Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ustaustaaa

36 tydzień puchną mi ręce

Polecane posty

Gość ustaustaaa

nad ranem czuję już obrzęk, ciężko mi zgiąc palce zwłaszcza w prawej ręce, nogi nie puchną tylko dłonie. to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustaustaaa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustaustaaa
ktos odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moye t
a jak twoje ciśnienie? badanie moczu ok? To może być zatrucie ciążowe tym bardziej że po nocy się nasila zamiast schodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierz ciśnienie jeśli będziesz miała cały czas wysokie pędem do swojego lekarza bądź szpitala. Możesz mieć zatrucie ciążowe a wtedy musisz być w szpitalu i dostaniesz leki na zbicie ciśnienia. Właśnie moja koleżanka od 7 miesiąca leżała i jej zbijali a że w 8 leki nie działały zrobili jej cc bo groził jej wylew. Mały zdrowy z tym że mały 1,9kg. Teraz ma prawie 4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już po tym wszystkim daaawno
Eee, nie straszcie jej, przy zatruciu ciążowym w wersji EPH , fachowo zwanym gestozą, aby było zagrożenie muszą nastąpić wszystkie czynniki. Na początkowym stadium lekarze zazwyczaj obserwują pacjentkę. Ja tak miałam. W sensie zaczeło się od opuchlizny, ale ja miałam i nogi , i ręce , i twarz. Lekarz kazał nie panikować, odpoczywać dużo, zlecił badanie moczu i powiedział, że jak wyjdzie białko, to dopiero można się zacząć martwić. No i uprzedził o wartości granicznej ciśnienia 140/90. U mnie białkomocz się pojawił i po telefonie do gina i konsultacji , wezwał mnie na nieplanową wizytę, z której prosto skierował mnie do szpitala. Obserwacja, bilans wodny, dieta wysokobiałkowa i bezsolna. Po 2 tygodniach do domu, Po 6 dniach skok ciśnienia i znowu szpital. Ale na szczęście nie rozwinęło się nic dalej. Nie panikuj, opuchlizna w ciązy i to na takim etapie to rzecz fizjologiczna, zbiera się woda i powoduje opuchliznę. Profilaktycznie zrób badanie moczu na obecność bialka, to kilka zł kosztuje. No i mierz ciśnienie. Spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustaustaaa
raz w ciąży miałam białko i raz miałam cisnienie 170/60 ale niemądra pielęgniarka zmierzyła mi po wejsciu na 3 pietro. moje cisnienie jak jestem u lekarza wacha sie od 120 -140 a jak jestem w domu to tak od 115 do 139. Dolne mam tak do 70. wiec chyba jest ok co 2 tyg mam robiony mocz i jest ok. Ostatnio sie nie wysypiam i im bardziej tym bardziej mam opuchliznę, ale w ciągu dnia jest ok. Jak wyjde na spacer to wtedy wraca-ale jak juz pisałam tylko na dłoniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustaustaaa
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moye t
a mówiłas o tym swojemu ginowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustaustaaa
no własnie oswieciła mnie dopiero połozna widzac zapisane cisnienie 170,o białku w moczu mi lekarka nie powiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×