Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość annnja27

2 latek i wybita jedynka

Polecane posty

Gość annnja27

pol godziny temu mój mąz przynosi mi placzącego synka i mowi ze sie uderzył. patrze a maly ma krew w buzi, dotykam zęba a on sie rusza.... poplakal chwilę i zasnął ale w tej chwili nie wiem jak mam postąpić,. czy powinnam go budzić, jechac na ostry dyzur? czy mogę pojechac jutro rano? czy ktos ma moze doswiadczenia czy zab wypadnie juz na pewno a jesli tak to co dalej? jestem tak zła....maz bagatelizuje sprawę, po prostu przyiosl mi go placzacego i wyszedl. zal mi synka i martwie sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczkowo-
a bardzo się rusza? Ja bym się bała, że wypadnie i dziecko się zakrztusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczkowo-
u nas w mieście jest pogotowie stomatologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak teoretycznie
to powinno się pokazać dziecko dentyście zaraz po urazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnja27
nie rusza się mocno, nie jets tak że wisi "na włosku". raczej po prostu jest lekko obluzowany....dzwoniłam na dyzur, mowia że mogę przyjechac jutro od rana ale sama juz nie wiem......jestem po prostu wściekła na tego dziada durnego:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnja27
ehhhh dzowniłam tam jeszcze raz, twierdzą ze dziś czy jutro to nie ma znaczenia bo i tak nic nie zrobią. jesli dziecko zasnęło bez srodków przeciwbolowych i nie krwawi to wszystko jest ok. Ale dla mnie to nie jest ok ze może stracić zęba:( jestem w totalnej rozterce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak teoretycznie
może nie straci zęba. jest szansa, że będzie martwy po prostu. ale to dentysta musi oglądac regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnja27
tak, sama mu wybiłam i wstydzę się do tego przyznać na forum na którym nikt mnie nie zna i jestem anonimowo?? mam nadzieje ze zab uda sie uratowac ale niestety to jest czarna magia dla mnie i nie wiem czy coś takiego w ogole jest możliwe żeby dziecko funkcjonowało z taką "ruszającą się" jedynką:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromkaaaaa
jak się tylko kiwa to jest szansa, że nie wypadnie. Moja córka wybiła jedynkę, a druga się ruszała. ta co się ruszała została na swoim miejscu. Stomatolog kazała nic z tym nie robic. Nie dawaj nic twardego do jedzenia, tylko kaszki i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromkaaaaa
aha! Nie dawaj mu picia przez rureczkę, bo przez nią może bardziej się ząbek rozkiwać. Uważaj też na zabawki, jakie bierze do buzi - trzeba teraz włączyć wyobraźnię ;) A jak ząbek się utrzyma to sprawdzaj czy nie czarnieje. Jak zszarzeje, to znaczy że jest martwy. Trzeba go wtedy przewiercić, żeby ropka wychodziła. No i z tej dziurki wyciągać wykałaczką resztki jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rereerka
na drugi raz panuj nad emocjami :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalna!!!!
mój synek uderzył się o wersalkę i wybił sobie jedynkę- przesunela sie do przodu i ruszała się, wiedziałam, że synek koleżanki też wybił sobie zęba i dzwoniłam do niej, kazała mi "postawić" zęba prosto i dac nurofen. ząb uratowany bez paniki, dzisiaj nie widac, że coś się stalo. te zęby nie mają korzeni i można je uratować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powrot do edenu
jak jest lekko obluzowany to jest szansa, ze nie wypadnie, wiec nie panikujcie! zab nie po to ma nerwa, zeby sobie wypadac od byle uderzenia :P jak wypadnie to wypadnie, i sie dzieciak tym zabkiem nei zakrztusi, jezu ludzie co wy myslicie, ze te zeby u dwulatka to sa jakies zebiska rekina? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×