wiem - studiuje opinie, ogladam, mam kilku faworytów ale jak byłam w sklepie u nas w Gdyni zapytałam sprzedawcy o który wózek najczęściej teraz mamy pytają i powiedział że o Orbit Baby - raczej za sprawką Ani Muchy bo mówił że sprzedali w tym sklepie 6 takich wózków z czego 5 w kolorze jaki ma ta aktorka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od pół roku korzystam z wózka i jestem bardzo zadowolona. Zastanawiałam się nad zakupem osobno gondoli i osobno spacerówki, lecz teraz wiem że dobrze zrobiłam. Wózek jest lekki, skrętny a do tego to obrotowe siedzisko... :) i przede wszystkim teraz nie muszę latać i szukać spacerówki. Idealnu wózek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minoł już jakiś czas od założenia wątku ,może jakieś mamy sie wypowiedzą na temat wózka >myśle nad zakupem ,ale mam jakieś obawy ,wygląda na taki plastikowy mam nadzieje ,ze się mylę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TUSIACZEK_83
Witam Ja również szukam prawdziwych informacji i opinii o Orbicie. Jeszcze sie nie zdecydowałam na zakup, jeśli jednak chodzi o oryginalny fotelik samochodowy do Orbita to można go kupić w sklepach w USA, w Europejskich sklepach jednak, jest nie do kupienia, chyba, że na rynku wtórnym, ponieważ nie przeszedł testu bezpieczeństwa tzw.ADAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cradlee
Tusiaczek, nie wszystkie foteliki, ktore mozna kupic przechodza testy ADAC, tylko wybrane firmy wysylaja swoje foteliki do testowania. ADAC jest niezalezne od niczego. ADAC- Allgemeine Deutsche Automobil-Club, to jest po prostu automobil klub niemiecki i nic z ATESTOWANIEM fotelikow nie ma wspolnego. Testuje juz foteliki, ktore atesty przeszly Tobie chodzi pewnie o ATESTY i normy UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie każde dziecko jest zdolne.
poprzedniczko, atesty dopuszczające produkt do sprzedaży na danym rynku (czy to UE, czy USA, czy inna część świata) nie mają nic wspólnego z testami zderzeniowymi, czyli crash testami. nie myl pojęć. atesty nie decydują o tym, czy fotelik wytrzyma i uchroni dziecko w czasie wypadku, tylko skupia się na błahych cechach produktu i na podobnej zasadzie ocenia kalkulatory, krzesła kuchenne, grzechotki i masę innych przedmiotów. testy zderzeniowe to zupełnie inna bajka, dlatego jeśli fotelik ich nie ma (niekoniecznie tych przeprowadzonych przez ADAC, bo jeszcze kilka organizacji się tym trudni, np. IIHS, AAA w USA, czy ANWB w Holandii, lub AA w UK, ale nie wiem czy ANWB i AA przeprowadzają crash testy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie każde dziecko jest zdolne.
dlatego jeśli fotelik ich nie ma to nie można mówić, że jest bezpieczny po na atest dopuszczalności do sprzedaży na terenie UE czy czegoś tam. mam nadzieję, że teraz rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie każde dziecko jest zdolne.
a sam wózek orbit to nie jest moim zdaniem najszczęśliwszy wybór. szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę dziecko chowane w polskich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila58
Ja mam ten wózek i jestem zadowolona. Nic więcej mi nie potrzeba. Polska to nie jest Afryka... U nas są chodniki i dobrze się po nich jeździ!! Może i są nie równe ale orbit doskonale sprawdza się w tych warunkach. A poza tym jest bardzo funkcjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka015
Też jestem zadowolona z orbita i różnego rodzaju rozwiązań. Gama dodatków do wózka to również duży plus. Jednak uważam że zestaw na każdą pogodę powinien być dołączony do podstawowego pakietu. Natomiast dobrze się też sprawdza zmienny kolorowy pokrowiec na wózek. Można szybko i łatwo zmienić np ubrudzony pokrowiec przez dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeronikaV
Uważam że jest to dobry wózek, bardzo praktyczny, ma wiele funkcji i bardzo fajne dodatki takie jak koszyki na zakupy. Czasem przeszkadza mi to że są 2 rączki ale są też ich plusy ponieważ zawsze tam wieszam torebkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Teresa_
Muszę przyznać, ten wózek jest bardzo funkcjonalny i praktyczny. Sprawdza się obrotowe siedzisko, jest to bardzo pożądny wózek, co prawda nie należy do najtańszych wózków, ale warto zapłacić te pieniądze za tej jakości wózek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wózek wyjątkowo niełady :( . Z kosmosu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do tego totalnie niepraktyczny w Polsce. Daję głowę, że większość tych niby zachwalających go wpisów jest autorstwa jednej i tej samej osoby. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewka_
Może i te wpisy są od jednej osoby, ale ja mogę się zgodzić z wcześniejszymi postami. Uważam że wózek jest rewelacyjny i nie wiem czemu uważasz że jest totalnie niepraktyczny w Polsce? Czym się różni się polska od innych krajów? mamy inne krawężniki, chodniki bardziej krzywe czy jak? Ja mam ten wózek i jestem z niego zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam ten wózek początkiem marca tego roku, jeszcze były śniegi, i sprawdził się naprawdę dobrze, przejeździliśmy też całe lato i w żadnej sytuacji nie zawiódł. Nie rozumiem mówienia, że jest niepraktyczny - właśnie przeciwnie, bardziej praktycznego i funkcjonalnego wózka nie znam - tyle, ile on ma funkcji, to żaden nie ma, zawieszenie sprawdza się na polskich chodnikach rewelacyjnie, bo nic nie trzęsie. Dla mnie to nr 1, zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym go chętnie kupiła tylko troszeczkę mnie na niego nie stać :/ Bo ciekawy i nieoklepany z wyglądu i rzuca sie w oczy a ja takie lubie I chciałabym poczuć się jak jakaś celebrytka bo one sie w Orbicie lubują jak czytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No faktycznie cena tego wózka nie na każdą kieszeń niestety Ale co im trzeba przyznać że zadbali o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka - po pierwsze chroni przed szkodliwymi UV na co my Polacy jeszcze tak nie zwracamy uwagi a to przecież bardzo ważne No i materiały w 100% zdrowe bez żadnych toksycznych dodatków Nie uważacie że każdy wózek powinien taki być? Taki zdrowy dla dziecka a nie nafaszerowany toksynami jak się słyszy nawet o wózkach popularnych marek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten wozek nawet nie wyglada,świetny ? ty chyba się uderzylas w głowe,dobry dla szpanu a funkcjonalny hmm moze do roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekierkaa
Dobry dla szpanu wg Ciebie? A czytałaś cos o nim czy tylko spojrzałaś jak wygląda? Bo z tego co piszesz to zielonego pojęcia o Orbicie nie masz Z wyglądu może jest "niezwykły" taki co to jednemu wpadnie w oko innemu nie, tu nie ma co dyskutować Ale jak chodzi o funkcjonalność to już wyższa półka To nie jest jakis tam bajerancki wózek zrobiony dla lansu tylko wózek zrobiony z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie dziecka ale to zrozumie tylko ktoś inteligentny i znający się na rzeczy a nie patrzący na wygląd i cenę tylko i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co on ma że taki zdrowy i bezpieczny wg Ciebie :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekierkaa
No właśnie czasem warto poczytać a nie tylko krytykować 1. W całości wykonany jest z certyfikowanych i testowanych materiałów i tworzyw nie zawierających toksyn = dla zdrowia dziecka - warto poczytać testy wózków pod kątem zawartości toksyn zanim kupi się wózek 2. Tacka z pokrywką gdzie można włożyć dziecku jedzonko może być myta w zmywarce = zdrowie i higiena 3. System wentylacji tzn siedzisko i gondola oddycha dzięki oddychającym tkaninom i systemowi kanalików wentylacyjnych więć dziecko się nie zaparzy i nie zapoci 4. Tkaniny chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV - wózek ma specjalna przedłużoną budkę żeby też ochronić dziecko jak mu słonko świeci w oczka - to bardzo ważne o innych zaletach nie będę pisać bo wystarczy poczytać w necie, jak ja to zrobiłam daję tylko argumenty na zarzuty że ten wózek dla szpanu ludzie kupują a nie dla zdrowia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×