Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blekitna8229

rozwod z orzekaniem o winie?

Polecane posty

Gość blekitna8229

maz odszedl, mieszka z kochanka. mamy poltoraroczne dziecko. maz odszedl 1,5 miesiaca temu. nie wnioskowalam jeszcze o alimenty. maz na razie (w grudniu) dal mi na synka 250zl. twierdzi, ze wiecej nie ma, bo jest bez pracy, na kuroniowce. czy w tej sytuacji powinnam wnioskowac o rozwod z orzekaniem o winie? czy sad przyzna mi wyzsze alimenty niz 250z, gdy maz nie pracuje? ja zarabiam 1700zl. musze placic 600zl kredytu za mieszkanie, 200zl pozyczka w pracy, gdy zaplace rachunki na zycie zostaje mi 300zl. poradzcie, co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdfg545545
Źle wybrałaś sobie męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszyscy maja takie szczęście zeby trafić za pierwszym razem. Nie wydaje mi sie żeby sąd przyznał Ci więcej alimentów. U mnie było podobnie na rozprawie i dostałem na dziecko 200 zł bo nie pracowała. Pójdzie do pracy to wnioskuj odrazu o podwyższenie Nie oglądaj sie na nic tylko zakładaj sprawe o rozwód. Co do orzekania o winie to bedzie troche szarpaniny i wyciągania brudów, a bez winy dostaniesz odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś usunął mój poprzedni post, kurestwo jakieś sie szerzy w śród moderatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenciara 32
z tego co wiem to dostaniesz rozwod z jego winy -powód: porzucenie rodziny .a alimenty to nie patrza chyba na to ze jest bezrobotny tylko na to jaki ma zawod i ile w tym zawodzie mogł by zarobic. bo on tak cały czas moze sie wymigiwac od pracy i placic grosze.moj byly tez ciagle gadal ze nie pracuje. sedzia go wysmial jak on powiedzial ze jest na garnuszku mamusi -facet 35 letni.i dostalam 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale na pierwszej rozprawie nie poszalej sąd. Za pół roku możesz wnieść o podwyżke, jak nie bedzie pracował to pewnie nie bedzie płacił wcale bo i z czego. Wtedy to z fundusz dostaniesz pod warunkiem ze nie przekroczysz dochódu rodziny, który jest 725 zł na osobę (trzeba pamiętać, że brany pod uwagę jest dochód za rok, który poprzedza złożenie wniosku do funduszu alimentacyjnego. A przed tym to jeszcze komornik Cie czeka bezskuteczność egzekucji alimentów (stwierdzona przez komornika) - dochodzi do niej, gdy komornik nie może co najmniej przez dwa miesiące ściągnąć pieniędzy o dłużnika. A jak przekroczysz to chore kryterium to tylko nadzieja że będzie drugi rodzic płacił też chore 250 zł i zapomnij też o rodzinnym jak przekroczy, też chora wartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze możesz wnieść pozew o alimenty przeciwko rodzicom osoby która nie łozy na dziecko. nie wiem czy też nie można tego samego zrobić rodzeństwu osoby nie płacacej alimentów na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awokado
Dnia 5.01.2012 o 05:17, redrose76 napisał:

 przeciwko rodzicom osoby

...

rodzeństwu

Uk -współbracia ze wschodu nas nie wykończą, prędzej to my wykończymy sami siebie.

Wszystko przez:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Złóż pozew o rozwód z jego winy. Jeśli wszystko co piszesz jest prawdą i ty nie jesteś niczemu winna - rozwód dostaniesz na drugiej sprawie.

W pozwie wnioskuj o alimenty na dziecko 600 pln. (dostaniesz 400)

Po wygraniu sprawy o rozwód wystąp o alimenty na siebie - 500 zł. (dostaniesz 300)

Jak nie będzie płacił to prokurator zaświeci mu kratami w oczy - robotę znajdzie na drugi dzień 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×